|

Search
Close this search box.

عوارض واکسن کرونا + بررسی ژنتیکی

در طول بحران کووید-19، زمانی که به دلیل تعطیلی مدارس، قهوه خانه‌ها، مهدکودک‌ها و ادارات، زمان زیادی را در اینترنت سپری می‌کنیم، اتفاق می‌افتد که ناخودآگاه به انتقال دهنده اخبار مختلفی تبدیل شده‌ایم که منابع و نویسندگان آن‌ها را نه بررسی کرده ایم و نه می شناسیم!


هم اکنون که سویه امیکرون در کشور در حال گستردگی است، شناخت علائم اومیکرون خالی از لطف نیست.


برای تشخیص صحت اطلاعات منتشر شده در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، مشغول بررسی پست هایی شدیم که یکی از آن ها بیانیه ای بود مبنی بر اینکه واکسن کرونا باعث تغییر DNA انسان می شود. سازمان جهانی بهداشت اولین کسی بود که به این بیانیه پاسخ داد و توضیح داد:

فن آوری واکسن های بر پایه mRNA برای ویروس کووید-۱۹ به شدت از نظر ایمنی آزمایش شده است و آزمایشات بالینی نشان داده اند که واکسن های mRNA پاسخ ایمنی طولانی مدتی را ارائه می دهند. فناوری واکسن mRNA برای چندین دهه مورد مطالعه قرار گرفته است، از جمله در زمینه واکسن علیه ویروس زیکا، هاری و آنفولانزا. واکسن‌های mRNA واکسن‌های ویروسی زنده نیستند و با DNA انسان تداخلی ندارند.

مواد تشکیل‌دهنده واکسن کرونا بر پایه اسیدهای ریبونوکلئیک (RNA) هستند و وقتی وارد بدن می‌شوند به هیچ وجه به هسته نفوذ نمی‌کنند، بنابراین شانس تماس با مواد ارثی موجود در آن را ندارند.  بنابراین نتیجه می گیریم که واکسیناسیون به خصوص از نظر تغییر ساختار زنجیره DNA هیچ آسیبی به بدن وارد نخواهد کرد.

اما چه چیزی باعث می‌شود کارشناسان واکسن مطمئن شوند که واکسن‌های کووید در درازمدت ایمن هستند؟

همه ما بیلبوردها و آگهی‌های تبلیغاتی تلویزیونی از شرکت‌های حقوقی را دیده‌ایم که به دنبال افرادی هستند که توسط داروهای رژیمی یا سایر داروها آسیب دیده‌اند تا برای دادخواست‌های دسته‌جمعی اقدام کنند.

آیا این امکان وجود دارد که دانشمندان در سال‌های آینده مشکلاتی را که قبلاً توسط واکسن‌های کووید ایجاد شده بود کشف کنند؟

دلایل متعددی وجود دارد:

  • واکسن ها به سرعت حذف می شوند
  • عوارض جانبی واکسن در عرض چند هفته ظاهر می شود
  • شواهد و تجربیات ما از واکسن کووید در این مدت گذشته

پزشکان می‌گویند واکسن‌هایی که در دوزهای یک یا دو بار تزریق می‌شوند، بسیار متفاوت از داروهایی هستند که مردم هر روز، احتمالاً برای سال‌ها، مصرف می‌کنند. به علاوه دهه‌ها سابقه واکسن – داده‌های بیش از یک میلیارد نفر که از دسامبر 2020 واکسن کووید را دریافت کرده‌اند – هر دو مدرک قوی‌ای را ارائه می‌دهند که احتمال کمی وجود دارد که خطرات جدیدی از واکسن‌های کووید ظاهر شود.

اما آیا به اندازه کافی می دانیم که مطمئن باشیم واکسن های کووید بی خطر هستند؟

1- واکسن ها به سرعت حذف می شوند.

برخلاف بسیاری از داروها که روزانه مصرف می‌شوند، واکسن‌ها معمولاً یک بار مصرف می‌شوند. دانشمندان می‌گویند: «داروهایی که هر روز مصرف می‌کنید می‌توانند عوارض جانبی ایجاد کنند» که در طول زمان خود را نشان می‌دهند، از جمله مشکلات طولانی‌مدت مرتبط با سطح داروها  که طی ماه‌ها و سال‌ها در بدن تجمع می‌کند. اما واکسن ها فقط برای رساندن محموله طراحی شده اند و سپس به سرعت توسط بدن دفع می شوند. این امر به ویژه در مورد واکسن‌های mRNA صادق است. mRNA به سرعتی باورنکردنی تجزیه می‌شود. شما انتظار ندارید هیچ یک از این واکسن‌ها عوارض جانبی طولانی‌مدتی داشته باشند. و در واقع، این اتفاق هرگز در هیچ واکسنی رخ نداده است.

2- عوارض جانبی واکسن در عرض چند هفته ظاهر می شود.

این بدان معنا نیست که هرگز مشکلات ایمنی پس از تزریق واکسن ها وجود نداشته است. اما در هر مورد، این عوارض بلافاصله پس از شروع استفاده گسترده از واکسن ظاهر شدند. دانشمندان می گویند: «عوارض جانبی که ما می بینیم در اوایل اتفاق می افتد و بس. تقریباً در همه موارد، عوارض جانبی واکسن در دو ماه اول پس از عرضه مشاهده می شود.

تنها برنامه واکسنی که ممکن است با مقیاس و سرعت گسترش کووید مقایسه شود، واکسن اصلی فلج اطفال خوراکی در دهه 1950 است. هنگامی که این واکسن برای اولین بار در سال 1955 معرفی شد، از یک نوع ضعیف شده از ویروس فلج اطفال استفاده کرد که در موارد بسیار نادر – حدود 1 در 2.4 میلیون گیرنده – فعال شد و باعث فلج شد. موارد فلج ناشی از واکسن بین یک تا چهار هفته پس از واکسیناسیون رخ داده است.

در سال 1976، واکسنی علیه آنفولانزای خوکی که به طور گسترده توزیع شد، در موارد نادر (تقریباً یک در 100000) به عنوان عامل سندرم گیلن باره شناسایی شد که در آن سیستم ایمنی به اعصاب حمله می کند. تقریباً تمام این موارد هشت هفته پس از دریافت واکسن توسط فرد رخ داده است. اما خود آنفولانزا نیز می تواند باعث سندرم گیلن باره شود. در واقع، این سندرم پس از عفونت آنفولانزای طبیعی 17 برابر بیشتر از پس از واکسیناسیون رخ می دهد.

3 .شواهد و تجربیات ما از واکسن کووید در این مدت گذشته.

عوارض جانبی مشاهده شده در مطالعات مختلف”مسائل تحمل پذیری” بود. دانشمندان می گویند: “عمدتا چیزهایی مانند درد بازو و خستگی و سردرد. این علایم بسیار گذرا هستند و یک یا دو روز پس از واکسن ایجاد می شوند” و سپس به سرعت برطرف می شوند.

از هر 100000 نفری که واکسن AstraZeneca کووید را دریافت می‌کنند، یک نفر دچار اختلال انعقادی به نام ترومبوسیتوپنی ترومبوتیک شده است، از جمله 79 مورد در بین بیش از 20 میلیون نفری که این واکسن را در بریتانیا دریافت کرده‌اند و 19 نفر جان خود را از دست داده‌اند. دانشمندان می گویند تعداد کمتری از موارد با واکسن جانسون و جانسون نیز رخ داده است. علل هنوز در حال بررسی است، اما زمانی که این اتفاق می افتد از شش روز تا دو هفته پس از واکسیناسیون رخ می دهد.

اخیراً، یک عارضه جانبی حتی نادرتر – میوکاردیت یا التهاب عضله قلب – در افرادی که واکسن‌های فایزر و مدرنا کووید-19 دریافت می‌کنند گزارش شده است. پزشکان می گویند: «این میزان تقریباً یک در میلیون یا احتمالاً در برخی جمعیت‌ها بالاتر است، اما دوباره همه این موارد بیش از یک ماه پس از واکسیناسیون رخ نمی‌دهند.»

در 12 جولای 2021، FDA اعلام کرد که در موارد نادر (100 گزارش از 12.8 میلیون واکسن انجام شده در ایالات متحده)، واکسن J&J با سندرم Guillan-Barre مرتبط است. موارد بیشتر دو هفته پس از تزریق و بیشتر در مردان 50 ساله و بالاتر گزارش شده است.

واکسن کرونا را تزریق کنیم یا نه؟

هر خطری ترسناک است، به خصوص برای والدین، اما عوارض جانبی نادر شناسایی‌شده با واکسن‌های کووید باید با خطرات شناخته شده و بالاتر ابتلا به کووید سنجیده شود. مشخص نیست که انواع کووید مانند جهش بسیار عفونی دلتا که برای اولین بار در هند مشاهده شد چگونه ممکن است بر بیماران تأثیر بگذارد. نشانه‌های اولیه نشان می‌دهد که عفونت‌های جدیدتر ویروس عوارض جانبی شدیدتری نسبت به اشکال قبلی کووید به همراه دارند، اما واکسن‌ها همچنان در برابر آن ها از ما محافظت می‌کنند.

شواهد فزاینده ای از علائم پایدار پس از بهبودی از کرونا وجود دارد که تحت عنوان “کووید طولانی” شناخته شده است، که نگران کننده ترین علائم ناشناخته موجود در جهان است. بیش از 10 درصد افرادی که مبتلا به کووید هستند عوارض جانبی مانند مشکل در تفکر، درد، خستگی، از دست دادن چشایی و افسردگی را تجربه می‌کنند. ما نمی دانیم چرا اینگونه است، این علائم چقدر طول می کشد یا راه های موثری برای درمان آن ها وجود دارد.

“عوارض جانبی طولانی مدت عفونت کووید یک نگرانی بزرگ است. تا 10 درصد از افرادی که مبتلا به کووید هستند عوارض جانبی مانند مشکل در تفکر، درد، خستگی، از دست دادن چشایی و افسردگی را تجربه می‌کنند. ما نمی دانیم چرا اینگونه است، این علائم چقدر طول می کشد یا راه های موثری برای درمان آن ها وجود دارد. این برای پزشکان ناراحت کننده ترین ناشناخته است.

guest
123 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم

یه جوری یه عده میگن واکسن زدم فلان بیماری را گرفتم انگار قبلا این بیماری ها وجود نداشت یادتون رفته بیش از ۱۰۰ هزار نفر بخاطر همین کرونا در طول یکسال جونشونو از دست دادن و خیلیا بخاطر کرونا دچار بیماری دیابت و سرطان و سکته مغزی و قلبی شدن این بیماری ها از قلب هم بود ولی الان یک عدخ جوری جو میدن انگار کسی دیسک کمر هم میگیره یا چشمش ضعیف میشه به واکسن کرونا ربط میدن این همه آدم واکسن کرونا تزریق کردند صحیح و سالم هستند پس جو الکی ندید هرچند شما با اهداف شوم سعی در ایجاد اغتشاش و یاس و نا امیدی بین مردم دارید تا امید و انگیزه مردم به زندگی و آیندخ را کاهش بدهید خیلیاتونم هیچ مشکل خاصی ندارید و این داستان ها را با سناریوچینی از خودتون در آوردید طرف میره فوتبال میکنه تاندون پاش پاره میشه میگخ چون واکسن کرونا زدم تاندون پام پاره شد یعنی قبل کرونا هیچ احد و ناسی تاندون پاش پاره نمیشد اکثر این بیماری ها بخاطر مصرف فست فود و قند و شیرینیجات و ترشیجات و برنج و نان سفید و نمک و چربی و خامه و مصرف بی رویه گوشت قرمز و مرکبات سمپاشی شده و سبزیجات آلوده و روغن پالم و مرغ های هورمونی و عدم تحرک هست درست زندگی کمید هرساله آزمایش بدید و چکاپ کامل بشید مشکلی براتون ایجاد نمیشه از مواد غذایی سالم روغن زیتون و روغن کنجد و سیر و سبزیجات سالم و ماهی و آجیل و خرما و کره بادام زمینی و عسل استفاده کنید اگر کمبود ویتامین دی و کلسیم دارید از ویتامین دی و قرص کلسیم استفادا کنید مراقب باشید بخاطر مصرف کلسیم سنگ کلیه نگیرید از مصرف بی رویه ویتامین های گروه بی اجتناب کنید همه چیز حله ورزش هوازی را فراموش نکنید مصرف دخانیات و الکل و مواد مخدر ممنوع داشتن روابط ناسالم ممنوع استفاده بی رویه از مواد شوینده و سفید کننده ها بدون داشتن ماسک ممنوع

بانو

سلام دوستان. بعد از اینکه دوز سوم واکسن کرونا رو زدم ، ماهها دچار علائمی همچون حمله خواب در طول روز می شدم که در اثر عدم خون رسانی کافی به مغز بود. پیشنهاد می کنم که آزمایش دی دایمر بدید و اینکه اگه ناراحتی معده ندارید حتما از شربت سکنجبین برای پاکسازی بدن استفاده کنید.

ناشناس

واکسن های کرونا از هر نوعی که باشند عوارض شدید ایجاد میکنند حتی واکسن های نوزادی
پدر و مادرهای گرامی لطفا اجازه ندید به خودتون و فرزندانتان هیچ واکسنی زده شود در هر سن و سالی که باشید
خدا از سر تقصیرات سازمان بهداشت جهانی(کثافت جهانی) و وزارت بهداشت ایران نگذره

ما واگذارتون کردیم به خدا

Mm

لعنت به واکسن سنوفارم

وحید

بعد از زدن دو دوز واکسن الان بی. حالی ،بی حوصلگی،علاعم روانی دارم
خدا لعنتتون کنه بیشرفای پس فدرت

کاربران ناشناس

خدا ازشون نگذره . من خودم بدنم واقعا مقاوم بود کنار کسایی که انفولانزا گرفته بودن یک هفته میموندم اما مبتلا نمیشدم . الان یکی یه سرماخوردگی ساده داشته باشه از کنارم رد شه به شب نرسیده منم میگیرم . از اونطرف دیگه کلا بیحالم انرژی ندارم . قبلا با یه نوروبیون یک هفته شارژ بودم الان تزریق نوروبیون با تزریق آب خالی برام هیچ فرقی نداره

ناشناس

یکی از نتایج واکسن کرونا اسیدی شدن بدن هست اون مواردی که گفتی بخاطر همون اسیدی شدن بدن هست صبح ها یک لیموترش با اب ولرم بخور و نوشیدنی های گازدار اصلا نخور و شبها زود بخواب علائمت بهتر میشه

داریوش

سلام منم بدنم اسیدی شده تا حدی که بدنم سنگ اسیدی دفع می‌کنه به نظرت درمان دارم؟

سمانه

واکسن کرونا عوارض زیادی داده خود من سرگیجه گرفتم هنوزم دارم ولی نمیدونم چرا دکترا میخوان عوارض واکسن کرونا رو منکرش بشن و به بیماریهای دیگه ربطش بدن تمام قرص و داروها و واکسنها عارضه دارند و خدانکنه یه آدم مریض بشه مدام باید از این دکتر به اون دکتر مراجعه کنه تا زمانی که داروسازهای ایران فقط یه داروفروش باشند و بدون هیچ تحقیق و پژوهشی یه مشت دارو و واکسن و امپولهای چینی و یا خارجی کشورهای دیگه رو با هزار تا عارضه به مریضها بفروشند وضع همین خواهد بود بیچاره مریضها موندم از این ادمهایی که میخان ادمکشی کنند جون خودشون رو مثل سگ دوست دارند.خدا نگذره ازشون.سپردیمشون به خدا.خلاصه که چی تمام آدمهای این دنیا یه روز میمیرند ایشالله و باید حساب همه ی کاراشون رو به خدا پس بدن.بر منکرش لعنت.هیچ کس تو این دنیا انسانیت و شرف نداشت.

مهدی رضایی

من کسی هستم که بعد از زدن واکسن دچار عوارضش شدم عوارض یقه همه رو نمیگیره ولی ریسک نکنید و نزنید این واکسن خون رو لخته میکنه و خون رسانی به همه جای بدن رو کمتر میکنه و وقتی خون رسانی کمتر بشه احساس ضعف بیشتری میکنی احتمال انواع سکته ها به خاطر لخته های خونی ایجاد شده بیشتر میشه من بعد از واکسن دچار گرفتگی عضله شدم که بعد از دو سال هنوز گرفتگی عضلم درست نشده صد تا دکتر عوض کردم بعضی دکترا میگن دیسک کمرت خونرسانیش انقدر ضعیف شده که دچار پارگی دیسک شدی بعضیا میگن اصن دیسک نیست و از واکسن بوده فقط
خلاصه زمین‌گیر شدم ریسک نکنید واکسن نزنید احتیاط کنید مراقب باشید کرونا نگیرید فقط واکسن نزنید

مینا

برادرمنم الان به مدت دوساله فقط یک دوز واکسن زدم استخوانهای زانوم خیلی دردشدیدمیکنه تاالان نمیدونستم اماالان عوارضش رابه همه نشون داده ازپیروجوان لعنت خدابراون بیشرفهایی که واکسن چینی اشغالی برای مااوردن

محمد

بعد هر وعده غدا ۳تا خرما بخورین
فستفود ….نخور
فکر میکنم این واکسن ها روی دی ان ای اثر میذاره

ممد

بعد هر وعده غدا ۳تا خرما بخورین
فستفود ….نخور

راضیه

خدا لعنتتون کنه درو غ میگید که عوارض نداره یک ادمکشی تدریجی هست

Chichi

دقیقا آدم کشی و نسل کشی تدریجی

قدسی

عین سگ دروغ میگن واکسن کرونا نه تنها هیچ فایده ای نداره بلکه بسیار سیار کشندس مردم همه چیز رو نمیدونن هیچکدوم ازمسعولین هیچکدام ازواکسنهارونزدن تمام واکسن‌های که مسعولین زدند سوزن نداشت سرنگ خالی بودمونتها با یک حقه فیلم برداری از دور سرنگ خالی وبدون سوزن مشخص نیست تصویر واکسن هایی که مسعولین زدندرا زوم کردن دیدند هیچکدام ازسرنگا سوزن نداره وخالیه بیماری کویید19یک ویروس دست سازه که این پروژه از25سال پیش توسط فراماسونها تحقیق وتوسعه یافته وهدف از آن نابودی کله بشریت زیرا فراماسونها آنقدر پولدار قدرتمند شدن که به وجودخدا هیچ اعتقادی ندارند وازشیطان طبعیت میکنن وخودشون رو مالک کله کره زمین میدونن ادمای میشناسم که قبل ازینکه واکسن بزنن هیچ موردی نداشتن اما بعد از زدن واکسن کرونا یا فلج شدن خیلیا سرطان گرفتن خیلیا مردن آقا خواهشأ اطلاع رسانی کنید گرچه زدن این حرفها دیره چرا دولت ج ا دیگه هیچ اسراری برای زدن واکسن نداره بخدا من واکسن نزدم حتی یک بارم نزدم 4دفعه کرونا گرفتم پس چرا نمردم بخدا قسم اونایی که دراثر کرونا مردن دروغه دراثر یا واکسن مردن یا دراثر ایجاد رعب ووحشت برای اینکه مردم را وادارکنن که واکسن بزنن اگر من دروغ میگم برید یخه یکی از مسعولین را بگیرید ببرید آزمایشش کنید اگر واکسن کووید 19 تو بدنش بودمن حرفمو پس میگیرم نزنید آقا نزنیدکمپینی که خیلی از پزشکان دنیا زدند کل دنیا مردم را هوشیار میکردن که این واکسن را نزنن تو کشور خودمونم خیلی از پزشکااکیدأ توصیه میکردن که کسی واکسن نزنه ولی افسوس مردم ما ساده آن خاب بودن

فرهان

من آسم داشتم زدم اشتباه کردم منکه کرونا گرفتم ایمتی خوبی از خودم نشون مس چرا رفتم زدم سال بعدش چند برابر حد مجاز حمله اسمی کردم منی شاید در سال یک یار این طوری نیشدم در یک زمستان بعد واکسن هر ده روز حمله اسمی متاسفانه خیلی عذاب کشیدم حتی اسمم طوری فود که اصلا سرما نمیخوردم خودبه خود میومد ولی قبلا خیلیکه عفونی میشدم اسمم میومد

مهدی

البته هنوز راه حلی وجود داره.ایرانیان قدیم راهی برای ما گذاشته اند.
اگر آمپول زدید حتما سالی دو بار حجامت کنید تا خون های کثیف از بدنتون خارج بشه. به مرور این پاک سازی خون، بعد از چند سال تمامی عوارض را از بین میبره.
در ضمن خیلی نگران نباشید فکرش بیشتر بهتون ضرر میزنه. اگر هم نزدید که چرا روزه شک دار میگیرید، نزنید.

عسل

سلام دوستان منم نمیدونم بعد واکسن اینطور شدم یا خود کرونا گرفتن مدام حالم بده یعنی به محض اینکه توی جمع قرار میگیرم یه سردرد مبهم بی حالی استخون درد و اسهال میاد سراغم و بدنم جوش میزنه یعنی این چند تا علایمو حداقل دوبار در ماه دارم ۳۰ سالمه و قبل اون واقعا سالم بودم از زندگی خسته شدم با وجود دوتا بچه جونی نمونده واسم..اگه کسی راهکاری داره بگه تورو خدا

ناشناس

سعی کن شبها زود بخوابی خیلی در کم کردن عوارض تاثیر داره

ممد

بعد هر وعده غدا ۳تا خرما بخور
فستفود ….نخور

کاربران ناشناس

تغییر ساختاری DNA

مینا

برادرمنم الان به مدت دوساله فقط یک دوز واکسن زدم استخوانهای زانوم خیلی دردشدیدمیکنه تاالان نمیدونستم اماالان عوارضش رابه همه نشون داده ازپیروجوان لعنت خدابراون بیشرفهایی که واکسن چینی اشغالی برای مااوردن

کاربران ناشناس

پدر شوهر منم خیلی قوی بود سیستم ایمنی بالا ورزشکار از وقتی واکسن زده همیشه مریضه

S

سلام. درسته که میگن ، واکسن کرونا در آینده و دراز مدت ممکن هست که باعث نازایی بشود؟

ناشناس

یکی از خویشاوندان ما استرازنکا زده کلیه هاش عفونت کرده

حمید

سلام من دو دور واکسن کرونا زدم بعد شش ماه مبتلا به کیست شانه شدم کارم به عمل کشیده لعنت خدا بر کش سایی این واکسن سینو فارم اشغال وارد کردن

سعید

من تاامروزاصلایک دزواکسن هم نزدم فقط یکبارامیکرون گرفتم اونم بعدسه روزخوب شدم امامادرم وبرادرم بعدزدن سه دزواکسن زودبه زودمریض میشن وسرمامیخورن پیشنهادمن ب تمام کسانی که واکسن زدنداینکه توفصل بهاروالزاماتوماه اردیبهشت که بهترین وقت برای حجامت محسوب میشه حجامت کنن تاچرک والودگیهاوموادسمی واکسن ازبدنشون ازطریق حجامت خارج بشه

میترا

سلام من حتی یک دوز واکسن هم نزدم و با خوردن یک قاشق چایخوری سياه دانه عسل صبح ناشتا سیستم ایمنی بدنم را قوی کردم
خواهرم 4 دوز واکسن را تزریق کرده در صورتی که قبل از تزریق سالم وقوی بود الان بعد دوز 4 با سوزش زیر جناق سینه مراجعه کرده وکارش به جراحی کشیده وسرطان روده کوچک گرفته

کاربران ناشناس

کتف چپم درد میکنه واکسن زدم نزدیک یکسال

فریبا

من ازوقتی واکسن استرازنکا زدم هرماه مریض میشم هیچوقت بیمارستان نمیرفتم الان خیلی بدنم ضعیف شده هرماه باید سرم وصل کنم کاش اینکارو نکرده بودم نمیدونم چیکارکنم خسته شدم ازاین وضعیتم

mahdi

دقیقا

رضا

کاش اصلا واکسن نمیزدم ولی بخاطر مدرسه اجباری بود از وقتی زدم مدام احساس خستگی ضعف افت فشارخون و ضربان بالا حدود 160 که مجبورم داروی قلب مصرف کنم دیگه هیچ ورزشی نمیتونم انجام بدم با کمترین تحرک از حال میروم 2 ساله ورزش یا دوچرخه سواری نکردم جالبه که اوایل واکسن تو مدرسه 30 بار به خواب میرفتم هیچ دکتری هم تشخیص نمیده متاسفانه خانواده ام هم اینطوری شدند همه این واکسن ها دروغی بیش نبودند

کاربران ناشناس

خب کسی هم که واکسن میزنه که باز کرونا میگیره
من که تا امروز نزدم پارسال ی دور کرونا گرفتم
تو خونه موندم و روبراه شدم تا چند ماه ضعف و بی حالی داشتم
ضعف سیستم ایمنی هم دارم ولی تا به امروز واکسن نزدم

کاربران ناشناس

سلام، من قبل واکسن اگه پشه نیشم میزد جای نیش باد میکرد چون گلبول های سفید به محل نیش حمله میکردند نمیزاشتند میکروب به بدن پخش بشه، حالا که سه دوز رو زدم هر چی پشه نیش میزنه جاهاش باد نمیکنه، مخصی واکسن تو چقدر ناز آدم رو نابود میکنی

کاربران ناشناس

وای خدا چرا اینقدر ملت به واکسن کرونا حساس شدن؟ مگه بار اوله واکسن می‌زنید؟ وقتی نبود فحش می‌دادید چرا نیست و نمیارن و …. الانم که هست این‌جور. هیچیتون نمی‌شه. اگر می‌خواست بشه با اون همه واکسن که تو بچگی زدیم به این‌جا نمی‌رسیدیم

رضا

داش واکسن هارو چند سال آزمایش میکنن بعد وقتی تایید شد به مردم میزنن ولی اینو چجوری تو عرض یک سال ساختن تازه خودشون این ویروس رو ساختن انتظار داری بهت داروش رو هم بدن تو این واکسنا کلی ماده های خطرناک زدن جیوه و روی و مس سمه سم خیلیا رو به کشتن داده الانم در حال ساخت یه ویروس جدید هستند که آدمارو به زامبی تبدیل میکنه

farid

تا ۲۰۵۰ که چند میلیون از جمعیت جهانو کم کردن میفهمی داستان چی بوده ، فعلا همه داغن هرچی میگزره عوارض بیشتر میشه کسایی که الرژی بیماری زمینه ای و یا بدنشون حساسه اگه مدام چک نکنن خودشونو و یا تغذیه مناسب نداشته باشن در معرض خطر قرار میگیرن ؛ من خودم تغییرو بعد دوز دوم واکسن حس کردم و دیگه اون ادم قبل واکسن نشدم با ۲۵ سال سن

***

سلام ، من و آقامون چهار دوز واکسن رو زدیم و خداروشکر هیچ عوارضی واسمون نداشت،سه دوز اول برکت،دوز آخر اسپایکوژن

کاربران ناشناس

شماواقاتون اب خالی تزریق کردی عزیزم وگرنه الان میدونم چی میگفتی

سپیده

شوهرم بعد از زدن دوز دوم کم‌خونی شدید گرفته درحالیکه سه روز قبل از تزریق خونش ۱۴ بوده بعد از واکسن خونش از ۸ بالا نمیره تا ۵ هم پایین میاد هزارتا آزمایش گرفتن حتی ژنتیک هم گرفتن برای اینکه بفهمن مادرزادی زمینه داشته یا نه اما همه منفی شدن .از برج هشت پارسال همش دکترو بیمارستانیم از تزریق خون خسته شدیم دیگه دکترش میگه وقتی سرتا پا سالم هستی خودمونم موندیم چرا اینجوری شدی تو. کسی این مشکل براش پیش اومده؟وتشخیص دکترا چی بوده

کاربران ناشناس

بله عزیزم برای من هم پیش اومد تا بلاخره متخصص غدد سونو از شکم دا د فهمیدم توی کلیه یه تومور ۴س اندازه یه نارنگی دارم که باعث کم خونی شده بد خیم بود عمل کردم البته کلیه ام رو در نیاوردن خدارو شکر

المیرا

سلام ..شوهر منم بعد از زدن دوز دوم واکسن سینورفام دچار کم خونی شدید شده .از سال ۱۴۰۰ کلی دکتر و دارو فعلا نتیجه نگرفتیم..دو بار نمونه مغز استخوان داده..فعلا هیچی مشخص نیست.خیلی نگرانیم…کسی راهکاری میدونه لطفا راهنمایی کنید .متشکرم

کاربران ناشناس

سلام خدا کنه چیزی نباشه خواهر من بعداز دوز سوم سرطان خون گرفت ومنجر به فوتس شد الان هم شکایت کردیم دقیق رسیدگی کردن

مریم

مادر من دوستل نای حرکت وحرف زدن مداره بعد ابن گرونا با سه دوز واکسن
خودمم هم شدیدا عصبی وخونریزیهام زیاد ولخته دار شده وهمیشه افسرده وبی حالم

Elina

سلام
1. حتما به مقدار لازم در روز سیاهدانه بخورید و بجوید. خیلی خوبه و تاثیرگذاره.
2. از دمنوش های گیاهی مثل اویشن و نعنا و دارچین و زنجبیل استفاده کنید برای اعصاب خوبه و فواید دیگری هم داره.
3. از فضای مجازی کمتر استفاده کنید. وای فای موقع رو خواب خاموش کنید.
4.از محصولات کارخانه ای کمتر استفاده کنید منظور از مشکلاتش که موادنگهدارنده ها و دیگر عوارض انها هستند. بیشتر سعی کنین چیزای طبیعی مثل میوه ها یا مغزها یا عناب، سنجد و سیرو..رو بخورید.

محمد ذکی

کرونا نظم نوین جهانی سند 2030 کاهش جمعیت کشورهای بنیاد گرای هسته‌ای مسعول احمق یا خاعن بهائیت بازوی اسرائیل شیطانی مبارزه با ظهور دستور ابلیس شوی مدونا 2019 تل‌آویو پروفسور لوک منتانیه هشدار واندن بش جنگ اوکراین قحطی ساختگی چهار سوار آخرالزمان سد سازی ترکیه خشک شدن فرات جنگ پیش از ظهور و کشته شدن بیشتر مردم دنيا قبل از ظهور خروج سفیانی و در نهایت ظهور

ساسان

سلام من از طب سنتی سر در میارم . عزیزان من وزارت بهداشت زیر نظر بهداشت جهانی کار میکنه و اونها هم زیر نظر صهیونیستا هستن و فقط دنبال کشتار مردم عقیم کردن و کاهش جمعیت هستند و بهداشت ما هم اصلا کار به دولت نداره و و میشه گفت نفوذی صهیونیسته . عزیزان با زدن واکسن مرگ خودتون رو سریع تر میکنید و دچار بیماریهای بیشتر میشین و داروی بیشتر میخرید و باز مشتری دایم صهیونیستا میشین . دنیا در دستان اونها میچرخه هر کس واکسن بزنه خودشو نابود کرده حتی واکسنهای کودکی هم همه دارای عوارض هستند و این باعث شده بچه ها ضعیف تر و دچار بیماریهای زیادی بشن و عقیم هم باشن

رضا

دقیقا یه ایرانی هم سه دوز واکسن برکت زده بود رفته حجامت کرده یه لیوان کامل ازش لخته اومده بود یه ایرانی دیگه هم خونش لخته شده زده فلجش کرده چشمش کور شده و به سختی حرف میزد هم کرونا و هم واکسن همش برای کنترل جمیعته تازه الانم روی ویروس زامبی آزمایش میکنن

کاربران ناشناس

مادر من بعد از دو بار آستروزنکا سرطان خون aml گرفته لعنت به این تجارت جهانی چه با پخش ویروس کرونا چه با تزریق واکسن ک۶ پولش تو جیب بزرگها میره غم و غصه اش برای ماست

کاربران ناشناس

سلام
پسر۲۲ ساله منم ۲۰ روز بعد از دوز سوم واکسن سرطان خونallگرفت بعد سه روز هم فوت شد😔خدا لعنتشون کنه

کاربران ناشناس

گمشو بابا

maziar

کسی مثل من دچار بیماری خود ایمنی نشده ؟ من ریزش سکه ای گرفتم پشت سرم 4 ناحیه کچل شده:/

کاربران ناشناس

همسرم و برادرش هردو بیماری خود ایمنی گرفتن یکی پوستی زکی هم التهاب روده

مژگلن

سلام منم متاسفانه بیماری خودایمنی پوستی گرفتم وتحت درمانم

کاربران ناشناس

سلام .. ببخشید پیش چه دکتری تحت درمانید ؟! منظورم چه تخصصی دکترتون دارند ! ممنون میشم بگید چون دختر منم بعد واکسیناسیکن پوست قسمتی از بدنش التهاب داره

کاربران ناشناس

برو پیش روماتولوژی هر چند دکترا انکار میکنند عوارض واکسن را ولی همه گرفتار شدن امیدوارم اخر زمان بشه همه باهم راحت شیم

ناشناس

پدرم مشکل خونی گرفت خواهرم سلیاک روده بچه هام درد مفاصل و ماهیچه خدا لعنت کنه کسایی که پشت این قضیه بودن

😑

منم خود ایمنی گرفتم بعد واکسن خدا لعنتشون کنه این اشغالارو وارد کردن عضلا ت دست و پام التهاب کرده نمیتونم راه برم

سید جلیل

سلام بنده طبیب هستم حجم مراجعات کردم به جهت ‌#عوارض_واکسن به شدت بالاست و یاسگی زنان خونریزی زنان فراموشی غلظت خون درد سیاتیک مشکلات کلیه از همه بیشتره

بخت برگشته

چه حماقتی کردم واکسن زدم از وقتی واکسن زدم یه بدن سالم ندارم درد شدید کتف قفسه سینه بیحسی دست وپا آنقدر درد ستون فقرات زیاده که شب نمیتونم دراز بکشم احساس میکنم دارم میمیرم بویاییم از فردای واکسن تغییر کرد بوها ومزه ها عوض شده لعنت به این واکسن آلرژی هم گرفتم

کاربران ناشناس

خدا لعنتشان کند .این چی بود به مردم زدند.الان هم به این راحتی تمام شد و رفت پارسال این موقع همه الکل به دست ماسک بر دهان … یکدفعه همه تمام شد ..یا دیگه کارشون با ما تمام شد من دو دوز زدم فکر میکنم خسته ام جون ندارم کسل بی خواب ..اصلا خواب و خوراک به هم ریخته .

امیر

سلام : من از وقتی دز سوم واکسن سینوفارن را زدم چندبار مریض وکوفتکی داشتم وازیک ماه بعد دچار آلرژی شدید وخارش بسیار شدید والرژی به گردوخاک . موادشیوینده وارایشی پیدا کردن وزندگیم مختل شده طوری که به مرگ راضی هستم . توضیح اینکه قبل از واکسن من هیچ بیماریی نداشتن محدود 20سال بود پیش پزشک نرفته بودم . حالا کارم شده ازاین پزشک به آن پزشک رفتن وهیچ نتیجه ای ندارد اصلا آلرژی که گرفتم بسیار مرموز وغیرطبیعی است . سرفه های مداوم وخارش چشم . قرمزی چشم خشکی گلو . سرفه های بسیار زیاد .ناراحتی پوستی. از زندگی هسته شده ام .

محمد

سلام بعد از تزریق واکسن های مزخرف چینی همسر و پسرم مشکل پوستی قارچی پیدا کردن واقعا سخته خارش و درد شدید در ناحیه درگیر که کمر به پایین درگیر کرده تو داروخانه ها هم داروهای مرتبط با قارچ یا پیدا نمیشه یا میگن دیگه تولید نمیشه یکی بخاطر خدا بگه چیکار کنیم

مجید

متأسفانه بعداز تزریق واکسن داریم میبینیم آدم سالم یا سرطان گرفته یا تومور یا مرگ هم جوون هم پیر. واقعیت هارو بگید لطفا

کاربران ناشناس

ما که ندیدیم مادر بزرگ من ۳ دوز زده برادرش هم ۴ دوز هیچی شون نشده با اینکه دیابت داشتن

علیرضا

سلام من امروزی دوزدو رازدم ازکار افتادم همیشه خسته آرزوی مرگ دکتر نمانده برم آزمایش نمانده ندم ۱۸ماهه من که یک رودخانه نمی‌ماند دیگران تکان خوردن ندارم رودهام مشکل پیدا کردن عصاب هیچ کاری ندارم آرزویم مرگه میگن میشه سم زدایی کرد اگر آهی بلدید بمن کمک کنید ممنونم

کاربران ناشناس

سلام ببین از طب اسلامی کمک بگیر
سیاهدانه خیلی خوبه در حدیث هم اومده که سیاهدانه شفای هر دردی به جز مرگ است( پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله)
از عطاری بخرین و به مقدار کم در روز استفاده کنید.
2.دمنوش های گیاهی بخور مثل(دارچین، اویشن و نعنا و زنجبیل) اینها برای اعصاب خوب هستند. علاوه بر اعصاب تاثیرات دیگری هم دارند.
3. از موندن کنار افرادی که هر چه بیشتر دوز واکسن تزریق کردند بیشتر دوری کنید. سعی کنید دست به لوازم شخصی شون نزنید( من خودم بعد دست زدن دچار علائمی میشم)
4. لباس هاتون رو با ماشین لباسشویی که افراد واکسن زده هم اونجا هستن نشورید. بدون چنین ماشینی بشورید.
5. از سبزی ها حتما استفاده کنید و میتونید دمنوش هایی مثل شوید هم درست کنید.
6. از روغن زرد گاوی در غذاهاتون استفاده کنید.
نکته: به جز موارد ضروری از دوز سومی و چهارمی ها فاصله بگیرید.

اشکان

سلام شما اکثریت رو یک نگاه بنداز این دلیل نمیشه چون برادر و مادربزرگ شما کاریشون نشده بقیه نظرات الکی میدن من مادر خودم بعد از تزریق واکسن فوت کرده

ژینو

من بعد واکسن لعنتی بشدت الرژیم عود کرد و پریودیم بهم ریخته و الان نه ماه کامله کربو شدم هیچ گونه بویی احساس نمیکنم ای کاش هرگز این واکسن لعنتی و مزخرف رو نمیزدم خیلی نگرانم کربو بشم تا اخر عمر

کاربران ناشناس

چرا یکی نمیگی استرسها از گرونیا تورم دزدیا بلاهایی که سرمون میارن همه باعث سکته ها ومریضیا میشن فقط ربط به واکسن میدین

کاربران ناشناس

فکر کنم فقط طرفداران روغن بنفشه پیام گذاشتن خخخخخ
آخه بابا اینقدر بی‌سوادی چرا؟ تا الان مگه کم واکسن زدید؟ مگ این واکسن خار داشت که این‌جور می‌کنید؟ از روزی 700 تا کشته رسیدیم به صفر که امروز بوده. حالا باز حرف مفت می‌زنید؟ اگر واقعا هم راست می‌گید کسی مجبورتون نکرد. مثل خیلی ها که نزدند می‌خواستید نزنید!

آرشام

کی میگه کسی مجبورمون نکرد؟؟ ولله فقط به خاطر اجبار خدمت سربازی، توی 24 سالگی، واکسن رو زدم و الان کسی پاسخگوی عوارضش نیست. مشکل نعوظ، بی حالی و خستگی، سرفه، برگشتن آلرژیم تو تابستون، حالت عجیب در محل تزریق واکسن طوری که گردش خون توی اون نقطه رو حس میکنم و… و…

mahdi

سلام برادر منم دقیقا مثل تو شدم

کاربران ناشناس

درود

علی

شاهنامه اخرش خوشه ممکن است به درد کرونا بخورد اما عمر کوتاه میکند پدرم دکتر نرفته بود مرد پدرزنم سراطان گرفت خودم هم درد گردن اخرش به پیری نمیرسید

فری

این واکسن فرق میکنه هدف کاهش جمعیته بچگیات واکسن زدی هدفشون این نبود تو رو بکشن ولی الان هدفشون کشتنتونه اینو حالی شو کم ادای روشنفکرارو در بیارین

حورا

من دو دوز واکسن سینوفارم زدم و دوز سوم رو هم بخاطر مسافرتهای نوروزی مجبور شدم بزنم. بیحالی و افسردگی و درد در کمر و زانو و مچ دست و مچ پا و کف پا دارم و ام آر آی گرفتم و هیچ مشکل استخوانی و مفصلی رو نشون نمیده. متاسفانه همه مردم شدن موش آزمایشگاهی. تنها دلیل این دردها و بیحالی ها رو میتونم فقط واکسن کرونا بدونم چون قبلش هیچ مشکلی نداشتم.

ناشناس

منم درد سیاتیک گرفتم ۱۹ سالمه نگران این موضوع نباشید دردای اینجوری با تقویت عضلات میرن پیشنهاد میکنم اصلا این واکسنای مزخرف رو نزنید

علی

سلام و خسته نباشید اقای دکتر واکسن کرونا باعث بیماری خودایمنی نمیشه چون پوستم خارش پیدا کرده و ملتهب میشه بعد از خارش و بعد از چند دقیقه التهاب پوستم برطرف میشه ایا از واکسن هستش یا حساسیته چون من قبل واکسن این مشکل رو نداشتم ممنون میشم جواب بده

ارمان

منم دقیقا ب خارش پوستی وریزش موی بدن وسر مبتلا شدم نمدونم چیکارکنم

محمد

دقییییقا منم همین مشکلات بعد از دوز سوم برام پدیدار شد

اکبر

سلام من ۳ دورزدن واکسن برکت زدم ۵ ماهه بازوی چپ بدون عوارض ظاهری مثل تورم قرمزی در پوست عضله فقط نمی توانم مثل دست راستم به کتف مقابل ببرم و در بعضی حرکات وفشار به دست چپ یک درد شدید رعد برقی در بازوی چپ احساس میکنم

امیر

درود دوست عزیز من هم بعد دو ماه از واکسن کرونا به شدت درد مچ دست و کف پا بازو و گلو درد دارم تمامی دکتر ها هم رفتم بدون هیچ نوع مشکلی

مسعود

من که۶ماه پیش دو دز سینوفارم زدم علامت خاصی نداشتم تا الانم خداروشکر فرقی نکرده شایدم آب مقطر بوده

کاربران ناشناس

امیدوارم آب مقطر باشه باز اینجوری خیالمون راحته چون معلوم نیست مواد تشکیل دهنده ی این واکسنها چیه واز کجا میاد من که خیلی پشیمونم از زدن واکسن

رؤیا

امیدوارم آب مقطر باشه باز اینجوری خیالمون راحته چون معلوم نیست مواد تشکیل دهنده ی این واکسنها چیه واز کجا میاد من که خیلی پشیمونم از زدن واکسن

نظری

با سلام واقعا من بعداز دو دوز واکسن سینوفارم از آذر ماه تا الان دچار درد عضلانی هستم و واقعا به چندین متخصص مراجعه کردم تا حالا خوب نشدم

اسماعیل

سلام من دوز واکسن کرونا زدم بدن درد زیادی گرفتم الان سه ماه بدن درد دارم

فرجی

سلام. مادر من هم دو ماهه تقریبا بدن درد داره بعد از دز چهارم. فوق تخصص خون رفتیم تایید کردن ک عوارض واکسنه. شما خوب شدید؟ اگه دردتوت خوب شد لطفا میگید چیکار کردید ک من برای مادرم انجام بدم. خواهش میکنم ازتون

Fateme

سلام.من هم دوماه بعدازتزریق واکسن بدن درد شدید گرفتم هردکتری و هرازمایشی انجام دادم و میگن هیچی نیس.دردش اذیتم میکنه نمیدونم چکارکنم

ناشناس

من از وقتی واکسن کرونا زدم تا الان بعنی حدود یک ساله که ضعف شدید و تنگی نفس و سوزش قلب دارم که روز به روز بیشتر میشه و هیچ دکتری هم چیزی تشخیص ندادند بخدا این واکسن رو نمیزدم خیلی بهتر بود

ستاره

من سه دوز واکسن زدم و خداروشکر نه قبلش و نه بعدش کرونا نگرفتم. هم خودم و هم خانواده ام

کاربران ناشناس

سلام

مهدی

عوارض واکسن خیلی شدیده گول نخورید من از وقتی که زدم کل سیستم بدنم بهم ریخته

اشنا

باسلام منم سه دزواکسن کرونازدم ازوقتی واکسن زدمدپاهام سنگین ترشدن وبی حس شده وافسردگی گرفتم وشدیدابی حالم وباهیچ غذاومیوه ای خوب نمیشه .دوروزقبل یکی از پسرای فامیل که جوون بودوسالم بطورناگهانی فوت کرد نکنه از تاثیرکرونادردرازمدت هست ؟خدا عالمه.

سارا

سلام. من هم با زدن دو دوز سینوفارم مشکل در قاعدگی پیدا کردم. همینطور من به شدت استخوان درد به خصوص در ناحیه قفسه سینه دارم که طاقتم رو طاق کرده. واقعا مرگ بر who و پیروانش من جمله وزارت بهداشت مزخرف ما

Melani

سلام منم ۲ماهه دوز سوم رو زدم و درد شدید وسط قفسه سینه دارم نمیدونم چیکار کنم.

کاربران ناشناس

دوستانی که واکسن زدن اگر واقعا به فکر خودتون و خانواده هاتون هستین حجامت کنید

کاربران ناشناس

درود بزرگوار واقعا حجامت جواب میده با خارج کردن خون از بدن اگر جواب گرفتین بهم بگین ممنون میشم

کاربران ناشناس

سلام بعد از دوز سوم بدن درد مشکل معده تپش قلب درد قفسه سینه گرفتم هر دکتری رفتم هر ازمایشیم دادم میگن سالمی خدا لعنتشون کنه که مردمو کردن موش ازمایشگاهی

اشکان

سلام شما اکثریت رو یک نگاه بنداز این دلیل نمیشه چون برادر و مادربزرگ شما کاریشون نشده بقیه نظرات الکی میدن من مادر خودم بعد از تزریق واکسن فوت کرده

سوده

سلام.خواهر من بیماری ام اس داشت با زدن واکسن کرونا بیماریش خاموش شد والان خدارو شکر خوب شده، بیماری خواهر منم خوب کرد

فرجی

سلام. مادر من هم دو ماهه تقریبا بدن درد داره بعد از دز چهارم. فوق تخصص خون رفتیم تایید کردن ک عوارض واکسنه. شما خوب شدید؟ اگه دردتوت خوب شد لطفا میگید چیکار کردید ک من برای مادرم انجام بدم. خواهش میکنم ازتون

علی

من دو هفته بعد از تزریق دوز دوم سینوفارم دچار مشکل نعوظ شدم دو سه هفته طول کشید تا بهتر شدم،دوز سوم رو نزدم محل کارمون سه هفته هست همه سه دوز واکسن رو زدن و همه به طرز بدی امیکرون گرفتن منم الان امیکرون گرفتم خوابیدم خونه،این آمار75 درصد ایمنی واکسن رو وزات بهداشت از کجا میاره اعلام میکنه

محمد حقگو

سلام خیلی ممنون بابت مطلبتون. واقعاً اولین نوشتاری است که در مورد تاثیرات جانبی واکسن بطور معقول و منطقی مطالعه کرده ام (علیرغم جستجوی عمومی که داشته ام)
اگر ممکن هست، لطفاً در مورد تاثیرات جانبی ادجوانت های واکسن هم توضیح می فرمایید، این که آیا واقعاً حاوی فلزات سنگین و سمی هست و این که احتمال افزایش عوارض خودایمنی در اثر این مواد وجود دارد؟

پشتیبان اول ساواژنوم

با سلام. ممنون از شما و وقتی که برای مطالعه مطالب گذاشتین. خیر تا به الان مطالعه بالینی مستندی که حاکی از وجود مواد فلزی توکسیک و هر نوع ماده ادجوانت خطرناک برای سلامتی انسان در واکسن مورد تایید WHO باشد گزارش نشده است.

ٱریو

بهرحال این واکسنها روند طبیعی سیستم ایمنی بدن را بطور مصنوعی تغییر می دهند و ممکن است در دراز مدت باعث تضعیف یا تضاد در عملکرد طبیعی بدن شوند !

علی

احسنت بە دوست عزیز ٱریو،دقیقا هدف ازساخت وانتشار عمدی وسیستماتیک ویروس کوید19،تزریق همین واکسنهای مجهول وهدف غایی تضعیف سیستم ایمنی بدن انسان،ودرکل حذف سریع و استفادەی بهینە از جنس بشر در راستای منافع اقتصادی-پزشکی بودە است

کاربران ناشناس

احتمال زیاد

کاربران ناشناس

ماسک وثیقه می زنند واکسن چون امیدی ندیدند کوریزان

اسماعیل

با سلام خدمت هموطن های عزیزم
ولله از وقتی کرونا امده تا اخرین روز سال چهارصد من و خانواده ام به کرونا مبتلا نشدیم و مدام با شستشوی دست ها و الکل زدن و زدن ماسک رعایت میکردیم خداوند داغ بزاره به دل احمق های که مدیریت کشور رو بدست گرفتن و بخاطر مسافرت و خروج از کشور اجبارا واکسن رو تحمیل کردن به مردم از ساعتی که واکسن رو زدیم کل خانواده سیستم بدنشون به هم ریخته .یکی گرمای شدید از گوش ها خارج میشه.دیگری خارش شدیدپوست.درد عظلات دست .اهن ربایی شدن بدن هیچ پزشکی هم نمیتونه جلوی عوارض ها رو با ویزیتش بگیره جان عزیزتون مثل بنده و خانواده ام با طناب پوسیده این بی وجدان درون چاه نرید لعنت بر هر چه انسان بی وجدانه

مریم

سلام آیا تزریق واکسن بعد دوباره ماه باعث لخته شدن خون وایست قلبی میشود

امیره

سلام خسته نباشید من دوز سوم واکسن سینو فارم رو ۶ ماه پیش تزریق کردم الان نزدیک دو هفته میشه بطور مدام سر گیجه دارم چکاب کامل دادم مشکلی نداشتم.گوش هام مشکلی نداره دکتر قرص آکتوسرک برام نوشته گفت اگه بهتر نشدم بعد از یه هفته سی تی بدم.به نظرتون میتونه از عوارض دراز مدت واکسن کروا باشه

پارسا

سلام من زدم تو پوستم شکست امپوله اصلا نزنید ممکن تو پوست شمام بشکنه ????

شیرین

سلام من یک ماه بعد از زدن دوز سوم سینوفارم الان مدت ۶ ماهه که درد و گرفتگی و خشکی عضلات پشت و کمر پیدا کردم و قبلش هیچ مشکلی نداشتم. درد مداوم و شدید در ام ار ای و رادیولوژی چیزی نشان نداده و دارو و فیزیوتراپی و ورزش و هرچیزی که میشد امتحان کردم ولی بدون هیچ فایده ای .زندگیم کاملا مختل شده و نمیدونم که دیگه باید چکار کنم.

ناشناس

منم یک مقدار دیسک آخرین مهره کمرم جابجا شد و فقط درد سیاتیک دارم و توی کمرم دردی نیست با ۱۰ جلسه فیزیو تراپی و آب درمانی بهتر شدم و دردم زیاد اذیتم نمی‌کرد و دکتر گفت عضلاتت قوی بشن درد پشت پات میره البته من برای ورزشا هم یکم پشت گوش انداختم الان دوباره یکم دردش برگشته

مصطفی

منم بعد دوز دوم استرازانکا دچار درد شدید سیاتیک شدم بعد از چند ماه و به مرور دردش از بین رفت

امید

از وقتی واکسن زدم میل جنسیم کم شده و دچار اختلال نعوظ شدم
درمان داره؟

کاربران ناشناس

بهتر راحت شدی به دم ساتور خلاص

ساسان

سلام
نمی دونم چرا حس میکنم اکثر کسایی که تو این گروه از واکسن زدن اظهار مریضی و پشیمانی میکنند توسط دو یا سه نفر که دنبال ترساندن جامعه و تعوری توطئه هستند میباشد
من خودم و خانواده چهار در واکسن زدم سینوفارم و اسپایکوژن اصلا مشکلی نبود نزدن واکسن صدمه اش بیشتر از واکسن زدن . داروهای گیاهی هم که کلا چرنده یا ضعیفه چون بعداز انقلاب صنعتی و دارویی عمر متوسط بشر از ۴۰ سال به میانگن ۸۰ سال رسید و این اتفاق نه با توهم دعاخوانان و نه داروهای گیاهی بود

farid

فعلا نفست از جای گرم بلند میشه توطئه چیه مردمت دارن نظرشونو میگن متاسفانه زجر کشیدن مردم تو این مملکت میشه توطئه چینی یه مشت چاپلوس فقط چرت و پرت میگن

کاربران ناشناس

طول عمر انسان تحت تاثیر ژنتیک، محیط و سبک زندگی قرار می‌گیرد. شرایط زندگی بهتر، کاهش مواجهه با بیماری‌های عفونی و دسترسی به مراقبت‌های پزشکی میانگین طول عمر را به شدت افزایش داد. مهمترینِ آن پیشرفت‌های بهداشت عمومی بود که مرگ زودهنگام را با کاهش ریسک مرگ و میر نوزدان، افزایش شانس زنده مانی کودکان، و دوری از عفونت و بیماری‌های مسری کاهش داد.

ساوا مگ

مجله تخصصی ژنتیک