Search
Close this search box.
توصیه های سلامت کامل
سایر مقالات:

متخصصین ساواژنوم ۲۰ توصیه برای حفظ سلامتی به شما توصیه می کنند

 

سلامت بهترین هدیه ساواژنوم.

تا  به الان سال ۲۰۲۰ برای همه مردم جهان پر از استرس بوده٬ ما در کلینیک ساواژنوم ۲۰ راه آسان را برای زندگی بهتر و سالم تر به شما ارائه می دهیم

۴ تن از متخصصین سلامت٬ تغذیه٬ تناسب اندام و اپی ژنتیک ما این ۲۰ راه را برای تغییر در سبک زندگی به شما پیشنهاد می کنند.

توصیه های متخصص تناسب اندام

۱. یک استراحت به خود بدهید

به بدن خود این اجازه را بدهید و تمرینات ورزشی خود را کوتاه کنید. باور کنید یا نه مسابقه دادن و سبقت گرفتن در این شرایط برای بدن شما دشوار است. خستگی٬ تغییر خلق٬ کمبود اشتیاق٬ افسردگی و افزایش کورتیزول در خون از ویژگی های بارز سندروم مسابقه است.

در صورتی که بدن شما به اندازه کافی استراحت نکند٬ وارد فاز پلاتو (عدم پیشرفت) شده و نه تنها قادر به ترمیم خود نخواهد بود٬ بلکه در عملکرد خود نیز دچار ضعف می شود. پیروی از یک برنامه ورزشی اصولی به همراه فازهای استراحت کافی بیشترین تاثیر را بر سلامت بدن شما می گذارد.

نوشتن و کاهش استرس
استراحت

۲. کوچک فکر کنید

سعی کنید ابتدا بر روی یک عادت کوچک٬ در ظاهر بی نتیجه و حتی ناسالم تمرکز کنید و سپس آن را به یک عادت سالم و مثبت تبدیل کنید. شروع سبک زندگی سالم با تغییرات کوچک و کم درد به ایجاد این ذهنیت کمک می کند که تغییر سالم لزوما تغییر دردناک و سخت در زندگی نیست. به عنوان مثال به جای انجام ورزش های سنگین و رژیم های غذایی سخت٬ روز خود را با پیاده روی و کاهش مصرف قندهای مصنوعی سالم تر کنید!

۳. گروه های دوستی خوب خود را حفظ کنید

اگر شما با افرادی که زندگی پر از عادت های ناسالم دارند رابطه دوستی و رفت و آمد زیاد داشته باشید٬ داشتن سبک زندگی سالم برایتان همچون یک نبرد همراه با شکست خواهد بود. سالم تری افراد کسانی هستند که با سایر افراد با سبک زندگی سالم ارتباط دارند. در برنامه های پیاده روی دوستان و خانواده خود را هم شریک کنید و در کنار هم برای آخر هفته ها وعده های غذایی سالم تدارک ببینید. به علاوه ایجاد تغییرات مثبت در کنار کسانی که دوستشان دارید موجب ایجاد انگیزه و حتی نزدیک تر شدن شما به هم می شود.

ورزش در سنین مختلف

۴. یک چک لیست درست کنید و آن را بارها بررسی کنید

فقط چند دقیقه زمان بگذارید و تمام دلایلی را که باعث می شود شما نتوانید یک برنامه ورزشی روتین را شروع کنید بنویسید. سپس با دقت به پایه و اساس هر یک ار دلایل نگاهی بیندازید. آیا می دانستید شروع برنامه ورزشی حتی با ۵ دقیقه در روز هم تاثیر مثبتی روی شما خواهد گذاشت؟ بله! چون شما عادت عادتی سالم را وارد برنامه روزانه خود می کنید که پیش از این وجود نداشته است و با همین ۵ دقیقه در ذهن خود احساس رضایت و قدرت خواهید کرد. هر چه نگاه شما به لیست خودتان دقیق تر باشد٬ باورهای دروغین که در پشت هر بهانه پنهان شده است را راحت تر کشف می کنید.

چک لیست سلامت

۵. در رویدادها شرکت کنید

با ثبت نام در یک رویداد مانند دویدن/دوچرخه سواری می توانید عضوی از یک گروه ورزشی باشید. انجام این قبیل فعالیت ها ب شما انگیزه و هدف جدید می دهد و در کنار دیگران ورزش کردن برای شما سرگرم کننده هم خواهد بود.

ورزش و اپی ژنتیک

پیشنهادات متخصص سلامت

۱. مثبت فکر کنید و بر روی قدردانی تمرکز کنید

از هر لحظه ای برای قدر دانی استفاده کنید. بدن شما به افکار شما پاسخ می دهد٬ بنابراین بر روی افکار مثبت تمرکز کنید: تحقیقات نشان می دهد که داشتن نگرش مثبت سالم به ایجاد سیستم ایمنی سالم تر کمک کرده و به طور کل منجر به تقویت سلامت بدن می شود.

سلامت_تغذیه_تناسب اندام_اپی ژنتیک_بهترین متخصص_بهترین آزمایشگاه ژنتیک_  بهترین آزمایش­­_بهترین آزمایشگاه_بهترین تغذیه­_بهترین ورزش_بهترین راه سلامت_ بهترین توصیه های پزشکی

۲. سبزیجات خود را فراموش نکنید

روزانه ۵ وعده سبزیجات را به بدن خود شلیک کنید! رژیم غذایی حاوی سبزیجات منجر به کاهش ریسک بسیاری از سرطان های ریه٬ روده٬ پستان٬ رحم٬ مری٬ معده٬ پانکراس و تخمدان می شود.

سبزیجات توصیه سلامت اپی ژنتیک

۳. ۵ وعده غذایی را آماده کنید

چه چیزی می خورید؟ چه زمانی می خورید؟ و چه مقداری می خورید؟ جواب تمام این سوالات می تواند متابولیسم و سطح انرژی روزانه شما را تعیین کند. بهترین روش تعیین ۵ وعده غذایی ایده آل است که به شما در مدیریت کردن وزن خود کمک می کند. این نوع رژیم غذایی به همراه افزایش تمرکز روزانه٬
مانع از خوردن های بر اساس هوس در افراد می شود.

نان سالم و تغذیه سالم

۴. هر روز فعالیت بدنی داشته باشید

ورزش روزانه تمام نشانه های پیری را در شما کاهش می دهد و باعث بهبود بینایی٬ تنظیم فشار خون٬ تقویت عضلات٬ کاهش کلسترول و بهبود تراکم استخوان می شود. بر اساس مطالعات حتی ۱۰ دقیقه ورزش کردن نیز باعث ایجاد این تغییرات می شود. ورزش کردن از هر نوع آن و حتی کم هم بسیار عالی است.

۵. خواب شب خوب داشته باشید

اگر در به خواب رفتن و کیفیت خواب خود مشکل دارید٬ تکنیک های آرام سازی جسم و ذهن مثل مدیتیشن و یوگا را امتحان کنید. اتاق خود را تاریک تر کنید و ساعت و گوشی را دور از محل خواب خود نگه دارید. با نوشتن افکار استرس زا و نگرانی ها٬ آن ها را از ذهن خود به کاغذ انتقال دهید. این کار به شما کمک می کند تا آن ها را در کناری گذاشته و به هنگام خوابیدن نگرانی ها را ترک کنید.

تاثیر ژنتیک بر تناسب اندام
تناسب اندام

پیشنهادات متخصص تغذیه

۱. غذای خود را چک کنید

شما در رژیم غذایی خود باید میان غذاهای کم کالری٬ غذاهای مملو از مواد مغذی و غذاهای با کالری پایین اما با مواد مغذی کم تعادل ایجاد کنید. یکی از جدید ترین رویکردها در علم تغذیه تغییر جهت تمرکز از کاهش وزن به تغییر نگرش درباره غذا خوردن٬ طعم دار کردن غذاهای سالم٬ غذا خوردن برای رسیدن به رضایت و نه تنها سیر شدن است. این روش به صورت غیر مستقیم باعث تغییر سبک غذا خوردن و افزایش انرژی و رضایت مندی فرد در طول روز می شود.

سلامت_تغذیه_تناسب اندام_اپی ژنتیک_بهترین متخصص_بهترین آزمایشگاه ژنتیک_  بهترین آزمایش­­_بهترین آزمایشگاه_بهترین تغذیه­_بهترین ورزش_بهترین راه سلامت_ بهترین توصیه های پزشکی

۲. مانند یک کودک غذا بخورید

اگر اضافه کردن حجم بیشتری از سبزیجات به رژیم غذایی روزانه٬ برایتان خوشایند نیست از نسخه غذاهای انگشتی استفاده کنید. بچه های پیش دبستانی همیشه در ظرف غذای خود سبزیجات انگشتی کوچک و خوشمزه دارند! هویج و کرفس با کره بادام زمینی٬ گوجه های کوچک و بروکلی با سرکه بالزامیک و پنیر٬ انگور و انواع توت های خنک و حتی اگر نشد میوه های خشک همه و همه منبع عالی از مواد مغذی و مملو از آنتی اکسیدان ها هستند.

تغذیه توصیه اپی ژنتیک
از غذا لذت ببرید

۳. با وسواس خوراکی بخور

چربی های اشباع شده (چیپس و پفک و…) را از تغذیه روزانه خودتون حذف کنید و هدف خود را بیشتر روی غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ و ضد التهاب بگذارید. این چربی های مفید باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و حتی بهبود افسردگی می شود. بهترین منبع امگا ۳ ماهی های چرب آب سرد مثل سالمون است و مصرف ۲-۳ در هفته پیشنهاد می شود. اضافه کردن تا دو قاشق بذر کتان به سالاد٬ مصرف گوشت٬ شیر و پنیر میزان کافی از امگا ۳ را برای حفظ سلامت شما تامین کند.

تاثیر تغذیه در بیماریهای بانوان
خرید مواد غذایی

۴. استفاده از غذاهای طبیعی به جای مکمل ها

در یک رژیم غذایی درست و اصولی تمامی مواد مغذی از راه طبیعی برای بدن تامین می شود و استفاده از مکمل ها به هر شکلی جایی ندارد. بر اساس تحقیقات و شواهد برخی از این مکمل های غذایی با ایجاد سمیت در بدن٬ حساسیت های دارویی٬ رقابت متابولیسمی با سایر مواد مغذی در بدن و حتی افزایش ریسک ابتلا با برخی از سرطان ها٬ بیماری های قلبی و دیابت همراه است.

نوتریژنتیک و تغذیه سالم
تغذیه صحیح مواد و ویتامین های لازم را به بدنتان می رساند

۵. کسب رضایت

هر دو مقوله فعالیت ورزشی و غذا خوردن برای لذت بردن و رضایت مندی است٬ نه برای احساس درد و فشار عصبی! به میزان ارزش غذایی موادی که برای خوردن انتخاب می کنید دقت کنید و در کنار احساس رضایت از غذایی که می خورید٬ هنگام غذا خوردن در مکانی آرام و به دور از هیجان از غذای خود لذت ببرید. در هنگام غذا خوردن به تعریف و احساس خود از سیری٬ گشنگی و لذت فکر کنید و تنها در این صورت است که متوجه می شوید در چه زمانی و به چه مقداری غذا بخورید.

در نهایت اگر سلامت٬ تناسب اندام و رژیم غذایی برای شما از جایگاه مهمی در زندگی برخوردار است٬ کلینیک چند تخصصی ساواژنوم برای اولین بار مشاوران ژنتیک و تغذیه و روانشناسی را در یک مجموعه گردهم آورده است. هیچ کس منکر تاثیر تغذیه بر روی سلامت جسم و روان در انسان فارغ از جنسیت و سلامتی و بیماری و حتی سن فرد نمی تواند شود و به همین دلیل ما در ساواژنوم به روزترین تست های ژنتیکی تغذیه و تناسب اندام را در کنار متخصصین خود در نظر گرفته ایم.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

پیشنهادات متخصص اپی ژنتیک و سلامت:

۱. اپی ژنتیک خود را درگیر نکنید

.سبک زندگی هر یک از ما به عوامل مختلفی همچون رژیم غذایی٬ رفتار٬ استرس٬ فعالیت فیزیکی٬ عادات شغلی و مصرف دخانیات وابسته است. سطح سلامت هر یک از شما علاوه بر عوامل محیطی به پیش زمینه ژنتیکی شما نیز مرتبط است. تمامی این عوامل ژنتیکی و محیطی در کنار یک دیگر بر روی اپی ژنتیک شما تاثیر می گذارد.

یوگا اپی ژنتیک

۲. روش سالم سازی اپی ژنتیکی استفاده کنید

اختلال در اپی ژنتیک شما با ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری ها همچون سرطان٬ بیماری های قلبی٬ بیماری های تنفسی و بیماری های عصبی همراه است. در نتیجه توجه به سبک زندگی٬ تغذیه و سلامت روان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

۳. غذاهای تقویت کننده اپی ژنتیک استفاده کنید

مصرف فولات٬ ویتامین B12٬ پلی فنول ها و سلنیوم در رژیم غذایی برای پیشگیری از بسیاری از اختلالات مرتبط با اپی ژنتیک توصیه می شود. از طرف دیگر چاقی٬ عدم تحرک٬ مصرف سیگار٬ استرس های مزمن به واسطه ایجاد اختلال در اپی ژنتیک شما باعث افزایش ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری ها می شود.

۴. محیط خود را پاکسازی کنید تا درونتان پاکسازی شود

حدالامکان محیط کار خود و محل زندگی خود را پاکسازی کنید. وجود تنش های مداوم نه تنها به جسم و روح شما بلکه به اپی ژنتیک شما نیز خسارات جبران ناپذیری را وارد می کند. آلودگی های محیطی٬ آرسنیک٬ آلودگی هوا و حتی سموم موجود در گیاهان و آب آشامیدنی نیز از جمله مواردی هستند که باید از آن ها دوری کنید.

دوستی یوگا ورزش و سلامت

۵.  از محصولات سلامتی ما استفاده کنید

در کلینیک ساواژنوم برای اولین بار در ایران محصولات سلامت اپی ژنتیکی ارايه می شود. (SAVA CUREâ) راه حل ما برای سلامت اپی ژنتیکی می باشد.

به فکر سلامتی خود باشید و برای فرزندانتان خود اپی ژنتیک خوب به ارث بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه

ساوا مگ

مجله تخصصی ژنتیک

امتیاز نوشته 3.8 با 9 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه

اشتراگ گذاری این خبر:

آخرین مقالات: