یک ساعت پیاده روی در هفته می تواند باعث افزایش طول عمر در سالمندان شود

طبق داده های به دست آمده از مطالعه بر روی بیش از 7000 نفر، بزرگسالان 85 ساله و بالاتر که هر هفته یک ساعت یا بیشتر پیاده روی می کردند، در مقایسه با همسالان با فعالیت بدنی کم تر، 40 درصد کمتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از هر علتی قرار داشتند.

دکتر Moo-Nyun Jin، از بیمارستان Sanggye Paik دانشگاه Inje، کره جنوبی در مصاحبه ای گفت: پیری با کاهش فعالیت بدنی و افزایش رفتار بی تحرک همراه است و کاهش فعالیت بدنی با کاهش امید به زندگی همراه است. وی افزود: کاهش فعالیت بدنی به ویژه در سالمندان در طول همه گیری COVID-19 افزایش یافته است.

جین می‌گوید: «ترویج پیاده‌روی ممکن است راهی ساده برای کمک به افراد مسن برای جلوگیری از بی‌تحرکی و تشویق یک سبک زندگی فعال برای کاهش خطر مرگ‌ومیرهای قلبی عروقی باشد.»

به گفته جین و همکارانش، اگرچه پیاده‌روی به طور کلی یک نوع ورزش آسان برای جمعیت مسن‌تر است، اما مزیت خاص پیاده‌روی در کاهش مرگ و میر به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است. برای بزرگسالان در هر سنی، دستورالعمل‌های فعلی حداقل 150 دقیقه در هفته فعالیت متوسط یا 75 دقیقه در هفته فعالیت شدید توصیه می‌کنند، اما میزان فعالیت بدنی با افزایش سن کاهش می‌یابد و رعایت توصیه‌ها برای افراد مسن تر دشوارتر است.

در این مطالعه که قرار است در کنگره انجمن قلب و عروق اروپا در 28 اوت ارائه شود (چکیده 85643)، محققان داده های 7047 بزرگسال 85 ساله و بالاتر را که در برنامه غربالگری سلامت ملی کره شرکت کرده بودند، بررسی کردند. میانگین سنی افراد مورد مطالعه 87 سال و 68 درصد آن ها زن بودند. شرکت‌کنندگان پرسشنامه‌هایی را درباره میزان زمانی که هر هفته در فعالیت‌های اوقات فراغت صرف می‌کردند، از جمله راه رفتن با سرعت آهسته، فعالیت متوسط (مانند دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی سریع)، و فعالیت شدید (مانند دویدن) را تکمیل کردند.

افرادی که با سرعت آهسته به مدت حداقل 1 ساعت در هفته راه می رفتند، در مقایسه با شرکت کنندگان غیرفعال، 40 درصد کاهش خطر مرگ و میر ناشی از همه علل و 39 درصد کاهش خطر مرگ و میر قلبی عروقی داشتند.

نسبت شرکت کنندگانی که پیاده روی، فعالیت متوسط و فعالیت بدنی شدید را گزارش کردند به ترتیب 42.5٪، 14.7٪ و 11.0٪ بود. تقریباً یک سوم (33٪) از کسانی که هر هفته آهسته راه رفتن را گزارش کردند، فعالیت بدنی متوسط یا شدید را گزارش کردند.

با این حال، پیاده روی به مدت 1 ساعت در هفته به طور قابل توجهی خطر مرگ و میر ناشی از همه علل قلبی عروقی را در بین افرادی که فقط پیاده روی بدون فعالیت بدنی متوسط یا شدید را گزارش کرده بودند کاهش داد.

جین به این خبرگزاری گفت: «پیاده‌روی با احتمال کمتری برای مرگ در افراد مسن مرتبط است، صرف نظر از اینکه آیا آن ها فعالیت بدنی با شدت متوسط تا شدید انجام می‌دهند یا خیر. “مطالعه ما نشان می دهد که پیاده روی حتی فقط یک ساعت در هفته برای افراد 85 سال و بالاتر در مقایسه با افراد غیر فعال مفید است.”

۱      ۲      ۳      ۴      ۵  ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ 

برای دریافت نوبت مشاوره ژنتیک میتوانید فرم زیر را پر کنید

پرسش و پاسخ رایگان انتهای صفحه
نوشتهٔ بعدی
کم خونی داسی شکل +بررسی علائم و علل آن
نوشتهٔ پیشین
ویرایش ژن از طریق CRISPR/Cas9 می تواند منجر به سمیت سلولی و بی ثباتی ژنوم شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید