هر آنچه لازم است از آزمایش های قبل از ازدواج بدانید

ازدواج یک رویداد قابل توجه در زندگی است، تشکیل خانواده و ورود به مرحله جدیدی در روابط عاطفی، اجتماعی، خانوادگی و سالم به اندازه کافی استرس زا است. برنامه های آزمایش قبل از ازدواج باید به زوج ها آموزش داده و اطلاعات دقیق و بی طرفانه را به آن ها ارائه دهد. بررسی پیشینه خانوادگی، عوامل ارثی، سن، رژیم غذایی، ورزش، مدیریت وزن و اعتیاد همگی به داشتن ازدواج پایدارتر کمک می‌کند.برای زوج هایی که قصد ازدواج دارند، غربالگری قبل از ازدواج به شناسایی مشکلات و خطرات سلامتی بالقوه برای خود و همچنین فرزندانشان کمک می کند. برای کمک به آن ها برای درک ژنتیک و کمک به آن ها در انجام اقدامات احتیاطی یا درمان ضروری است که مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج شوند.آزمایش قبل از ازدواج آزمایشی است که ارزیابی سلامتی حیاتی را از زوج‌هایی که به زودی ازدواج می‌کنند ارائه می‌کند و در آن از نظر بیماری‌های ژنتیکی، عفونی و قابل انتقال آزمایش می‌شود تا از هر گونه خطر انتقال بیماری به یکدیگر و فرزندانشان جلوگیری شود.

غربالگری قبل از ازدواج از کشور به کشور دیگر بسته به شیوع بیماری ها در آن منطقه متفاوت است. از این آزمایش‌ها، آزمایش‌های خاص‌تری برای ایران وجود دارد، به‌عنوان مثال آزمایش بیماری سلول داسی شکل و تالاسمی و بررسی ژنتیکی پیش از ازدواج به علت شیوع بالای ازدواج های فامیلی.

چرا آزمایش های قبل از ازدواج لازم است؟

آزمایش های پیش از ازدواج

برای داشتن یک خانواده کامل متشکل از پدر، مادر و فرزندان، معاینه و آزمایشات قبل از ازدواج به عنوان اولین خط دفاع برای خوشبختی یک زوج عمل می کند. نه تنها برنامه ریزی مالی محتاطانه، بلکه یک برنامه خانوادگی مناسب نیز اساسا حیاتی است. غربالگری قبل از ازدواج در درجه اول به زوجین کمک می کند تا طیف گسترده ای از شرایط مانند اختلالات ژنتیکی، بیماری های منتقله از خون و بیماری های عفونی را شناسایی کنند، بنابراین در صورت تشخیص هر گونه ناهنجاری می توان درمان های مربوطه را به طور مناسب ارائه کرد. علاوه بر این، غربالگری کامل باروری قبل از ازدواج می تواند شرایط غیرطبیعی را که به طور بالقوه شانس بارداری را کاهش می دهد، تشخیص دهد. مسائل باروری را می توان در اسرع وقت بدون آسیب های بیولوژیکی، روانی، اجتماعی و عاطفی غیرضروری مرتبط با ناباروری بررسی کرد.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.  پی بردن به مشکلات قبل از ازدواج نسبت به بعد آن قابل تحمل تر است، آزمایش های پیش از ازدواج بر اساس اطلاعاتی که مشاور از زوجین می گیرد و سوابق بیماری ها را در فرد و خانواده هرکدام و احتمال به ارث رسیدن آن به فرزندان را بررسی می کند. بسیاری از مشکلات از جمله بیماری های که امکان انتقال آن بین زوجین وجود دارد و هم بیماری های ژنتیکی که می تواند فرزند را در خطر ابتلا قرار دهد مورد توجه هستند.

 

آزمایش هایی که باید انجام شود

تست های قبل از ازدواج
تست های قبل از ازدواج

 

آزمایش قبل از ازدواج گامی اولیه و اساسی برای برنامه ریزی های بعدی ازدواج است. انجام این آزمایشات برای رفع نگرانی درباره سلامتی زوجین از لحاظ بیماری های ژنتیکی مانند تالاسمی، هموفیلی، و همینطور سلامت از لحاظ بیماری های مقاربتی مانند ایدز، سیفلیس و سایر بیماری های عفونتی واگیردار لازم است، وگرنه ممکن است زندگی زناشویی با مشکلاتی مواجه شود.

اطلاع از پیشینه خانوادگی، عوامل ارثی، سن، رژیم غذایی، ورزش، وزن و اعتیاد می تواند تصویر واضح تری برای انجام آزمایش های لازم ارائه دهد.

لازم به ذکر است که این آزمایشات با یک تست خون ساده انجام می شود

 • ملاحظات عمومی

 • شمارش کامل خون (CBC)
 • تعیین گروه خونی (ABO و RH)
 • آنالیز کامل ادرار (اعتیاد و…)
 • آنالیز اسمیرهای خون محیطی برای بررسی سلول های نرمال و غیرنرمال
 • در صورت درخواست شخصی مشاوره دادن به زوجین درمورد بارداری و تست باروری
 • بیماری های عفونی

این بیماری ها نه تنها عفونت های مداوم بدون علامت را ایجاد می کنند، بلکه در صورت انتقال از طریق انتقال خون و فرآورده های خونی باعث عوارض و مرگ و میر قابل توجهی نیز می شوند. عدم تشخیص و درمان بیماری های مقاربتی قابل انتقال بین زوجین در مراحل اولیه منجر به عوارض و عواقب جدی از جمله ناباروری، ضایعات جنین، حاملگی خارج رحمی، سرطان و مرگ می شود.

آزمایش بیماری های قابل انتقال بین زوجین (انجام بنا به درخواست زوجین) شامل:

 • آزمایش HIV
 • هپاتیت B و C
 • سفلیس
 • سوزاک
 • زگیل تناسلی
 • سایر بیماری های مقاربتی (مانند سوزاک، کلامیدیا…)
 • آژمایش‌های باروری:

  این دسته از آزمایش‌ها می‌تواند از بروز استرس‌های مربوط به باروری جلوگیری کند و به شما همسرتان کمک کند تا با انجام چنین تست‌های ساده‌ای برنامه ریزی بهتری برای زندگی پیش رویتان داشته باشید. آزمایش‌های باروری معمولاً شامل بررسی سابقه پزشکی و انجام معاینه فیزیکی در مردان و زنان است.

  برای زنان، این معاینات شامل معاینه لگن و گاهی سونوگرافی برای مشاهده تخمدان ها و رحم است. آزمایش خون نیز برای ردیابی هورمون‌ها استفاده می‌شود. همچنین ممکن است به زنان گفته شود که الگوهای تخمک گذاری خود را با بررسی مخاط دهانه رحم پیگیری کنند. اگر نتوان از این آزمایشات نتیجه گیری دقیقی کرد، پزشک ممکن است لوله‌های فالوپ را بررسی کند. در برخی موارد، برای تعیین ناباروری باید جراحی های جزئی انجام شود.

  در مورد مردان، آزمایش باروری به شکل تجزیه و تحلیل مایع منی انجام می‌شود، که در آن از برخی معیارها برای تعیین بارور بودن یا نبودن استفاده می‌شود: تعداد اسپرم، حرکت اسپرم، اندازه و شکل اسپرم و مقدار مایع منی.

 • آزمایش های ژنتیکی

پزشکان معمولا برای غربالگری ژنتیکی بسته به سابقه خانوادگی و اصل و نسب شما، آزمایشاتی برای اختلالات مختلف مانند کم خونی تالاسمی، بررسی کاریوتایپ، بررسی آتروفی عضلانی-نخاعی (SMA) یا غربالگری کامل ژنتیکی و بررسی های مختص ازدواج های فامیلی را برای زوجین تجویز می کنند. این آزمایش‌ها به ویژه در «ازدواج‌های فامیلی» یا روابط خونی یا اجدادی مشترک ضروری می باشند، که در آن احتمال به ارث بردن ژن معیوب برای یک بیماری در فرزندان افزایش می‌یابد. هر چه رابطه نزدیکتر باشد، خطر بیشتر است. آزمایشات ژنتیکی با تجزیه و تحلیل نمونه خون و بدون نیاز با ناشتایی انجام می شود.

 • بررسی کم خونی تالاسمی و داسی شکل: تشخیص بیماری‌های ارثی مانند تالاسمی – یک اختلال خونی که از طریق خانواده‌هایی منتقل می‌شود که در آن بدن شکل غیرطبیعی یا مقدار ناکافی هموگلوبین تولید می‌کند. تخمین زده می شود که درصد بالایی از جمعیت ایران دارای ژن تالاسمی هستند که منجر به تالاسمی ماژور یا تالاسمی مینور می شود.
 • آزمایشات ژنتیکی پایه کاریوتایپ: کاریوتایپ خون را برای تجزیه و تحلیل کروموزوم های همه زوج ها قبل از ازدواج توصیه می کنیم، به خصوص زمانی که آن ها با هم فامیل هستند یا اگر یکی از آن ها سابقه خانوادگی برای هر گونه اختلال از نظر ژنتیکی به ارث رسیده باشد. این یک آزمایش ژنتیکی غربالگری نسبتا ارزان است که ما به زوجین توصیه می کنیم، حتی آنهایی که شرایط ژنتیکی خاصی ندارند.
 • آزمایشات ژنتیک پیشرفته که مشاور ژنتیک تجویز می کند: مشاوره ژنتیک بخشی از غربالگری قبل از ازدواج است یا باید باشد. مشاور ژنتیک می تواند به تصمیم گیری در مورد نوع آزمایشی که زوج باید در نظر بگیرند کمک کند. جزئیات تاریخچه خانوادگی، سوابق پزشکی و شرایط اعضای خانواده از هر دو طرف باید در اختیار مشاوران قرار گیرد تا مشاوره مناسبی از او داشته باشند. بسته به شرایط آزمایشات کامل مانند توالی یابی کل اگزوم (WES) و بررسی SMA و … توسط متخصص ژنتیک برای شما تجویز می گردد.

مشاوره ژنتیک اولین قدم زوجین برای دریافت خدمات ژنتیکی پیش از ازدواج

تست ژنتیک قبل از ازدواج

بسته به سابقه بیماری ها و اختلالات مشکوک در فرد و خانواده زوجین و این که آیا باهم فامیل هستند یا خیر مشاوره ژنتیک آزمایش های مختلفی برای بررسی اختلالات ژنتیکی صورت می گیرد.

در صورتی که زوجین با هم رابطه فامیلی داشته باشند و یا سابقه بیماری خاصی در خود یا خانواده هایشان وجود داشته باشد انجام بررسی ژنتیکی توسط فرد متخصص الزامی است. به دلیل شیوع بالای برخی از بیماری های ژنتیکی در ایران، امروزه مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج به امری اجباری تبدیل شده است.

در طی جلسه ویزیت و مشاوره ژنتیک (حضوری و غیر حضوری) متخصص ژنتیک سوالاتی را از زوجین می پرسد و با ترسیم شجره ژنتیکی، سابقه اختلالات مشکوک در زوجین و خانواده ها مورد بررسی قرار می گیرد.

هرچه رابطه فامیلی و خونی نزدیک تر باشد، احتمال اینکه فرزند به بیماری ای که در خانواده وجود دارد مبتلا شود، بیشتر می شود

  • آزمایش ژنتیک بوسیله آنالیز یک نمونه کوچک از خون یا بافت انجام می شود.
  • در اکثر بیماری ها، تفاوتی در اینکه کدام زوج آزمایش را انجام دهد وجود ندارد، و معمولا برای یکی از زوج ها آزمایش انجام می شود (مگر در مواردی که بسته به شرایط فرهنگی آن جمعیت اول برای مرد، یا زن انجام می دهند)، سپس تنها درصورتی که نیاز باشد از زوج دیگر هم آزمایش گرفته می شود و مورد بررسی قرار می گیرد. اما در برخی موارد خاص فقط از خانم یا آقا آزمایش گرفته می شود. مثلا در بیماری سندرم X شکننده (Fragile X Syndrome, FXS) به دلیل اینکه تنها راه انتقال بیماری از مادر به فرزند است، فقط از مادر آزمایش گرفته می شود و نیاز چندانی به گرفتن آزمایش از پدر نیست.
  • برخی أوقات به درخواست زوجین، آزمایش های ژنتیکی برای بررسی وضعیت باروری خانم و آقا پیش از ازدواج انجام می شود.

  با این که اغلب نوزادان سالم به دنیا می آیند، اما در بسیاری از موارد حتی  بدون سابقه بیماری در خانواده، بازهم احتمال دارد نوزاد به یک بیماری یا نقص ژنتیکی مبتلا شود. باید به این نکته توجه داشت که جلوگیری از همه نقص ها غیر ممکن است، با این حال چون علت برخی از نقایص عوامل ارثی است، پس مشاوره و آزمایش ژنتیک می تواند  نقش پیشگیرانه داشته باشند. غربالگری های ژنتیکی با توجه به ماهیت بیماری و تکنیک آزمایشی، هم قبل از بارداری و هم حین بارداری انجام می شوند. به علاوه، بسیاری از والدین برای بررسی وضعیت سلامتی فرزندشان و همچنین پی بردن به استعدادهای و توانایی های ذاتی او، با استفاده از نمونه بزاق کودک تست سلامت ژنتیکی (ساواسلامت) انجام می دهند.

مناسب ترین زمان برای انجام آزمایش چه وقت است؟

همانطور که گفته شد مطلع شدن از وضعیت سلامتی شریک زندگی قبل از ازدواج قابل تحمل تر از دانستن آن بعد از ازدواج است، و زوجین وقت دارند که بیشتر و بهتر با شرایط آشنا شوند و تصمیم بگیرند. بیشتر اوقات، افرادی که ناقل بیماری یا نقص ژنتیکی خاصی هستند علائم خاصی را نشان نمی دهند و به اشتباه ممکن است سالم به نظر برسند. متاسفانه افراد ناقل، بدون آگاهی از وجود نقص ژنتیکی ژن حامل بیماری را به نسل بعد انتقال می دهند.

اما تست های ژنتیک پیش از ازدواج یا بررسی وضعیت ناقلی افراد در مورد بیماری های خاص، سلامت زوجین و تولد فرزند سالم را تضمین می کند.  بنابراین قبل از شروع برنامه ریزی برای ازدواج باید آزمایش های لازم صورت گیرد و نتایج آن توسط متخصصین بررسی شود تا بتوان به نتایج قابل اتکا دست پیدا کرد.

توصیه می‌شود این آزمایش‌ها را هر چه زودتر و حداکثر قبل از بارداری اول انجام دهید. نتایج آزمایش برای تمام بارداری های بعدی یک زوج اعمال می شود، اما در شروع هر بارداری توصیه می شود که بررسی شود که آیا آزمایش های اضافی توصیه می شود یا خیر. در صورت بارداری با شریک دیگر، توصیه می شود دریابید که آیا نیاز به بررسی اضافی وجود دارد یا خیر.

گاهی حتی برای زوجین دارای ریسک بالا برای داشتن فرزند مبتلا، می توان گزینه های تشخیص ژنتیک پیش از بارداری (PGD) و در حین بارداری (PND) را درنظر گرفت تا بتوان فرزندی سالم را به دنیا بیاورند.

بهترین زمان برای انجام آزمایش، قبل از برنامه ریزی برای ازدواج است

برای انجام آزمایش های قبل از ازدواج نیازی به ناشتا بودن هست؟

خیر، برای انجام این آزمایشات نیازی به ناشتا بودن نیست.

ازدواج های فامیلی و پیامدهای آن

هنگامی که والدین از خویشاوندان خونی نزدیک هستند، خطر داشتن فرزندانی با مشکل چیست؟

اگر والدین با هم ارتباط فامیلی نداشته باشند، خطر داشتن فرزندی با نقص مادرزادی یا ناتوانی ۲ تا ۳ درصد است (۲ تا ۳ نوزاد از ۱۰۰ نوزاد متولد شده).

اگر والدین با هم فامیل باشند، این خطر بیشتر می شود (۵ تا ۶ ٪) که در علم ژنتیک خطر قابل ملاحظه ای محسوب می شود. این به دلیل افزایش شانس این است که هر دوی زوجین دارای ژن معیوب مشترکی باشند که از طریق خانواده منتقل می شود و خودشان علامت بیماری را نشان نمی دهند. اما خطر داشتن فرزندی با نقص مادرزادی یا ناتوانی به طور قابل توجهی برای این زوجین بالاتر است. خطر در این شرایط باید برای هر خانواده در طول مشاوره ژنتیک بررسی شود. اختلالات ژنتیکی به روش های مختلفی به ارث می رسد. والدین فامیلی خطر بیشتری برای داشتن فرزندی بیمار در بسیاری از موارد را دارند و اغلب باید پیش از ازدواج و پیش از بارداری اول تحت بررسی کامل ژنتیکی قرار بگیرند.

انجام آزمایش قبل از ازدواج چه فایده هایی می تواند داشته باشد؟

مشاوره ژنتیک و آزمایش قبل از ازدواج
مشاوره ژنتیک و آزمایش قبل از ازدواج

 

توجه داشته باشید که در اکثر موارد بعد از مشاوره ژنتیک به انجام آزمایش نیازی نیست،

در کل انجام این آزمایش ها قبل از ازدواج می تواند مانند این باشد که در هوای مه آلود با چراغ روشن حرکت کنید و جاده ای که تاریک و مه آلود است را بتوان تا حد زیادی روشن کرد و مسیر درست را انتخاب کرد. در ابتدای این مسیر مشاورین ژنتیک کلینیک ساواژنوم همراه شما هستند تا با خیالی راحت و بدون دغدغه به ادامه ازدواج و ساختن رویاهایتان با شریک زندگیتان بپردازید. در عین حال امکان استفاده از تکنیک پیشرفته پی جی دی را خواهید داشت.

اما اگر نیاز بود می تواند پیامدهای مثبت زیر را مدنظر گرفت:

 • شاید در طول زندگی مشغله های زیادی داشته اید، این آزمایشات فرصت مناسبی برای انجام بررسی ژنتیکی شما است که قبلا وقت انجام دادن آن ها را نداشته اید.
 • یکی دیگر از مزیت های انجام این آزمایش ها، این است که می توان ریسک بیماری هایی مانند تالاسمی و کم خونی داسی شکل، که بیماری های ژنتیکی شایع در کشور ایران است، و تنها از طریق والدین به فرزندان منتقل می شود را تعیین کرد.
 • ویروس هایی مانند HIV، هپاتیت C و B تهدید کننده زندگی هستند. این عفونت های ویروسی می توانند از طریق خون، مقاربت جنسی، مایعات بدن و همینطور از طریق مادر به جنین (هم در زمان بارداری و هم هنگام شیردهی) منتقل شود. انجام آزمایش های مربوط به این بیماری ها که قبل از ازدواج فرصت خوبی برای انجام دادن آن ها است، اهمیت زیادی دارد. این ویروس ها می توانند در فرد وجود داشته باشند و برای ماه ها یا حتی سال ها به صورت خاموش و نهفته و بدون هیچ عملکرد و ردی از خود بمانند و توانایی این را داشته باشند که به عنوان یک ریسک بالقوه برای به خطر انداختن زندگی شریک زندگی و فرزند آینده باشد.
 • انجام این تست ها ممکن است موجب تشخیص زودهنگام بیماری ها و افراد حامل ویروس های عفونی شود، که در این صورت می توان تا حد زیادی از پیشرفت بیماری و عوارض جدی آن با اقدمات پیشگیرانه جلوگیری کرد.

آیا انجام آزمایش ژنتیک برای زوج های متاهل نیز ضروری است؟

آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج

بله، به علاوه افرادی که قصد ازدواج دارند، زوج های متاهلی که درحال برنامه ریزی برای داشتن فرزند هستند نیز باید آزمایش های غربالگری ژنتیکی را در نظر بگیرند. اگر آن ها ریسک دارا بودن فرزندی با یک بیماری شدید ژنتیکی را داشته باشند، باید در حین بارداری آزمایش های تکمیلی روی جنین و مادر انجام شود تا اطمینان حاصل شود که جنین سالم است.

خطرات احتمالی در صورت نادیده گرفتن معاینه قبل از ازدواج

اگر یک زوج از غربالگری قبل از ازدواج صرف نظر کنند، جدا از ممانعت برای ازدواج در بسیاری از موارد، مشکلات مربوط به سلامتی که ممکن است ایجاد شوند عبارتند از:

 • فقدان برنامه ریزی مناسب خانواده برای بچه دار شدن، در صورتی که شما حامل ژن معیوب باشید بدون آگاهی ان را به فرزندتان انتقال می دهید
 • وقت تلف شده برای درمان مخصوصا در شرایطی که با باروری تداخل دارند، اگرچه می‌توانستند پیش از ازدواج زودتر تشخیص داده شوند و درمان شوند
 • استرس و اضطراب بیش از حد در دوران بارداری به دلیل عدم برنامه ریزی و آمادگی نامناسب
 • شانس بیشتر برای ایجاد عوارض جدی در دوران بارداری همچون کم خونی، دیابت، اختلالات تیروئید و اکلامپسی، فشار خون بالا، پروتئین در ادرار، تشنج و کما.
 • عوارض جنینی مانند اختلال در رشد و نمو، سقط جنین و زایمان زودرس

لطفا نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید، و اگر سوالی در ذهن شما هست که همچنان به جواب آن نرسیدید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

امتیاز نوشته 4.2 با 113 رای

۱      ۲      ۳      ۴      ۵  ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ 

برای دریافت نوبت مشاوره ژنتیک میتوانید فرم زیر را پر کنید

پرسش و پاسخ رایگان انتهای صفحه
نوشتهٔ بعدی
IVF راه جلوگیری از ابتلای جنین به بیماری میتوکندریایی
نوشتهٔ پیشین
علائم امیکرون در کودکان و بزرگسالان را جدی بگیرید.

773 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سلام وقت بخیر

  آقا با گروه خونی A+ و خانم با گروه خونی B+ مشکلی نیست برای ازدواجشون ؟

  ممنون که پاسخگو هستید .

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   19 شهریور 1402 18:37

   با سلام، مشکل گروه خونی نیست برای ازدواج، مشکل اختلالات خونی است که در نهایت با تست ژنتیک مشخص می شه و بله حتی اگر چیزی هم ما پیدا کنیم شما می تونین ازدواج کنین. اما پیش از بارداری با استفاده از جواب آزمایش برای داشتن فرزند سالم اقدام میشه.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام ممنون از مطالب خوبتون خیلی مفید بود
  ببخشید درچه صورتی کلن مجوز ازدواج داده نمیشه؟
  من و نامزدم ازمایش دادیم هردو کمخون بودیم گفتم ازمایش تکمیلی انجام میدن بعدش چی میشه.؟
  اگر من تالاسمی داشته باشم و نامزدم گلبول سفیدش کم و کم خون باشه چی میشه؟
  حتما اول باید قرص خورد تا خوب شد و مجوز گرفت یا نههمون وقت مجوز میدن

  پاسخ
 • سلام خسته نباشی من میخوام ازمایش ازدواج بدم خودم تلاسمی هستم طرفم سالم تو جواب ازمایش چی میزنن

  پاسخ
 • سلام ببخشید من الان ازمایش برای عقد دادم ایا توی جواب ازمایش باردار شدن هم نشون میده

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  من و نامزدم آزمایش ازدواج انجام دادیم هر دوکم خون نشون داده میشد ازمایش الکتروفرز دادیم من مینور .نامزدم سالم ولی قبول نکردن ک تایید کنند ازمایش ما رو برای عقد .الان باید چکار کنیم؟؟..گفتم آزمایش ژنتیک انجام بدیم .چرا .نکنه بد بشه

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   11 اسفند 1401 13:25

   با سلام. بله شما باید حتما آزمایش ژنتیک بدین و پیش از اقدام به بارداری حتما زیر نظر پزشک متخصص ژنتیک باشین تا در صورت صلاحدید با روش های PGD و PND مانع از انتقال آن به فرزندتان شوید.
   دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام من چندین روز است که فهمیدم و داخل اینترنت گشتم زدن گفتن ازدواج گروه خونی مرد A+وزن B+ برای بچه دار شدن خوب نیست و ممکن بچه دار بخواهی دچار مشکل شود در صورتی که خود آزمایشگاه مربوطه به ما گفتند خوب وپزشک عمومی هم همینطور ،الان من داخل شک افتادم و خواستم ببینم اگر یک درصد احتمال همچنین چیزی است این به هم. بزنم با تشکر

  پاسخ
 • ناشناس
  17 بهمن 1401 01:55

  سلام ببخشید برای غربالگری سندروم داون، در کسی که در خانواده )دخترخاله( سندروم داون هست)، نیاز به انجام آزمایش ژنتیک قبل از بارداری هست؟

  پاسخ
 • با سلام و درود.
  سوالی داشتم، اگر گروه خونی مرد Oمثبت و زنBمنفی باشه میشه باهم ازدواج کرد؟؟
  مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

  پاسخ
 • سلام
  میبخشید در آزمایش غربالگری و ژنتیک ازدواج آیا سندرم راکی تانسکی رو هم چک میکنید که آیا خانم بدون رحم یا دارای رحم کوچک هستند و یا بدون واژن هستند یا خیر چک نمیکنید؟
  چون خیلی از دختر خانم ها به اشتباه فکر میکنند عدم وجود سیکل ماهیانه به دلیل لاغر بودنشون هست یا بلوغ دیررس دارن و یا فکر میکنند بعد از ازدواج و بعد از رابطه جنسی این مورد باز میشه و میتونن سیکل ماهیانه داشته باشن.

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   22 آذر 1401 15:08

   با سلام. بنا به درخواست شخصی بله با تست های کامل مانند WES اگر جهشی در ژن ایجاد کننده این بیماری وجود داشته باشد، در کنار هر جهش ژنتیکی دیگری در ژنوم فرد، پیدا می شود. باید برای انجام تست پیش از آن مشاوره و توسط پزشک متخصص ژنتیک ویزیت بشین. خدمات مشاوره توسط پزشک و انجام آزمایشات همگی در مجموعه ساواژنوم به شما ارائه خواهد شد.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام جواب آزمایش را به کی تحویل میدهند؟
  به خانواده ها یا به خود خانوم و اقا؟

  پاسخ
 • سلام
  تو این آزمایشا تست برا باکره بودن خانما هم انجام میشه؟!

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من و نامزدم پسرعمه و دختردایی هستیم و میخوایم این ازمایش ژنتیک رو قبل اینکه به عقد اینا برسیم انجام بدیم تا خیالمون راحت شه واسه انجامش باید حتما قبلش ازمایش خون بدیم؟ یا باید برگه محضر داشته باشیم؟
  دلمون میخواد تا قبل اینکه همه چیز جدی تر شه بدونیم که مشکلی هست یانه و ممکنه که طی سال های بعد تغییر کنه و بعدا ژن معیوبی وجود داشته باشه؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   25 آبان 1401 14:20

   با سلام. نیازی نیست که برگه محضر یا هرچیز دیگر داشته باشید. شما فقط کافی است که توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین تا هم سابقه فردی و خانوادگی شما بررسی شود و هم تست لازم برای شما نسخه شود. تمامی این موارد در مرکز ساواژنوم برای شما انجام خواهد شد.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • ناشناس
  25 مهر 1401 02:55

  سلام خسته نباشید من میخواستم ازمایش انجام بدم برا قبل از عقد گفتن که یه سری ازمایش های جسمانی هست میشه بگید چه نوع ازمایشی هست چون من تا به الان چیزی راجب این موضوع نشنیده بودم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   25 مهر 1401 16:38

   با سلام. ما ازمایشگاه ژنتیک هستیم و در رابطه با مشاوره ژنتیک و آزمایشات ژنتیک پیش از ازدواج می تونیم شما را راهنمایی کنیم.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • ناشناس
    25 آبان 1401 14:17

    سلام خسته نباشید من کم شنوام و نامزدم کامل ناشنوا شدیدی داره و دوتا برادرام هم ناشنواست و همینطور برادر نامزدم کم شنوایی داره
    حالا میخوایم ازمایش ژنتیکی انجام بدیم… برای بچه ناشنوا معلوم میشه یا خیر؟؟
    ممنون میشم پاسخ بدین …خیلی مهمه برام

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     26 آبان 1401 16:45

     با سلام. با توجه به اختلال شنوایی در هر دو طرف شما باید هم آزمایش ژنتیک انجام بدهید و مهم تر از آن مشاوره ژنتیکی که دریافت می کنید باید خیلی دقیق باشد تا پیچیدگی های خانواده شما مانع از مشخص شدن راه دقیق نشود. با مشخص شدن جواب آزمایش شما و جهش ها می توان با روش های PGD و PND فرزند سالم داشته باشید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
   • من میخوام آزمایش بدم ولی خودم ترامادول استفاده میکنم چه جوری میشه تو آزمایش نشون نداد
    با دختر عموم می‌خواهیم ازدواج کنیم
    یک کاری بگید من بکنم که تو آزمایش نشون نده

    پاسخ
 • سلام و وقت بخیر میشع لطفا توضیح بدید ایا ازمایش ایذر از ازمایش های ضروری قبل ازدواج هست یا نه؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیرببخشیدمن قرص اسپیرونولاکتون وفموتیدمصرف مکنم کالبته تازه شردع کردم یکی دو روزه ایا ۴۸ساعت قبل ازانجام ازمایس مصرفشوقطع کنم دیگ مشکلی توجواب ارمایش پیش نمیاد؟

  پاسخ
 • با سلام
  خب تو این آزمایش اعتیاد چطوری نشون میده؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من یک سوال داشتم؛ پدر و مادر من با هم روابط فامیلی نزدیک داشتن (پسرخاله و دخترخاله) و ازدواج کردن، میخواستم ببینم اگر من هم بخوام با دخترداییم ازدواج بکنم مشکلی بوجود میاد؟ چون قبلا شنیده بودم اگه فرزند حاصل ازدواج فامیلی باشه نمیتونه خودش ازدواج فامیلی داشته باشه…
  در ضمن هیچ کدوممون تو خانواده بیماری ارثی یا خاصی نداریم.

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   17 مرداد 1401 18:13

   با سلام. این که تاکنون شما در خانواده بیماری ارثی مشاهده نکرده اید، خطر افزایش یافته بروز بیماری های ارثی در فرزندان حاصل از ازدواج های فامیلی را کم نمی کند. با شرایطی که شما فرمودین باید حتما یک مرحله پیش از ازدواج و یک مرحله پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین و مشاوره ژنتیک دریافت کنین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
  • احمدی
   2 مهر 1401 09:31

   سلام وقت بخیر، برای آزمایشات قبل از دوره نامزدی باید نامه از جایی داشته باشیم یا نیازی نیست؟

   پاسخ
 • سلام من با پسر خالم ازمایش دادم بعد گفتن ازمایش ژنتیک بدین گفتن که نمیشه ممکنه بچتون ناقص دربیاد راه حلی هم. وجود داره که بچه ناقص درنیاد

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   10 مرداد 1401 16:05

   با سلام. شما ویزیت می شوید توسط متخصص ژنتیک، آزمایش لازم را برای ازدواج فامیلی انجام می دهید. در صورت وجود داشتن اختلال ژنتیکی هم با روش هایی مانند PGD و PND می تونین از انتقال اون به فرزندتون جلوگیری کنین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید ببخشید من یه سوال داشتم من و همسرم دختر عمو و پسر عمو هستیم و برای ما آزمایش BG,rh نوشتن خواستم بدونم این آزمایش و از همسرم هم میگیرن یانه

    پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  چندروز پیش برای مشاوره پیش از ازدواج به آزمایشگاهی مراجعه کردیم،بعد از بررسی سوابق گفتن مشکلی نیست ولی اگر تمایل داشتید و جهت اطمینان ازین کن بیماری موجود نداره که ناقل باشید،میتونید آزمایش بزاق DNA بدید…که با کیت های مخصوص ۴۲ بیماری شایع رو بررسی میکنه.
  آزمایشگاه شما این آزمایش رو انجام میده؟ و به چه صورته؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   4 مرداد 1401 09:57

   با سلام. بله آزمایشگاه ساواژنوم هم انجام می شود. البته ما گزینه های متعدد دیگری هم داریم که با توجه به نیاز و بودجه شما تعریف می شود. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام‌ من ۱۶سال سن‌دارم‌چند سال یه دخترو‌دوس‌دارم‌بهاش‌ ‌تو ارتباطم رلیم‌الان میترسم‌این‌همه‌سال صبر‌کنم‌اونوقت‌خونمون‌به‌هم‌نخوره‌ باید چکار‌کنم‌بدون‌اینکه‌کسی‌‌از خانواده‌بفهمه

    پاسخ
 • ارمین پوربایرام
  25 تیر 1401 22:35

  سلام من خانمم منگوله
  ولی خودم هوش زیادی دارم
  نیاز هست آزمایش بدیم؟
  که یوقت زبونم لال بچمون مثل خانمم منگول در نیاد
  منتظر حوابتونم

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   26 تیر 1401 17:54

   با سلام. باید حتما پیش از بچه دار شدن مشاوره ژنتیک بگیرین و ازمایشات لازم را انجام دهید چون احتمال ابتلای فرزندتان پایین نخواهد بود. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
  • متاسفم واست که میگی منگول،سندروم دان باید بگی نه منگول
   قبا از ازدواج باید خیلی چیزا رو بدونی

   پاسخ
   • سلام ببخشید برای آزمایش باید ناشتا باشیم یا چیزی بخوریم مشکلی نیست منتظر جوابتون هستن

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     7 آبان 1401 16:39

     با سلام. برای آزمایشات ژنتیکی ناشتایی لازم نیست.

     پاسخ
     • سلام ببخشید من الان ازمایش دادم برای عقد میخواستم بپرسم اگه باردار باشی توی ازمایش نشون میده منتظر جوابتون هستم؟

   • ناشناس
    25 آبان 1401 14:21

    سلام خسته نباشید من م شنوایی دارم با دوتا برادرام و نامزدم ناشنوا شدیدی داره و بردارش کم شنوایی داره
    حالا میخوایم ازمایش ژنتیکی انجام بدیم ..
    آیا معلوم هست با ازمایش ژنتیکی برای بچه ناشنوا یا اصلا مشخص نیست لطفا راهنمایم کن
    ممنون میشم

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     26 آبان 1401 16:44

     با سلام. با توجه به اختلال شنوایی در هر دو طرف شما باید هم آزمایش ژنتیک انجام بدهید و مهم تر از آن مشاوره ژنتیکی که دریافت می کنید باید خیلی دقیق باشد تا پیچیدگی های خانواده شما مانع از مشخص شدن راه دقیق نشود. با مشخص شدن جواب آزمایش شما و جهش ها می توان با روش های PGD و PND فرزند سالم داشته باشید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
     • اسماعیل
      21 دی 1401 02:40

      با سلام ، جهت انجام آزمایشات قبل از ازدواج ، خون و… لازم هست که برگه از جایی داشته باشیم یا خیر؟؟
      سپاس از راهنماییتون

     • ادمین ساواژنوم
      21 دی 1401 11:14

      با سلام. برای انجام آزمایشات ژنتیک پیش از ازدواج نیاز به ارجاع و برگه نمی باشد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 • سلام وقتتون بخیر
  من و همسرم سال ۹۳ آزمایش قبل ازدواج دادیم.
  و بهمون گفتن هردو کم خون هستید.
  و بعد گفتن برید شیراز
  اونجاهم آزمایش دادیم و بهمون یه کارت دادن
  من اون کارت رو گم کردم (کارت قرمز یا زرد)
  حالا میخواستم بپرسم که آیا راهی هست که بتونم بفهمم اون کارتم چه رنگی بوده؟؟
  چون برای بارداری،به اون کارت نیاز هست.

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   21 تیر 1401 14:12

   با سلام. آزمایش ژنتیک کم خونی دادین؟ جهش اگر در هر دو تون پیدا شده شما واجب به انجام PGD یا PND هستین برای داشتن فرزند سالم. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • آزمایشات قبل ازدواج که ازمون گرفتن،خونمون مشکل داشت،
    فرستادنمون شیراز و اونجا ازمون تعهد گرفتن که وقتی تصمیم به بارداری گرفتیم،
    باید حتما قبل از دوماهگی بریم شیراز که ازم نمونه برداری کنن که اگه خدای نکرده بچه مشکل ژنتیکی داشت،خودشون برام سقطش کنن.
    وهمونجا بهم یه کارت دادن.
    الان به همون کارت نیاز دارم،
    اما کارت رو گم کردم و نمیدونم باید چکارکنم.
    میخواستم راهنماییم کنین که ببینم میتونم از یه طریقی بفهمم کارتم قرمز هست یا زرد؟
    چون به اون کارت نیاز دارم.
    توی بیمارستان شیراز آزمایش دادم.
    و راهم هم خیلی دوره تا شیراز.
    نمیتونم برم سوال کنم.
    یه سایت یا چیزی وجود نداره که من بتونم ازشون سوال کنم راجع به این قضیه؟
    تشکر

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     21 تیر 1401 15:03

     با سلام. خیر ما اطلاعی در این خصوص نداریم.

     پاسخ
    • سلام من میخوام با ی آقایی ازدواج کنم ایشون هم هم طائفه ای ما هستن ولی هیچ نسبتی با من تدارن…میگویند از زمان قدیم ازدواج این دو تیره با هم تباید صورت می گرفته بخاطر رابطه ی پیر و مریدی و…..
     الان بنظر شما من باید ب این خرافات گوش بدم یا آزمایش ژنتیک بدم معلوم میشه اگه مشکلی هست

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      5 مرداد 1401 15:43

      با سلام. این موضوعات صحیح نیستند. با دریافت یک ویزیت متخصص ژنتیک، ریسک های ممکن برای هر دو طرف بررسی، آزمایشات لازم را انجام می دهید و همه چیز مشخص می شود.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 • پشتیبان اول ساواژنوم
  21 تیر 1401 13:22

  سلام وقت بخیر آیا pgd تعیین جنسیت توی مرکز شما انجام میشه؟؟هزینه چقدر هست؟

  پاسخ
 • یعنی امکان داره تحت نظر دکتر صاحب فرزند سالم باشیم چون میگن تو ژنتیک والدین مادر مهم من طرف مادریم مریضی نداره اون هم طرف مادریش مریضی نداره فقط پدری مشکل دارن

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم اگه طرف مقابلم خواهرش بَرَس داره و مادر و پدرش فامیل هستن و منم دختر عموم و پسر عموم بیمار عقلی هستن که عموم و زن عموم فامیلن و چند تا از پسر عمه هاش بیمارن که ولی والدینشون فامیلن احتمال داره تاثیری روی ماهم بذاره (ما غریبه هستیم)

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   25 اردیبهشت 1401 18:07

   با سلام. با توجه به سوابق خانوادگی که ذکر کردین، بیماری هایی که گفتین زمینه ژنتیکی بالایی دارند و ازدواج های فامیلی از چند طرف داشتین. باید حتما مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج داشته باشین تا تحت نظر متخصص ژنتیک آزمایشات لازم ر ا انجام دهید و باردار شوید.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید
  بزرگوار بچه ما وقتی به دنیا اومد یه کلیه داشت و گفتن اینجوری میشه و ممکن ژنتیکی باشه،بخواهیم مطمئن بشیم برای بچه بعدی باید از کجا و چطوری پیگیری انجام بدهیم؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   12 اردیبهشت 1401 12:35

   با سلام. شما باید در ابتدا برای ویزیت متخصص ژنتیک مراجعه کنید. بررسی فردی و خانوادگی شما انجام می شود. تست ژنتیکی مرتبط در فرزند کنونی شما انجام شده و پس از پیدا شدن علت ژنتیکی می توان با استفاده از روش های PGD و PND از اینکه فرزند بعدی شما سالم خواهد بود اطمینان حاصل کنین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین. تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید خواهر طرف مقابلم بیماری بَرس داره که والدینشون فامیل نزدیکن و بچه های عمه اش هم بیماری دارت که والدینشون نزدیکن و من هم پسر عموم و دختر عموم بیمار عقلی آن که فامیل آن عموم و زن عموم میخواستم بپرسم برای ما که غریبه ایم وضعیت اینا تاثیری میزاره

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     25 اردیبهشت 1401 18:07

     با سلام. با توجه به سوابق خانوادگی که ذکر کردین، بیماری هایی که گفتین زمینه ژنتیکی بالایی دارند و ازدواج های فامیلی از چند طرف داشتین. باید حتما مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج داشته باشین تا تحت نظر متخصص ژنتیک آزمایشات لازم ر ا انجام دهید و باردار شوید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
 • سلام وقت بخیر ما ازمایش که دادیم برای ازدواج یه جواب بهمون همون روز دادن و گفتن خیلی خوبه جواب اولیه و یه جواب دیگ گفتن یه هفته طول میکشه تا بیاد خواستم بدونم جواب اولیه مربوط به چه ازمایشی هست و جواب بعدی برای چه ازمایشی هست ؟

  پاسخ
 • سلام
  خطر منفی بودن آزمایش ازدواج برای کدام یک از رابطه های فامیلی بیشتره. ممنون میشم جواب بدید.

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر.ببخشید سوال دارم
  آیا دارویی هست میتونع ازمایش ازدواجو باطل کنع
  چُن من خونوادم میخان با اجبارمتو به یکی بدن ومن نمیخام زندگیمو خراب کنم آیا دارویی هس برام معرفی کنید ممنون میشم خیلی نیاز دارم و واقن ثواب دارع کمکم کنید

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   3 اردیبهشت 1401 20:46

   با سلام. خیر وجود ندارد.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر خوبین تونستین واسه باطل کردن ازمایشتون دارو پیدا کنید؟
   اگه پیدا کردین ممنونتون میشم در اختیار منم بزارید اسمشو

   پاسخ
 • اگه گروه خونی زن منفی و‌مرد مثبت باشه اجازه ازدواج به اونها داده‌نمیشه؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   28 فروردین 1401 19:03

   با سلام. تفاوت نوع گروه خونی منعی برای ازدواج ایجاد نمی کند.

   پاسخ
  • ناشناس
   28 تیر 1401 19:16

   سلام و خسته نباشید.. من دو تا داداش داشتم یکی بزرگتر از خودم و دیگری کوچیکتر از خودم که هر دو دچار بیماری قلبی DCM بودند و هر دو فوت شدن متاسفانه اما من هم اکو دادم و هم نوار قلب و مشکلی نداشتم اما الان که میخواستم ازدواج کنم و هم من و هم به نوعی نامزدم میخواستیم مطمئن بشیم که من مشکلی نداشته باشم آیا آزمایش ژنتیک میتونه بهمون کمک کنه و مشخص کنه که آیا من ژن معیوب بیماری رو دارم یا خیر یا مراجعه به پزشک متخصص قلب میتونه کافی باشه ؟

   پاسخ
   • ادمین ساواژنوم
    28 تیر 1401 19:44

    با سلام. با توجه به این که هر دو برادر شما مبتلا به DCM بوده اند و فوت کردند، الخصوص اگر سن آن ها کم تر از ۴۰-۵۰ سال بوده است (هرچه سن پایین تر و تعداد ابتلا در خانواده بیشتر، امکان ژنتیکی بودن بسیار قوی) شما باید حتما ویزیت متخصص ژنتیک بشین. علاوه بر این متاسفانه در بسیاری از موارد افراد دارای اختلال ژنتیکی بیماری های قلبی ارثی، اکو و EKG نرمال نشان می دهند. با آزمایش ژنتیکی می توان وضعیت شما برای به ارث بردن جهش متوجه شویم. حتی اگر دارای جهش باشید نه تنها می توانید روش های پیشگیری و درمانی زودرس را برای خودتان انجام دهید، بلکه می تونین با روش های ژنتیکی مانند PGD مانع از انتقال آن به فرزندتون بشید.
    برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
    تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
    تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    پاسخ
    • ناشناس
     28 تیر 1401 20:15

     ممنونم از پاسخ گویتون.. پس یعنی آزمایش ژنتیک میتونه معیوب بودن یا بیمار بودن منو مشخص کنه؟

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      29 تیر 1401 22:56

      خواهش می کنم. بله با آزمایش ژنتیک مشخص می شه که شما جهش ژنتیکی بیماری های قلبی ارثی را به ارث بردین یا نه. ممکن است جهش را به ارث برده باشید و هنوز بیماری را بروز نداده باشید و شما با روش های پیشگیری از یک واقعه دردناک جلوگیری می کنین.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 • سلام
  من قبلاً خود ارضایی میکردم اما الان پشیمانم آیا راهی وجود دارد که این مشکل را درمان کنم.

  پاسخ
 • سلام ما ازمایش خون دادیم هموگولوبین نامزدم 14/5بود و من 9/6الان به ما گفتن اجازه نمیدن عقد کنیم و پر خطره در صورتی ک نامزدم کم خونی نداره

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   21 فروردین 1401 17:45

   با سلام. بله باید با تعهد ازدواج کنین. بعد باید تست ژنتیکی تالاسمی رو انجام بدین و پیش از بارداری از نتیجه این آزمایش برای به دنیا امدن فرزند سالم استفاده می شود. با سلام. با توجه به سابقه خانوادگی سرطان و نزدیک بودن رابطه خویشاوندی افراد ذکر شده به شما و پایین بودن سن افراد برای ابتلا به سرطان های گفته شده، احتمال ارثی بودن وجود دارد. شما باید در اولین فرصت توسط متخصص ژنتیک ویزیت شوید و آزمایشات لازم را انجام دهید. پس از اون با توجه به نوع جهش، ژن درگیر و نوع سرطان می توان راه های پیشگیری و درمان زودرس را پیش بگیرین.
   در صورت نیاز برای دریافت مشاوره ژنتیک ویزیت های مجموعه ساوازنوم به صورت حضوری و تلفنی و آنلاین انجام می شود.
   شماره تماس: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر، پریود بودن و یا مصرف قرص ضد بارداری در نتیجه آزمایش تاثیر دارد؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   16 اسفند 1400 19:12

   با سلام. خیر

   پاسخ
   • سلام ببخشید اگه خانمی دیستروفی قرنیه داشته باشه مشکل ساز میشه واسه بچه دار شدنش یعنی این بیماری ژنتیکی به بچه هم انتقال پیدا میکنه؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     26 اسفند 1400 14:06

     با سلام. در ابتدا باید ویزیت متخصص ژنتیک شوید تا از ارثی بودن اطلاع پیدا کنید. بعد می توان از انتقال آن به فرزند جلوگیری کرد. برای دریافت وقت با ما در تماس باشین 88662820-021 و 88662821-021
     واتساپ 09195117264

     پاسخ
     • سلام کسی ک زگیل صاف دست داشته باشه تو آزمایشای قبل ازدواج ک انجام بده آزمایشhpvمثبت میشه؟؟؟؟

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      8 فروردین 1401 11:58

      سلام. اگر زگیل شما به همین علت ویروسی ایجاد شده باشد در صورت انجام آزمایش HPV مشخص می گردد.

    • فرزانه
     14 تیر 1401 23:34

     سلام میشه برای آزمایش ازدواج زوج هر کدوم تو شهر خودشون ازمایش بدن یا باید باهم باشن

     پاسخ
    • سلام ببخشید آزمایش خون برای ازدواج باردار بودن را مشخص میکنه

     پاسخ
     • سلام
      وقت بخیر
      من و نامزدم دختر خاله و پسر خاله هستیم
      برادر کوچکتر نامزدم که بچع اخر بشه اوتیسم هس اما بچه اول ینی برادر بزرگ تر نامزدم هیچ بیماری خاسی نداره
      میخاستم ببینم در اینده برا بچه ماهم این مشکل ب وجود میاد

     • ادمین ساواژنوم
      30 مهر 1401 13:05

      با سلام. برای حصول اطمینان بهتر است پیش از ازدواج توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 • سلام؛آیا در ازمایش خون قبل ازدواج کسی که hpv داشته باشه و درمان شده باشه معلوم میشه!؟ایا اصلا در ازمایش قبل ازدواج اثری از hpv هست؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   16 اسفند 1400 19:14

   با سلام. خیر این ویروس مورد آزمایش قرار نمی گیرد مگر به درخواست زوجین

   پاسخ
   • سلام
    من و همسرم قصد بچه دار شدن داریم فامیل هم نیستیم
    اما عمه شوهرم کمی عقب ماندگی ذهنی داره
    بنظر شما دادن آزمایش ژنتیک لازمه؟
    و در کل آزمایش ژنتیک چقدر از بیماری ها و خطراتی ک ممکنه بچه رو تهدید کنه مشخص میکنه؟

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     25 آبان 1401 14:42

     با سلام. شما باید پیش از بارداری برای مشاوره ژنتیک مراجعه کنید، متخصص ژنتیک با ترسیم شجره شما و بررسی سابقه خانوادگی شما و همسرتون اگر شک به ژنتیکی بودن داشته باشن، براتون تست ژنتیکی لازم را تجویز می کنند.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
    • سلام وقت بخیر منو پسرعموم میخایم اول ازمایش ژنتیک بدیم ولی گفتن اول ازمایش عقد بعدش ژنتیک ایا اگرمشکلی پیش بیاد ونتونیم ازدواج کنیم این ازمایش عقدوژنتیک ثبت میشه ک بعدا باکسی دیگه ازدواج کنیم میفهمن؟

     پاسخ
 • سلام
  خیلی ممنون از سایت و راهنمایی‌های خوبتون
  من خیلی از نظر‌هارو خوندم که خیلی هاشون نگران کننده بود و بعضی هاشون هم واقعا امیدوار کننده. من یه سوال داشتم اونم اینکه
  من میخوام با دختر عموم ازدواج کنم. میخواستم بپرسم که امکان داره آزمایشات ژنتیکیمون بهم نخوره و مانع ازدواج یا بچه دار شدنمون بشه که بگن نمیتونین باهم ازدواج کنین یا اگه ازدواج هم کنین بچه دار نمیشین. یا اگه بهم نخوره راه حلی وجود داره یا نه؟
  راستش ما خیلی به هم وابسته‌ایم و واقعا بدون هم نمیتونم و باید باهم ازداوج کنیم،
  خیلی ممونم میشم اگه راهنمایی کنین❤?

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   16 اسفند 1400 20:20

   با سلام. بله در ازدواج فامیلی ریسک وجود فرزند مبتلا بیشتر از عموم جامعه است. اما خوشبختانه نه تنها مانعی برای ازدواج شما ندارد بلکه در صورت انجام آزمایشات ژنتیکی و اگر جهش ارثی در شما وجود داشته باشد می شه از انتقال اون به فرزند جلوگیری کرد. در اولین قدم باید مشاوره ژنتیک برای ازدواج فامیلی بگیرین.
   شماره تماس کلینیک ساواژنوم 88662820-021 و 88662821-021
   شماره واتساپ 09195114276

   پاسخ
 • سلام
  ممنون از سایت و راهنمایی های خوبتون. من خیلی از نظرهارو خوندم که خیلی‌ها نگران کننده بود واسم و بعضی‌‌ها هم واقعا امیدوار کننده. یه سوال داشتم اونم اینکه که…
  من میخوام با دختر عموم ازدواج کنم میخواستم بدونم آیا ممکنه که در آزمایشات ژنتیکی‌‌ یا خون مشکلی باشه و بهم نخوره و مانع ازدواجمون بشه، آخه ما خیلی بهم وابسته‌ایم و واقعا بدون هم نمیتونیم و این خیلی ذهنمو درگیر کرده وقتی بهش آزمایش ژنتیک فکر میکنم تنم میلرزه، خیلی ممنونم میشم جواب بدین

  پاسخ
 • سلام بیخشید من و نامزدم رفتیم آزمایش بهمون گفتن سر مرز هستین هر دوتاتون و مینور هستم و گفته شده که آزمایش ابرونیم بدیم میخواستم بدون با قرص حل میشه میتونید ازدواج کنیم ؟

  پاسخ
 • وقت بخیر ببخشید من قصد ازدواج دارم ولی اون آقا دچار ویتیلیگو است احتمال زیادی داره که فرزندامم در آینده مبتلا باشن ؟ازمایش های پیش از لانه گذاری می‌تونه مشخص کنه ک جلوگیری کنیم ؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   4 بهمن 1400 15:59

   با سلام. ویتیلیگو در خانواده ها نیز دیده می شود، اما الگوی وراثت آن پیچیده است زیرا عوامل متعددی در ایجاد بیماری نقش دارند. حدود یک پنجم افراد مبتلا به ویتیلیگو حداقل یک خویشاوند نزدیک دارند که او نیز مبتلا شده است. خطر ابتلا به ویتیلیگو در کودکانی که سابقه خانوادگی یا شخصی بیماری تیروئید، دیابت و شرایط خاصی مانند آلوپسی (یک بیماری خودایمنی که باعث ریزش مو می شود) زیاد است. برای دریافت وقت مشاوره ژنتیک تخصصی در این زمینه به صورت آنلاین و تلفنی و حضوری می تونین با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

   پاسخ
 • اسمی ک خانوادم گذاشتن
  21 دی 1400 20:19

  سلام آیا تو این ازامش مشخص میشه که پرده بکارت داریم یا نه

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ، اگر هم مرد و هم زن گروه خونی A+ باشند ، مانعی برای ازدواجشون هست ؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   20 دی 1400 12:33

   با سلام. نوع گروه خونی ممانعتی برای ازدواج ایجاد نمی کند

   پاسخ
 • سلام ایا کسی ک از قرص لاغری ک حاوی امفتامین هس استفاده کنه و خیلی ناگهانی کار به گروخون بکشه ایا تو ازمایشگاه مربوط ب مسایل خونی زوج ازمایش اعتیاد همراه با اون انجام میشع ک شامل خون و ادرار هست یا ن کلا باید درخاست جداگانه بدن ..از طرفی من شنیدم اگ منی ک مثلا سه روز نخوردم اثرش بره مثبت نشون بده ممکنه؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   15 دی 1400 12:20

   با سلام. در مصارف قابل ملاحظه امکان تشخیص آن در تست ها وجود دارد

   پاسخ
 • سلام ببخشید اگر یه نفر خون بدن و کامل عوض کنه برای بچه دار شدن مشکل پیش میاد یا نه ؟
  بعد اینکه اگر دونفر تالاسمی مینور باشن بعد یکیشون خونشو کامل عوض کنه میتونن با هم ازدواج کنن؟

  پاسخ
 • سلام من قرص لاغری گلوریااستفاده میکنم ایا روی ازمایش قبل از ازدواج تآثیر داره؟

  پاسخ
 • سلام. مطالب جالب و مفیدی بود. من میخام آزمایش خون بدم، توی سن ۲۰ سالگی دکتر بهم گفت: با یه دختر چاق ازدواج بکن که مشکل خونی نداشته باشی. برام سوال شده! و اینکه چرا آزمایشات ویروسی اجباری نیست؟!

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   5 دی 1400 13:40

   با سلام. آزمایشات ویروسی با درخواست خود فرد انجام می گردد.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من یه ساله قرص برا جوشام میخورم ایزوترتینویین،با تجویز پزشک،الان هر ۱۰ روز میخورم،بعد قراره عقد کنیم،میخاستم بپرسم تو نتایج ازمایش ادرار و خون تاثیر داره یا ن؟،اینکه قبل اقدام به بارداری ۳ ماه قبلش قطع باید کردو میدونم ولی این تو ازمایش تاثیر داره یا ن رو نمیدونم اگ میشه جواب بدید لطفا

  پاسخ
  • با سلام. قرص ایزوتزتینویین آثار مخربی بر روی جنین دارد و روی آنزیم های کبدی و کلسترول شما تاثیر سوء می گذارد. پس از اتمام دوره زیر نظر پزشک متخصص باردار شوید.

   پاسخ
 • سلام . ببخشید من سوالی ک داشتم این بود ک همه ی این ازمایشات بیشتر برای وجود فرزند تو آینده است ؟
  و اینکه در چ صورت هرگز نمیتوان بچه دار شد ؟

  پاسخ
  • با سلام. آزمایشات ژنتیکی برای بررسی سلامت فرد آزمایش دهنده و بررسی سلامت فرزند انجام می گردد. پیش از آزمایش با مشاوره ژنتیک است که پزشک متخصص تشخیص می دهد چه آزمایشی برای شما مناسب است.

   پاسخ
 • حمید طاهر
  15 آبان 1400 15:50

  سلام وقت بخیر
  من و نامزدم یه نسبت فامیلی دور داریم. یعنی مادر من و مادر نامزدم با هم نسبت دختر دایی و دختر عمه دارند.آیا ازمایش ژنتیک لازمه؟

  پاسخ
  • با سلام. بهتر است مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج بگیرید تا ریسک بیماری های خانوادگی در شما تا حدودی بررسی گردد.

   پاسخ
 • علیرضا
  13 آبان 1400 18:13

  سلام. وقت بخیر. من و خانومی که به هم علاقه‌مندیم، هر دو کمخونی مینور داریم. چند وقت دیگه قراره بریم خواستگاری. نگران این هستیم که خانواده من بخاطر این مساله مخالفت کنند. میشه راهنمایی کنید در این باره؟

  پاسخ
  • با سلام. باید آزمایشات لازم را انجام دهید. حتی در صورت مبتلا و ناقل بودن هر دو باز هم با روش های ژنتیکی امکان داشتن فرزند سالم وجود دارد.

   پاسخ
   • سلام‌ خسته‌ نباشید‌ ببخشید‌ من‌‌ و‌ اقایی‌ بهم‌ علاقه‌ داریم‌ اما‌ هر‌ دو‌ کم‌ خونی‌ مینور‌ داریم‌ راهی‌ وجود‌ داره‌ ک‌ راحت‌ ازدواج‌ کنیم‌ و‌ بچه‌ ی‌ سالم‌ به‌ دنیا‌ بیاریم؟‌

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     25 مرداد 1401 16:38

     با سلام، بله می تونین با تعهد ازدواج کنین اما باید پیش از ازدواج و پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین تا به بچه انتقال پیدا نکنه.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
 • سلام وقت بخیر. ما قراره ازدواج کنیم. و قبل از ازدواج با هم رابطه داشتیم و دوچاره بیماری اچ پی وی شده ایم. اما با این موضوع کنار اومدیم .خواستم بدونم تست اچ پی وی برای ازدواج اجباریه؟ و به چه صورت انجام میشه؟ و ایا چون هر دو دچار این موصوع هستیم باز هم از ازدواج جلوگیری میشه؟ و ایا این مشکل به خانواده های دو طرف گفته میشه یا به صورت شخصی باقی میماند؟ ممنون میشم جواب منو سریع بدید. چون زمان زیادی نداریم

  پاسخ
 • سمیه حسین زاده
  11 آبان 1400 13:51

  سلام برای تست ژنتیکی پیش چه متخصص باید برم

  پاسخ
 • محمدحسین
  25 مهر 1400 16:14

  سلام
  میخواستم بدونم آیا در این آزمایشات ممکن است نتیجه ای وجود داشته باشد که دختر و پسر نتوانند باهم ازدواج کنند؟؟

  پاسخ
  • خیر در نهایت با تصمیم طرفین می توان ازدواج کرد اما باید برای داشتن فرزند سالم در آینده پیش از بارداری تست هاس لازم و اقدامات ژنتیکی پیشگیرانه را در صورت نیاز انجام دهند.

   پاسخ
 • عالی بود

  پاسخ
 • سلام من میخوام ازمایش بدم بعد پسره میشه پسر دایی بابا و مامانم به نظرتون خون مون به هم میخوره؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   6 دی 1400 11:27

   با سلام. مشاوره ژنتیکی پیش از ازدواج بگیرید تا بیماری های زمینه ای خانوادگی شما مشخص شود و در صورت نیاز بررسی گردد.

   پاسخ
 • سلام من میخوام ازمایش بدم بعد پسره میشه پسر دایی بابا و مامانم به نظرتون خون مون به هم میخوره؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  برای تست اعتیاد ازدواج سوال داشتم
  بعد ۱۰ روز سیگار و الکل رو نشون میده ؟

  پاسخ
 • سلام
  وقت شما بخیر و خداقوت

  میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که ازدواج دختری که گروه خونی Bمنفی داره با پسری که ABمثبت هست مشکل داره؟ با پسر AB منفی چطور؟

  ممنونم از توجه و لطفتون

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   19 دی 1400 11:17

   با سلام. گروه خونی مشکلی برای ازدواج ایجاد نمی کند.

   پاسخ
 • اگر ی نفر ی کلیه داشته باشه توی ازمایشات قبل ازدواج معلوم میشه؟

  پاسخ
 • سلام من یه مشکلی ژنتیکی دارم و یه ژن مردانه کوچولو داخل بدنم هست و رشد نداره میخواستم بدونم که در آزمایش خون عادی نه آزمایش ژنتیکی
  آزمایش عادی قبل از ازدواج معلوم میشه ممنون اگر جواب بدید

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   5 بهمن 1400 15:20

   با سلام. خیر تنها با آزمایشات ژنتیکی مشخص می شود.

   پاسخ
 • نرگس نصیری فرید
  23 تیر 1400 14:17

  سلام. من رفتم آزمایش قبل ازدواج. اما گفتن ازدواج اول نیازی ب ازمایش خون نداره و فقط ازمایش ادرار. گرفتن هنوزم جوابش نیومده این کار امکان داره؟

  پاسخ
 • سلام . چرا برای آزمایش ازدواج از خانم آزمایش خون نمیگیرند ولی از آقا میگیرند ؟!!

  پاسخ
 • سلام .من ۴ماه پیش قرار بود ازدواج کنم و آزمایش هم دادیم توی خانه ی سلامت ولی اون ازدواج سر نگرفت هیچ خطبه ایی هم خونده نشد آیا برای ازدواج بعدیم مشخص میشه که آزمایش دادم؟از کسی که فرم ازمایش گرفته بودم پرسیدم گفتش نه ثبت نمیشه تا وقتی خطبه خونده نشه…

  پاسخ
 • و اینکه تو همون ازمایشگاه که قبل ازدواج میرن میشه این آزمایشو داد?

  پاسخ
 • سلام میشه منو راهنمایی کنید همین روزا قراره ازدواج کنم با توجه به بیماری ارثی استخوان اضافه که تو من هست میخواستم بدونم قبل ازدواج برم ازمایش بدم بهتره یا قبل بارداری?

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   7 بهمن 1400 12:15

   با سلام. بهتر است اول مشاوره پیش از ازدواج بگیرید و بعد اگر لازم شد مشاوره پیش از بارداری در مراحل بعدی. برای دریافت وقت مشاوره تلفنی و حضوری با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

   پاسخ
 • افشین عوض آقایی
  5 تیر 1400 10:36

  سلام خدمت شما.یه سوالی که دهنمو درگیر کرده اینکه آزمایش ژنتیک جدا هست؟؟یعنی جداگانه ازمایش میگیرن و جواب میدن یا اینکه باهمون ازمایش خون برا بحث ازدواج استفاده میشه برا ازمایش ژنتیک.ممنون و متشکر از توضیحات عالیتون

  پاسخ
 • سلام من به صورت اجباری دارم ازدواج میکنم و اصلا نمیخوایم اینطور بشه به نظرتون برای اینکه نتایج ازمایش منفی بشه می تونم از قبل دارو خاصی استفاده کنم یا هر کار دیگه ای که جواب منفی بشه ؟

  پاسخ
 • با سلام آیا برای عقد ازدواج سالمندان هم نیاز به آزمایش هست ؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   10 بهمن 1400 17:24

   با سلام. با توجه به سقط هایی که ذاشتید و اختلالاتی که در جنین شما گزارش شده قبل از بارداری بعدیتون باید حتما ویزیت بشین و اگر آزمایش لازم باشه انجام بدین تا برای بارداری بعدیتون از سالم بودن جنین اطمینان داشته باشین

   پاسخ
 • سلام ببخشید تست اعتیاد اجباری هست برای ازدواج یا به دلخواه هست من دو هفته دیگه قرار ازدواج کنم خانواده خانمم گفتن باید تست خون بدیم میخاستم بدونم‌ تست اعتیاد هم میگیرن یا به طور دلخواه هست

  پاسخ
  • عالی بود، سلام ،آیا بااین آزمایشات میتونن بگن خانم بعد از ازدواج میتونه باردار بشه یا خیر؟

   پاسخ
 • سلام من ۵۶ سال وهمسرم ۶۰ سال ایا برای ازدواج باتوجه به اینکه هردو ازدواج دوم و سن مون هم بالاست نیاز به ازمایس هست ؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید یه سوال داشتم در مورد انجام آزمایش اگه دو زوج در شهر دور از هم باشن و بخاطر کرونا اجازه ندن که تو یه شهر آزمایش بدن میتونن هر کدوم تو شهر خودش انجام بده بعد جواب آزمایش‌هارو بفرستن برا یکی از آزمایشگاه ها؟

  پاسخ
 • سلام ،لطفا جوابم رو بدین،با توجه به این مطلب که(زن گروه خونی O+ با مردی که گروه خونی او O+ و O- است، سازگاری دارد.
  گروه خونی B+
  مرد گروه خونی B+ با زن گروه خونی B+ و AB+ سازگاری دارد)مرد با گروه خونی b+با زن گروه خونیo+خونشون به هم میخوره ؟ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 • برای ازمایش قبل ازدواج،
  ازمایش تشخیص حتما هپاتیت انجام میشه؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر …من تخمدان پلی کیستیک دارم و قرص اسپیرونولاکتون،سیستین ب ۶ و زینک(ب کمپلکس استفاده میکنم )
  آیا بر روی ازمایش ازدواج تاثیری میزاره؟

  از چند وقت قبل از ازمایش ازدواج باید مصرف رو قطع کنم؟

  پاسخ
 • خیالی نیس
  17 اردیبهشت 1400 01:52

  سلام
  ایا موقع ازمایش ازدواج اعتیاد به قرص ترامادول مشخص میشود
  ممنون میشوم اگه جوابمو بدید

  پاسخ
  • خیالی نیس
   17 اردیبهشت 1400 02:03

   بعد برای خوب دراومدن ازمایش قبل ازدواج چ کاری باید انجام داد تا مشخص نشود که قرص ترامادول مصرف کرده ام

   پاسخ
 • سلام خسته نباشی
  آزمایش ای وجود داره ک قبل ازدواج نشون بده خانومت باردار میشه یا نه

  پاسخ
 • سلام تو ازمایش قبل از ازدواج ازمایش بدیم همه چیز رو میاره مثل اعتیاد یا باید درخواست بدم تا اعتیاد معلوم بشه و ماندگاری حشیش تو خون چقدره

  پاسخ
 • سلام من هپاتیت Bدارم و به هرکسی میگم من این مشکل را دارم جواب منفی می دهد آیا من حتما باید به طرف مقابلم این موضوع را بگم؟ و اگر در موقع آزمایش مشخص شود چه اقداماتی مراکز درمانی میکنم و آیا به طرف مقابلم اطلاع می دهند؟

  پاسخ
 • سلام من و نامزدم فامیل هستیم و ازمایش زنتیک دادیم هنوز جواب نیومده ولی میخوام بدونم اگر ریسکی وجود داشته باشه به جز سقط راه حل و درمانی برای جلوگیری از به دنیا اومدن فرزند بیمار هست؟ من شنیدم میگن امپول هایی به عنوان دارو برای پیشگیری هست ایا صحت داره؟

  پاسخ
 • ستاره سهیلی
  8 اردیبهشت 1400 11:28

  سلام باردار بودن در آزمایش قبل ازدواج مشخص میشود

  پاسخ
 • سلام. خسته نباشید. من قرص رتانیل ۱۰ روزانه یکی می خورم تو آزمایش عدم اعتیاد مثپبت می سه یا نه؟ با تشکر

  پاسخ
 • سلام .من ونامزدم هردو مشکل کم خونی مینور الفا داریم ایا در بارداری مشکلی به وجود میاد؟
  و جواب ازمایش ژنتیک چه مدت طول میکشه؟

  پاسخ
 • سلام، اگر نتیجه آزمایش خون زوجین منفی شود، راه درمان وجود دارد؟

  پاسخ
 • ببخشید اگه دو نفرک پسر خاله و دختر خاله هستن آزمایش ژنتیکی بدن ممکنه خونشون بهم نخوره و نتونننن ازدواج کنن؟؟؟

  پاسخ
 • سلام
  من دو بار آزمایش نامزدی دادم ولی به من نگفتن کم خونی دارم البته برای آزمایش نامزدی هم مرد هم زن با هم آزمایش خون میدن حالا که رفتم آزمایش قبل از عقد دادم گفتن هر دو کم خونی داریم به نظرتون مشکلی وجود داره؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید. امکان داره تو آزمایش اولیه که میدیم جواب نرمال باشه ولی تو آزمایش قبل از عقد که ازمایشات تکمیلی هست مشکلی وجود داشته باشه؟؟

  پاسخ
 • سلام, می خواستم بدونم مصرف قرص پاروکستین در نتیجه آزمایش ازدواج تاثیر منفی داره یا خیر

  پاسخ
 • كيوان نعمتنژاد
  6 فروردین 1400 21:27

  سلام اگر خانواده عروس درخواست ازمايش اعتياد نكنن
  آزمايشگاه نتيجه مثبت بودن اعتياد و اعلام ميكنه؟

  پاسخ
 • سلام ایا THC در ازمایش اعتیاد نشان داده میشود؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من و نامزدم دختر خاله پسر خاله ایم و بیماری خاصی در خانواده نداریم آیا ممکن است ک خونهامون بهم نخوره و امکان ازدواج نباشه؟
  خیلی استرس دارم ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 • مرسی از سایت خوبتون
  یه سوال برام پیش اومده بود اینکه این آزمایش های قبل از ازدواج شامل آزمایش باروری و ناباروری هم میشه یا نه.یعنی اینکه آزمایشی هست که تعیین کنه زوج یا زوجه قدرت باروری دارند یا نه؟؟

  پاسخ
 • سلام اگه فامیلی دورباشیم امافامیلامون باهم یکی باشه وهچکدام بیماری نداشته باشیم میشه ازدواج کردیاخونامون بهم نخوره نمیشه دیگه ازدواج کرد

  پاسخ
 • سلام ممنون از اطلاع رسانیتون میخواستم ببینم در صورت نسبت فامیلیه دور اگر آقایی دچار بیماری خودایمنی پسوریازیس خفیف باشند و خانم سالم باشند احتمال انتقال بیماری به کودک چقدر هست در آزمایش ها مشخص میشه؟و اینکه میشه از ابتلای فرزند جلوگیری کرد؟

  پاسخ
 • سلام من یه دخترم ک چن روز دیگه باید ازمایش ادرار بدم واسه عقدم ولی،پریود شدم،،الان ازمایش ادرار با وجود پریودی امکان دارهـ؟؟//

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید..خواستم بپرسم که ایا در ازمایش خون زمان عقد چه چیز هایی نشان داده میشود؟؟ایا بیماری ها هم نمایش داده میشود یا خیر؟یعنی فقط گروه خونی دیده میشه؟؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من و نامزدم یکبار آزمایش قبل از ازدواج انجام دادیم و مشکلی نداشتیم الان میخوایم عقد کنیم بعد دوسال آیا امکان این وجود داره که خون ما توی این فاصله که گذشته خدایی نکرده به هم نخوره خیلی استرس دارم لطفا جواب واضحی به من بدین باتشکر

  پاسخ
 • من روزی یک دو نخ سیگار میکشم آیا تو تست اعتیاد نشون میده؟

  پاسخ
 • سلام ایا برای ازمایش قبل از ازدواج دختر هم باید برود؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر برای ازمایش ازدواج ، دختر هم باید ازمایش خون بده؟؟

  پاسخ
 • اگر بیماری هایی مثل ایدز و … داشته باشیم، جواب آزمایش رو فقط به فرد تحویل میدهند یا به خانواده طرف مقابل که قصد ازدواج با هم دارند نیز میگویند؟ در واقع در چه حد جواب آزمایش های پیش از ازدواج محرمانه میماند؟

  پاسخ
 • چه غذا یا میو ها ای بخورم که برا ازمایش ازدواج ام تطابق نباشد

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  در آزمایش ازدواج THC رو نشون میده ؟

  پاسخ
 • سلام میخواستم بدونم آزمایش قبل از ازدواج رو میشه عصر هم انجام داد؟

  پاسخ
 • سلام mch من ۲۶/۸
  hb13/6
  hba2 1/8
  احتمال تالاسمی هست یا نه؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من حدود یک سال پیش خود ارضایی داشتم الان میخوام ازدواج کنم و نامزدم میدونه
  برای عقد باید حتما ازمایش را انجام دهیم
  و اگر خانواده داماد بفهمن مشکلی پیش نمیاد

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من قرص الپروزلام،نتروپین۲۵ و کونتیباکس ۲۵ هر شب میخورم و برای معدمم قرص امپرازول و فاموتیدین میخورم مشکلی پیش نمیاد برای آزمایش ازدواج

  پاسخ
 • سلام. .. ایا اگر هر دو طرف در ازمایش هایی که در کودکی انجام داده بودند هر دو مینر بودند اما الان هنوز ازمایش نرفتن ایا میتونن با هم ازدواج کنند و مشاور ژنتیک تا چند درصد احتمال سالم بودن ورزند میده. لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام
  ایا ازمایش تست حاملگی هم مشخص میشود؟؟؟

  پاسخ
 • سلام.ممنون از اطلاعات مفید و خوبتون.ببخشید افرادی که از داروهای خودایمنی مثل سینووکسی یا سینومر در درمان ام اس استفاده می کنند تاثیر یا علایمی در تست آزمایش خون پیش از ازدواجشان دارد ؟پیشاپیش سپاسگزارم

  پاسخ
  • می تواند بعضی پارامتر های آزمایش را عوض کند به پزشک اطلاع دهید ولی در نهایت با آزمایش اختصاصی اشتباهی صورت نمی گیرد

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر در چه صورتی از خانوم ازمایش خون گرفته نمیشود؟

  پاسخ
  • سلام وقتتون بخیر ما هم یه ماه پیش آزمایش دادیم ولی دکتر بهمون قرص داد و گفت مصرف کنیم ولی آزمایش جدیدم ک انجام شد سطح mch خون هر دومون پایین اومده ،آیا به معنی اینه ک هر دو تالاسمی داریم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

   پاسخ
  • خیالی نیس
   17 اردیبهشت 1400 01:52

   سلام
   ایا موقع ازمایش ازدواج اعتیاد مشخص میشود
   ممنون میشوم اگه جوابمو بدید

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر بیماری صدفی برا ازدواج مشکلی پیش میاره؟ یا داخل آزمایش خون مشخص میشه ؟ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • سلام خیر برای ازدواج مشکلی پیش نمی آید. البته داخل آزمایش خون هم دیده نمی شود.

   پاسخ
   • سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون.برای آزمایش اعتیاد چه چیزهایی رونشون میده ممنون میشم جواب بدید؟بطور مثال حشیش والکل و سیگار رو نشون میده یانه؟
    باتشکر

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     20 دی 1400 12:41

     با سلام. ممنون از شما. الکل و سیگار مشخص نمی گردد.

     پاسخ
     • سلام در چه صورتی مجوز ازدواج داده نمیشه؟

 • اشنای غریب
  4 بهمن 1399 07:57

  سلام وقت بخیر ببخشید اگر امکانش هست جواب سوالمو بدید خیلی فوریه.اگر یه نفر زگیل تناسلی داشته باشه توی ازمایش قبل از ازدواج مشخص میشه؟؟؟ لطفا اگر امکانش هست سریع جوابموبدید ممنون میشم ازتون

  پاسخ
  • سلام در آزمایشهای اجباری مشخص نمی شود ولی بهتر است که هر دو نفر به این مساله آگاه باشند. و به هم اطلاع دهند.

   پاسخ
 • سلام آیادرازمایش ازدواج بیماری hivبررسی میشودومشخص میکنه وبه فرداطلاع میدن

  پاسخ
 • محمد غ
  1 بهمن 1399 00:59

  سلام من دقیق متوجه نشدم میشه بگید اگه ازمایش منفی باشه راهی دیگر برای بچه دارشدن هم هست یا خیر لطفا جوابش را به ایمیلم بفرستید ممنون

  پاسخ
  • سلام لطف کنید سوالاتی که اختصاصی هست با وسواس بیشتر و در مشاوره ژنتیک با پزشک مشاور مطرح کنید. در غیر اینصورت ممکن است که پاسخ کافی نباشد. در صورت دور بودن از محل کلینیک می توانید مشاوره تلفنی داشته باشید. برای مشاوره تلفنی می توانید وقت بگیرید. امید واریم که مشکلی وجود نداشته باشد.

   پاسخ
 • آیادرآزمایش ازدواج hivمشخص میشود

  پاسخ
 • سلام.برای ازدواج که از هر جهت خیال راحت باشه از لحاظ جسمی وروحی هر نوع معتادی باید چه نوع آزمایشی بدهن ۰ضمنا یک خانواده ۸نفره هستند که ۷پسر یک دختر ۳تا ازپسرها کم شنوا هستند من میخوام با پسر آخری ازدواج کنم که از لحاظ جسمی سالمه بعد از ازدواج مشکلی برایمان پیش نمیاد ۰ممنون

  پاسخ
  • کم شنوایی می تواند ژنتیکی باشد. احتیاج به شجره فامیلی و بررسی خانواده است. برای مشاوره حتما اقدام کنید. امر مهمی مانند ازدواج رو باید در مشاوره حتما بررسی کرد.

   پاسخ
  • الهام
   30 دی 1399 00:39

   سلام وقت بخیر تست کرونا قبل از ازدواج ضروری است یعنی کسی که آزمایش خون میده تست کرونا هم باید انجام بده؟

   پاسخ
 • با سلام
  برادر همسر بنده به بیماری دچار است که نباید چیزهایی از قبیل ویتامین سی و میوه هایی مثل نارنگی میل نماید چون به گفته پزشک ممکن است دچار سرطان معده شود. در این خصوص توصیه ای دارید؟ آیا باید اقدام خاصی نمود یا مشکلی وجود ندارد؟

  پاسخ
  • سلام اسم بیماری چه می باشد؟ می توانید آزمایشات انجام شده را به تلگرام کلینیک بفرستید و مشاوره ژنتیک دریافت کنید.

   پاسخ
   • با سلام. از ایشان پرسید و فرمودن نام بیماری مری بارتز ( Barrett’s esophagus ) می باشد. بابت پاسخ سریعتون متشکرم.

    پاسخ
    • سلام. لیست مواد غذایی که نباید مصرف کنند مانند انواع ادویه جات بصورت فراوان غذای چرب و سیگار و موارد دیگر را در نظر داشته باشند. تغییر سبک زندگی و سبک خواب هم کمک کننده است. کمتر از ۱٪ موارد این حالت می تواند زمینه ساز سرطان مری باشد. روشهای تهاجمی دیگری نیز علاوه بر استفاده از داروهای اختصاصی وجود دارد. از پزشک معالج کمک بگیرید. و حتما تحت مراقبت مرتب باشند.

     پاسخ
     • از پاسخگویی شما بسیار متشکرم. سوال بنده بیشتر مربوط به مشاوره قبل از ازدواج هست. با توجه به اینکه برادر ایشان این مشکل رو دارند آیا بجز آزمایشات معمول قبل از ازدواج، آزمایش دیگری نیز نیاز هست؟

    • سلام وقتتون به خیر..بنده مدت ۳ ساله که به دستور پزشک قرص رهاکین مصرف میکنم..طبق اخرین ازمایشاتی که دادم درمان شدم و با مشورت پزشک قرصم رو دارم یواش یواش کم میکنم تا برای همیشه گذاشته شود کنار..ایا در ازمایش خونم تاثیری دارد و مسئله ژنتیکی در بر دارد؟؟؟؟

     پاسخ
     • سلام برای مشاوره ژنتیک وقت می توانید بگیرید.

     • با سلام. خیر بر آزمایشات شما تاثیری ندارد اما برای بررسی ژنتیکی می توانید در مرکز ساواژنوم مشاوره ژنتیک بگیرید

 • دانیال
  18 آبان 1399 19:39

  با سلام و عرض خسته نباشید
  ممنونم از سایت خوبتون که بیشتر ترس و نگرانی‌هایم رو از بین برد.
  سوالی داشتم:اگر دختر عفونت معده داشته باشه در اینده خطری واسه بچه دار شدن هست؟؟

  پاسخ
  • ببخشید من درجایی خوندم که پسر اگر ب منفی باشه با دختری که ای مثبت باشه به مشکل میخوره آیا درسته؟!

   پاسخ
 • سلام خسته نباشین
  منو همسرم قلب عقد رفتیم ازمایش دادیم از نامزدم خون گرفتن ولی از من نه،بعدشم که رفتیم جواب رو بگیریم ندادن برگ رو گفتن اقا کم خونی داره باید عروس هم خون بده،منم رفتم دادم،نتیجه نهایی رو همسرم رف گرف،بهم گف گفتن خانومت مشکلی نداره توهم مشکل خاصی نداری کمبود اهن داری،میزان خونش هم ۱۵ بود،همش فکرم درگیره که نکنه خدای نکرده تالاسمی داشته باشه که از منم خون گرفتن؟ممکنه نتیجه ازمایش رو عوض کنن؟خیلی میترسم از سلامتی همسرم و از اینده بارداری و فلان،تورو خدا راهنماییم کنین ایا ممکنه جواب ازمایش رو عوض کنن مثلن نفهمم تالاسمی هس یا نه؟

  پاسخ
 • زهرا مرادی
  24 مرداد 1399 20:49

  سلام آیا بیماری نرو فیبروماتوزین در آزمایش ازدواج مشخص میشود؟

  پاسخ
 • سلام بیماری نرو فیبروماتوزین در آزمایش ازدواج مشخص میشود؟

  پاسخ
  • سلام خیر در صورتی که بیماری مشابهی در خانواده وجود دارد می توانید بصورت زیر عمل کنید.
   می توانید آزمایشات انجام شده را به تلگرام کلینیک بفرستید و مشاوره ژنتیک دریافت کنید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من تازه رفتم برا ازمایش ازدواج نامزدم کم خونه .قراره از من خون بگیرن من حدود سه ماه هستش که قرص فولیک اسید ۱ میلی گرم برای خون مصرف میکنم .سوالم اینه که ایا مصرف قرص فولیک اسید لیا روی خون من تو این ۳ ماه تاثیر داشته که خون من رو خوب نشون بده؟

  پاسخ
 • سلام ممنون از شما ،من و نامزدم خیلی به هم علاقه داریم من اما کمی از آزمایش و نتیجه اش میترسم نکند خون ما به هم نخورد البته میدانم خیلی موارد بدون مشکل است اما بازهم نگرانم .

  پاسخ
 • اگر قبل از ازدواج رابطه داشته باشی در ازمایش نشون داده میشود؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام اگه کسی چند سال قبل آزمایش تالاسمی انجام داده و مشکلی نداشته برای ازدواج دوباره باید آزمایش تکرار بشه یا نه ؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید.
  مصرف سیگار تو ازمایش اعتیاد ازدواج معلوم میشه؟
  ممنون لطفا پاسخ دهید .

  پاسخ
 • سلام .
  آیا مصرف سیگار آزمایش اعتیاد را مثبت نشون میده؟
  اگه نشون میده چند روز باید مصرف نشه تا نشون نده؟ ممنون

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید،من و دخترعموم چندساله همو میخواییم،،میخوایم قبل اینکه بقیه بفهمند ازمایش بدیم اما باتوجه به محدودیت های خانوادگی امکان اینکه باهم بریم برای ازمایش وجود نداره،خواستم بپرسم ایا امکانش هست بصورت جداگانه ازمایش بدیم بعد باهم تطبیقشون بدیم؟اگر امکانش وجود داره ،نام ازمایش چیه؟

  پاسخ
 • سلام ،منو دختر عموم چندساله همو میخوایم،میخوایم قبل اینکه بقیه بفهمند ازمایش بدیم‌..اما مشکل اینه با توجه به محدودیت خانواده ها نمیتونیم باهم بریم بیرون..سوالم اینه آیا میشه ازمایش رو هرکس جدا انجام بده بعد باهم تطبیق داده بشه؟؟اگه امکانش وجود داره نام ازمایش چیه؟

  پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید. در آزمایش خون قبل از ازدواج آیا بیماری هپاتیت خود به خود نشون داده میشه یا اینکه باید در این مورد درخواست داده بشه؟؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدین.

  پاسخ
  • سلام بله مشخص می شود.

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    من خانم هستم بیماری لوپوس دارم و در حال حاضر نصف پردنیزولون پنج در روز استفاده میکنم ایا در ازمایشات بارداری مشخص میشود؟ برای ژنتیک قبل از عقد بیام پیشتون یا قبل از بارداری؟

    پاسخ
 • سلام خسته نباشید فقط خواهشن جواب بدید 1_مواد مخدر تا چند روز توی آزمایش نشون میده؟
  2_سیگار چند روز؟
  3_اگه معلوم بشه ب همه اعلام میکنن یا ن فقط ب ذوجین؟
  4_ راهکار برای از بین بردن زود تر این دوتا ماده ملعون که دارن بدبختم میکنن؟
  5_غلط کردم که فک نکردم… ?
  فقط خواهشا جواب بذید

  پاسخ
  • من میخوام آزمایش بدم ولی خودم ترامادول استفاده میکنم چه جوری میشه تو آزمایش نشون نداد
   با دختر عموم می‌خواهیم ازدواج کنیم
   یک کاری بگید من بکنم که تو آزمایش نشون نده

   پاسخ
 • سلام آیا مصرف انسولین در دیابت در ازلمایش عقد معلوم است

  پاسخ
 • سلام من و نامزدم ازمایش خون دادیم ایشون مینور هستن اما من لب مرز هستم و برای من ازمایش تکمیلی نوشتن
  این ازمایش تکمیلی برای چیه؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشيد ميخاستم بپرسم اگه دختري قبل ازدواج رابطه جنسي داشته باشه يعني دختر نباشد توي ازمايش قبل ازدواج معلوم ميشه؟؟؟

  پاسخ
 • سلام
  من میخواستم بدونم که آیا در آزمایش ازدواج اگر فردی دچار رابطه جنسی شده باشه هم دختر و هم پسر مشخص میشه؟
  و اگر بخوایم که مشخص نشه چیکار کنیم!؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر بنده یک مقدار کمی عفونت ادراری دارم و یک مقداری هم کم خونی فردا قراره بریم برای آزمایش ،خودمم میدونم این مشکلات ارثی نیستن چکار کنم فردا نگن کم خونی تا یکماه کار بتعویق بیوفته؟؟

  پاسخ
 • سلام . ببخشید میخواستم بدونم گروه خونیه من اُ هستش و فردی که قرارع باهاش ازدواج کنم به گروه خونیه من نمیخوره.البته تا جایی که میدونم . ایشون کم خونی مینور دارن.خیلی استرس و نگرانی داریم که گروه های خونی بهم نمیخوره و نمیدونیم میشه ازدواج کرد یا نه؟?بعضی ها میگن برای بارداری مشکل پیدا میشه .بعضی هایم میگن اگه گروه های خونی بهم نخوره پزشک اجازه ازدواج رو نمیده و باید جدا بشی???خواهش می کنم کمکمون کنید.

  پاسخ
 • ببخشید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  ببخشید من و نامزدم هردو تالاسمی مینور داریم برای ازدواج مشکلی وجود داره؟

  پاسخ
 • سلام. وقت بخیر.من شدیدا ب کمک احتیاج دارم.من میخام جواب ازمایش قبل ازدواجم منفی در بیاد. چیکار بایستی بکنم لطفا کمکم کنین

  پاسخ
 • سلام بیماری صدف دارم آیا میتونم ازدواج کنم مشکلی پیش میاد یا خیر ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • بیماری پسوریازیس یا بیماری صدف به اصطلاح عامه بیماری ژنتیکی می باشد. برای بررسی اینکه از نوع شدید منتقل می شود یا خفیف می توانید تشخیص ژنتیکی داشته باشید. این تست در آزمایشگاه ژنتیک ساواژنوم انجام می شود. با توجه به کیفیت کیت های آزمایشگاه ساواژنوم با دقت زیاد در صورت وجود جهش می توانید با خیال راحت برای بارداری اقدام کنید.

   پاسخ
   • سلام. در آزمایش خون که قبل از ازدواج گرفته میشه آیا بیماری هپاتیت مشخص میشه یا باید در این مورد درخواست جداگانه برای بررسی هپاتیت داده شود؟

    پاسخ
 • آیا تو آزمایش قبل ازدواج اگ فردی دچار سرطان خون باشه مشخص میشه؟

  پاسخ
  • سلام باید مشاور شما حتما آزمایش خون را کامل انجام دهند. از طرف دیگر در مشاوره و بررسی جواب آزمایش توجه داشته باشند.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم گروه خونی هم توی ازدواج موثر یا نه؟
  مثلا گروه خونی خانم من او منفی و گروه خونی خودم آ مثبت آیا دچار مشکل میشیم یا نه؟

  پاسخ
  • سلام بله حتما
   گروه خونی از مهمترین فاکتور ها در ازدواج و باروری می باشد. دچار مشکل که نمی شوید ولی در زمان بارداری پزشک زنان را مطلع کنید.
   ارادتمند

   پاسخ
 • سلام. من برای چاق شدن سیپروهپتادین مصرف می کنم. و الان چند روز دکتر برام کوآموکسی کلاو نوشته. آیا اینها در آزمایش ازدواج مشخص میشه؟

  پاسخ
 • سلام آزمايش قبل ازدواج كه ميگن كم خوني داريد برين يك ماه قرص مصرف كنين بياين اين كم خوني همون تالاسمي هست؟يكيم اينكه بعد يك ماه بريم دوباره آزمايش بديم امكان داره بگن باز برين متلا يه مدت ديگه بياين يا ازدواج شما امكان پذير نيست؟

  پاسخ
 • سلام ازدواج دختر خاله و پسرخاله میتونه در آینده مشکلی بوجود بیاره توی خانواده هیچ مشکل ژنتیکی هم وجود نداره

  پاسخ
  • سلام
   این ازدواج و هیچ ازدواج دیگه ای خطر صفر ندارد. ولی ازدواج فامیلی ریسک بالاتری دارد. مشاوره ژنتیک توصیه می شود.

   پاسخ
 • با سلام و عرض خسته نباشید
  من یه سوالی داشتم قرص تاخیری خوردم اعتیادی ندارم ولی قرص خوردم برای تاخیر حالا خواستگاری رفتم همهدچی اوکی قرار شدا بریم محضر صیعه و آزمایش بنویسن تو آزمایش اون یبار قرص نشون داده میشه؟نگن معتادی چکار باید کنم من هیچ وقت همچین کاری نمیکردم اسپری و … استفاده میکردم اینبار خول شدم حالا الان فکرم درگیر شده

  پاسخ
 • سلام من میخوام آزمایش سوزاک بدم اسم اختصاریش برای آزمایش چی هست وکدوم آزمایشگاه میشه تست داد اخه هرجایی نیستش

  پاسخ
  • سلام برای مشاوره اقدام کنید. شما نمی توانید خودتان آزمایش تجویز کنید باید حتما با نسخه پزشک باشه.

   پاسخ
 • سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  من میخوام با یک دختر خانومی ازدواج کنم
  ولی با هم فامیل نیستیم
  میخواستم بدون اگه خونمون به هم نخوره چه اتفاقی میوفته
  یعنی میشه ازدواج بهم بخوره؟؟؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر میخواستم ببینم اگر بتازگی عروس خانوم سقط جنین داشته باشن یعنی کمتر از یک ماه باشه و سطح اچ سی جی هنوز پایین نیومده تو آزمایش گفته میشه؟ و مسئولین آزمایشگاه چقد رازدار اطلاعات افراد هستن؟ اصلا این موضوع رو متوجه میشن یا نه ؟

  پاسخ
  • بله ممکن است بالا باشه البته به سرعت پایین میاد
   همکاران کادر پزشکی بسیار رازدار هستند

   پاسخ
 • ابراهیم ج
  26 فروردین 1399 14:33

  سلام..خسته نباشید..من کم خون هستم .احتمالا تالاسمی مینور..ولی خانم مشکلی نداره ..ازمایش دادیم ولی وقتی رفتم برای جوابش گفتن ایا سابقه کم خونی داری گفتم بله و گفت باید هردو یه ازمایش بدین.تو ازمایش نوشته بود h.b 4lee یه همچین چیزی..میخواستم بدونم مشکل داریم برای ازدواج ایا…ممنونم

  پاسخ
  • سلام لطف کنید جون اطلاعات دقیق لازم است برای مشاوره ژنتیک اقدام کنید

   پاسخ
   • سلام عالی

    پاسخ
    • سلام من و دوست دخترم قبل از نامزدیمون با هم رابطه داشتیم ایا برای آزمایش خون که قبل از نامزدی انجام میدیم نشون میده که ما قبلا رابطه داشتیم و نامزدم قرص جلوگیری مصرف کرده است؟
     لطفا جواب بدید

     پاسخ
 • سلام ایا قبل ازدواج خون میگیرن بیمارژنتیکی معلوم میشه

  پاسخ
  • خیر در مشاوره ژنتیک مشخص می شود که آزمایش ژنتیک از چه نوعی باید انجاام شود لذا بهتر است برای مشاوره ژنتیک اقدام کنید

   پاسخ
 • آیا مصرف قرص لووتیروکسین در آزمایشات پیش از ازدواج مشخص می شود؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید اگه بعد ازمایش گروه خونی خون زوجین به هم نخورد راه حلی وحود دارد؟!

  پاسخ
 • اگه نسبت فامیلی خیلی دور داشته باشیم
  وهیچکدوم سابقه‌ی بیماری خانوادگی نداشته باشیم، آیا آزمایش ما ممکنه بهم نخوره؟

  پاسخ
 • سلام من واقعا عاشق دختر عموم شدم اما از جواب ازمایش نامطلوب ترس دارم سوال من اینه اگه جواب ازمایش نامطلوب بود میشود ازدواج کرد و برای بچه دار شدن دارو یا عواملی هست که باعث بدنیا امدن بچه سالم شود

  پاسخ
  • سلام نگران نباشید
   هر نوع جوابی را میتوان با اقداماتی تبدیل به مطلوب کرد. برای مشاوره اقدام کنید.

   پاسخ
 • سلام و عرض خسته نباشید ، من شنیدم که به تازگی باید به محضر بریم و اونجا نامه ای برای انجام آزمایش به ما میده که آزمایش رو انجام بدیم و اگه جواب آزمایش منفی باشهدنمیتونیم ازدواج کنیم ، آیا واقعا درسته ؟ یعنی اگه منفی باشه راهی برای ازدواج نیست و ازدواج باید منتفی بشه ؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم برای نوشتن آزمایشات باید به کدوم دکتر و با چه تخصصی مراجعه کنیم؟؟؟و بعد از دریافت هم به چه تتصصی نشون بدیم که کامل مطمئن بشیم ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
 • سلام.اگر ازدواج فامیلی باشه و هر دو فرد در خانواده هاشون(مثل پسر عمو و خواهر زاده)که هر دو پدر مادرشون ازدواج فامیلی داشتند و مشکل کم شنوایی دارند….آزمایش ژنتیک چگونه گرفته میشود؟ممنون از پاسخگوییتون ذهنمو خیلی درگیر کرده و الان اوضاع طوری نیست که برای آزمایش دادن بتونیم بریم و خیلی استرس دارم ممنون میشم برام روشنش کنید?و اینکه احتمالش هست که مشکلی نباشه برای ازدواجمون؟چون مشاور ازدواج وقتی فهمیدن فامیل هستیم و اقواممون مشکل کم شنوایی دارن گفت راهی نیست لصلا ازدواج نکنیـد?

  پاسخ
 • سلام.اگر ازدواج فامیلی باشه و هر دو فرد در خانواده هاشون(مثل پسر عمو و خواهر زاده)که هر دو پدر مادرشون ازدواج فامیلی داشتند و مشکل کم شنوایی دارند….آزمایش ژنتیک چگونه گرفته میشود؟ممنون از پاسخگوییتون ذهنمو خیلی درگیر کرده و الان اوضاع طوری نیست که برای آزمایش دادن بتونیم بریم و خیلی استرس دارم ممنون میشم برام روشنش کنید?و اینکه احتمالش هست که مشکلی نباشه برای ازدواجمون؟چون مشاور ازدواج وقتی فهمیدن فامیل هستیم و اقواممون مشکل کم شنوایی دارن گفت راهی نیست لصلا ازدواج نکنید?

  پاسخ
  • سلام
   به هیج وجه آزمایش ژنتیک اکثر موارد را از نظر ناشنوایی مشخص خواهد کرد

   پاسخ
   • ممنون.یعنی راهی نیست؟ژنتیک نرفتیم…
    قرار بود بریم
    یعنی دیگه نریم؟

    پاسخ
    • سلام چرا که نه برای مشاوره آنلاین مراجعه کنید.

     پاسخ
     • سلام..ببخشید من و نامزدم هیچ مشکل جسمی خداروشکر توی خانواده هامون نداریم فقط خواهر من بعد از دانشگاه اختلال دوقطبی گرفتن و پدر نامزدم هم بعد از سالها اختلال افسردگی یا فک کنم دو قطبی گرفتن حالا با توجه به اینکه این اختلالات محیطی بوده نه ارثی آیا میتونه برای فرزند ما مشکلی ایجاد کنه !؟

 • سلام
  شديدأ نياز به يك مشاوره چند دقيقه اي با يكي از كارشناسان محترم دارم
  لطفا در صورتي ك امكان دارد پارسخ بدهيد و يا تماس بگيرين و در صورت تمايل به كمك كردن بهمن بزنيد

  پاسخ
 • سلام اگه فردی دچار کمبود پلاکت خون باشه می تونه با فردی که مینور یا ماژور هستش ازدواج کنه مشکلی برای فرزند شون پیش نمی یاد

  پاسخ
  • سلام برای مشاوره ژنتیک تماس بگیرید.موفق باشید.

   پاسخ
   • فرجي-فاطمه فرجي-فاطمه
    9 بهمن 1400 02:09

    سلام وقت بخیر دختر با گروه خونیoمثبت و پسر باabمثبت میتونن باهم ازدواج کنن؟؟خونشون بهم میخوره؟؟؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     9 بهمن 1400 11:59

     با سلام. گروه خونی مشکلی برای ازدواج ایجاد نمی کند.

     پاسخ
 • سلام روی برگه ازمایش ما یک مهر خورده که روش نوشته از لحاظ اعتیاد منفی است،این درسته؟ یا باید دو تا مهر بخوره؟
  من مشکل ریه دارم و مرتب قرص استامینیفون معمولی میخوردم

  پاسخ
 • با سلام، زمان ازدواج ما وقتی برای آزمایش خون رفتیم از شوهرم هم آزمایش خون گرفتن و هم ادرار اما از من فقط آزمایش ادرار گرفتن ، واقعا نمیدونم آیا این درسته برای همه همین شکلیه یا نه؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  خواستم بدونم ایا ازمایشی هم وجود داره که نشون بده طرف قبلا با کسی رابطه داشته یا ن ؟؟؟

  پاسخ
 • سلام بارداری مشخص میشه درازمایش؟

  پاسخ
 • آیا آزمایش خون که قبل ازدواج از زوجین گرفته می شود را می توان به صورت جداگانه دختر و پسر انجام دهند ؟
  دختر و پسر هر کدام جداگانه آزمایش بدهند؟

  پاسخ
 • سلام
  من با دختر داییم رفتم آزمایش دادم ک نتیجش اینکه دختر مینور هست و من کم خونی تقریبا نزدیک ب مینور
  حالا بنظرتون ما میتونیم ازدواج کنیم وبرا آینده بچه هامون مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ
 • سلام
  میخواستم بدونم اگه دونفر برن آزمایش بعد هنوز جواب آزمایش رو نگرفته قضیه کنسل شه
  آیا برای انجام آزمایش با شخص دیگر مشکلی پیش میاد در صورتی که هنوز یک ماه از آزمایش قبلی نگذشته؟!

  پاسخ
 • سلام ممنون میشم اگه جواب بدین
  در مورد آزمایش ازدواج متادن مشخص می‌شود

  پاسخ
 • سلام من با دختری قصد ازدواج دارم که غریبه س ولی هر دوتامون ازدواج فامیلی هستیم و از طرفی من خودم مادر زاد قلبم سمت راسته . و اون خواهر بزرگتر و برادر کوچکترش مشکل ذهنی دارن. به نظرتون چیکار باید بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • محمدامین
  9 اسفند 1398 19:53

  سلام
  من و دختر خالم قصد ازدواج داریم سن من 20 و سن ایشون 16 هستش الآن امکان ازدواج وجود نداره
  هر دو کم خون هستیم ولی مشکل ارثی خاصی در خانواده ایجاد نشده
  احتمال اینکه خونمون به هم نخوره چقدر هستش؟؟
  واینکه آیا توصیه میکنید رابطه ی عاطفی ما تا زمان آزمایش حفظ شود یا نه؟
  با تشکر

  پاسخ
 • سلام مصرف قرص آهن قبل از آزمایش قبل ازدواج مشکلی یا تاثیری در نتیجه آزمایش ایجاد میکند یا خیر

  پاسخ
 • سلام آیا مصرف قرص متفورمین دو سه ماه قبل از آزمایش قبل از ازدواج به میزان روزانه نیم قرص قبل از ناهار و فقط جهت لاغری، مشکلی در آزمایش بوجود میاره؟

  پاسخ
  • از چی میترسی ؟ اگر قبلا رابطه نداشته باشی بیماری مقاربتی هم نمیگیری دیگه

   پاسخ
 • سلام در ازمایش قبل از ازدواج من از ازمایشگاه پرسیدم گفتن تو ازمایش خون بیماریهای مقاربتی هم بررسی میشه میخواستم بدونم دقیقا چه بیماریهایی رو بررسی میکنه در خانمها

  پاسخ
 • محمد جواد
  6 اسفند 1398 01:05

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم آیا تو تستای مختلف قبل ازدواج آیا سیگاری بودن فرد هم مشخص میشه یا نه و اگه مشخص میشه آیا اجباریه
  ممنونم

  پاسخ
 • رضا محمدی
  5 اسفند 1398 20:24

  سلام
  وقت بخیر ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  خواستم بدونم تو آزمایش ازدواج کسی که متادن مصرف می‌کنه مشخص میشه یا خیر

  پاسخ
 • سلام ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم جوابمو بدین.من و خانومم تمام ازمایشات ازدواج رو دادیم و قرار بود عقد کنیم
  اما بخاطر این ک خانومم اگر عقد میکردیم نمیتونست ادامه تحصیل بده صیغه محضری کردیم تا ۳سال دیگ ک درسش تموم شه و ازدواج کنیم.ایا دوباره باید بریم ازمایشات رو بدیم؟این شده بزرگترین فکر واسه هردو خانواده.البته محضر گفت نمیخاد اما میخام مطمان شیم.ممنون و تشکر

  پاسخ
  • مرضیه
   18 دی 1400 15:26

   سلام ی سوال دارم
   ما ۹ماه هست نامزد کردیم وخون آزمایش انجام دادیم خداشکر مشکل خواستی نیست الان اقدام کردیم برای عقد فقط خواستم بپرسم آیا لازم دو باره خون آزمایش انجام بدیم یانه

   پاسخ
   • پشتیبان اول ساواژنوم
    19 دی 1400 11:09

    با سلام. بله باید آزمایشات لازم را انجام دهید.

    پاسخ
 • سلام
  ببخشید برای آزمایش ازدواج مصرف متادن هم مشخص میشه ممنون

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر. جواب آزمایش گرفتم جواب rpr هر دو منفی ولی جواب اعتیاد زوج مثبت و زوجه منفی این مشکلی نداره درسته یه نه

  پاسخ
 • سلام من قرص آلپرازولام میخورم شبها،آیاباعث میشود آزمایش قبل ازدواج مثبت بشه یا ننفی نیشه ممنونم جواب بدین

  پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید
  در ازمایش عدم اعتیاد ازدواج چنگانه میگیرند و چه مواد و قرص هایی میگیرند
  تشکر

  پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید
  در ازمایش عدم اعتیاد ازدواج تست چندگانه میگیرند و میشه مواد و قرص ها را نام ببرید
  تشکر

  پاسخ
 • سلام
  آیا ازمایش بارداری هنگام مجردی در جایی ثبت میشه و ازدواج در آینده رو مشکل ساز میکنه؟ خواهش میکنم جواب بدید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید. امکان داره تو آزمایش اولیه که میدیم جواب نرمال باشه ولی تو آزمایش قبل از عقد که ازمایشات تکمیلی هست مشکلی وجود داشته باشه؟؟

  پاسخ
  • سلام در مورد آزمایشات ژنتیک جنین مشکلی پیش نمی آید ولی در مورد آزمایشات عفونی این احتمال وجود دارد.

   پاسخ
   • سلام ببخشید من قرص یونی زینک(شامل ب کمپلکس و ویتامین سی و بیوتین )و ویتامین سی مصرف کردم میخواستم ببینم مصرفش برای آزمایش ازدواج باید قطع بشه؟

    پاسخ
   • آیا وجود یه خال ارثی که از بابام به من رسیده اما تو من مشکلی به وجود نیاورده تو ازدواج مشکلی به وجود میاره بعدا؟؟؟

    پاسخ
   • سلام خسته نباشید،من و دخترعموم چندساله همو میخواییم،،میخوایم قبل اینکه بقیه بفهمند ازمایش بدیم اما باتوجه به محدودیت های خانوادگی امکان اینکه باهم بریم برای ازمایش وجود نداره،خواستم بپرسم ایا امکانش هست بصورت جداگانه ازمایش بدیم بعد باهم تطبیقشون بدیم؟اگر امکانش وجود داره ،نام ازمایش چیه؟

    پاسخ
 • با سلام
  اگر مردی در خانواده خود مانند عمه و عمو مشکل بیماری ناشنوایی داشته باشند ممکن است برای فرزندان خود او هم این اتفاق بیفتد؟ چطور میتوان مطمئن شد؟؟؟

  پاسخ
  • سلام در مرحله اول بررسی ژنتیکی در عمه یا عمو انجام شود. در صورت پیدا شدن جهش می توان فهمید که ریسک وجود دارد یا نه. در صورت وجود ریسک می توان به روش تشخیص قبل از تولد جلوی ابتلای فرزند را گرفت.

   پاسخ
 • سلام . در آزمایش ازدواج عفونت ادرار و این جور چیزا هم میشه؟

  پاسخ
 • با سلام
  من و همسرم قراره بریم آزمایش قبل ازدواج اما من گروه خونیم +A و همسرم -O الان آزمایش ما مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ
  • سلام
   خیر نگران نباشید امکان جلوگیری از مشکلات در این نوع گرون خونی وجود دارد.

   پاسخ
  • سلام وقتتون بخیر .من گروه خونیم B مثبت هست اقای داماد هم B مثبت هست و هردو از یه گروه خونی هستیم و میدونم مشکلی نیست.فقط آقای داماد به مقداری کمبود گلبلول سفید دارند امکان داره آزمایش مشکل پیش بیاد.

   پاسخ
   • سلام برای مشاوره ژنتیک تماس بگیرید.موفق باشید.

    پاسخ
    • فرزانه
     23 دی 1399 16:36

     سلام بنده نامزدم یکی از گوشاش 30 درصد کم شنوا هست میخاستم ببینم ممکنه این مشکل به فرزند هم منتقل بشه

     پاسخ
     • سلام دوست عزیز
      بستگی دارد که علت کم شنوایی مختصر ژنتیکی باشد یا نه
      می توانید آزمایشات انجام شده را به تلگرام کلینیک بفرستید و مشاوره ژنتیک دریافت کنید.

 • سلام ما رفتیم واسه ازمایش جواب ها رو به همه دادن ما ندادن بعدش گفتن صبر کنید وقتی رفتیم از پسره گفتن دارو چی مصرف کردی گفت سرما خوردگی گفتن دوباره باید ازمایش بده مشه توضیح بدید واسه چیه و اینها بخدا دارم دیونه مشم

  پاسخ
  • سلام نگران نباشید در صورت تگرار و عدم وجود مشکل خیالتان راحت خواهد شد.

   پاسخ
   • با سلام من در گذشته بل کسی رابطه داشتم ایا هنگام ازمایش مشخص میشود که من در گذشته رابطه داشتم؟؟؟؟؟

    پاسخ
 • سلام در آزمایش خون (برای کم خونی) اعتیاد مشخص میشه ؟

  پاسخ
 • سلام من قبل ازدواج ازمایش ژنتیک دادم مشکلی نبود نسبتمون دختر خاله پسرخاله است ولی هنوز ازمایش خون انجام ندادیم ممکن هست ک ازمایش خونمون بهم نخوره ینی خوب نباشه جوابش؟؟

  پاسخ
  • سلام بله امکانش هست. در هر صورت شما ریسک دو برابر در ابتلای فرزند به بیماری های ژنتیک دارید. امروزه می توان این ریسک را با بررسی های ژنتیک کاهش داد. با کلینیک تماس و وقت مشاوره ژنتیک بگیرید.

   پاسخ
 • اینکه گفتن خون دو نفر بهم نخورده و ازدواج خانوادگیه، دختر خاله با پسر خاله و هر دو گروه خونی o+ می باشند تکلیف چیه؟

  پاسخ
  • گروه خونی ربطی به این مساله ندارد. در صورت وجود بیماری در خانواده با کلینیک تماس و وقت مشاوره قبل از بارداری بگیرید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید سوال من اینه که ایا مصرف قرص ال دی برای به تعویق انداختن پریود ایا تاثیری در نتایج ازمایشات قبل ازدواج داره یانه مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر منو همسرم قراره بعد از عید عقد کنیم و الان برای نامزدی خانواده ها اسرار دارند که حتما ازمایش های لازم رو انجام بدیم با توجه به اینکه جواب ازمایش یک‌ماه اعتبار دارد امکانش هست الان جواب اوکی باشه ولی دوماه بعد که دوباره ازمایش میدیم جواب تغییر کنه؟

  پاسخ
  • سلام در هر صورت امکانش هست جواب بعضی آزمایشات تغییر کنند. البته اصرار خانواده برای اطمینان از مثبت نبودن آزمایشات است. لذا بر اساس صلاح خود می توانید آزمایش انحام دهید. در صورت نیاز می توانید فقط آزمایشاتی را انحام دهید که در صورت مثبت بودن اخلالی در ازدواج ایجاد می کنند. در منشاوره برای شما توضیح داده خواهد شد.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من مشکلم اینکه دریچه قلبم بزرگه و باید عمل بشه و این مشکل مادرزادیه در من
  ولی خانومم مشکلی نداره
  حالا دوتا سوال دارم اول اینکه اگر بچه دارم بشم بچمم دچار این مشکل میشه یا ن تاثیری نمیذاره؟
  سوال دوم اینکه در آزمایش خونم این مشکلمو نشون میده یا ن؟

  پاسخ
  • با جواب اکوی قلب برای مشاوره ژنتیک و رسم شجره فامیلی مراجعه کنید. بررسی ژنتیکی می تواند در مواردی ژن معیوب را پیدا کند. موفق باشید.

   پاسخ
 • آبی تر از دریا
  7 بهمن 1398 13:23

  سلام لطفا بفرمایید که آیا ازمایش ایدز جز ازمایشات روتین ازدواج هستش یا خیر یا اینکه بایستی خودمان درخواست انجام این آزمایش را کنیم

  پاسخ
 • سلام.توروخدا اگه میشه جواب منو سریع بدین من خیلی استرس دارم..
  یه نفر خواستگاری من اومده حالا خانواده ها اصرار دارن قبل از هرچیزی بریم آزمایش تا اگه مشکلی نداشت رسمی شه..من میترسم که خونمون بهم نخوره یا هر چیزی در مورد این آزمایش که باعث بهم خوردن بشه..ما فامیل نیستیم اما پدر من دیابت دارم اونا هیچ بیماری ارثی ندارن میشه لطفا راهنمایی کنید
  اگه خونمون بهم نخورد چیکار کنیم؟؟

  پاسخ
  • سلام به متن مراجعه کنید. در صورت استرس برای مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج تماس بگیرید.

   پاسخ
   • سلام من هپاتیت ب دارم و نامزدم هم نمیدونه آیا در آزمایش قبل از ازدواج مشخص میشه یا نه

    پاسخ
    • محمدغفاری
     8 دی 1400 15:18

     من با دختر خالم می خام ازدواج کنم می خاستم بدونم چند درست ممکنه مثبت شه

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      8 دی 1400 16:37

      با سلام. چه چیزی مثبت شود؟ کدام یک از آزمایشات منظور شماست؟ مشاوره ازدواج فامیلی گرفتین؟

   • سلام ببخشید گروه خونی من ونامزدم هرد oمثبت امکان داره خونمون به هم نخوره؟؟

    پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    من ونامزدم ازمایش قبل ازرواج انجام دادیم من کمبوداهن دارم البته خیلی جزئی
    Mcvبجاییکه۲۷باشه۲۶و۶دهم هست
    و نامزدم مینور
    ب من گفتن قرص بخورم الان دوماهه دارم قرص فولیک وسولفات استفاده میکنم
    اگه خدای ناکرده اهنم بالا نیاد ممکنه نذارن عقد کنیم؟؟؟؟

    پاسخ
    • خیر کافی هست که ازمایش دقیق خون و الکتروفورز خون انجام دهید. در صورت ناقل بودن نوعی تعهد از شما گرفته می شود که در زمان بارداری اقدامات لازم را انجام دهید.

     پاسخ
 • سلام
  ایا خوردن قرص کلد استاپ در ازمایش ازدواج مواد مخدر نشان داده میشود؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
 • با سلام . من قبلاً رابطه داشتم . و آزمایش ایدز هم دادم منفی بود .بعد میخواستم خون اهدا کنم رفتم مرکز اهدا خون ازم سوال کردن گفتم قبلاً رابطه داشتم و تو پرونده ثبت کردن. میخواستم بدونم این پرونده محرمانه است یا موقع ازدواج گفته میشه . واقعا نگرانم . لطفاً راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • سلام من بیماری آنمی اپلاستیک دارم میخواستم بدونم در آزمایش ازدواج یا بچه دار شدن به مشکل میخورم یا نه

  پاسخ
  • سلام حتما مشاوره ژنتیک بگیرید با شماره های کلینیک تماس بگیرید برای مشاوره آنمی

   پاسخ
  • سلام میخواستم بدونم کسی که مبتلا به hpv باشه هم تو آزمایش قبل ازدواج مشخص میشه؟

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من میخوام عقد کنم ایا میتونم توی شهر خودم ازمایش قبل از عقد رو بدم و بدم شهری دیگه عقد کنم؟؟

  پاسخ
 • با سلام اگر بعد از آزمایش ازدواج و قبل از ثبت ازدواج رابطه به هم بخوره آیا اسناد آزمایشی برای دفعه بعد (منظور در رابطه جدید) ثبت می مونه

  پاسخ
 • سلام ببخشید دخترخانمی آزمایش خون ازدواج بدهد؛در آن مشخص میشود که باردار است یا خیر؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشد ببخشید من میخوام ازدواج کنم قبل از نامزدی همراه داماد برای آزمایش خون رفتیم من کم خونی دارم ولی جواب آزمایش داماد همه چیز نرماله نشون دکتر دادن گفتن خونامون به هم نمیخوره راهی هست واسه ازدواج یا خیر

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید من میخواستم بدونم ازدواج فامیلی دختر خاله و پسر خاله مشکلی داره یا نه میتونه مشکل ژنتیک داشته باشه مرسی

  پاسخ
  • سلام همراه گرامی،
   ازدواج دختر خاله و پسر خاله ریسک ابتلا به بیماری های ژنتیکی مانند تالاسمی و هزاران بیماری دیگر را بالا می برد. لذا پیشنهاد می شود در یک مشاوره ژنتیک ازدواج شرکت کنید و در صورت نیاز آزمایش های بیشتر انجام شود.

   پاسخ
 • سلام من و نامزدم دختر خاله و پسر خاله هستیم دیروز رفتیم جواب آزمایش رو گرفتیم که جواب رو به خودمون نشون ندادن و ما رو داخل مشاوره بردن و ازم پرسید تو سنت کمه میتونی تصمیمات یک زندگی مشترک رو بگیری و من گفتم نه و بعد گفتند که بخاطر سن کم من و اختلاف سنی زیاد یعنی۱۱سال صلاح نمیدونم ازدواج کنید بعدش پرسیدند که توی اقوامتون کسی بیماری ژنتیکی داره؟دختر عمه من کم شنوایی داره و برادر زاده نامزدم هم کم شنوایی داره و هردو بخاطر ازدواج فامیلی بوده و بعدش به ما گفتن ژنتیک شما ۹۵درصد مشکل داره و ازدواج نکنید جواب رو هم به ما ندادن که ببینیم.آیا در این آزمایش ژنتیک هم مورد برسی قرار میگیره که چنین چیزی به ما گفتند؟البته نامزدم هم تالاسمی مینور داره،امروز که نامزدم رفته بود جواب رو ازشون بگیره بهش ندادن باز گفتن تلاش نکنید شما ژنتیکتون مشکل داره.دارم دیوونه میشم من اونو دوست دارم راه حلی نیست که ما ازدواج کنیم؟بهتر نیست باز یه آزمایش دیگه بدیم؟

  پاسخ
  • سلام، بهتر است به مشاور ژنتیک دیگری هم مراجعه کنید. هیج آزمایشی نمی تواند باعث شود که دو نفر ازدواج نکنند. در ضمن جواب آزمایش لزوما باید به شما تحویل داده شود. آزادانه می توانید به مشاور ژنتیک دیگری مراجعه کنید و اطلاع دقیق بگیرید. باید تصمیم شما با آگاهی کامل باشد. هیچ آزمایشی نمی تواند بگوید که ژنتیک شما 95 درصد مشکل دارد. امیدوارم پاسخ کافی بوده باشد که بتوانید تصمیم بگیرید.

   پاسخ
   • ممنون از پاسخگویی خوبتون،گفتند شجره نامه شما رو کشیدیم و بخاطر اینکه توی خانواده هر دوی ما بیماری ژنتیکی بوده ۹۵درصد بچه شما هم بیمار ژنتیکی میشود و جواب رو هم بهمون ندادند

    پاسخ
    • خواهش می کنم در خدمت هستیم. برای مشاوره مراجعه کنید البته باید جواب آزمایش همراهتان باشد. اگر آزمایشی انجام شده است.

     پاسخ
 • سلام در آزمایش بیماری های مقاربتی قبل از ازدواج اگر مرد زگیل تناسلی داشته باشد مشخص میشود یا فقط آزمایش زن آن را مشخص می کند؟

  پاسخ
  • خیر بررسی نمی شود.

   پاسخ
   • ‌ دوستان اصلاً استرس نداشته باشید مراحل برای ثبت ازدواج بعد از گرفتن نامه از محضر دار اولاً ساعت انجام آزمایش از هفت و نیم تا ۹ می باشد در آزمایش اول از همسر که آقا می باشد خون گرفته می شود که در آن بیماری که مخصوص مردان می باشد تالاسمی سپس آزمایش عدم اعتیاد که ادرار می باشد خانوم و آقا گرفته می شود و پس از یک الی دو ساعت جواب آزمایش می آید اگر همسر آقا تالاسمی می باشد از خانم هم خون گرفته می شود و اگر خانوم هم تالاسمی باشد اجازه ازدواج به آنها داده نمی شود اگر به رضایت جفت در آنها در آزمایش عدم اعتیاد سیگار یا قلیون نشان داده نمیشه ولی سعی کنید تا یک هفته قبل از انجام آزمایش مسکن و قرص های آرامش بخش و مانند اینها مصرف نشود حذف فقط در صورتی به اصطلاح می گویند که خون مرد و زن به هم نمیخورد به این معنا که یکی از آنها یا هر دوی آنها تالاسمی مینور می باشد

    پاسخ
 • سلام.خسته نباشید…
  من قراره با پسر داییم ازدواج کنم…تب من سرده و تب اون گرمه.ولی خیلی میترسم که جواب ازمایش منفی باشه…لطفا راهنمایی کنید ❤

  پاسخ
  • سلام منظورتون از تب چیه؟

   پاسخ
   • سلام منظور ایشان طبع سرد و گرم هستش.

    پاسخ
   • النازز
    18 تیر 1399 20:54

    سلام
    من ٩ سال پيش ازمايش ازدواج دادم كه منجربه ازدواج نشد ! الان مى خوام با شخصى ازدواج كنم ايا اين كه من قبلا اين ازمايش رو دادم ثبت شده جايى و مشخص مى شه؟

    پاسخ
 • فاطمه.م.ح.۷۶
  17 دی 1398 02:34

  ببخشید تو آزمایش های قبل ازدواج عفونت های بر اثر رابطه ی جنسی مشخص میشه?

  پاسخ
  • سلام بعضی بیماری های شایع یا مهم مانند هپاتیت و ایدز بررسی می شود.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من با دختری آشنا شدم خواستم قبل از اینکه خانواده ها بدونن آزمایش قبل از ازدواج بدیم
  ایا چنین چیزی امکان داره
  اگه امکان داره تهران کدوم کلینیک مراجعه کنم و چقدر زمان می‌بره آزمایش انجام بدیم

  پاسخ
  • سلام بله امکانپذیر هست این آزمایشات را در آزمایشگاه ساواژنوم یا بسیاری از آزمایشگاه های دیگر می توانید انجام دهید. مدت آزمایش بین یک روز تا یک هفته در اکثر آنها می باشد

   پاسخ
 • سلام. نامزدم خارجی است و قراره که بعد از انجام مراحل قانونی، آزمایش ازدواج بریم. ولی دو هفته وقت داریم تا نتیجه رو برای محضر ازدواج و ثبت ش، ببریم. اگه درصورت کم خونی بودن ازما بخوان که یکماه قرص بخوریم و بعدش بیایم برای آزمایش، چکار کنیم؟ و آیا از هردومون آزمایش میگیرن؟

  پاسخ
  • سلام لزومی نداره می توانید درخواست کنید که آزمایش تالاسمی بدون از دست دادن زمان بصورت مستقیم و با درخواست شخصی شما انجام شود.

   پاسخ
 • سلام من چند ماهی است ازدواج کردم اما تازه فهمیدم که باید ازمایش قبل از ازدواج میدادم ولی همسرم در کشور دیگر زندگی میکند حالا نمیدونم چه باید کنم .

  پاسخ
  • سلام می تونید خودتان انجام دهید در صورت احتیاج به شما توصیه می شود که همسر شما هم آزمایش انجام شود

   پاسخ
   • سلام ممنون از سایت خوبتون
    من و نامزدم ازمایش قبل از ازدواج دادیم و بخاطر بیماری کرونا ازمایش هامون عقب افتاده و کلاس قبل از ازدواج هم برگذار نشذ و گفتن که اعلام میشه برای کلاسش ایا روشی هست که بشه جواب ازمایش رو زودتر گرفت؟

    پاسخ
   • سلام
    اگه تو خانواده دختر مشکل جسمی وجود داشته باشه(پسرعمه ی دختر مادرزادی یک پای کوتاه داشته باشه (بخاطره ازدواج فامیلی))نیازه که حتما ازمایش ژنتیک بدن؟!

    پاسخ
    • سلام پس از مشاوره ژنتیک می توانید آزمایش ژنتیک بدهید. فقط بدانید که این مشکلات را در اکثر مواقع می توان تشخیص علت داد پس تعلل نکنید

     پاسخ
 • سلام …آیا بارداری در آزمایش قبل عقد مشخص می‌شود ؟؟

  پاسخ
  • خیر الزامی نیست در صورت تشخیص پزشکی و درخواست شخصی بررسی انجام خواهد شد.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید یه سوال داشتم منو نامزدم رفتیم آزمایش قبل ازدواج و آزمایش ادرار و مورفین و اینا از نامزدم گرفته شد و من فقط ادرار خوسام بدون آیا اشتباهی نشده؟که از من آزمایش خوت نگرفتن؟

  پاسخ
  • سلام خیر
   در صورت مثبت شدن آزمایش ایشان در ارتباط با تالاسمی از شما هم خونگیری خواهد شد.

   پاسخ
 • ببخشيد آزمايش تبخال تناسلي قبل از ازدواج انجام ميشه؟

  پاسخ
  • سلام اجباری نیست ولی بر اساس مشاوره پزشک ممکن است تشخیص داده شود که برای سلامت خودتان لازم است.

   پاسخ
  • سلام وقت بخیر در ازمایش خون بجز اچ ای اوی هرنوع بیماری عفونتی قابل تشخیص هست؟

   پاسخ
 • سلام

  پاسخ
 • با سلام ما رفتیم برای ازمایش ازدواج که فقط از من ازمایش خون گرفتن و گفتن نیازی نیس خانومتون ازمایش بده مشکلی نداره که

  پاسخ
 • سیگار تو ازمایش قبل ازدواج معلوم میشه یا نه؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر ببخشید بارداری عروس در ازمایش قبل از ازدواج مشخص میشود؟

  پاسخ
  • خیر مگر اینکه در معاینه یا بصورت اختصاصی بررسی شود. آزمایشات قبل از ازدواج جهت بررسی سلامتی و عدم وجود بیماری های مقاربتی و خطر بیماری های شایع ژنتیک می باشد.

   پاسخ
   • ایااستفاده ازمکمل های ورزشی مانندتستسرون درجواب ازمایش تاثیرگذارمی باشد؟

    پاسخ
    • سلام
     در آزمایشات معمول اردواج تاثیر گذار نمی باشد.

     پاسخ
    • سلام ببخشید من 25سالمه و مجرد هستم. اگر بخوام خودم آزمایش زگیل تناسلی و تبخال تناسلی بدم نیاز هست که دکتر توی دفترچه بنویسه واسم یا خودم بدون نسخه پزشک میتونم آزمایش رو انجام بدم؟همینطور اسم تخصصی آزمایشهای زگیل تناسلی و تبخال تناسلی که توی آزمایشگاه میگن چی هستش؟هزینه آزمایش به طور آزاد چقدره حدودا؟

     پاسخ
     • سلام اول معاینه می شوید و درخواست داده می شود و هزینه هم بسیار کم است. چون روشهای متعدد وجود دارد برای قیمت به آزمایشگاه مراجعه کنید.

     • سلام من امروز ازمایش دادم من بی مثبت هستم ونامزدم آی منفی میتونیم ازدواج کنیم.. پزشک عمومی گفتن نمیشه الان چیکارکنم.

     • سلام
      مشکلی نداره. ولی حتما تحت مظر و با اطلاع پزشک زنان اقدام به بارداری کنید موفق باشید

     • سلام زن با گروه خونی A منفی با مردی دارای گروع خونی o مثبت میتونه ازدواج کنه

    • سلام وقتتون بخیر ببخشید من فردا آزمایش قبل از ازدواج دارم میشه لطفاً راهنمایی کنید شرایط چی هست چه چیز هایی مصرف بشه و چیا مصرف نشه ناشتا باشیم؟

     پاسخ
 • سلام
  بعد از دادن اين آزمايش چقدر بعد جوابش مياد؟

  پاسخ
  • با سلام
   از حدود یک روز در آزمایشات روتین تا حدود یک هفته در آزمایشات ژنتیک متفاوت است. البته آزمایشات ساواسلامت برای اولین بار در ایران انجام می شود و حدود 8 هفته طول می کشد. این آزمایشات پیچیده ترین و بهترین روش بررسی ریسک های نهفته بیماری های ژنتیک می باشد که می تواند به نوزاد منتقل شود. در صورت تمایل حتی می توان به عنوان آزمایشات قبل از بارداری از آزمایش ساواسلامت استفاده کزد.

   پاسخ
 • با نامزدم ی مشکلی داریم ک میخایم مصلحتی بدون اینکه ناراحتی بین خانواده ها بیفته بهم بزنیم.بهمون گفتن قبل آزمایش قرص بخورین

  پاسخ
 • محمدملکی
  25 آذر 1398 08:59

  سلام با انجام این ازمایش میشه فهمید ک فرد مونث دختر هست یا زن؟

  پاسخ
 • با سلام اگر موقع ازمایش خون برای بچه دار شدن به مشکل بخوریم راه حلی داره؟؟

  پاسخ
 • سلام ایا در ازمایش ازدواج تست الکل هم میگیرند

  پاسخ
 • با سلام وعرض ادب
  اگر ازمایش قبل ازدواج و ژنتیک بهم نخوره راحلی واسش هس؟واگرهس چیکارهایی باید انجام داد؟

  پاسخ
 • با سلام ، برادر من مبتلا به بیماری سندروم ایکس شکننده هست و این بیماری در خانواده ما ارثیست ، ایا ممکن که بچه من هم دچار این بیماری بشه ؟
  و آیا این درسته ک فقط کسانی ناقل این بیماری هستن که فقط خودشون بیمارن ؟
  یعنی من هم میتونم ناقل بیماری باشم با اینکه بیمار نیستم ؟؟؟؟

  پاسخ
  • با سلام شما در خطر حامل بودن هستید. بررسی سندرم ایکس شکننده از بررسی های راحت در عین حال مهم می باشد. بررسی ژنتیکی در آزمایشگاه ساواژنوم در خون شما و یا در بزاق می تواند انجام شود. نتیجه می تواند مشخص کند که آیاشما در بارداری بعدی خطر انتقال بیماری به فرزندان خود را دارید یا نه. با مشاور معتمد خود در کلینیک ساواژنوم تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من مشکل مادرزادی برای پاهام الان نگرانم اگر صاحب فرزند بشم این مشکل برای اونم پیش بیاد فعلا نامزدیم ۳ روز دیگه عروسیمه در صورت بعد ازدواج این ازمایش مشخص میکنه لطفا جواب بدین

  پاسخ
  • تا زمانی که مشاور ژنتیک بررسی نکرده باشد نمی توان گفت که مشکل شما ژنتیکی است. چون بررسی ژنتیک کاملا لازم و راحت می باشد شما در انجام آن تاخیر نخواهید کرد.

   پاسخ
   • سلام
    من یه هفته اس سقط کردم الان تو ازمایش ازدوآن مشخص میشه

    پاسخ
 • سلام من و نامزدم هر دو دارای mcv 25/9 و 25/7 هستیم ۀزمایش تکمیلی رو هم انجام دادیم در اون hba2 یکی مون 2/7 و دیگری 3/1 بود بهمون اجازه عقد ندادن گفتن یک ماه قرص آهن بخورید بعد بیاید دوباره آزمایش خیلی هم ما نگران این موضوع هستیم که چه خواهد شد می توانید راهنمایی مون کنید که آیا تالاسمی داریم یا نه

  پاسخ
  • بله ادامه دهید و نگران نباشید. در نهایت آزمایش ژنتیک مشخص می کند که چه اقدامی لازم است. بررسی تالاسمی از شایعترین بررسی های ژنتیکی می باشد.

   پاسخ
   • ببخشید نامزدم پسر داییشون کر ولال هستن و پسر عمه شون عقب موندگی ذهنی دارن و پدر بزرگ خودم نیز در پیری سرطان معده داشتن ایا آزمایش ژنتیک قبل ازدواج نیازه حتما؟ یا میتونیم بعد ازدواج و قبل بارداری ازمایش ژنتیک بگیریم؟

    پاسخ
    • سلام می توانید قبل از بارداری انجام دهید. ولی برای مشاوره ژنتیک حتما مراجعه کنید.موفق باشید.

     پاسخ
 • ایا بعد از نزدیکی بین زوجین ،میشود ازمایش خون و ژنتیک داد ؟و اگر میتوانیم ازمایش بدهیم ،جواب ازمایش چند درصد درست هس؟

  پاسخ
  • بله برای انجام آزمایش ژنتیک نباید داروهای خاص مصرف کرد یا در شرایط درمانی خاص وجود داشت ناشتا بودن یا نزدیکی مشکلی ایجاد نمی کند مگر در بعضی آزمایشات در ارتباط با بارداری.
   بنا بر این برای تفسیر نتیجه به مشاور ژنتیک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من امروز ازمایش ازدواج دادم
  و گفتن من کم خون هستم و از نامزدم ازمایش گرفتن الان نگرانم نمیدونم چیکار کنم ??

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید میخواستم بدونم ایا مصرف الکل هم در ازمایش اعتیاد ازدواج معلوم میشه؟تا چند وقت بعد مشخص میشه؟چیکار کنیم که معلوم نشه؟

  پاسخ
 • سید حبیب
  5 آذر 1398 09:20

  در خواستگاری متوجه شدم ک پدر و مادر دختر ازدواج فامیلی کردن و یکی از دو پسرشون دارای معلولیته. آیا این میتونه برای سلامتی بچه من و اون دختر خانم خطرساز باشه؟
  باید آزمايش ژنتیک بدیم؟

  پاسخ
 • سلام من و نامزدم هردو مشکل تالاسمی مینور داریم هنوز آزمایش خون قبل از ازدواج نرفتیم ایا امکانش هست مشکلمون با دارو رفع بشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • با دارو نه ولی راه حل مشکل شما مشخص و انجام پذیر است به مشاور مراجعه کنید.

   پاسخ
 • مسعود
  2 آذر 1398 10:14

  باسلام-ازمایش قبل ازدواج دادیم ولی به علت کم خونی گفتن یک ماه دیگه بیاید و ازمایش تالاسمی هم دادیم-اگه ازمایش تالاسمی رو بدیم و هیچگونه مشکلی نباشه ایا نیاز هست هنوز یک ماه دارو استفاده کنیم

  پاسخ
  • بسته به آزمایشی دارد که از شما گرفته شده است. در صورت رد تالاسمی کماکان خورد دارو برای تشخیص کم خونی در شما مفید است.

   پاسخ
 • با سلام و ادب
  آیا تست ویروس هرپس هم جز موارد اجباریه!!؟اگه اجباری نیست با تست و آزمایش خون مشخص می‌شه!!!؟؟

  پاسخ
  • سلام واجب نیست و عمدتا با انجام بررسی بر روی نمونه پاپ اسمیر در خانم انجام می شود.

   پاسخ
 • ایا قبل از ازدواج انجام ازمایش های هورمونی هم لازمه؟؟ ینی اگر کسی مشکل هورمونی و کیست داشته باشه مشخص میشه؟؟؟

  پاسخ
  • سلام قابل تشخیص است ولی الزامی نیست به عبارت دیگر اگر مشکلی دارید که مشکوک به مشکلات هورمونی می باشید باید با مشاوره با پزشک خود آزمایشات دقیق و هدفمندی برای شما تجویز شود

   پاسخ
 • در آزمایشگاه از من آزمایش خون نگرفتند ولی از همسرم چرا . آیا این در آینده مسکلی پیش میارع برامون ؟

  پاسخ
 • چرا همزمان با ازمایش تالاسمی ازمایش های مثل ایدز هم گرفته نمیشه که بر اثر مقاربت فرد دیگر هم مبتلا نشه؟

  پاسخ
  • دوست گرامی ساوامگ جواب این سوال را در بالای این صفحه ملاحظه خواهید کرد.

   پاسخ
 • سلام. در آزمایش خون و ادراری که از زن گرفته میشه اگه زنه باردار باشه مشخص میشه؟ تو رو خدا جواب بدید

  پاسخ
 • سلام. این ازمایش خون و ادرای که قبل عقد انجام میدن، اگه کسی باردار باشه مشخص میشه؟! لطفا جواب بدید

  پاسخ
 • سلام،وقت بخیر.
  برای تشخیص ویروس hiv و زگیل تناسلی چه آزمایشی نیاز هست؟

  پاسخ
  • بررسی خون و بررسی پاپ اسمیر آزمایشات تخصصی تر هم وجود دارد که در صورت تشخیص پزشک انجام خواهد شد.

   پاسخ
 • سلام
  من از نامزدم باردارم و در هفته سوم هستم
  و عروسیمونم سریع می گیریم
  میخواستم بدونم ازمایش ادرار ک ازم می گیرن نشون میده ک باردارم؟
  الان ام لکه بینی دارم …اگر بچه برام نموند
  باز هم تو ازمایشم ادرارم نشون میده ؟

  پاسخ
  • سلام آزمایش های زمان ازدواج برای بررسی بارداری نمی باشد.

   پاسخ
 • لطفا بفرمایید چنانچه داروی ضد صرع مصرف میکنیم آیا برای ازدواج ضرر دارند ؟ دراین صورت چه موقع باید آنها را تغییر داد

  پاسخ
  • سلام
   بله برای بارداری می توانند مشکل زا باشند در زمان بارداری مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام ببخشید من قبل از ازداج م از ترس این که نتونم ازدواج کنم آزمایش ندادم والان پشیمونم با همسرم رابطه خونی دارم
  باید چه کنم

  پاسخ
  • مشکلی ندارد می توانید قبل از بارداری یا هرچه زودتر مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید من قرض چاقی مصرف میکنم میخواستم ببینم تو آزمایش ازدواج مشخص میشه

  پاسخ
 • ناشناس
  1 آبان 1398 15:50

  سلام سوال مهمی که همه یادشون میره بپرسند اینه که تا چه سنی آزمایش تالاسمی واقعا نیازه اگر از دفترخانه ها بپرسید هیچکدوم اطلاعی ندارن! یا اصلا منظور حرف رو حالیشون نمیشه! وقتی آزمایش تالاسمی واجبه که زن قابلیت باروری داشته باشه وگرنه هیچ لزومی نداره ، جناب محترم مدیرسایت لطفا نظردهی کنید چون قوانین ظاهرا بازبینی نشدند و دفترداران رسمی ازدواج واقعا باین مسئله اورینت نیستند..!؟

  پاسخ
  • دوست عزیز ممنون از مطلبتون
   زیاد ناراحت نشوید بنظر شما سر دفتر چطور می تواند بفهمد که خانم باردار می شود یا نه؟ عملا هیچ راهی وجود ندارد که بتوان از این مساله مطمِن شد. به عبارت دیگر از نظر منطقی حرف شما درست ولی انجام آن به این راحتی نمی باشد.

   پاسخ
 • با سلام.خواستم بدونم اگه دختر و پسر جفتشون کم خون باشن راه درمان داره؟ و چند نوع کم خونی داریم که دکتر قرص میده میگه دوباره آزمایش بدید؟ اگه آزمایشا خوب در نیاد از ازدواج جلوگیری میشه؟(فقط در رابطه با کم خونی)

  پاسخ
 • سلام وقت بخير من چند ماه پيش مشكوك به فشار خون بالا بودم و رفتم پيش دكتر قلب كه ايشون يه آزمايش كلى خون و ادرار برام نوشت و من انجام دادم ميخواستم بدونم هر گونه بيمارى از جمله ايدز يا زگيل تناسلى و .. توو اين آزمايشها مشخص ميشه يا اين بيمارى ها هر كدوم آزمايش خاص خودش رو داره ممنون و سپاسگزار

  پاسخ
  • سلام هر کدام آژمایش خاص خودش را دارد. البته آزمایش قلب و فشار خون از آزمایشات سلامتی می باشند. در ژنتیک نیز آزمایش سلامتی بصورت کامل در کلینیک ساواژنوم انجام می شود.

   پاسخ
 • سلام من تالاسمی مینور دارم خواستم بدونم چه مشکلی برای آزمایش ازدواج داره
  آیا خونمون بهم میخوره
  البته دکتر گفته دارو مصرف کنی خوب میشی
  گروه خونی خودم Aمثبت هستش و دیگری Bمثبت

  پاسخ
 • سلام من تالاسمی مینور دارم خواستم بدونم چه مشکلی برای آزمایش ازدواج داره
  آیا خونمون بهم میخوره
  البته دکتر گفته دارو مصرف کنی خوب میشی

  پاسخ
  • بنظر در مورد بیماری دیگری باید این نکته به شما گفته شده باشد. لذا برای تالاسمی حتما به مشاور ژنتیک مراجعه کنید.

   پاسخ
 • Sawra._.najafi
  9 مهر 1398 22:53

  سلام ببخشيد اين ازمايشات باعث ميشه كه دو نفر نتونن با هم ازدواج كنن؟؟؟؟

  پاسخ
 • آدم نظرها و این متنها رو میخونه نگران میشه!

  پاسخ
 • با سلام اگه دو نفر مینور باشن خونشون به هم میخوره؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید منو دختر عموم تازه نامزد کردیم و ازمایش خونمون هم نرمال بود مشکلی نداشتیم و در خانوادمون بیماری ارثی یا ژنتیکی نداریم میخواستم بدونم ایا به ازمایش ژنتیک نیاز هست ؟

  پاسخ
  • سلام بله با آزمایش ژنتیک می توانید در صورتی که ژن نهفته در بدنتان وجود داشته باشد آن را بشناسید و جلوی بیماری ژنتیکی را در فرزند و بارداری بعدی بگیرید.

   پاسخ
 • سلام،ایا میزان هورمون HCGدر ازمایش خون چک میشود؟

  پاسخ
  • سلام. من یکسال و نیم است قرص متفورمین مصرف میکنم بدلیل مشکل هورمونی. برای ازمایش قبل ازدواج مراجعه کردیم ازمایش من کم خونی نشون داد ازمایش نامزدم تالاسمی مینور. ممکنه کم خونی من بدلیل مصرف این قرص باشه و باید به ازمایشگاه اطلاع میدادم؟؟؟

   پاسخ
   • استفاده طولانی از متفورمین می تواند باعث کم خونی و یا کاهش ویتامین b12 شود. به پزشک خود اطلاع دهید.

    پاسخ
 • با سلام
  میخواستم بدونم ایا کسی سیگاری باشه تو آزمایشا مشخص میشه

  پاسخ
  • سلام
   کسی که از حاصل یک ازدواج فامیلی به دنیا اومده و تنها مشکل جسمی داره ، اگه این شخص ازدواج کنه (ازدواج فامیلی نباشه )آیا خطری هم بچه اون رو تهدید میکنه؟

   پاسخ
   • حتما خطر وجود دارد. شما باید برای مشاوره مراجعه کنید.

    پاسخ
  • آره می فهمن ??

   پاسخ
  • منم سوالم همینه لطفا جواب بدین

   پاسخ
   • وقت بخیر اگر توی ازامایش تو طرف مقداری فقر اهن داشته باشن مشکلی برا ازدواج و بچه دار شدنشون هست؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     20 دی 1400 12:39

     با سلام. اگر با مصرف دارو برطرف شود خیر.

     پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید در ازمایش قبل ازدواج برای زگیل تناسلی انجام میگیره یا اگر خود زوجین بخوان این ازمایشو انجام میدن؟؟

  پاسخ
  • ساواژنوم
   6 مرداد 1398 18:44

   با سلام، این آزمایش به درخواست زوجین انجام می شود و اجباری نیست.

   پاسخ
   • سلام اگه کسی زگیل تناسلی داشته باشه به زنش یا بچه اش منتقل میشه؟ ایا خطری داره؟.آیا زگیل درمان داره، بعد درمان دیگه بازگشت داره؟

    پاسخ
  • با سلام.امروز رفتم برای ازمایش ازدواج ولی فقط از من ازمایش خون گرفتن از خانومم نگرفتن آیا مشکلی داره

   پاسخ
   • با سلام
    اشتباه نشده است. برای شما آزمایشات حداقلی درخواست شده است. زوجین می توانند بعد از انجام مشاوره ژنتیک آزمایشات دقیقتری را انجام دهند. امروزه با کمک تکنولوژی تا مقدار زیادی می توان از ایجاد بیماری های شناخته شده ژنتیک جلوگیری کرد.

    پاسخ
 • آیا ازمایش زگیل تناسلی رو از همه میگیرن و اجباریه ؟ یا اگر بخوایم باید خودمون بگیم؟ و میشه دقیق بگید قبل ازدواج چه آزمایشهایی میگیرن

  پاسخ
  • ساواژنوم
   6 مرداد 1398 18:44

   با سلام، این آزمایش به درخواست زوجین انجام می شود و اجباری نیست.

   پاسخ
 • محمد صادق
  1 مرداد 1398 16:38

  باسلام
  وقتتون بخیر،من وهمسرم آزمایش خون اولیه ازدواج دادیم امابهم گفتند مقدارکمی دونفرتون کم خونی دارید ونیازبه آزمایش تکمیلی وELمشاوره دارید؟میخاستم بدونم ممکن مشکلی بوجودبیاد وجواب آزمایش مثبت نشه؟؟؟ودرچه شرایطی زوجین مشاوره میشن؟؟

  پاسخ
 • سلام،آیا میشه کاری کرد که آزمایش خون جواب خوبی نداشته باشه و باعث منع در ازدواج بشه البته دلیلش در جواب آزمایشات قابل تشخیص نباشه؟؟

  پاسخ
  • ساواژنوم
   1 مرداد 1398 15:59

   سلام، در مورد آزمایش خون قبل از ازدواج حالتی وجود نداره که مانع ازدواج بشه، حتی در صورت تشخیص اعتیاد به مواد مخدر و یا مواردی مانند کم خونی مینور زوجین، تصمیم گیری در مورد ادامه ازدواج بر عهده افراد می باشد.

   پاسخ
 • با عرض سلام
  برای ازدواج آیا آزمایش اعتیاد رو هم از طریق خون انجام میدن یا از طریق ادرار می‌باشد
  با تشکر

  پاسخ
  • ساواژنوم
   1 مرداد 1398 17:08

   با سلام، اعتیاد به مواد مخدر هم از طریق آزمایش خون و هم از طریق ازمایش ادرار قابل تشخیص است.

   پاسخ
   • سلام
    ایا از طریق خون هم برای تشخیص اعتیاد آزمایش میگیرند موقع ازدواج؟

    پاسخ
    • مهرداد نوروزی نیا
     27 مرداد 1398 18:33

     سلام، خیر آزمایش اعتیاد بر روی نمونه ادرار انجام می شود. هرچند بر روی خون، موی سر، ناخن و غیره می توان با آزمایشات اختصاصی اعتیاد را بررسی کرد.

     پاسخ
     • سلام آیا مصرف قرص لاغری نتیجه آزمایش اعتیاد رو مثبت میکنه ؟

     • بسته به نوع قرص دارد به پزشک مراجعه کنید.

     • سلام آیا زگیل تناسلی در آزمایشات قبل ازدواج قابل تشخیص واجباری است؟

     • سلام همراه گرامی
      قابل تشخیص ولی غیر الزامی است.

     • سلام وقتتون بخیر، ببخشید ایا hiv توی ازمایش خون قبل ازدواج معلوم میشه؟ ینی اگه کسی خدایی نکرده داشته باشه اطلاع میدن؟

     • سلام بله در ا ین ازمایش مشخص می شود.

     • امیرحسین
      14 اسفند 1399 08:51

      سلام وقتتون بخیر.بنده مصرف کننده مواد(شیشه)بودم و الان یک هفتس ترک کردم وحال ب اجبار خانواده مجبور ب ازدواج شدم آیا در آزمایش اعتیاد ،جواب منفی میشود یا مثبت؟
      ممنون از راهنماییتون

 • نازنین
  23 تیر 1398 17:50

  اگر گروه خونی زن و مرد یکی باشه آیا مشکلی به وجود میاد ؟؟

  پاسخ
  • ساواژنوم
   1 مرداد 1398 15:58

   سلام، خیر در صورت یکسان بودن گروه خونی زن و مرد مشکلی به وجود نمی آید.

   پاسخ
   • عباس زندی پور
    9 آذر 1398 19:06

    سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم در ازمایش خون قبل از ازدواج فرد رابطه جنسی داشته معلوم میشه؟؟؟

    پاسخ
    • خیر

     پاسخ
     • سلام وقتتون بخیر سایت خیلی خوبیه میخواستم بپرسم من چند سال پیش رفتم خون بدم گفتن رابطه داشتی رابطه هم جنس گفتم یبار ازم خون نگرفتن و مسدود کردن هروقت میرم خون بدم میگن نمیشه آیا من الان می‌خوام ازدواج کنم و آزمایش بدم آیا این موضوع فهمیده میشه یا نه ممنون میشم بگین خیلی مهمه

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      20 دی 1400 12:46

      با سلام. ممنون از شما. خیر اعلام نمی شود

   • با سلام اگر موقع ازمایش خون برای بچه دار شدن به مشکل بخوریم راه حلی داره؟؟

    پاسخ
    • حتما در صورت پیدا شدن مشکلی مانند حامل بودن بیماری ژنتیکی برای آن راه حلی وجود دارد. به پزشک مشاور معتمد خود در کلینیک مزاجعه کنید برای راهنمایی های بیشتر و دقیقتر

     پاسخ
 • سلام.ایا در ازمایش خون برای ازدواج ک برای محضر گرفته میشه،بیماری هپاتیت ب هم مشخص میشه؟

  پاسخ
  • ساواژنوم
   1 مرداد 1398 17:07

   با سلام، آزمایش هپاتیت پیش از ازدواج اجباری نیست اما معمولا به درخواست افراد متقاضی انجام می شود.

   پاسخ
 • سجادرحمتی
  14 تیر 1398 02:56

  سلام من و همسرم رفتیم برای ازمایش.ازمایش دادیم ولی من کم خون بودم بعد خانمم کم خون بود گفتن برو یک ماه دیگ بیا بعد جوتب ازمایش اعتیادم ندادن ب همه همون جا دادن ولی ب ما ندادن میشه چون کم خون بودیم جواب ازمایش اعتیادو ندادن یا ن. براچی جوابو همون جا ب ما ندادن؟ مرسی از راهنماییتون

  پاسخ
  • ساواژنوم
   18 تیر 1398 18:24

   سلام وقت بخیر، تست اعتیاد ارتباطی به کم خونی ندارد و اگر از شما نمونه گیری انجام شده آزمایشگاه موظف به انجام آزمایش و پاسخدهی به شما در موعد مقرر خواهد بود.

   پاسخ
  • با سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوان به خدمتون عارض باشم
   بنده و نامزدم قصد آزمایش خون داریم جهت ازدواج خواستم بپرسم چه خون های به هم نمی خورن و بفرمایین که اگه خون ها به هم نخوردن راه حلی هست؟ ممنون از محبت شما

   پاسخ
 • سلام. اگه تو آزمایشات پسر تالاسمی میتور داشته باشه و دختر هم کمی کم خون باشه آیا ازدواج رو به تاخیر میندازن مثلا برای مصرف قرص خاصی؟

  پاسخ
 • سمانه
  2 تیر 1398 02:38

  سلام، استفاده از قرص متادون هم تو ازمايش مشخص ميشه؟ و اثر قرص تل چند روز تو بدن هست؟

  پاسخ
 • سلام
  اگر جواب آزمایش برای زوجی که رابطه فامیلی نزدیک داشته باشند خوب دربیاد،آیا می توانیم خیالمان را از بابت سلامت فرزند راحت کنیم؟ (آخه برادرم میخواد با دخترعموش ازدواج کنه و من خیلی نگرانم و بخاطر همین مخالف این ازدواجم) و سوال بعدیم اینه که کدوم رابطه فامیلی بیشترین ریسک را برای سلامتی فرزند دارد؟

  پاسخ
  • با سلام، اگر یک نفر زگیل تناسلی داشته باشه راه درمانش چیه و آیا حتما به همسرش هم منتقل میشه؟؟

   پاسخ
   • ساواژنوم
    18 تیر 1398 18:23

    باسلام، زگیل تناسلی یا عفونت ویروس HPV یکی از شایع ترین عفونت های منتقله از راه تماس جنسی است. متاسفانه نه تنها تماس جنسی، بلکه هرگونه تماس پوستی با ناحیه عفونی (زگیل) باعث انتقال این ویروس می شود.
    از آنجایی که عامل این عارضه، ویروس است، مصرف آنتی بیوتیک منجر به درمان نخواهد شد. روش های درمانی متعددی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد مانند استعمال پمادها یا داروهای موضعی، کرایوتراپی یا انجماد با مایع نیتروژن، الکتروکوتری یا استفاده از گرما برای سوزاندن زگیل، درمان با لیزر و جراحی محل زگیل، که بسته به اندازه و تعداد زگیل ها روش درمانی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد.

    پاسخ
    • باعرض سلام وخسته نباشید نامزدم خونش تلاسمیه وکم خونیش ارثیه ولی من مشکل خونی ندارم آیامشکلی پیش میادبعدازدواجمون واثری روی فرزندامون داره

     پاسخ
     • مطمن شوید که مشاور ژنتیک یا متخصص خون از نبود نوع مخفی تالاسمی و کم خونی اطمینان دارد. در اینصورت بارداری بعدی در خطر ابتلای فرزند مبتلا به تالاسمی نمی باشد. در صورت نیاز با شماره کلینیک 88662820 و 88662821 تماس و با یکی از مشاورین زبده این کلینیک تماس حاصل فرمایید.

     • سلام من فردا برای ازمایش های ازدواج میرم و ساعت ۸ شب پودرچاقی مصرف کردم فردا مشکلی برام پیش نمیاد تووآزمایش؟.

   • سلام
    من و دختر دایم می خواهیم با هم ازدواج کنیم ولی تو ازمایش خون من خونم مشکل داشت دختر داییم هم کم خون هست کم خونیش از فقر اهنه میخوام بدونم اگر اون با دارو کم خونیش از بین بره میشه ازدواج کرد

    پاسخ
    • سلام بررسی دقیق آزمایشگاهی و الکتروفورز هموگلوبین توصیه می شود. می توانید برای مشاوره ژنتیک افدام کنید

     پاسخ
   • سلام آیا در آزمایش ازدواج اگر اعتیاد داشته باشی مشخص می‌شود

    پاسخ
   • سلام آیا سابقه رابطه جنسی مقعدی رو آزمایشی هست نشون بده و اگر هست معمولا برای زوجین استفاده میشه؟

    پاسخ
  • ساواژنوم
   18 تیر 1398 09:41

   با سلام، در کلینیک چندتخصصی ژنتیک ساواژنوم تمامی آزمایش های ژنتیکی پیش از ازدواج انجام میشه، مثل تست های ناقلی در مورد بیماری ها، ریسک انواع ناهنجاری ها و بدخیمی های ژنتیکی در نسل آینده، و حتی آزمایش های مربوط به باروری. لازم به ذکر است که این آزمایش ها کاملا ژنتیکی هستند و بر روی DNA استخراج شده از سلول هایتان انجام می شوند. استفاده از قرص ها یا داروهای مختلف مانند متادون در تست های عمومی که بر روی خون انجام می شوند مشخص می شوند و در تست ژنتیک مورد بررسی قرار نمیگیرند.

   پاسخ
  • سلام آیا مشکل هورمونی در آزمایش خون ازدواج اثر منفی میزاره؟

   پاسخ
   • معمولا تاثیری ندارد ولی بهتر است که با جواب آزمایشات مراجعه کنید برای مشاوره.

    پاسخ
  • سلام وقت بخیر ازمایش عقد و ژنتیک بدیم اما بهم بخوره بعدا بخوایم باکسی دیگه ازدواج کنیم اینو‌میگن ؟؟

   پاسخ
 • ریحان
  1 تیر 1398 18:56

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم قبل ازدواج آزمایشی هست که نشون بده زن در آینده میتونه باردار بشه یا نه؟

  پاسخ
  • ساواژنوم
   22 تیر 1398 08:33

   با سلام، بله آزمایش های ژنتیکی وجود داره که مربوط به بررسی وضعیت باروری در خانم ها و آقایان میشه، البته قبل از انجام این آزمایش ها در مورد خانم ها باید معاینه و ویزیت توسط پزشک متخصص زنان انجام بشه.
   برای اطلاعات بیشتر با دپارتمان زنان و ناباروری ساواژنوم تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلام
  آیا آزمایش اعتیاد اجباری است و برای نامزدی اگر‌بخوایم ازمایش بگیریم پون مهظر نمیریم‌معرفی‌نماه نیازی هست یا نه؟

  پاسخ
  • ساواژنوم
   22 تیر 1398 08:33

   با سلام، بله آزمایش اعتیاد از جمله آزمایش های اجباری پیش از ازدواج محسوب می شود.
   در مورد روند انجام عقد با دفاتر رسمی ازدواج مشورت کنید.

   پاسخ
   • من قبلا باردار شدم وسقط کردم اِلان در ازمایش ازدواج نشان میدهد

    پاسخ
    • سلام در آزمایش هایی که بر روی خون انجام میشود بارداری قبلی مشخص نیست مگر اینکه از آزمایشات تخصصی استفاده شود.

     پاسخ
    • سلام اگ جواب تست اعتیاد مثبت بشه نامه محضر رو امضا میکنن؟

     پاسخ
     • سلام قبل از ازدواج تو تست عدم اعتیاد تست ماری جوانا هم هست میگیرند؟

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      16 اسفند 1400 20:40

      با سلام. خیر

 • سلام من و نامردم رفتیم برای آزمایش خون قبل ازدواج اما هر ۲نفرمون کم خونی داشتیم دکتر گفت باید ۱ماهی قرص مصرف کنین بعد دوباره آزمایش بدین نمیشه زودتر آزمایش داد ممنون.

  پاسخ
  • ساواژنوم
   26 خرداد 1398 16:19

   سلام علت مصرف قرص برای این است که پزشک مطمئن بشود که کم خونی از نوع فقر آهن نیست. در چنین حالتی ریسک تالاسمی وجود ندارد و آزمایش ژنتیک لازم نیست. به دستورات پزشک خود اعتماد کنید

   پاسخ
 • باسلام. آیا پلاکت خون در آزمایش ازدواج بررسی میشه؟ در صورت کمبود اون از طرف یکی از زوجین آیا مشکلی و منعی برای ازدواج ایجاد میکنه؟

  پاسخ
  • ساواژنوم
   26 خرداد 1398 15:35

   سلام

   وقت بخیر

   این مورد در آزمایش قبل از ازدواج نشان داده خواهد شد اما منعی برای ازدواج ندارد.

   پاسخ
  • با سلام.امروز رفتم برای ازمایش ازدواج ولی فقط از من ازمایش خون گرفتن از خانومم نگرفتن آیا مشکلی داره

   پاسخ
  • سلام ببخشید آیا اورولوژیست قبل از ازدواج می تونه مواردی چون کم توانی، سردمزاجی یا زودانزالی رو تشخیص بده؟

   پاسخ
  • با سلام اگر فرد دچار تبخال تناسلي )hsv)باشد . آيا امكان درمان قبل از ازدواج و يا اينكه كاري انجام بشه كه به همسر منتقل نشه وجود دارد؟

   پاسخ
   • پشتیبان اول ساواژنوم
    20 دی 1400 12:40

    با سلام. خیر در هر صورت این ویروس به شریک جنسی شما منتقل می شود و شما باید از قبل ایشان را از این موضوع آگاه کرده باشید.

    پاسخ
 • سلام تو آزمایش ها نشان داده میشود که فرد خود ارضایی کرده است یا نه.
  تا چه وقت و چگونه ؟
  لطفا این موضوع را برایم کاملا روشن کنید. سپاس

  پاسخ
 • با سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  اگر بیماری سوزاک یا بیماری جنسی در گذشته داشته بودیم باشیم و درمان شده باشد
  آیا در آزمایش قبل ازدواج مشخص می شود

  پاسخ
  • ساواژنوم
   26 خرداد 1398 15:28

   سلام وقت بخیر

   خیر، مشخص نخواهد بود

   پاسخ
   • با سلام . منو دختر داییم میخوایم باهم ازدواج کنیم ولی من خیلی میترسم بابت این که بچه ناقص خدای نکرده به دنیا بیاد . من تو بچگی ناهنجاری سینه داشتم (سینه کبوتری ) میخواستم بدونم ممکنه به ارث برسه و یا اینکه ممکنه از طریق تکنولوژی کاری کنن که بچه سالم به دنیا بیاد ؟ لطفا جوابمو بدین من وحشتناک دختر داییم رو دوست دارم اگه گروه خونمون به هم نخوره من نابود میشم هر وقت بهش فکر میکنم جونم میلرزه

    پاسخ
    • سلام
     لطفا برای مشاوره ژنتیک مراجعه کنید. سینه کفتری می تواند همراه با مشکلات ژنتیکی باشد و می تواند اصلا ژنتیکی نباشد. بررسی و مشاوره ژنتیک به شما کمک می کند

     پاسخ
    • سلام خسته نباشید من و نامزدم پسرعمه و دختردایی هستیم و میخوایم این ازمایش ژنتیک رو قبل اینکه به عقد اینا برسیم انجام بدیم تا خیالمون راحت شه واسه انجامش باید حتما قبلش ازمایش خون بدیم؟ یا باید برگه محضر داشته باشیم؟
     دلمون میخواد تا قبل اینکه همه چیز جدی تر شه بدونیم که مشکلی هست یانه و ممکنه که طی سال های بعد تغییر کنه و بعدا ژن معیوبی وجود داشته باشه؟

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      25 آبان 1401 14:28

      با سلام. نیازی نیست که برگه محضر یا هرچیز دیگر داشته باشید. شما فقط کافی است که توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین تا هم سابقه فردی و خانوادگی شما بررسی شود و هم تست لازم برای شما نسخه شود. تمامی این موارد در مرکز ساواژنوم برای شما انجام خواهد شد.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   • سلام وقت بخیر
    برای آزمایش قبل ازدواج باید ناشتا بود؟
    فقط آزمایش خون یا چیز دیگه ای هم هست؟

    پاسخ
   • سلام
    ببخشی من یه خانوم هستم که اضافه وزن دارم و احتمال تنبلی تخمدان بهم دادن و یک ماه دیگه برای آزمایش خون میخام برم میخام ببینم قرص متفورمین که برای تنظیم و کاهش وزن بهم دادن تاثیری تو ازمایش داره یا نه؟؟

    پاسخ
  • سلام برای کسانی که نسبت فامیلی ندارن ازمایش به چه صورتیه ایا فقط نسبت های فامیلی جواب ازمایششون منفیه

   پاسخ
   • پشتیبان اول ساواژنوم
    6 دی 1400 11:25

    با سلام. منظور شما آزمایشات ژنتیکی است یا عمومی پیش از ازدواج؟

    پاسخ
 • ببخشید اگه خونمون بهم نخوره درمان داره؟

  پاسخ
  • ساواژنوم
   18 خرداد 1398 16:08

   با سلام
   چیزی به اسم اینکه خون دو نفر بهم نخوره وجود نداره. معمولا اگر ازدواج خانوادگی یا سابقه فرزند مبتلا وجود داشته باشه اصطلاحا میگن خون زن و شوهر به هم نمی خورد. در هر صورت اصلا نگران نباشید و در اکثر موارد با بررسی ژنتیک، ما میتونیم سلامت فرزند را بررسی و از آن اطمینان حاصل کنیم.

   پاسخ
   • سلام من رماتیسم دارم دارو مصرف میکنم آیا باید چن روز قبل از ازمایش خون داروهامو نخورم؟؟؟

    پاسخ
    • سلام
     داروهای معمول بر جواب آزمایشات ازدواج تاثیری ندارد.

     پاسخ
     • سلام من فردا برای ازمایش های ازدواج میرم و ساعت ۸ شب پودرچاقی مصرف کردم فردا مشکلی برام پیش نمیاد تووآزمایش؟. لطفااا جواب بدید

    • سلام وقت بخیر
     من میخوام که خونم به خونش نخوره یعنی به زور دارن میگن ازدواج کن چیکار کنم لطفا زودتر جواب بدین

     پاسخ
     • با سلام امکانپذیر نمی باشد. بهتر است روش دیگری برای ازدواج نکردن انتخاب کنید.

     • اگر خانواده شما رو مجبور به ازدواج کردن با یک شخصی خاص می کنند باید بدانید حق چنین کاری رو ندارند و قانون اجازه چنین کاری رو به آن ها نمی دهد پس می توانید از طریق نیروی انتظامی و دادگاه پیگیر این قضیه باشید

     • من ب آزمایشگاه زنگ‌زدم گفتن ازمایش قبل از ازدواج نمیگیرن ما دوماه پیش ازمایش دادیم ،میشه بگید کی ازمایشات ازدواج انجام‌میشه اخه تا کی باید صبرکرد؟

     • آزمایشات بصورت هر روزه انجام میشود. می توانید مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

     • اگردردو شهر زندگی کنند به دلیل ماموریت مرد چگونه آزمایش وکلاس قبل از ازدواج بدهند

    • سلام میخواستم بدونم کسی که مبتلا به hpv باشه هم تو آزمایش قبل ازدواج مشخص میشه؟

     پاسخ
     • سلام وقت بخیر
      اگه دونفر بتاتالاسمی باشند اگه زیرنظردکتر باشندممکن هست که وضعیت بهتری پیدا کنند؟آیاازدواجشون درست هست یانه؟راه درمانی دارند که نشه ازهم جدابشن بخاطراین مسئله؟

    • سلام من میخوام با دختر خاله ام ازدواج کنم و هیچ سابقه بیماری خاصی نداریم در دوتا خانواده و پدران و مادران ما بیشترشون فامیلی ازدواج کردن و سابقه مشکل ژنتیکی نداشتیم ایا فقط ازمایش قبل ازدواج کافی است یا ……

     پاسخ
   • با سلام

    من قبلا با یکی رابطه داشتم الان نامزد کردم با کسی دیگه و الان با ایشون رابطه دارم میخواستم ببینم اگه آزمایش بدم چیزی از فرد قبلی مشخص میشه یا خیر ممنون.

    پاسخ
   • سلام منویک پسرباهم۴ساله هستیم بدعیدقراره نامزدبشیم پسره فامیل دورمونه گروه خونیشB+هست وگروه خونی من نمیدونم چی هست اماپسره فامیل دورمونه امافامیلش بامن یکیه ایاخونامون بهم میخوره یعنی اگه نخوره نمیشه ازدواج کرد؟

    پاسخ
   • با سلام خسته نباشید
    من میخواستم با دختر عموم ازدواج کنم آیا مشکلی داره هیچ بیماری خاصی هم نیست بین هر دومون

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     16 اردیبهشت 1401 16:49

     با سلام. با توجه به ازدواج فامیلی با نسبت خویشاوندی نزدیک بهتر است حداقل یک مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج بشین تا متخصص ژنتیک سابقه فردی و خانوادگی هر دو طرف را بررسی کند و تشخیص دهد که آیا نیاز به انجام تست خاصی دارید یا نه. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
   • سلام
    من 24 سالم هست 7 سال با ی نفر رابطه نزدیکی داشتم، و بکارتم اصلا تو این 7 سال رابطه دچار خونریزی نشد، آیا من شامل افرادی هستم ک واقعاً بدون پرده هستن؟
    و اینکه تو این مدت رابطه از راه های پیشگیری مثل قرص و امپول استفاده کردم الان قراره با کس دیگه ای ازدواج کنم، ایا با ازمایش قبل ازدواج معلوم میشن؟
    سوال اخر اینکه ایا گواهی بکارت برای من صادر میشه و ب چ شکل میشه این گواهی ؟

    پاسخ
 • سلام آیا آزمایش ایدز قبل از ازدواج حتما انجام می شود یا خودمان داوطلبانه باید آزمایش بدهیم؟

  پاسخ
  • ساواژنوم
   9 خرداد 1398 10:01

   سلام وقت بخیر

   آزمایش ایدز اجبار نبوده و شما به اختیار خودتون میتوانید این آزمایش رو هرزمانی که خواستید، بدهید. اما انجام این آزمایش قبل از ازدواج ضرر نداره و پیشنهاد میشه این آزمایش رو هم بدهید.

   پاسخ
   • ساواژنوم
    9 خرداد 1398 10:06

    سلام وقت بخیر

    سابقه خانوادگی سرطان های ارثی مانند سرطان معده، مسئله جدی هست که حتما باید قبل از ازدواج در موردش آزمایش ژنتیکی و مشاوره با متخصص انجام بشه، چون متاسفانه این سرطان ها در اعضای خانواده به ارث میرسه و احتمال تولد فرزند های ریسک (یعنی با ریسک بالای سرطان) وجود داره.

    پاسخ
    • سلام من پدرم و عموم از سرطان معده فوت کردن قبل ازدواج باید آزمایش بدم؟

     پاسخ
     • سلام برای مشاوره ژنتیک تماس بگیرید.موفق باشید.

     • سلام وقت بخیر در صورتی ک منو و خانومم کم خونی داشته باشیم برای بچه دار شدن چ‌مشکلاتی ممکنه پیش رو داشته باشیم؟

     • با سلام. در صورت پنتیکی بودن اختلال امکان انتقال آن به فرزند شما وجود دارد

     • ناشناس
      18 بهمن 1400 15:39

      اون که صد درصد باید ازمایش بدی ولی پدر منم سرطان معده داشت فوت شد ولی ماشینش چپ کرد از اون مشکل نبود علت فوتش قطعا موارد بسیار نادری پیش میاد که کسی با این مشکل فوت بشه

    • سلام ببخشید من میخواستم بپرسم بدون داشتن معرفی نامه هم آزمایش قبل ازدواج و ژنتیک میگیرین

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      5 بهمن 1400 15:11

      با سلام. بله برای انجام آزمایشات ژنتیکی پیش از ازدواج نیاز به معرفی نامه نیست الزاما و در قدم اول مشاوره می شوید در مرکز ما توسط متخصص و سپس آزمایشات لازم تجویز و انجام می شود.

    • سلام من پسرعموم هم کم خونی داریم هم خونامون منفی هستن میشه کمکم کنید چیکار باید کرد

     پاسخ
   • ببخشید،ولی من در برگه ی آزمایش دیدم که نوشته بود بیماری های آمیزشی و جلوشم نوشته بود نگاتیو. میشه بگید قضیه چیه؟

    پاسخ
    • نوع آژمایش چه بود؟

     پاسخ
     • سلام ببخشید الان آزمایشات قبل ازدواجمیگیرید

     • سلام بله با شماره های کلینیک تماس بگیریدک. موفق باشید.

     • الناز
      15 دی 1399 22:15

      سلام گروه خونی نامزدم abمنفی وگروه خونی من aمثبت و هردمون، غریبه هستیم آیا. خونمون رو هم میخوره؟

     • سلام به مطالب سایت مراجعه کنید.

     • ببخشید من میخوام بایک فرد غریبه که آبجیش معلوله ازدواج کنم جواب آزمایش خون ما مثبت شده آیا نیاز به آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج دارم؟؟

     • سلام وقت بخیر ما ازمایش که دادیم برای ازدواج یه جواب بهمون همون روز دادن و گفتن خیلی خوبه جواب اولیه و یه جواب دیگ گفتن یه هفته طول میکشه تا بیاد خواستم بدونم جواب اولیه مربوط به چه ازمایشی هست و جواب بعدی برای چه ازمایشی هست ؟

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      10 اردیبهشت 1401 15:11

      با سلام. تنها پس از رویت جواب آزمایش می توان اظهار نظر کرد.

    • سلام برای آزمایش عدم اعتیاد ک نمونه ادرار هست میشه نمونه ادرار نداد و ب جاش آزمایش خون داد اخه آزمایش ادرار میان بالا سر آدم وایمیسن استرس میگیره

     پاسخ
     • سلام لطفا کمکم کنید من سه ماه میشه نامزاد شدم ازمایش انجام ندادیم میشه الان انجام بدیم بفهمم نامزادم مشکل عصبی داره یانه

     • سلام در ازمایش خون ساده قبل ازدواج مشکل اسپرم صفر مشخص میشه؟

    • سلام ، در ازمایش خون قبل از ازدواج چه چیزایی بررسی میشن؟! و اینکه میگن خونها بهم نخورد یعنی چی؟!
     (منو نامزدم بهم علاقمندیم ولی هنوز خون ازمایش نرفتیمه و استرس داریم که مبادا خونامون بهم نخوره ضمن اینکه هیچ نسبت فامیلی باهم نداریم و کاملا غریبه هستیم)
     لطفا راهنمایی کنید.

     پاسخ
     • سلام. گروه خونی هیچ ربطی به ازدواج ندارد اما ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که منظور از اینکه می گویند “گروه خون عروس و داماد به هم نخورده” چیست؟ باید گفت این اصطلاح، اشاره به برخی ​نتایج که در آزمایشات قبل از عقد مشخص می شود، دارد.
      وقتی یکی از طرفین در سوابق خود و یا اقوام خود یکی از بیماری هایی که از طریق ژن منتقل می شود(مثل تالاسمی) وجود داشته باشد با انجام آزمایشات خونی بررسی می کنند که چقدر احتمال ابتلای فرزند آنها به آن بیماری ها وجود دارد چنانچه این احتمال بالا باشد به آنها درباره عواقب بچه دار شدنشان هشدار ​می‌دهند.

    • اميرحسين
     26 آذر 1400 20:06

     سلام ببخشيد من خودم بيماري كم خوني داسي شكل دارم ولي كسي ك قراره باهاش ازدواج كنم بيماري خاصي ندارد ايا ما در اينده به مشكل بر ميخوريم؟

     پاسخ
     • با سلام. بسیاری از افراد حامل کم خونی های ژنتیکی نمود بیرونی واضح ندارند. آیا فرد مورد نظر شما آزمایشات لازم را انجام داده است؟ آیا خود شما تست ژنتیکی سیکل سل آنمی رو انجام داده اید؟

    • ناشناس
     25 بهمن 1400 20:34

     نگتیو یعنی منفی دیگه ،آزمایشتون منفیه ،سالم هستین

     پاسخ
   • سلام
    ارمایش های قبل ازدواج شامل چیست .که خودشون میگیرن چون ما درخواستی برای مورد خاصی ندادیم.یعنی همه چیز توش نبوده؟؟؟؟

    پاسخ
    • سلام دوست عزیز
     آزمایش های قبل از ازدواج در این باد داشت توضیح داده شده است. البته این آزمایشات می تواند به درخواست شما وسیعتر باشد. مثلا شامل تست های کاملتری در ژنتیک باشد که البته باید خودتان آن را درخواست کنید و هز آزمایشگاهی نیر آن تست ها را انجام نمی دهد. این تست تحت نام تست ساواسلامت جزو بهترین تست های موجود دنیا می باشد.

     پاسخ
     • سلام
      من یه هفته اس سقط کردم الان تو ازمایش ازدواج مشخص میشه ممنون میشم پاسخ بدید

    • جواب آزمایش ازدواج منفی ینی چی ؟ینی میتونن با هم ازدواج کنن؟

     پاسخ
     • سلام
      اصطلاحا وقتی می گوییم چواب منفی است یعنی مشکلی وجود ندارد. البته با اینحال همیشه برای تفسیر آزمایش به پزشک خود مراجعه کنید.

     • مرتضی
      7 تیر 1399 02:51

      سلام اگه من نخوام ازمایشم با اون فردی
      که ازدواج کنم بهم بخوره باید چکار کنم
      من به اجبار میخوام برم
      اگه بخوام بهم بخوره چی
      میشه
      لطفا راهنمایی کنید

     • سلام روشی برای این کار وجود ندارد

     • نه

    • سلام اگه مرد بيماري hpv يا همون زگيل تناسلي داشته باشه در اين صورت اجازه ازدواج رو نميدن ؟؟

     پاسخ
    • سلام ببخشید اگه بعد ازمایش گروه خونی خون زوجین به هم نخورد راه حلی وحود دارد؟!

     پاسخ
     • سلام
      اصلا نگران نباشید هیچ مشکلی از نظر گروه خونی برای شما پیش نمی آید ولی حتما مشاوره ژنتیک و مشاوره زنان داشته باشید.

    • نه، چیز خاصی توش نیست، فقط تالاسمی، و یه سری آزمایش های ارزون دیگه
     خودتون باید برید آزمایشگاه و آزمایش ایدز و هپاتیت و اینجور چیزا رو بگیرین اگر دلتون خواست.

     پاسخ
   • آیا در آزمایش قبل ازدواج دیابت مشخص میشود؟

    پاسخ
    • سلام همراه گرامی، مشخص نمی شود ولی میتوانید جداگانه درخواست بررسی دیابت را داشته باشید. امروزه می توان تا حدودی ریسک ابتلا به دیابت را در آینده نیز مشخص کرد.

     پاسخ
     • سلام خسته نباشید یه سوال داشتیم ما عید می‌خواستیم عقد کنیم والان کرونا اومده میخواستم ببنیم آزمایشگاه میریم خطری نداره؟ وکلاسا مشاورش حتما باید شرکت کنیم؟ کی جواب آزمایش آماده میشه؟

     • در آزمایشگاه های معتبر بهترین اقدامات برای حفظ سلامتی شما انجام میشه. کلاس مشاوره رو می توانید بصورتی دیگر مجازی یا در زمان دیگر انجام دهید.

     • با سلام
      من وقتی جواب آزمایش قبل ازدواج رو گرفتم متوجه شدم که آقا کم خونی مینور دارند و خود من هم فقر آهن به نظر شما ازدواج ما با هم در اینده مشکل ساز نمی‌شود و چه قدر احتمال این هست که بچه هامون با این مشکل درگیر شوند؟

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      10 بهمن 1400 17:34

      با سلام. آیا تایید آزمایش ژنتیک رو دارین؟ خیر برای ازدواج مشکلی نیست اما برای داشتن فرزند باید بررسی ژنتیکی بشین. برای دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

     • خسته نباشید من و نامزدم رفتیم ازمایش خون دادیم گفتن من کم خونیم خیلی زیاده و نامزدم سکل سل داره الا واسمون ازمایش ژنتیک نوشتن خیلی استرس دارم یعنی ممکن هست مشکلی پیش بیاد؟

     • با سلام. سیکل سل آنمیا همسر و کم خونی شما ممکن است با احتمال بالا برای داشتن فرزند سالم در آینده مشکلات جدی ایجاد کند. بهتر است مشاوره ژنتیک تخصصی بگیرید و آزمایشات لازم را انجام دهید.

    • سلام،ببخشید برای انجام ازمایش قبل ازدواج ملزم ب نامه از محصر میباشد؟یا ی دکتر عمومی هم میتونه این ازمایش رو بنویسه؟ ممنونم

     پاسخ
     • سلام
      همون محضری که عقد را انجام میدهد ازمایشگاه های مخصوص خودشونو دارند و با نامه عکسدار و مشخصات طرفین معرفی میکند به ان ازمایشگاه اینکه من بگم دوستم ازمایشگاه داشته و من گرفتم قابل قبول نیست

    • سلام من گروه خونیم ک خانوم هستم ب منفی هستش و نامزدم او مثبت …امکان ازدواج برای این نوع گروه خونی وجود داره؟ممنون

     پاسخ
     • سلام بله حتما ولی در زمان بارداری باید حتما پزشک داروی خاصی به شما بدهد که کمک کننده است.

     • لطفا جواب بدید منو نامزدم پسر خاله و دختر خاله هستیم و تالاسمی مینور داریم باید چیکار کنیم ک در آینده فرزندمون سالم باش

    • سلام ، در ازمایش خون قبل از ازدواج چه چیزایی بررسی میشن؟! و اینکه میگن خونها بهم نخورد یعنی چی؟!
     (منو نامزدم بهم علاقمندیم ولی هنوز خون ازمایش نرفتیمه و استرس داریم که مبادا خونامون بهم نخوره ضمن اینکه هیچ نسبت فامیلی باهم نداریم و کاملا غریبه هستیم)
     لطفا راهنمایی کنید.

     پاسخ
     • عصمت الله محمدی
      5 مهر 1400 12:15

      سلام
      ببخشید سوال داشتم من با دختر عمو خود ازدواج کنم هنوز نامزد استیم هنوز آزمایش ندادم آیا مشکلی ده آزمایش مشکلی میآید

   • سلام من کیست دارم و دارم قرص میخورم و اینکه کولیت روده دارم ایا تو ازمایش معلوم میشه؟ و اینک بارداربشیم فرزندمون میگیره؟

    پاسخ
    • سلام خیر مشخص نمی شه و در بارداری ریسک انتقال ژنتیکی بیسار کم هست با اینحال برای مشاوره ژنتیک مراجعه کنید.

     پاسخ
     • ببخشید سوال منا جواب ندادید

     • ارمان
      8 تیر 1400 16:54

      سلام وقت بخیر منو همسرم ازمایش خون قبل ازدواج گرفتیم امروز جوابش اومد نوشته منفی ایا مشکلی هست یا نه لطفا جواب بدین

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      10 بهمن 1400 17:02

      با سلام. منظور شما از مشکل چیست؟

    • سلام وقت بخير
     ميخاستم ببينم قبل از ازمايش اگه مشروب يا گل استفاده كرده باشي نشون ميده !؟ اون اقا كه قراره باهم ازدواج كنيم گل استفاده ميكنه

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      20 دی 1400 12:41

      با سلام. بله مشخص می شود.

    • hamidezaife@gmail.com
     14 فروردین 1401 17:11

     سلام من بالای چهار ساله بچه سقط کردم آیا تو آزمایش قبل ازدواج معلوم میشه ؟

     پاسخ
   • سلام.ازمایش های تکمیلی قبل از ازدواج چیه؟
    چه چیزی مورد بررسی قرار میگیره؟؟

    پاسخ
   • سلام احوال شما ببخشید سوالی دارم با دختری قصد ازدواج دارم ۲برادر این دختر خانم مشکلات خونی داشتند فکر کنم سرطان یا تالاسمی باید چه آزمایشی از ایشون گرفته شود خواهش میکنم جواب بنده رو لطف کنید

    پاسخ
    • سلام فدم اول این است که در مشاوره ژنتیک با مدارک بیماری این افراد شرکت کنید. بسته به نوع بیماری ریسک انتقال متفاوت می باشد.

     پاسخ
   • سلام متادون مصرف میکنم ازمایش ازدواج نشون میده یا خیر ممنون میشم جواب بدین

    پاسخ
    • سلام من هفته دیگه باید برم آزمایش ازدواج یک ماهی میشه قرص آلفا اسلیم استفاده میکنم چیز زیادی در مورد این قرص نمی‌دونم آیا نشون میده چیزی ک هرچه زودتر به نامزدم بگم؟

     پاسخ
   • سلام آزمایش واریکوسل و ناباروری هم پیش از ازدواج انجام میشه؟؟

    پاسخ
  • سلام
   اگر عفونت ادراری و عفونت ناحیه تناسلی داشته باشم تو ازمایش مشخص ؟ اگر داشته باشم مانع ازدواج میشه ؟

   پاسخ
   • باید مطرح کنید و آزمایش های عفونی کامل داده شود. بعضی عفونت ها در آزمایش روتین مشخص می شود.

    پاسخ
    • با عرض سلام خواستم بدونم برای ازدواج سالمندان هم نیاز به آزمایش هست؟ ممنون

     پاسخ
     • سلام
      یه سوال داشتم , برای مرد اگه قبل ازدواج نزدیکی یا خود ارضایی داشته باشه
      تو ازمایش مشخص میشه?

      ممنون میشم جواب بدین

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      31 فروردین 1401 12:23

      با سلام. خیر

  • سلام وقت بخیر
   ازمایش قبل ازدواج تالاسمی را بررسی می کنند یا ازمایش جداگانه باید بدیم؟سپاس

   پاسخ
 • سلام. عالی بود. ببخشید سوالی داشتم. ایا ازمایش اورولوژی قبل ازدواج واجب هست؟ و تو ازمایشات قبل ازدواج سابقه نزدیکی در گذشته یا خودارضایی مشخص میشود؟ ممنون میشم سوالمو جواب بدید.

  پاسخ
  • ساواژنوم
   25 فروردین 1398 15:53

   در صورت وجود داشتن عوارض و بیماری جنسی طبیعتا مشخص می شود. بررسی اورولوژی اجباری نمی باشد و اختیاری است. با این حال توصیه می شود در صورت وجود نشانه هایی حتما انجام شود

   پاسخ
   • سلام ببخشید دختر در صورت داشتن رماتیسم با آزمایش میزان ریسک انتقال ژنتیک رماتیسم به بچه چقدر مشخص میشه؟ و آیا انتقال می یابد رماتیسم یا نه؟

    پاسخ
    • سلام
     آرتریت روماتویید ژنتیکی می باشد. البته می توان ریسک آن را با آزمایش ژنتیک بررسی کرد البته نمی توان با تست های قبل از بارداری جلوی آن را گرفت. ولی با بررسی ژنتیکی می توانید متوجه شوید که آرتریت روماتویید ژنتیکی است یا نه.

     پاسخ
    • سلام.آیا متادون در آزمایش ادرار قبل ازدواج نشان میدهد؟

     پاسخ
     • سلام ببخشید من نامزدم تلاسمی مینور داره ودوتا از برادر هاش بیماری شبکیه ی چشم دارن که احتمالا ارثی هستش خودش پسر دوم هستش وسالم هست منم من سالم هستم وهیچ بیماری خاصی توی خانواده مون نیست حالا مبخوام ببینم در آینده ما بخوایم فرزندداربشیم مشکلی برای چشم های فرزند مون به وجود میاد یان ممنون میشم جواب بدید

     • سلام حتما برای مشاوره ژنتیک وقت بگیرید

     • آيا متادون مشخص می‌شود در آزمایش ازدواج

     • بله متادون تریاک هرویین شیره ماری جوانا حشیش شیشه کوک اسپیدبال قرص گل سنبل بلبل همه نشان داده میشود و راهی برای دورزدن نیست

     • سلام آیا احتمال داره دو نفر ک باهم پسر دایی و دختر عمه هستن ارمایششون منفی در بیاد و اینا در اطرافیانشون مشکلی از بابت ژنتیکی هم ندارن

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      20 دی 1400 12:45

      با سلام. تنها بعد از رسم شجره و بررسی زمینه ا