علائم امیکرون (Omicron)

در 11 ژانویه، تنها هفت هفته پس از اولین گزارش سویه امیکرون (Omicron)، سازمان بهداشت جهانی (WHO) نسبت به “موج جزر و مدی” عفونت از غرب به شرق در سراسر جهان هشدار داد. هانس هنری کلوگه، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا، گفت: 50 کشور از 53 کشور در اروپا و آسیای مرکزی موارد ابتلا به امیکرون (Omicron) را گزارش کردند.

با گسترش روز به روز کرونای امیکرون (Omicron) در سراسر جهان، گزارش‌هایی مبنی بر تفاوت علائم اومیکرون با سایر انواع SARS-CoV-2 وجود دارد. وقتی همه‌گیری شروع شد، کووید-19 با فهرست طولانی از علائم بالقوه از تب گرفته تا ناراحتی معده و از دست دادن بویایی و چشایی همراه بود. کشورها باید با توجه به وضعیت اپیدمیولوژیک فردی، منابع موجود، وضعیت واکسیناسیون، و زمینه اجتماعی-اقتصادی، به بهترین شکل ممکن با سویه امیکرون (Omicron) کنار بیایند. در هفته‌های اخیر، دانشمندان می‌گویند که همه کشورها با مشکل اصلی یکسانی روبرو هستند: سرعت انتشار سویه امیکرون (Omicron)!

دینان پیلای، استاد ویروس شناسی در دانشگاه کالج لندن، می گوید: «نتیجه تمام جهش هایی که اومیکرون (Omicron) را از انواع قبلی متفاوت می کند، این است که ممکن است توانایی آن در آلوده کردن انواع مختلف سلول ها در بدن را تغییر داده باشد.

در اصل، به نظر می رسد که اومیکرون (Omicron) بیشتر قادر به آلوده کردن دستگاه تنفسی فوقانی و سلول های موجود در گلو است. بنابراین در سلول‌های گلو با سهولت بیشتری نسبت به سلول‌های اعماق ریه تکثیر می‌شود. اگر ویروس بیشتر در گلو تکثیر شود، آن را قابل انتقال تر می کند، که به توضیح گسترش سریع اومیکرون (Omicron) کمک می کند. از طرف دیگر، ویروسی که در عفونت بافت ریه خوب عمل می کند، به طور بالقوه خطرناک تر اما کمتر قابل انتقال خواهد بود.


مقاله سویه جدید کرونا ( BA.4 و BA.5 )


مقاله عوارض واکسن کرونا حقیقت دارد؟


 

اگرچه WHO و سایر مرکز پیشنهاد کرده‌اند که تعداد بالای عفونت‌های اومیکرون (Omicron)  می‌تواند نشان دهنده پایان همه‌گیری باشد، اما به دلیل افزایش کوتاه‌مدت ایمنی که در پی خواهد داشت، محققان هشدار می‌دهند که وضعیت ناپایدار است و مدل‌سازی آن به عنوان پایان داستان کرونا دشوار است.

پخش شدن اومیکرون (Omicron)

فهرست

ویروس کووید-19 از نوع اومیکرون (Omicron) راحت تر از ویروس اصلی که باعث نوع دلتا می شود پخش می گردد. CDC (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها) انتظار دارد که هر فردی که عفونت اومیکرون (Omicron) دارد می تواند ویروس را به دیگران منتقل کند، حتی اگر واکسینه شده باشد یا علائمی نداشته باشد. قرنطینه در زمان مناسب و جلوگیری از انتشار عفونت از خود به سایر اعضای خانواده کلیدی است. به همین دلیل است که استفاده از تست های رپید تا حدودی کمک کننده است. حتی اگر تست رپید شما منفی باشد ولی همچنان مشکوک دارید باید تست PCR را حتما انجام دهید.  با انجام تست PCR برای کووید از وضعیت ابتلای خود به کرونا چه از نوع اومیکرون و چه سایر انواع آگاهی پیدا می کنید.  بر اساس پروتوکل ها وقتی علائم دارید و اگر مجبور به بیرون رفتن هستید، به درستی ماسک از نوع N95 بپوشید و فاصله اجتماعی را رعایت کنید.

تعداد عفونت های اومیکرون (Omicron) می تواند در کمتر از دو روز دو برابر شود، که به طور قابل توجهی سریعتر از انواع قبلی SARS-CoV-2 و به آن چه که مقامات بهداشت عمومی از ویروس خفیف تر آنفلوانزا انتظار دارند نزدیک تر است. یکی از دانشمندان می گوید: “ اومیکرون (Omicron) آنفولانزا روی اسید است.”

تست کرونا در منزل

برای درخواست تست کرونا در منزل وارد صفحه زیر شوید.

کرونای شدید با ویروس Omicron

به طور کلی عفونت با ویروس نوع اومیکرون (Omicron) باعث بیماری با شدت کمتری نسبت به عفونت با انواع قبلی ویرس کووید-19 می شود. شواهد نشان می دهد که نوع اومیکرون (Omicron)  ممکن است باعث بیماری خفیف تری شود، اگرچه برخی از افراد ممکن است هنوز بیماری شدید داشته باشند، نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشند و ممکن است در اثر عفونت با این نوع جان خود را از دست بدهند.

زمان لازم برای قرنطینه در افراد با تست مثبت بر اساس پروتوکل های مختلف و میزان واکسیناسیون بین 7 تا 10 روز می باشد

حتی اگر تنها درصد کمی از افراد مبتلا به عفونت نوع اومیکرون (Omicron) نیاز به بستری شدن داشته باشند، حجم زیادی از موارد می‌تواند سیستم مراقبت‌های بهداشتی را تحت تأثیر قرار دهد، به همین دلیل مهم است که اقدامات لازم را برای محافظت از خود انجام دهید.

اومیکرون

علائم  ابتلا به کرونا امیکرون

افراد آلوده به واریانت اومیکرون (Omicron)  می توانند با علائمی کم و بیش مشابه انواع قبلی ویروس بروز کنند. وجود و شدت علائم می تواند تحت تأثیر وضعیت واکسیناسیون کووید-19، وجود سایر شرایط سلامتی، سن و سابقه عفونت قبلی باشد. به نظر می رسد عفونت با نوع اومیکرون (Omicron) با علائم مشابه سرماخوردگی شروع می شود، شاید تا حدی به این دلیل که به نظر می رسد بیشتر در دستگاه تنفسی فوقانی به جای دستگاه تنفسی تحتانی (یعنی ریه ها) باعث عفونت می شود. شناخت علائم بسیار مهم است زیرا عوارض ناشی از عفونت‌های کروناویروس می‌تواند تا ماه‌ها حتی پس از بهبودی ادامه یابد. این حتی برای بیمارانی که از عفونت های خفیف تا متوسط رنج می برند نیز صادق است.

اولین گزارش های آلودگی با واریانت اومیکرون (Omicron) از آفریقای جنوبی شامل کمردرد به عنوان یک علامت بود و گزارش های سایر کشورها شامل آبریزش بینی و یا درد عضلانی نیز بود

همچنین به نظر می رسد علائم در افراد آلوده به واریانت اومیکرون (Omicron) زودتر شروع می شوند – حدود سه روز پس از عفونت به جای پنج روز یا بیشتر در مقایسه با نوع دلتا.

نوشته مرتبط:
با ما اطلاعات ژنتیکی خود را به روز کنید!

اگرچه به نظر می رسد اومیکرون (Omicron) نسبت به ویروس از نوع دلتا نسبت کمتری از افراد آلوده را می کشد، اما سازمان بهداشت جهانی هشدار می دهد که اومیکرون (Omicron) نیز می تواند باعث بستری شدن افراد در بیمارستان و مرگ آن ها شود. اومیکرون (Omicron)  بسیار مسری تر است. این بدان معناست که ما هنوز باید هوشیار باشیم تا مرگ و میر و اختلال ناشی از همه گیری را به حداقل برسانیم.

شایع ترین علائم امیکرون

درد بدن، تب، سرفه، خستگی، آبریزش بینی

علائم کمتر شایع امیکرون

گلودرد، سردرد، درد بدن، اسهال، بثورات پوستی، تغییر رنگ انگشتان دست یا پا،  قرمز شدن و سوزش چشم و حتی  از دست دادن چشایی یا بویایی

علائم جدی امیکرون

مشکل در تنفس یا تنگی نفس، از دست دادن تکلم یا تحرک، گیجی یا درد قفسه سینه

آبریزش بینی

به گفته پروفسور تیم اسپکتور، محقق برنامه ZOE COVID Symptom Study، که روزانه داده های علائم، نوع عفونت و وضعیت واکسیناسیون افراد را جمع آوری می کند، این یکی از رایج ترین علائمی است که اکنون برای افراد درگیر با امیکرون (Omicron) مشاهده می شود. در ماه دسامبر، محققان هشدار دادند که افراد مبتلا به سرماخوردگی باید تصور کنند که این بیماری کووید-19 است.

گلو درد/سرفه

سرفه از ابتدا علامت مشخص کووید-19 بوده و برای امیکرون (Omicron) نیز همینطور است، اما اکنون به نظر می رسد افراد به همان اندازه یا حتی گاهی اوقات بیشتر احتمال دارد که گلودرد داشته باشند.

تست کرونا در منزل

برای درخواست تست کرونا در منزل وارد صفحه زیر شوید.

درد عضلانی/کمر درد

اولین گزارش های ابتلا به کرونا از نوع امیکرون (Omicron) از آفریقای جنوبی شامل کمردرد به عنوان یک علامت بود و گزارش های سایر کشورها شامل آبریزش بینی و درد عضلانی نیز بود.

خستگی و رخوت

از زمان ظهور کرونا تا این ویروس جدید با نام امیکرون (Omicron)، این نشانه ای رایج از بیماری باقی مانده است و هنوز هم یکی از رایج ترین ویژگی های کووید-19 است که ممکن است به افراد کمک کند آن را از سرماخوردگی تشخیص دهند. از آن جایی که بسیاری از این علائم در بسیاری از عفونت‌های ویروسی مشترک هستند، و از دست دادن مشخص‌تر بویایی یا چشایی با امیکرون (Omicron) کمتر رایج است، آزمایش‌های تشخیصی قابل اعتماد برای تشخیص کووید-19 از سایر انواع عفونت‌های تنفسی ضروری است.

پزشکان می گویند: جدا از سه علامت اصلی، علائم غیر معمول در این موج حرکات شل و گرفتگی شکم است. در موج سوم، 3 علامت اصلی وجود دارد. یک سردرد شدید، درد شدید بدن با کمردرد شدید همراه است. و سرماخوردگی شدید همراه با آبریزش بینی و گلو درد. علائم غیر معمول در این موج، حرکات شل و گرفتگی شکم است.

از دست دادن بو یا مزه

از دست دادن بو یا مزه یک علامت مشخص در شروع همه گیری کرونا بود و بسیاری از مردم هرگز این علامت را در زندگی خود تجربه نکرده بودند. برای برخی از افراد، به ویژه آن هایی که از کووید طولانی رنج می برند، این بوی بد به پاروسمی تبدیل شد، به عنوان مثال بوی خوشبویی مانند شامپو برای این افراد مشمئز کننده بود. با امیکرون (Omicron)، کمتر رایج است و از هر پنج نفر یک نفر این را گزارش می‌کند.

علامت های اومیکرون

چه تست هایی برای تشخیص امیکرون (Omicron) استفاده می شود؟

تست PCR روتین یا همان سواب‌های بینی و دهان که برای آزمایش‌های PCR و تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه‌ها فرستاده می‌شوند، می‌توانند ابتلای شما به عفونت امیکرون (Omicron)، Delta یا سویه دیگری را نشان دهند. برخی از آزمایشگاه‌ها دارای کیت های لازم برای تشخیص موارد مشکوک Omicron از سایر سویه ها هستند. ولیکن شناخت نوع سویه درگیر فایده ای برای روند درمانی بیمار ندارد. به علاوه تأیید اینکه یک مورد مشکوک Omicron است نیاز به یک تجزیه و تحلیل ژنتیکی کامل دارد که بین چهار تا پنج روز طول می کشد و این تاخیر برای فرد مبتلا ممکن است زیان بار باشد.

استفاده از تست های رپید نیز می تواند به عنوان یک راه حل سریع در نظر گرفته شود. اما اختصاصیت و دقت این تست ها برای شروع اقدام درمانی و حتی مسافرت با خطوط هواپیمایی معتبر نمی باشد.

چگونه تست برای تشخیص امیکرون کرونا بگیرم؟

در صورت داشتن علائم می‌توان آزمایش‌های PCR را از طریق:

 وب‌سایت آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم- www.savagenome.com    (از طریق فرم درخواست تست کرونا)

واتساپ و تلگرام آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم 09195117264

تماس با خطوط پذیرش آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم 02188662820 و 02188662821

مراجعه حضوری به آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم به آدرس – تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، نرسیده به بیمارستان گاندی، پلاک 132، طبقه اول، واحد 6

 • در آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم جواب تست PCR – کرونا – ارائه شده مورد تایید وزارت بهداشت و کلیه خطوط هواپیمایی است.
 • تمامی خدمات از جمله نمونه گیری کرونا هم به صورت حضوری در مجموعه و هم به صورت ارسال نمونه گیر در محل شما امکان پذیر است
 • زمان جواب دهی تست PCR – کرونا – کم تر از 12 ساعت است
تست کرونا در منزل

برای درخواست تست کرونا در منزل وارد صفحه زیر شوید.

اگر علائم خفیف هستند، چرا باید نگران امیکرون باشم؟

در حالی که ابتلا به کرونا از نوع امیکرون (Omicron) ممکن است برای بسیاری از ما بیشتر شبیه سرماخوردگی باشد، اما همچنان می‌تواند افراد را در بیمارستان بستری کند و بکشد یا آن ها را دچار علائم طولانی مدت کند که زندگی روزمره آن ها را مختل می‌کند. همچنین، این واقعیت که امیکرون (Omicron) بسیار عفونی تر از دلتا است به این معنی است که می تواند به سرعت گسترش یابد. هنگامی که تعداد موارد ابتلا واقعاً بالا باشد، تعداد زیادی از مردم باید برای روزها در خانه ایزوله شوند، چیزی که در حال حاضر تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد و خدمات عمومی در دنیا و فراتر از آن دارد.

 

برای محافظت از خود و دیگران در برابر امیکرون چه کاری می توانم انجام دهم؟

دانستن و شناخت همه علائم هنگام ابتلا به کرونا با ویروس کووید از نوع امیکرون (Omicron) بسیار مهم است. علائمی مانند گلودرد، آبریزش بینی، سردرد و خستگی می تواند کووید باشد. اگر علائمی را تجربه کردید، آزمایش دهید و تا زمانی که نتیجه آزمایش خود را دریافت کنید، ایزوله شوید. این به جلوگیری از گسترش کرونا بسیار کمک می کند.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که نرخ بالای عفونت را تجربه می‌کند، در خانه بمانید و تماس اجتماعی را کاهش دهید. امیکرون (Omicron) یک واریانت از ویروس است که قدرت انتقال بسیار بالایی دارد، بنابراین وقتی صحبت از معاشرت به میان می آید کمی محتاط تر بودن ایده خوبی است.

واکسن کرونا و ایمنی در مقابل امیکرون

واکسن ها موجب محافظت در برابر بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان پس از ابتلا به امیکرون (Omicron) به خصوص پس از تزریق سومین دوز واکسن های از نوع mRNA می شوند.

در 29 نوامبر 2021، WHO اظهار کرد که انتظار می رود موارد ابتلا و عفونت امیکرون (Omicron) در میان واکسینه شده ها نیز وجود داشته باشد،

البته به نسبت کوچکتر، قابل پیش بینی و خفیف تر

 ارقام اولیه برای ابتلا به امیکرون (Omicron) نشان می دهد که واکسیناسیون با دو دوز واکسن 30 تا 40 درصد محافظت در برابر عفونت و حدود 70 درصد محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان را ارائه می دهد. تزریق سومین دوز واکسن، اثربخشی در برابر عفونت را تا حدود 75 درصد و برای بیماری های شدید 88 درصد افزایش می دهد.

احتمال بستری شدن کودکان در طول موج کووید Omicron در مقایسه با نوع دلتا چهار برابر بیشتر است

بر اساس جدیدترین گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، احتمال بستری شدن کودکان در طول موج شیوع ویروس Omicron COVID-19 در مقایسه با نوع ناشی از دلتا، تقریباً چهار برابر بیشتر بود. این مطالعه نشان داد که در زمان اوج کرونای Omicron، 7.1 کودک در هر 100000 نفر در بیمارستان با عوارض مرتبط با کووید-19 در بیمارستان بستری می شوند در حالی که این میزان در هفته اوج کرونای دلتا 1.8 در هر 100000 نفر بود.

آیا کودکان باید در برابر COVID-19 واکسینه شوند؟

از زمانی که واکسن‌های کووید-19 تأیید شدند، بحث بر سر مزیت واکسیناسیون کودکانی که شرایط پزشکی زمینه‌ای خاصی ندارند، وجود داشته است. از آن جایی که احتمال ابتلای آن ها به بیماری شدید ناشی از کووید-19 بسیار کم است باید بین احتمال عوارض واکسن و احتمال ابتلای کودک انتخاب کرد.

با این حال CDC گفته است: “راهبردهای پیشگیری از کووید-19 در بین کودکان و نوجوانان، از جمله واکسیناسیون افراد واجد شرایط، حیاتی است”.

بیشترین افزایش نرخ بستری شدن در افراد زیر 18 سال در کودکان بین 0 تا 4 سال مشاهده شده که واجد شرایط دریافت واکسن کووید-19 در ایران نیستند. با نرخ بستری 15.6 نفر هفتگی در هر 100000 نفر در مقایسه نرخ بستری 2.9 در هر 100000 نفر هنگام شیوع کرونای دلتا.  طبق گزارشات، میزان بستری شدن در بیمارستان در نوجوانانی که واکسینه شده بودند بسیار کمتر از افرادی بود که واکسینه نشده بودند. احتمال بستری شدن نوجوانان در بیمارستان به دلیل عوارض مرتبط با کووید-19 بیش از 6 برابر بیشتر از نوجوانانی بود که واکسن کووید-19 دریافت نکرده بودند.

چه مدت علائم کرونا (کویید-19) را خواهید داشت؟

بر اساس یک مطالعه جدید، بیماران مبتلا به نوع امیکرون همان ویروس جدید کرونا حداقل به مدت شش روز مسری هستند. یک مطالعه کوچک اخیر نمونه‌های خون 56 بیمار را بررسی کرد که شامل 37 نفر مبتلا به کووید-19 واریانت دلتا و 19 نفر مبتلا به امیکرون بودند. بیماران، صرف نظر از نوع ویروس کرونا، به طور متوسط حدود 6 روز پس از شروع علائم، ویروس زنده را دفع می کنند و از هر چهار نفر یک نفر به مدت بیش از 8 روز ویروس زنده را دفع می کند.

اگرچه دقیقاً مشخص نیست که چه مقدار ویروس زنده برای سرایت بیماری به دیگران نیاز است، اما می توان از این داده ها استفاده کرد تا نشان داد افراد مبتلا به عفونت خفیف کویید-19 ممکن است به طور متوسط به مدت 6 روز و گاهی اوقات بیشتر مسری باشند.

تصمیمات مربوط به رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک را باید بدون توجه به نوع واکسیناسیون و سن افراد باید مانند گذشته رعایت و اتخاذ شود.

کرونا نوع امیکرون ممکن است کشنده تر از آنفولانزا باشد

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان ژاپنی انجام شده است، ویروس امیکرون ویروس جدید کرونا حداقل 40 درصد کشنده تر از آنفولانزای فصلی است. کرونا از زمان ورود خود به دلیل علائم و سرعت انتشار آن اغلب با آنفولانزای فصلی مقایسه شده است. بر اساس این مطالعه جدید نشان داده شده است که میزان مرگ و میر مرتبط با امیکرون در ژاپن حدود 0.13٪ بوده است.

 • این کمتر از نرخ مرگ و میر 4.25 درصدی از اوایل شیوع امیکرون است.
 • آنفولانزای فصلی نرخ مرگ و میر در حدود 0.006٪ تا 0.09٪ دارد.
تست کرونا در منزل

برای درخواست تست کرونا در منزل وارد صفحه زیر شوید.

ویروس کرونا چیست؟ چه علائمی دارد؟

ویروس‌های کرونا (SARS-CoV-2) عامل بسیار شایع سرماخوردگی و عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی هستند. COVID-19 مخفف “Coronavirus disease 2019” یک بیماری تنفسی است که توسط ویروس کرونا ایجاد می شود.

در مارس 2020، سازمان بهداشت جهانی،  کرونا COVID-19 را یک بیماری همه گیر اعلام کرد.

خطر بیماری جدی یا مرگ ناشی از کرونا  (COVID-19) با افزایش سن افزایش می‌یابد، هرچند که افراد جوان‌تر هم می‌توانند به طور جدی بیمار شوند. به نظر می رسد افراد مسن و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای مانند بیماری قلبی، ریوی یا دیابت هستند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عوارض جدی تر ناشی از  بیماری کرونا هستند.

علائم کرونا COVID-19 چیست؟

 کرونا (COVID-19) افراد مختلف را به روش های مختلف تحت تأثیر قرار می دهد. اکثر افراد آلوده به بیماری خفیف تا متوسط مبتلا می شوند و بدون بستری شدن در بیمارستان بهبود می یابند. علائم شایع کرونا شامل تب، بدن درد، سرفه خشک، خستگی، لرز، سردرد، گلودرد، از دست دادن اشتها و از دست دادن بویایی است. در برخی افراد، علائم شدیدتری مانند تب بالا، سرفه شدید، درد قفسه سینه و تنگی نفس ایجاد میکند.

کرونا (COVID-19)  همچنین بر عملکرد مغز در برخی افراد تأثیر می گذارد و علائم عصبی خاصی در افراد مبتلا دیده می شود که شامل از دست دادن بویایی، ناتوانی در چشایی، ضعف عضلانی، گزگز یا بی حسی در دست ها و پاها، سرگیجه، گیجی، هذیان، تشنج و سکته است. علاوه بر این برخی از افراد، علائم گوارشی مانند از دست دادن اشتها، حالت تهوع، استفراغ، اسهال، و درد شکمی تجربه می کنند.

 علائم کرونا در افراد مبتلا ممکن است طولانی مدت باشد و هفته ها و ماه ها پس از بیماری همچنان وجود داشته باشد.

چه زمانی باید نگران تنگی نفس باشیم؟

نمونه های زیادی از تنگی نفس موقت وجود دارد که نگران کننده نیستند. زمانیکه احساس اضطراب می کنید، معمولاً دچار تنگی نفس می شوید و بعد از آرام شدن از بین می رود. با این حال، اگر متوجه شدید که سخت‌تر نفس می‌کشید حتما باید با پزشک خود تماس بگیرید.

 آیا حس بویایی از دست رفته از علائم  کرونا (COVID-19)  است؟

از دست دادن حس بویایی، که از نظر پزشکی آنوسمی نامیده می شود، یکی از علائم رایج کرونا (COVID-19)  است. این تعجب آور نیست، زیرا عفونت های ویروسی عامل اصلی از دست دادن حس بویایی هستند و کرونا (COVID-19)  ناشی از یک ویروس است. با این حال، به نظر می رسد از دست دادن بویایی با  کرونا (COVID-19)  در مقایسه با سایر عفونت های ویروسی بسیار بیشتر است. اگر متوجه شدید که به تازگی قادر به بوییدن نیستید، حتما آزمایش کرونا را انجام دهید.

اخیرا یک گزارش نشان داده برخی از افرادی که از دست دادن یا اختلال در حس بویایی ناشی از کرونا را تجربه کرده اند بیش از شش ماه طول کشیده است.

 

 آیا کرونا (COVID-19) باعث سکته می شود؟

سکته مغزی زمانی اتفاق می افتد که جریان خون مغز، معمولاً به دلیل لخته شدن خون، قطع می شود. گزارش‌هایی مبنی بر تعداد بیش از حد انتظار بیماران جوان‌ وجود دارد که به دلیل سکته‌های مغزی در بیمارستان بستری شده‌اند و  بعضی جان خود را از دست داده‌اند. این سکته‌ها در بیمارانی اتفاق می‌افتد که تست کرونای آنها مثبت است و معمولاً هیچ علامتی از کرونا (COVID-19)  ندارند یا فقط علائم خفیف دارند.

سکته‌های مرتبط با کووید به دلیل افزایش لخته‌های خون در بدن اتفاق می‌افتند که می‌تواند به هر عضوی آسیب برساند. مثلا لخته خون در ریه ها باعث آمبولی ریه می شود و می تواند باعث تنگی نفس، درد قفسه سینه یا مرگ شود. لخته خون در قلب می تواند باعث حمله قلبی شود و لخته شدن خون در کلیه ها می تواند باعث آسیب کلیه شود که نیاز به دیالیز دارد. یکی از دلایل احتمالی لخته شدن خون مرتبط با کووید ممکن است اختلال در سطح پروتئینی به نام فاکتور V باشد که در لخته شدن خون نقش دارد.

آیا کرونا (COVID-19) می تواند بر عملکرد مغز تأثیر بگذارد؟

به نظر می رسد کرونا بر عملکرد مغز در برخی افراد تأثیر می گذارد. علائم عصبی خاص در بیماران مبتلا به کرونا (COVID-19)  در سراسر جهان مشاهده شده است که این علائم در افراد مبتلا به بیماری شدیدتر شایع تر بود.

مدت زمان شروع علائم کرونا اومیکرون

به طور  متوسط، از  زمان قرار گرفتن در معرض تا شروع علائم (معروف به دوره کمون) حدود پنج تا شش روز است. با این حال، مطالعات نشان داده اند که علائم می تواند سه روز  پس از  قرار  گرفتن در معرض تا 13 روز بعد هم ظاهر شود.

آیا علائم کرونا (COVID-19)  پس از چند روز بیماری می تواند به سرعت بدتر شود؟

فرد ممکن است حدود یک هفته علائم خفیف داشته باشد، سپس به سرعت بدتر شود. اگر علائم شما به سرعت در مدت زمان کوتاهی بدتر شد، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

ویروس کرونا اومیکرون چگونه منتشر می شود؟

ویروس کرونا عمدتا از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. فردی که به ویروس کرونا آلوده شده است و حتی فردی که هیچ علامتی ندارد هنگام صحبت کردن یا نفس کشیدن، ذرات معلق در هوا منتشر میکند. آئروسل ها ذرات ویروسی عفونی هستند که می توانند تا سه ساعت در هوا باقی بمانند. فرد دیگری می تواند در این آئروسل ها تنفس کند و به ویروس کرونا مبتلا شود.

مطالعه انجام شده توسط محققان آزمایشگاه ویروس شناسی موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی نشان دادند که ویروس های عفونی (کوید-19) می توانند تا سه ساعت در هوا باقی بمانند.

هنگامی که افراد در تماس نزدیک با یکدیگر هستند، قطراتی که هنگام سرفه یا عطسه یک فرد آلوده تولید می‌شوند ممکن است در دهان یا بینی افرادی که در نزدیکی هستند بنشیند یا احتمالاً به ریه‌های آن ها استنشاق شود. احتمال انتقال ویروس کرونا در خارج از منزل، جایی که جریان‌های هوا ویروس را پراکنده و رقیق می‌کنند، کمتر از یک خانه، اداره، یا سایر فضاهای محدود با گردش هوای محدود است. خطر انتشار ویروس کرونا در اثر تماس با سطوح یا اشیاء آلوده بسیار کم در نظر گرفته می شود. (هر تماس با سطح آلوده کمتر از 1 در 10000 احتمال ایجاد عفونت دارد).

آیا کسانی که واکسینه شده اند هنوز هم می توانند عفونت را به دیگران انتقال دهند؟

بله، به همین دلیل است که

توصیه میشود همه افرادی که تست کرونا (COVID-19)  آن ها مثبت می‌شوند، بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون خود، حداقل به مدت پنج  روز  قرنطینه شوند.

 

آیا افراد بدون علائم کرونا می توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند؟

فرد مبتلا به کرونا (COVID-19) ممکن است 48 ساعت قبل از شروع علائم مسری باشد. در واقع، افراد بدون علائم ممکن است احتمال بیشتری برای گسترش بیماری داشته باشند. اما در مورد افرادی که هرگز علائم کرونا را بروز نمی دهند، چه می شود؟

مطالعه‌ای نشان داد که تقریباً از  هر چهار  عفونت یک مورد ممکن است توسط افرادی با عفونت‌های بدون علامت منتقل شود. به نظر می رسد نسبت انتقال بدون علامت با نوع اومیکرون (Omicron) حتی بیشتر  هم باشد.

آیا احتمال شیوع ویروس کرونا در کودکان کمتر از بزرگسالان است؟

کودکان هم ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شوند، اکثر کودکانی که به ویروس کرونا (COVID-19)  آلوده می شوند هیچ علامتی ندارند یا علائم خفیف تری مانند تب خفیف، خستگی و سرفه دارند.

مطالعات نشان می دهد که کودکان هم قادر به انتشار عفونت هستند.

کودکان آلوده به اندازه بزرگسالان آلوده، ویروس کرونا در مجاری تنفسی فوقانی خود داشتند. یک مطالعه نوامبر 2021 که توسط محققان هاروارد انجام شد تأیید کرد که کودکان حامل ویروس زنده هستند که می تواند دیگران را آلوده کند.

میزان ویروس یافت شده در کودکان با شدت علائم آنها ارتباطی ندارد به عبارت دیگر، یک کودک با علائم خفیف یا بدون علائم کرونا ممکن است به اندازه کودکی که علائم شدیدتری دارد، ذرات ویروسی در بینی و دهان خود داشته باشد. بنابراین، وجود بار ویروسی بالا در کودکان مبتلا، احتمال اینکه کودکان، حتی آنهایی که علائم ندارند، به راحتی عفونت را به دیگران سرایت کنند، افزایش می‌دهد.

اگر کودک شما هر یک از علائم اصلی کرونا (COVID-19) را دارد، حتی اگر خفیف باشد، آزمایش PCR انجام دهید تا مطمئن شوید. در صورت مثبت بودن تست کرونا  فرزند شما باید در خانه بماند و قرنطینه شود.

 هر کسی که با فردی که مبتلا به کووید-19 است در تماس نزدیک باشد، در معرض افزایش خطر ابتلای خود و به طور بالقوه آلوده کردن دیگران است. ردیابی تماس می‌تواند با شناسایی و اطلاع‌رسانی سریع افرادی که ممکن است آلوده و مسری باشند، به جلوگیری از انتقال بیشتر ویروس کرونا کمک کند، بنابراین آنها می‌توانند اقداماتی را انجام دهند تا دیگران را آلوده نکنند.

در صورت بروز مجدد علائم ویروس کرونا چه باید کرد؟

اگر دوباره علائم ویروس کرونا را تجربه کردید، حتما خود را قرنطینه کنید و آزمایش PCR  انجام دهید، حتی اگر علائم شما خفیف باشند.

“زمان لازم برای قرنطینه در افراد با تست مثبت بر اساس پروتوکل های مختلف و میزان واکسیناسیون بین ۷ تا ۱۰ روز  می باشد“

کدام اقدامات پیشگیرانه بهداشتی موثر هستند؟

اول از همه، واکسن بزنید. شواهد واضح است که تزریق دز تقویت کننده به شدت سطح آنتی بادی را افزایش می دهد، که به دفع عفونت و بیماری کمک می کند. اقدامات پیشگیرانه بهداشتی به محافظت در برابر انواع ویروس کرونا کمک می کند. علاوه بر واکسن زدن، همه باید از ماسک مناسب و با کیفیت استفاده کنند، شستن مرتب دست ها، فاصله فیزیکی از دیگران، بهبود تهویه داخلی (پنجره های باز و …) در پیشگیری از بیماری کرونا بسیار موثر است.

چه تست هایی برای تشخیص کرونا اومیکرون استفاده می شود؟

تست PCR یا همان سواب‌های بینی و دهان که برای آزمایش‌های PCR و تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه‌ها فرستاده می‌شوند، می‌توانند ابتلای شما به عفونت کرونا COVID-19 را نشان دهند.

استفاده از تست های رپید نیز می تواند به عنوان یک راه حل سریع در نظر گرفته شود. اما اختصاصیت و دقت این تست ها برای شروع اقدام درمانی و حتی مسافرت با خطوط هواپیمایی معتبر نمی باشد.

نوشته مرتبط:
توصیه های سلامت کامل

در صورت داشتن علائم کرونا می‌توانید آزمایش‌های PCR را از طریق:

 وب‌سایت آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم– www.savagenome.com    (از طریق فرم درخواست تست کرونا )

واتساپ و تلگرام آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم – ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

تماس با خطوط پذیرش آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم – ۰۲۱۸۸۶۶۲۸۲۰ و ۰۲۱۸۸۶۶۲۸۲۱

مراجعه حضوری به آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم به آدرس – تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، نرسیده به بیمارستان گاندی، پلاک ۱۳۲، طبقه اول، واحد ۶

 • در آزمایشگاه و کلینیک ساواژنوم جواب تست PCR – کرونا – ارائه شده مورد تایید وزارت بهداشت و کلیه خطوط هواپیمایی است.
 • تمامی خدمات از جمله نمونه گیری کرونا هم به صورت حضوری در مجموعه و هم به صورت ارسال نمونه گیر در محل شما امکان پذیر است
 • زمان جواب دهی تست PCR – کرونا – کم تر از 12 ساعت است

۱      ۲      ۳      ۴      ۵  ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ 

برای دریافت نوبت مشاوره ژنتیک میتوانید فرم زیر را پر کنید

پرسش و پاسخ رایگان انتهای صفحه
نوشتهٔ بعدی
آزمایش های قبل از ازدواج که باید انجام دهید
نوشتهٔ پیشین
سویه جدید کرونا امیکرون BA.4 و BA.5: چقدر باید نگران باشیم؟

419 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • چند روزه خوب شدی؟

  پاسخ
 • محمد مهدی
  3 شهریور 1401 09:48

  عزیزان خواهش میکنم کسی که گرفته و خوب شده بگه با این گلو درد چه باید کرد
  چقدر زمان میبره خوب شه ؟؟
  چی استفاده کردین؟؟

  پاسخ
  • ناشناس
   24 آبان 1401 06:10

   با سلام برای گلو درد هر ۸ ساعت غرغره یک قاشق شربت دیفن هیدرامین و سپس خوردن اون ، برای بهبودی سریعتر علاوه بر این هر ۸ ساعت مصرف شربت، می تونید در فواصلی زمانی مثل هر ۲ یا ۳ ساعت یکبار مقداری شربت دیفن هیدرامین رو به سمت گلو برده فقط غرغره کنید ولی نخورید چون خوردنش در هر روز یک مقدار مشخصی مجازه و زیادیش ممکنه برا بدن ضررداشته باشه ولی غرغره رو می تونید داشته باشید.

   در موارد شدید گلودرد می تونید آمپول دگزامتازون رو بشکونید داخل شربت دیفن هیدرامین بریزید و هر ۸ ساعت یک قاشق فقط غرغره کنید ولی پایین نبرید به دلیل اینکه دگزامتازون رو نباید بخورید.

   قرص های مکیدنی مثل لیکوفار و لاکتوگام روزی ۳ عدد
   پور روتارین ردزی دو ساشه
   غرغره دهانشویه بنزیدامین
   مصرف نشاسته و فرنی
   و اینکه می تونید مثلا نشاسته رو با بادام میکس کنید بریزید توی شیر با عسل

   چند عدد دانه ی خشک شده ی به رو هم می تونید بذارید میان دندان و گونه تون از داخل دهان چند ساعت به همین حالت بنونند، به دلیل تولید لعاب کمک می کنه به مرطوب کردن دهان و گلو و کمک کننده هست برا گلو

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیرمن ۳هفته هست درگیر امیکرون شدم اول با عفونت چشم و گلو درد شدید شروع شد بعد مز مصزف چرک خشکن خوبشدم دوباره دوروز بعد گلو درد و زبان درد شروع شد مجدد رفتم دکتر امپول و سرم مصرف کردم دوروز بهتربودم .دوباره گلو درد و گاهی زبان درد جزیی میگیرم .این حالت ها طبیعیه؟

    پاسخ
 • برای خوب شدن سرفه تو کرونا هر وقت حس کردین ی خس خس داره سینتون دستشویی برین شروع کنین ب سرفه کردنای شدید گلوتون کمی درد میگیره ولی خلطای سفا بیرون میان و باعث میشه هم بهبود پیدا کنین هم ریتون صدمه نبینه

  پاسخ
 • ایرانپور
  25 مرداد 1401 18:46

  سلام برای تهوع و استفراغ در کرونا چه باید کرد چی باید خورد لطفا راهنمایی کنید حالم خیلی بده

  پاسخ
 • سلام تو روز پنجم این امیکرون هستم تب و لرز عرق شدید شبانه سردرد بی‌حالی بعدش گلودرد شدید الآنم که یکم اوضاع بهتر شده خلط داره اذیت می‌کنه روزای سختیه خدا به همه شفا بده فقط ویتامین و مایعات فراوان

  پاسخ
 • باسلام گرفتگی سرو بینی من با داروی اکسپکتورانت و قرقره اب و نمک بر طرف نمیشه لطفا یک راه حل دیگه بفرمایید

  پاسخ
  • ناشناس
   31 تیر 1401 15:52

   سلام

   پاسخ
  • ناشناس
   1 آبان 1401 02:14

   بينيتونو با سرم و به وسيله ي سرنگ شست و شو بديد توي گوگل سرچ كنيد ويديو اموزش شست و شوي بيني هست. فوق العاده ست هرچي هست و نيستو خارج ميكنه

   پاسخ
 • سلام من دیروز مریض شدم
  علائمم بدن درد استخون درد کمر درد تب و گلو درد
  رفتم کلینیک 2 تا سرم تقویتی و کشاله ران زد
  بدنم مثل قبل شد خیلی خوبم ولی گلوم داره پدرمو در میاره
  انگار دارم شن و سنگ میخورم هردفعه که قورت میدم اب دهنمو

  پاسخ
 • حمیدرضا
  29 تیر 1401 23:00

  سلام ممنونم

  پاسخ
 • مقدار کمی تخم گشنیز رو بکوبید و به شکل دمکرده مصرف کنید.
  اگر خوب شدید ما رو هم دعا کنید و با هم مهربان باشید

  پاسخ
 • من حالم خیلی بده… لعنت به چین
  یه دانشمند به بشر خدمت می کنه واکسن می سازه یه دانشمند حرامی چینی هم خود مریضی رو می سازه

  پاسخ
  • باسلام ، از چهارشنبه گلودرد شدیدی گرفتم حتی نمیتونم مایعات بخورم و استامینوفن کدئین ۵۰۰ استفاده کردم تاثیری نداشت و ۵شنبه مجبورا به دکتر مراجعه کردم کلی دارو نوشتن بدون شرح حال نمیدونم چرا دکتر هایمون کم حرف شدن !!!؟؟؟ چه دکترهای با سوادو دلسوزی داشتیم یادشان گرامی باد من مریض اگر علم پزشکی داشته باشم به دکتر نمیرم…
   دو شیشه دیفن هیدرامین و قرص های استامینوفن ۵۰۰ آزیترومایسین و ناپروکسن دادند ، خیلی جالبه دستوری که دکتر برای داروها در دفترچه نوشته بود داروخانه با ماژیک مشکی با بد خطی نوشته مثلا دکتر قرص در دفترچه قید کرده قرص هر ۶ ساعت داروخانه نوشته هر ۸ ساعت شربت نوشته برای غرغره کردن داروخانه نوشته یک ق غ خوری میل شود واقعا متاسفم …
   چه بگم !!! نصف شب فشار خونم پایین افتاد از حال رفتم کلی با آب نمک و عسل کمی بهتر شدم .

   پاسخ
   • منم گلودرد خیلی شدید دارم اونقدر زیاد که آب دهانم نمیتونم قورت بدم کمی بدن درد هم دارم که با آستامینوفن کنترل میشه اما گلو درد راهی نداره اموکسلین خوردم اما فکر کنم بدتر شدم

    پاسخ
    • سلام
     منم نمیتونم آب دهنم رو قورت بدم، یعنی همه دارو ها رو تست کردم، هیچکدوم فایده نداره، فقط برای کمی بهتر شدن آب نمک قرقره کنید و آب جوش و عسل بخورید و یه مسکن برا اینکه دردش حالیتون نشه

     پاسخ
   • ناشناس
    29 دی 1401 13:07

    دکترها همه همینجور شدن من و همسرمم خیلی ناراحت شدیم و گفتیم چرا دکتر هیچی نگفت و فقط دیفن هیدرامین و سرماخوردگی نوشت بعد چند روز خوب نشدیم رفتیم جای دیگه بازم همین بود بعد فهمیدیم دکترا میفهمن کرونا داریم برای اینکه نترسونن مریضو مجبورن چیزی نگن همشون همینجورن چون کرونا و امیکرون ۱۰ تا ۱۲ روز باید بخوابی تا خوب شی دارو نداره انگار
    خلاصه رفتید دکتر دیدید فقط دیفن هیدرامین و سرماخوردگی نوشته بدونین امیکرونی چیزی دارید

    پاسخ
 • علیرضا حیدرزاده
  23 فروردین 1401 03:24

  باسلام من گلو درد داشتم که باقرقره اب ونمک وشربت دیفن هیدرامین گلو دردم کم شد ازفرداش ابرریزش بینیم شروع شد شبش پاهام ازشدت تب نذاشت بخوابم الان هم دوروزه مدام دارم سرفه میکنم سینمم عفونت کرده آیاویروس امیکرون من حتمی هست؟؟؟

  پاسخ
 • منم گرفتم کمر درد و سر درد و تب و لرز شدید?

  پاسخ
 • با سلام برای رفع گلودردآب جوش عسل و با آبلیمو بنوشید به صورت کم کم صد در صد موثر هستش
  واسه کمردد دگزامتازون زدم خوب شدم فقط اسهال زده زیرم

  پاسخ
 • سلام منم حدوو ۴ روز قبل شروع بدن دردم علائمی مثل وجود خاک و غبار تو گلوم و سوزش داشتم دقیقا روز ۵ بدن درد خفیف و روز۶ گلو درد وحشتناک که حتی قورت دادن آب گلوم هم امکانش نیست گرسنمه ولی بخاطر گلوم نمیتونم‌چیزی بخورم تا ب حال تو عمرم همچین گلو دردی نداشتم انگار کل مسیر گلوت زخمه
  فوق حاد ووحشتناک ولی قابل تحمله
  آرزوی سلامتی برای تمام مردم دنیا

  پاسخ
 • من ۲ روز گلوم درد میکرد اونقدراهم شدید نه ولی خب اذیت بودم…الان گلوم کاملا خوب مبشه و فقط ابریزش بینی دارم و اینهم باز شدید نیست….اومیکرون دارم؟؟؟

  پاسخ
 • واقعا كه هر كي واكسن زده ايمني بدنش رو از دست داده و خيلي زود سرما خورده ميشه نميدونم والا چي بگم ديگه

  پاسخ
 • باسلام
  من الان روز 7 هستم تا روز 5 فقط کمی گلوم حساس بود بعدش تی لرز بدن درد وضعف شدید بعدش افتادم رو آبریزش کلافه شدم دیگه

  پاسخ
 • من حس بویایی رو از دست دادم. آبریزش بینی و سر درد ناشی از پر بودن سینوس ها. با یرم نمکی بینی رو شستشو می دم. اکسپکتورانت می خورم

  پاسخ
 • سلام
  اقا منم این امیکرونو گرفتم خدایش خیلی سخته و وحشتناکه تو عمرم همچین مریضی نداشتم ولی رفتم بیمارستانو یه سری دارو دادن همه چی خوب شد فقط هر کاری میکنم گلودرد تموم نمیشه شرافتن یه روش بگید واسه درمانش پیرمون کرد لامصب خیلی سخته.

  پاسخ
 • سلام
  من از صبح خستگی همراه با پادرد داشتم الانم حس میکنم بدن درد ولرز دارم و سر درد شدید
  به نطرتون امیکرونه
  چیکار کنم بدتر نشم؟

  پاسخ
 • امیکرون
  13 اسفند 1400 21:18

  سلام ،میشه بگید چند روز طول کشید تا خوب شدید و اینکه من کاسه ی چشم سمت راستم درد می کنه چکار کنم تا خوب شه ،
  من امیکرون گرفتم ولی فقط چششم درد میکنم .ممنون میشم اگه راهنمایی کنید❄️

  پاسخ
 • به قول معروف هر دم از این باغ بری می رسد ما هم به جای اینکه خوب بشیم هر روز علایم جدید می بینیم خانوادگی هم مبتلا شدیم اما نزدیک به ده روزه بهبودی حاصل نمیشه سرفه هاهو شدید میشه

  پاسخ
 • مریم عسکری
  13 اسفند 1400 18:07

  امیکرون گرفتم ده روزه ولی توان راه رفتنم ندارم همه بدنم دردمیکنه گوشم سردردم خوب نمیشه چیکارکنم خدایا ??

  پاسخ
  • باسلام
   من الان روز 7 هستم تا روز 5 فقط کمی گلوم حساس بود بعدش تی لرز بدن درد وضعف شدید بعدش افتادم رو آبریزش کلافه شدم

   پاسخ
 • تقی پور
  13 اسفند 1400 17:32

  برای تسکین سرفه امیکرون وخوردن داروها که با آب خیلی سخته من از اب نخود استفاده کردم نخود را ۲۴ ساعت خیس کنید بعد از ابکش کردن وشستن مجدد ،در یک قابلمه بپزیدودر انتها مقدار کمی نمک اضافه کنید پس از پختن آب انرا در شیشه بریزید وپس از خنک شدن در یخچال نگهداری کنید. هنگام سرفه وخوردن دارو در فنجان ریخته با کمی آبجوش مخلوط کرده ومیل کنید،بسیار خوب وکمک کننده است

  پاسخ
 • سلام حالامدت ۴روزه حالم خوش نیس سرگیجه وسلفه همراه باخلط وبی حالی دارم چکا ر کنم تشکرمحمود

  پاسخ
 • سلام گلو درد بدون آبریزش به تنهایی میتونه امیکرون باشه دکتر؟

  پاسخ
 • منو مامانم همزمان باهم امیکرون گرفتیم الان پنج روز گذشته من بهترم ولی مامانم گلو و گوش هاش درد میکنه حس میکنم دوباره تب کرده به نظرتون باید دوباره به پزشک مراجعه کنیم؟؟؟

  پاسخ
 • سلام منهم تبولرز شدید دارم دهنم خشک فکر کنم اومیکرون گرفتم چشمم درد میکنه کمر درد دارم بادرد عضله

  پاسخ
 • سلام ‌وقتتون بخیر دکتر پدرم دیشب گلودرد خفیفی داشت و امروز بی حال هست و بدن درد داره به نظر تون امکان داره کرونا باشه؟

  پاسخ
 • سلام من تقریبا دوهفته از ابتلا به امیکرون ام گذشته ولی شدید پادرد و شانه درد دارم ، اصلا نمیتونم راه برم میشه راهنمایی کنید چیکار کنم

  پاسخ
  • ۱۴۰۰ من برج ۱۱اومیکرون گرفتم ـ بی حالی تا حد مرگ. کمردرد تعریق شبانه تب ـ سردرد. ۲۹روز تمام هم ح علامت ها را داشتم حتی تپش قلب شدید. دکتر ۵بار اوردن خونه حربار ی عالمه امپول میریخت تو سرم میزد و۵۰۰میگرفت میرفت ـ دیگر کلافه شده بودم. کح یکی گفته بود شیره انگور بااب مخلوط کنح معجزه دیدم امتحان کنید. حالا دو روز گلودرد دارم وابریزش شدید بینی وگوش درد وگز گز پای جپ سال ۱۴۰۲ نمیدونم بااینکه دوروزه وعلامط دیگه ندارم بازم اومیکرون هست؟ خدا کمک میکنح

   پاسخ
 • ممنون از اطلاعات جامع و نظرات دوستان .

  پاسخ
 • حمیدرضا
  12 اسفند 1400 02:09

  من دو دوز آسترا زدم ، از پریشب گلوم شروع به خارش کرد و کلی آب نمک قرقره کردم و آویشن خوردم از دیروز بیحال شدید بودم و سردرد شدید داشتم طوری که احساس می کردم میخوام سکته مغزی کنم و گوش هام صدا می داد، اما کلا تب نداشتم . امروز یعنی روز سوم بیحالیم تموم شده اما آبریزش بینی بدون رنگ شدید دارم و همچنین احساس می کنم یک لقمه غذا توی مری ام گیر کرده و پایین نمیره، سرفه ندارم خلط ندارم ، چه کنم ؟ دکتر بروم یا نروم؟

  پاسخ
 • سلام، من 4 روز پیش التهاب و خارش گلو داشتم بعد سردرد شدید و مختصری تب و لرز در ادامه سرفه خشک و بعد خلط دار و گلو دارد، الان بعد دو روز مصرف انتی بیوتیک و شربت دیفن کامپاند همچنان گلودرد و سرفه خلط دار و صدای آزار دهنده در گوش ها، بنده حدود 50 روز از تزریق دوز سوم واکسنم گذشته، بسیار مراقبت خودتون و عزیزانتون باشید.

  پاسخ
 • دوستان منم این بیماری بدبستب و گرفتم خدا شاهده بدن دردی داره که اصلا نمیشه گفت چقدر بیچاره می‌کنه ادمو من بعد سه روز امشب تونستم بخابم ازبس قرص خوردم معده درد گرفتم

  پاسخ
 • من دو روزه گلوم میسوزه والان صدام گرفته ولی تب ندارم اما خیلی امروز عرق کردم جوری که کل بدنم خیس آب شد کسی میدونه دلیلش چیه؟!

  پاسخ
 • من هم در ابتدای امیکرون گلودرد غیر قابل وصفی داشتم که در نهایت در روز چهارم با توجه به بدتر شدن اوضاع و چرک کردن گلو دکتر یدونه امپول دگزا+کترولاک تزریق کردن که عصر همان روز بخش زیادی از عفونت از بین رفت و عمدهی درد گلو هم کم شد و یکی دو روز بعدش هم کاملا بهبود پیدا کرد.اما با از بین رفتن تمامی علائم بعد از یک هفته بویایی و چشایی خود را از دست دادم و الان 7 روزه که برنگشته است.امیدوارم این هم بهبود پیدا کنه

  پاسخ
 • سلام‌من دو هفته پبش علایم داشتم رفتم دگتر گفت اومیکرون مرفتی بعدسه روز خوب شدم . ولی الان دوباره علایمم برگشته لرز و بدن درد و بی قراری . کمی گلو دردداشتم خوب شد. خیلی عرق میکنم تب ندارم . نمیدونم چه کوفتی گرفتم بار

  پاسخ
 • دوستان خداروشکر که تنگی نفس نداشتید ولی من بیشتر از نفس تنگی عذاب کشیدم روز چهارم امروز انشالله سلامتی همتون

  پاسخ
 • سلام من ۲روز مریض شدم و وحشتنااااک سر درد دارم، بدنم جون نداره گلوم خیلی کم درد میکنه حالت تهوع دارم

  پاسخ
 • سلام. من یک هفته پیش دوز اول واکسنمو زدم. الان دو روز میشه یکم بدنم بیحال و ضعیف شده که با استراحت درستش میکنم. گلوم یکم اذیت میکنه که اونم با دمنوش و قرقره ایشالا درست میشه. سردرد شدید داشتم که با شیاف خوب شدم. تنها مشکلم الان اینه که داخل دهنم یدونه آفت زده که دردش زیاده. دورِ اون دونه های ریزِ سفید رنگ هست. نمیدونم اینم از علائمِ کروناس یا نه

  پاسخ
 • من اوایلش دوروزبیحالوخسته بودم مثل سردی کرده هابودم نمیدونستم چمه..تااینکه روزسوم بدن دردشدیدخصوصاساق پاوزانوها ودوروزتب ولرز واسهال شدیدی دارم که قطع نمیشه ولی تعجب میکنم که آبریزش بینی و گلودرد ندارم، اشتهام کامل رفته ومزه هارونمیفهمم ازغذابدم میاد الان روز5هستم ولی انگار حالم بهتره، من دز سوم واکسن روهم زده بودم

  پاسخ
 • من گلودرد دارم صدام گرفته، بینیمم گرفته نمیتونم نفس بکشم. ولی تب و بدن درد اینا ندارم

  پاسخ
  • منم

   پاسخ
   • در گوگل وقتی به زبان فارسی نوعی بیماری یا دارو رو سرچ می‌کنی اصلا به جواب خود نمیرسی مثلا می‌گوییم که سرطان چیست هر کسی تو مقاله اش تمام کشورهایی که شیوع پیدا کرده و دکترهایی که تشخیص دادن و برای چه افرادی و سنینی اتفاق می افتند نوشته شده

    پاسخ
 • ???خدایاا

  پاسخ
 • من سه روزه حالم بده گلوم به شدت درد میکنه
  دارم میمیرم گلوم چنان دردی داره که نمیتونم حرف بزنم
  تمام دهنم زخم شده آفت زده
  تا حالا تو عمرم همچین گلودردی ندیدم
  تو رو خدا برام دعا کنید

  پاسخ
 • امیر تابش
  10 اسفند 1400 05:12

  من ۲ روز ته گلوم خارش داره ، جز اون علائمی تا به حال نداشتم ، از کجا بدونم کرونا یا حساسیت فصلی؟ کسی بوده با گلو درد خفیف ۲ روز طول بکشه بعد علائم بروز کنه ؟ خواهش میکنم جواب بدید ، من خیلی استرس دارم ، قبلا دلتا گرفتم اصلا دوست ندارم دیگه تجربه اش کنم 🙁

  پاسخ
 • باتشکر از مقاله کامل شفافتون دوروزپیش صبح بلندکه شدم برم سرکار یه لرز سردی کل بدنم رو گرفت درحدی که نتونم برم سرکار تا غروب یه جوری سر کردم رفتم دکتر گفت اومیکرون داری یه سرم چند آمپول قاتی کردوفردا باسردردشدید بیدارشدم والانم که 3روزه گوشام یه جوری گرفته که واقعا کم شنوا شدم ولی گلو دردوسینه درد ندارم ولی روزی چندبار سرفه که میکنم لخته چرک از گلوم کنده میشه کمی هم سوزش چشم دارم

  پاسخ
 • خدالعنت کنه امیکرون را کمرم داره از درد فلج میشه

  پاسخ
 • سلام منم در روز 3 ام امیکرون هستم و جالبه که هیچ کدام از علائم گفته شده رو ندارم فقط لرزش شدید بدن رو دارم بدون تب و درد عضلانی هم دارم و هر ساعت از شبانه روز بدن من در 2 حالت گر گرفتگی از گرما و گر گرفتگی از سرما هست و بطور کلی لرزش رو تو بدنم حس میکنم اما سرفه – گلو درد و آبریزش بینی ندارم

  پاسخ
 • من باردارم هفته ۲۲ مریضی با بدن درد شروع شد بعد پا درد استخوان های پام تیر میکشید بعد تب و لرز بعد سرفه الان گلودرد شدید توروخدا بگید من چیکار کنم دکتر رفتم استامینوفن ۳۲۵ هر ۸ ساعت و دیفن هیدرامین ساده هم باید قرقره کنم و ۸ یبار بخورم فایده ای نداشته حتی نفس هم نمیتونم بکشم گلوم هم چرک کرده شب ها ب عذابم از نفس کشیدن تو قفسه سینم انگار زخمه آب نمک با یکم آبلیمو قاطی کردم و قرقره میکنم اما خوب نمیشم دیگه خسته شدم بخاطر جنین هم نگرانم.

  پاسخ
 • سلام من دیشب تب خیلی شدیدی داشتم و خیلی گرمم بود و من وقتی خوابیدم در شب سرما سرمام می شد و در شب نمی تونستم بخوابم ۱ساعت به ۱ساعت بیدار میشدم و امروز که از خواب بیدار شدم آب دهنمو به زور میتونستم قورت بدم و سر درد هم کمی دارم و گلوم درد میکنه سرفه هم منو راحت نمیزاره میشه بگید علاعم امیکرون دارم یا نه خیلی میترسم ۱۱ سالم هست

  پاسخ
 • سلام سه هفته پیش گلو درد گرفتم ابریزش بینی چند بار دکتر رفتم هر روز یک علاعم دارم چهار روزه استفراغ سفرا دارم سرفه هام بدتر شده سرم اولها درد شدیدی داشتم چرا سرفهام خوب نمیشه بنظر شما چه کار کنم

  پاسخ
 • مطلب خوبی بود
  ایا کثلی بیش از حد جز علائم امیکرون هست؟

  پاسخ
 • کمک، من همه علائمو دارم?

  پاسخ
 • سلام بدنم خیلی درد می کنه و حالت استفراغ دارم نمی تونم غذا بخورم آیا می تونه اومیکرون باشه

  پاسخ
 • محمد کهن
  8 اسفند 1400 01:42

  اخ اخ از این گلو دردش
  الان نصفه شبه، از خواب بیدارم کرده
  تازه روز اول و پشت سر گذاشتم
  چه کنم؟
  دوا درمونی داره؟
  خیلی شدیده گلو دردم.

  پاسخ
 • ده روز پیش بوده سرفه قطع نمیشه؟؟؟تا کی ادامه داره بنظرتون؟؟

  پاسخ
 • سلام
  من یع دوز واکسن زدم دختر ۱۲ ساله من و پیر ۱۵ ساله من هم دو دوز متاسفانه تایی مبتلا سدیم .. گلو درد وحشتناکی داریم خودم ته گوشام درد میکنه … سردرد وحشتناک .. میگن نباید آنتی بیوتیک استفاده کرد… اما هر کی میره دکتر آزیترومایسین و پنی سلین مینویسن ترا به خدا اگر چیزی میدونید که خانواده ما را
  زودتر از سر این بیماری خلاص کنه ممنون میشم .. دم کرنی و سوپ و بخور و شستشوی بینی را هم این چند روز انجام دادیم دیفین هیدارمین و نوافن هم خوردیم

  پاسخ
 • معلوم نیست تو این واکسنها چی بود.از وقتی زدم ریه هام درگیر شده.امیکرون گرفتم.بدنم ضعیف شد.

  پاسخ
 • رومینا و آرمیتا
  6 اسفند 1400 16:39

  من رومیان هستم 10ساله و آرمیتا خواهرم 7ساله ما بد جور گیر این امیکرون افتادیم همه ی علایم هاش رو هم داریم به زور نفسمان در میاد انشاالله همگی خوب میشیم?

  پاسخ
 • من فقط تب و بدن درد دارم البته دو روزه خدا بهم رحم کنه البته سینم هم سرفه ایه

  پاسخ
 • من الان مبتلا شدم . دکتر رفتم گفت نیاز نداره به انتی بیوتیک . اما وااااقعا زر اضافه میزنن . دو روز نخوردم انتی بیوتیک داشتم بدتر میشدم الان که خوردم بهترم خداروشکرز . حتما بخورید . خود امیکرون اصلا سخت نیست . این داستان سرایی ها و سخت گیری هایی که براش می کنن کشکه . استرسش از ودش خیلی بدتره . کرونا دروغی بیش نیست .

  پاسخ
 • ملک عصار
  5 اسفند 1400 06:47

  منم همینطور از دردش تابه عمرم چنین گلو دردی نداشتم نمی توانم از در بخوابم تا الان بیدارم ودردش به گوشهم می زنه ویه جوش کوچک رو لوزم زده تا چند روزه اینطورم ۶۵ سالمه روز اول سردرد همراه باتب وروز دوم بدن درد وتب وروز سوم گلو درد وحشتناک چه بخورم زود خوب شم

  پاسخ
 • تب ولرز شدیدداشتم یکروز بعدش گلودرد وحشتناک که دردش به گردنم می زنه و همین درد بیچاره می کنه نمی زاره بخوابی قرص داکسی سایکلین می خورم ‌ و آمپول زدم دیدی چه بیچاره شدیم

  پاسخ
 • فقط قول میدم این گلو درد و تا آخر عمرم یادم نره!

  پاسخ
 • سلام من روزاول تک سرفه داشتم
  4 اسفند 1400 12:40

  سلام

  پاسخ
 • سلام
  عفونت گلو در امیکرون نیاز به آمپول پینیسیلین دارد؟ یا خودش به مرور خوب میشه؟

  پاسخ
 • سلام به همه من یه راهکاری میگم شاید همه تون مسخره کنید و بگید خُل شده ولی یکبارش که ضرری نداره محض خنده حتی
  دوستان یه نخ سیگار بکشید دودش و بدین پایین بعد فوت کنید بیرون
  امتحانش کنید حتی اگه غیر منطقی هم باشه
  من جواب گرفتم ولله راست میگم

  پاسخ
 • سلام به همه من یه راهکاری میگم شاید همه تون مسخره کنید و بگید خُل شده ولی یکبارش که ضرری نداره محض خنده حتی
  دوستان یه نخ سیگار بکشید دودش و بدین پایین بعد فوت کنید بیرون
  امتحانش کنید حتی اگه غیر منطقی هم باشه
  من جواب گرفتم ولله راست میگم

  پاسخ
 • مشایخی هستم
  3 اسفند 1400 20:04

  سلام شبتون بخیرمن سردردداشتم به همراه گوش دردگلوم خشک میشدوخارش داشت داروخوردم وآب نمک هم قرقره کردم خوب نشدم رفتم جلوی آیینه دیدم اطراف گلوم ورم کرده رفتم دکتردکتربرام سونوگرافی گلونوشت
  بعدگفتن که عفونت لنف ولوزه دارم وگفتن تیروییدهم دارم گفتن برم پیش پزشک غددمیشه خواهش کنم راهنماییم کنیدخیلی نگرانم??????????????

  پاسخ
 • من بعداز بیماری حالا موقع دراز کشیدن سرم گیج میره نمی دونم که به این بیماری ربط داره یانه لطفا راهنمایی نمایید

  پاسخ
 • سلام منم دوروز بود درد شدید گلو داشتم و نمیتونستم هیچی قورت بدم امروز بهتره گلوم ولی یه مقدار آبریزش دارم و هیچ درد عضلانی ندارم . سه دز واکسنم زدم

  پاسخ
  • سلام به همه من یه راهکاری میگم شاید همه تون مسخره کنید و بگید خُل شده ولی یکبارش که ضرری نداره محض خنده حتی
   دوستان یه نخ سیگار بکشید دودش و بدین پایین بعد فوت کنید بیرون
   امتحانش کنید حتی اگه غیر منطقی هم باشه
   من جواب گرفتم ولله راست میگم

   پاسخ
  • منم همینطور از دردش تابه عمرم چنین گلو دردی نداشتم نمی توانم از در بخوابم تا الان بیدارم ودردش به گوشهم می زنه ویه جوش کوچک رو لوزم زده تا چند روزه اینطورم ۶۵ سالمه روز اول سردرد همراه باتب وروز دوم بدن درد وتب وروز سوم گلو درد وحشتناک چه بخورم زود خوب شم

   پاسخ
  • سلام چرا بعد از ده روزه سرفه قطع نمیشه؟؟

   پاسخ
  • سلام بدنم خیلی درد می کنه و حالت استفراغ دارم نمی تونم غذا بخورم آیا می تونه اومیکرون باشه

   پاسخ
 • من فقط سرفه با خلط دارم
  این می تونه امیکرون باشه؟

  پاسخ
 • من الان همینم

  پاسخ
 • سلام
  بنده الان ۳ روزه بدن درد و تب و لرز و آب ریزش بینی و کمی سرفه و کیپ شدن دماغ

  پاسخ
 • من امروز بدن درد شدید دارم کل بدنم مسکن هم جواب نمیده یعنی کرونا هست من دلتا هم گرفتم

  پاسخ
 • آنچناااااان گلو دردی دارم که چشام داره از حدقه میزنه بیرون،چشمام شبیه چشم قورباغه شده از نزدیک

  پاسخ
 • منم دارم میمیرممم ولی تست ندادم.احتمالا امیکرون باشه.این هفته هم یه عالمههه امتحان داریم و من دارم از گلو درد و بدن درد و آبریزش و سردرد میمیرم?????

  پاسخ
  • سلام من هم اولش بدن درد شدید کمرورد که تا زانوهام پیش میرفت بعداز دوروز گلودردی گرفتم که حتی نمی تونم اب دهانم رو قورت بدم هنوز هم دکتر نرفتم

   پاسخ
  • محمدیان
   3 اسفند 1400 21:57

   سلام.منم تستم مثبت شده باینکه بهم گفتن ضعیف گرفتی ولی تب ولرز شدیدی دارم گلوم هم بسیاردرد میکنه چکار کنم راهنمایی کنید لطفا

   پاسخ
  • دکتر محمد
   8 اسفند 1400 05:30

   عزیز برو دکتر، باید دگزا و نوروبیون بزنی، چند روزم مسکن ناپروکسن ۵۰۰ استفاده کنی ، ضمنا برای پیشگیری از عفونت جانبی آزیترومایسین هم باید بخوری ، آب نمک و عرق نعنا هم قرقره کنی، و شربت سرفه تیمیان هر هشت ساعت سی میل بخوری .

   پاسخ
  • منم دقیقا

   پاسخ
  • سلام
   یک نوک قاشق جوش شیرین و یک نوک قاشق نمک تو یه نیم لیوان آب ولرم حل کن
   دراز بکش و آروم با سرنگ محلول رو بریز تو بینی و پس از دو تا ۳ دقیقه کل محلول تو بینی و حلق رو خالی کن تو دستمال کاغذی
   من هم مبتلا شده بودم سخت کل علایم رو داشتم
   هر دو ساعت تکرار کن انشااله بسرعت خوب میشی

   پاسخ
 • زهرا صیفوری
  2 اسفند 1400 12:15

  دارم میمیرم از سردرد اصلا همچی مزه آب میده به دهنم دوستان چکار کنم

  پاسخ
 • همچین گلودردی تو عمرم ندیدم انگار گلوم زخم شده آب هم نمیتونم بخورم به نظر من این از دلتا بدتره مواظب باشید

  پاسخ
 • همچین گلودردی تو عمرم ندیدم انگار گلوم زخم شده آب هم نمیتونم بخورم به نظر من این از دلتا بدتره مواظب باشید

  پاسخ
 • امیرحافظ سیفی
  2 اسفند 1400 07:41

  اومیکرون در من از کمردرد شدید شروع شد،بعدا گلودرد گرفتم، آب دهنم را که قورت میدم انگار شیشه قورت میدم،خیلی سخته. از امروز گلودردم کمترشده ولی آبریزش دماغم شروع شده(نمیتونم نفس بکشم) از چشمام هم 3روزه خودبخود آب میاد.

  پاسخ
 • سلام الان دو روزه به امیکرون مبتلا شدم اولش کمر درد و سر درد شدید الانم گلو درد غیر قابل تحمل طوری که نفس کشیدن برام مشکل شده

  پاسخ
 • من از صبح کمر درد بی خود گرفتم اما گلو و آب ریزش ندارم پس منم یعنی گرفتم ؟

  پاسخ
 • سلام دوستان،مطالبتون بهجا وکامل بود فقط اینو بهتون بگم اگه گلودرد بدون تب دارین حتما از زنجبیل تازه استفاده کنید،به این صورت که زنجبیل رو دم کنید وبعد یک قاشق عسل ویک قاشق ابلیمو بزنید وبخورید واسه گلو درد معجزه میکنه ،امیدوارو هیچ جا هیچ مریضی نباشه

  پاسخ
 • بنده خدا
  1 اسفند 1400 21:04

  سلام
  پیشنهاد میکنم آب و نمک درست کنید وبا بینی آب‌نمک رو از مجاری بینی به سمت بالا بکشید
  سوزن زیادی داره اما معجزه می‌کنه
  هم گلودرد وهم آب ریزش بینی رو خوب میکنه
  وراحت تا صبح میخوابید

  پاسخ
 • سلام
  پیشنهاد میکنم که آب نمک درست کنید وبا بینی آب نمک رو از مجاری بینی به سمت بالا بکشید
  سوزش زیادی داره اما آب رو آتیشه هم آب ریزش بینی بند میاد وهم گلو درد عالیه حتما انجام بدید

  پاسخ
 • بهرام بحری
  1 اسفند 1400 20:26

  من وضعیت مناسبی ندارم . تمام دهانم زخم شده ،لثه هام ورم کرده . درد کمر و پا و بی اشتهایی… سردرد شدید . سه روزه از خونه بیرون نرفتم.

  پاسخ
  • ویتامین سی توی بدنت کمه

   پاسخ
   • سلام منم او میکرون گرفتم. گلو درد شدیدی دارم‌ . دیفن هیدرامین میخورم بعدش هم غرغره میکنم . کنارش چای با زنجبیل تازه و لیمو و عسل میخورم. یه کمی بهتر میکنه گلو رو. فقط باید صبر کرد تا دوره اش تموم بشه

    پاسخ
  • ؟سلام من و خانواده ام چند روز که سرما خوردیم و علائمی مثل تب زیاد ، گلو درد ، شکم درد و حالت تهوع در بچم ، و درد شدید عضلانی، (پاها) ، و گلو درد بسیار داشتیم اما عطسه و آبریزش بینی نداشتیم سرفه های خشک هم کمی تا حدودی ، سوال من این هست که آیا ما کرونای اومیکرون گرفتیم ؟ چون هنوز بعد سه روز تستی ندادیم

   پاسخ
  • من هم دهنم پر از التهاب و سفید شده تا به لثه هام زده چیکار کنم؟؟؟

   پاسخ
 • سلام من ۶روز پیش ی حالتی توی گلوم بود فرداصبحش گلود دردشدیدگرفتم طوریکه نمیتونستم اب دهانمو قورت بدم،بدن درد گرفتم رفتم دکتر،دکتربهم گفت گلوت عفونت شدید داره دوتاامپول پنی سیلین زدم،دکتر بسته قرص سفکسیم ۴۰۰ داد،با قرص کتوتیفن وانتی هستامین خداروشکر امروز خیلی بهترم گلو دردم رفت،سرفه هام خیلی کم بود،ابریزش بینی وعطسه داشتم

  پاسخ
  • من دو روز تب و لرز خفیف دارم و پای چپم تیر می کشد ولی پایم بهتر شده. حالت بی اشتهایی به من دست داده ولی هنوز نرفتم تست بدم

   پاسخ
  • روزی چندتا سفیکسیم خوردین؟

   پاسخ
 • خواهرم و بچه‌هاش گرفته بودن، علایمش این‌قدر خفیف بود که ما هم تشویق شدیم بگیریم. حدود نه روز پیش، اومدن خونهٔ ما. حالا من کمی آبریزش بینی دارم و کمی بینیم کیپ شده. چند بار هم از صبح عطسه کردم. خسته هم هستم، ولی نمی‌دونم از کار و کم‌خوابیه یا گرفته‌ام؟ سه بار واکسن زدم.

  پاسخ
 • منم الان ۷روزه سردرد.دردشدیدبدن بخصوص توپاهام.سرفه های شدید عفونی.سوزش بینی وگلو.گلودرد.ضعف وبی حالی تکررادرار. ۸ماهه باردارم وخسته شدم ازدرد

  پاسخ
 • منم الان ۷روزه سردرد.دردشدیدبدن بخصوص توپاهام.سرفه های شدید عفونی.سوزش بینی وگلو.گلودرد.ضعف وبی حالی تکررادرار. ۸ماهه باردارم وخسته شدم ازدرد

  پاسخ
 • سلام
  من آبرزیزش دارمم یکم گلو درد عطسه با اسهال
  الان اومیکرون؟?

  پاسخ
 • سلام
  من آبرزیزش دارمم یکم گلو درد عطسه با اسهال

  پاسخ
 • ببخشید من اگه خونه بیرون نرفتم و فقط با مو خیس رفتم تو حیات والان سه روز فقط گلو درد داشتم وامروز هم ابریزش بینی .حالا موندم سرماخوردگیه یا امیکرون

  پاسخ
 • ببخشید من اگه خونه بیرون نرفتم و فقط با مو خیس رفتم تو حیات والان سه روز فقط گلو درد داشتم

  پاسخ
 • از گلو درد مردیم

  پاسخ
 • واقعا این مرضش فقط برا گلو هستش

  پاسخ
 • مهر انگیز پهلوانی
  1 اسفند 1400 13:49

  یک هفته است اومیکرون گرفته ام.سنگینی قفسه سینه دارم.آبریزش بینی همینطور .یعنی خوب میشم؟!

  پاسخ
 • من الان نزدیک پنج روزه امیکرون گرفتم.حال عمومیم بهتر شده. اما نفسم دیگه سخت بالا میاد. انقدر سرفه میکنم که احساس میکنم گلوم و ریه م زخم میشن.به نظرتون برم بیمارستان؟!

  پاسخ
 • سلام من گلو درد شدید دارم نمیتونم اب دهنمو قورت بدم راهنماییم میکنید چجوری کمی بهبود پیدا منم

  پاسخ
  • تا میتونی آب نمک قرقره کن.ان شاالله بهتر میشی

   پاسخ
  • ببین فقط و فقط ویتامین سی جوشان مثلا مارک نیچر پلنتی اش پانصد میلی گرمی سه وعده سه قرص بخور من از اول علایم چنین کردم سه روزه خوب خوب شدم

   پاسخ
  • سلام برای تسکین درد های شدید بدن دراومیکرون چه دارو
   یی توصیه میشه

   پاسخ
 • بسیار عالی بود .من پنج شش روز که امیکرون گرفتم البته تست ندادم دل ضعفه ی شدیدی دارم همچنان گیج ومنگ هستم تهوع دارم نسبتا بی اشتها هستم ایا طبیعیه ؟چه راهکاری وجود داره؟متشکرم ازشما

  پاسخ
 • ناشناس
  30 بهمن 1400 22:58

  سلام من پنج شش روزه سرما خوردم یا امیکرون اما همچنان حالت گیجی وتهوع دارم دهنم بدمزه است خیلی دل ضعفه دارم چیکارکنم ایا طبیعیه؟

  پاسخ
 • من مبتلا بودم به امیکرون ولی بعداز دوهفته خلط سینه امانمو بریده نمیدونم کی قطع میشه درمان نداره؟

  پاسخ
 • ناشناس
  30 بهمن 1400 20:38

  بسیار عالی وکامل بود من الان امیکرون دارم همه صحبت هاتون صحیح بود

  پاسخ
 • ناشناس
  30 بهمن 1400 20:35

  ببخشید یعنی اگه یک نفر علائم اش فقط اسهال باشه هم اومیکرون داره یا نه?

  پاسخ
 • سلام من چهارروزه که سردردشدید دارم دل پیچه واسهال هم اضافه شدن سوزش چشم وگرفتگی بینی هم دارم یعنی امیکرون گرفتم؟

  پاسخ
 • سلام من سه روزه سردردشدید دارم ،دل پیچه واسهال هم اضافه شدن سوزش چشم وگرفتگی بینی هم دارم امیکرون دارم؟
  30 بهمن 1400 19:54

  سلام من چهارروزه سردردشدید دارم ،دل پیچه واسهال هم اضافه شدن سوزش چشم وگرفتگی بینی هم دارم امیکرون گرفتم؟

  پاسخ
 • سلام .دوهفته قبل اومیکرون داشتم الان بعد از این‌مدت .سردرد دارم این مشکل تا کی ادامه داره

  پاسخ
 • باسلام من شش روزه به امیکرون مبتلا هستم پنج روز دیگه هم نوبت عمل انحراف بینی دارم .
  میخواستم ببینم میتمونم انجام بدم ممنون اگه پاسخ بدید

  پاسخ
 • سلام ببخشید دو روز است که عضله های بازو درد می‌کنه البته کم هست می‌تونه امیکرون باشه؟

  پاسخ
 • سلام من روز اول کمی درد در پاها و پشت بدنم داشتم و آبریزش شدید و با کمی سرفه. این امیکرون
  هستش

  پاسخ
  • امیرحسین
   7 اسفند 1400 10:27

   سلام منم امیکرون گرفتن
   روز اول تب و لرز داشتم و سردرد ۲۴ ساعته که قطع نمیشه
   نمیشد اصلا خوابید
   روز دوم گلودرد داشتم و خستگی و همچنان سردرد
   یه ۳ ۴ روز برام طول کشید واکسنم هیچی نزدم

   پاسخ
   • من سه دوز واکسن زدم البته سینوفارم ،واکسن ها هیچ تاثیری روی امیکرون ندارند ، کسانی که زدند و نزدند با یه شدت می گیرند و اینکه در حال حاضر امیکرن گرفتم و اصلا اینجوری که میگن نیست و خیلی وحشتناک هست دو سه دفعه در این چهار روز مرگ را به چشم خودم دیدم،خیلی وحشتناکه

    پاسخ
 • رحیم ماهری
  30 بهمن 1400 15:26

  سلام من الان دو روزه که خودمو قرنطینه کردم فکر میکنم اومیکرون گرفتم .سر درد شدید داشتم و کمر درد و درد استخانهای تمام بدن ولی الان کلا خوب شدم یعنی در دو روز بهبود یافتم بدون این که دارویی استفاده کنم واکسن کرونا هم نزدم

  پاسخ
  • صب کن حالا زوده..اگر تا یه هفته دبگ عفونت بر نگرده میشه گفت به خیر گذشت..عجله نکن..خودتو تو قرنطینه نگهدار

   پاسخ
  • پس کرونا نبوده عزیز من

   پاسخ
  • سلام وتشکر از مقاله و مطالب کامل و مفیدتون اما کاش درمان معمول بیماری رو هم عنوان میکردید

   پاسخ
 • سلام من همه این علا مت هارو دارم خیلی حالم خرابه لطفاً راهنمای کنید چکار کنم بهتر بشم ممنون

  پاسخ
 • ناشناس
  30 بهمن 1400 13:48

  من دلم میسوزه و درد میکنه از وقتی امیکرون گرفتم باید به دکتر براش مراجعه کنم؟ جدی بگیرمش؟

  پاسخ
 • جواب کرونا من مثبت شد، یک گلودرد تاریخی واقعا تاجایی که التهاب به گوشها سرایت کرده، تقریبا آبریزش بینی ندارم ولی سرفه های موجی شدید دارم، صدا هم که بالا نمیاد، ۴روز اول تب و بدن درد و سردرد داشتم. اینقد میگن امیکرون راحته بنظرم یچیزی تومایه های دلتا هست. خیلی مراقب خودتون باشید

  پاسخ
 • سلام من بدن درد شدید سرگیجه دارم و دیروز که روز اول علایم بود تب وحشتناک داشتم
  .امروز روز دوم تب خیلی خفیفی دارم .ولی بدن دردی دارم که هیچی جوابگو نیست حتی…

  پاسخ
 • سلام من تست ندادم ولی علایم دارم گلودرد شدید که با خوردن دیفن هیدرامین کامپاند تبدیل به خشکی وسوزش سینه و سرفه های خشک شده علامت دیگه ای ندارم ولی درد و سوزش سینه و خشکی سرفه خیلی اذیتم میکنه

  پاسخ
 • ناشناس
  29 بهمن 1400 22:39

  سلام چند روزی است داخل مدفوع هم خونی است و ابریزش بینی دارم و معتاد هستم وقتی نشه میکنم بند میشود و وقتی ی یک ساعتی رد میشود باز شروع میشود و سوزش معده زیاد دارم میتواند امیکرون گرفته باشم

  پاسخ
 • من تقریبن یک ماه پیش یهو بدن درد شدم و به دکتر مراجعه کردم
  برای من یک سرم و ۵ آمپول تقویتی داخل سرم تجویز کردن.روز بعد کاملا وضعیتم عادی شد بعد ۳ روز تست کرونا مثبت شد .ولی درگیری ریه نداشتم نه تب نه لرز نه عفونتی بعد از ۱۰ روز منفی شدم .ممنون از توضیحات جامعتون

  پاسخ
 • صابر جهانی
  29 بهمن 1400 18:41

  همه جای بدنم درد می‌کنه روی سرم انگار وزنه بیست کیلویی گذاشتن نمیتونم سرمو تکون بدم هر چی سعی میکنم بخوابم نمیتونم درد کمر ول نمیکنه از بس خسته ام انگار چاه کندم با اینکه هیچ‌کاری نکردم صبح که از خواب بلند شدم نزدیک بود بخورم زمین

  پاسخ
  • ۰۰۰۰امیکرون
   3 اسفند 1400 09:07

   دیکلوفناک برای درد خوبه فقط

   پاسخ
  • امیکرون
   3 اسفند 1400 09:08

   دیکلوفناک برای درد خوبه فقط

   پاسخ
  • ۰۰۰۰۹۸۸۷
   3 اسفند 1400 09:09

   دیکلوفناک برای درد خوبه فقط

   پاسخ
  • منم اینجورن

   پاسخ
  • با سلام به همه خدا لعنت کنه هرکی این بیماری رو درست کرد
   منم اومیکرون گرفتم سرم انقد درد داره انگار مغزم از گوشام و چشام میخواد بزنه بیرون اصلا هم هیچی نمیتونم بخورم از همه غذاها و خوردنی ها انگار بوی و طعم تعفن میاد معده ام هم آنچنان میسوزه که خدا میدونه فقط به عمرم چنین مریضی ندیده بودم

   پاسخ
 • سلام من خیلی گلو درد هستم و چشمهام اشک میزنن سردرد هم هستم ولی آبریزش بینی ندارم خیلی هم سرفه میکنم طوری که حس میکنم گلوم زخم شده میشه بگید اریکسون دارم یا نه؟!البته به شدت ترسیدم نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ
 • سلام چطور فرق بین سوزش گلو ناشی از رفلاکس معده و کرونا را تشخیص بدیم؟هیچ علائم دیگری ندارم.

  پاسخ
 • من ۲ روزه که گلودرد دارم به طوری که آب دهنمم که قورت میدم گلوم خیلی اذیت میشه .کمردردم داشتم .الان آبریزش بینی هم دارم
  آیا من به امیکرون مبتلا شدم؟

  پاسخ
 • ناشناس
  29 بهمن 1400 13:20

  من فقط سرفه میکنم گلویم کمی خلط دارد و هیچ علائمی بجز این ندارم ایاامیکرون هست یانه از طرفی هم میترسم برم تست بدم والوده شم

  پاسخ
  • سلام ممنونم از سایت خوبتون.من یک ماه پیش کرونا گرفتم و بعد از دو هفته خوب شدم. الان مجددا مریضیم برگشته و روی معده م تاثیر گذاشته و رفلاکس معده شدم رفتم دکتر قرص گرفتم ولی الان سینوس ها و سرم درد میکنه ممنون میشم لطفا راهنماییم بفرمایید که باید چیکار کنم؟

   پاسخ
   • پشتیبان اول ساواژنوم
    22 اسفند 1400 15:44

    با سلام. ممنون از حسن توجه شما. این موضوع از حیطه تخصصی ژنتیک خارج است و شما باید به پزشک داخلی مراجعه کنید.

    پاسخ
 • من هم امیکرون گرفتم وانچنان گلودردی دارم که بعدازتجویز انتی بیوتیک ازجانب دکتر هنوز بهبودی در منحاصل نشده

  پاسخ
  • آنتی بیوتیک !!مگه باکتریه !

   پاسخ
  • سلام
   من از صبح خستگی همراه با پادرد داشتم الانم حس میکنم بدن درد ولرز دارم و سر درد شدید
   به نطرتون امیکرونه
   چیکار کنم بدتر نشم؟

   پاسخ
 • سلام من دیروز فرش شستم تمام بدنم درد داره،سرم شدید دردمیکنه،تب دارم آیا ۴۲شدم

  پاسخ
 • نرگس موسوی
  29 بهمن 1400 12:28

  سلام من سر درد شدید دارم،و گاهی اوقات عطسه،آیا می‌تواند علائم کرونا باشد،البته چند روز قبل هم علائم سرماخوردگی مثل گلودرد داشتم

  پاسخ
 • سلام.من و همسرم تمامی علائم امیکرون را داشتیم.اما تست pcr همسرم منفی شد.بعداز گذشت چهار روز همسرم به طور کامل خوب شدن اما من به مدت 6روز سردرد شدیددددد و غیر قابل تحمل دارم.چه کاری میشه کرد برا درمانش؟و اینکه چه اندازه ممکنه طول بکشه؟

  پاسخ
 • ایا دل پیچه و اسهال کم هم جز عاایم است؟

  پاسخ
 • کرونایی
  29 بهمن 1400 02:51

  متسفانه مبتلا شدم ، هر روز یه علائم داشتم . اولش با سردرد شدید و تب و لرز شرو شد الانم گلوم به طور عجیبی درد داره جوری که اب دهانم از گلوم پایین نمیرا و خواب شبمو ازم گرفته ، نمیدونم تا کی این وضعو باید تحمل کنم!!!

  پاسخ
  • من الان نزدیک پنج روزه امیکرون گرفتم.حال عمومیم بهتر شده. اما نفسم دیگه سخت بالا میاد. انقدر سرفه میکنم که احساس میکنم گلوم و ریه م زخم میشن.به نظرتون برم بیمارستان؟!

   پاسخ
  • سلام وتشکر از مقاله و مطالب کامل و مفیدتون اما کاش درمان معمول بیماری رو هم عنوان میکردید

   پاسخ
  • من هم ابتدا همین طور بودم بعد از این مرحله تازه سرفه های خلط دار شروع میشه که ابریزش بینی خیلی شدید همراهشه که بعد از چند روز خوب میشین کلا

   پاسخ
   • ناشناس.
    10 اسفند 1400 11:24

    آره دقیقا من الان سرفه های خلط دار دارم و آبریزش بینی شدید تمومی نداره

    پاسخ
   • سلام،تمام علائمی که شماها گفتین من دارم برای درد گلو شیریک لیوان چهار حبه سیر خرد شده و نصف قاشق چایخوری زرد چوبه را یک دقیقه جوشانده،از صافی رد کرده و پس از ولرم شدن یک قاشق مرباخوری عسل ریخته بنوشید گلودرد وتورم گلو خوب خواهد شد. روزی سه بار بعد از غذا. در غیر اینصورت آمپول کورتون ضعیف هم مشکل گلو رو حل می کند.

    پاسخ
    • عزیزم من چهل ساله سیگار میکشم، سه دوز واکسن هم زدم الانم ا میکرون دارم

     پاسخ
   • دخترم ابتدا امیکرون گرفت در رسیدگی به او متاسفانه سهل انگاری کردم وبعد از ۵روز مبتلا شدم ،البته دخترم تب هم داشت همراه کلو درد ولی من همه علائم سرماخوردگی وگلو درد داشتم بجز تب ،برای گلو درد هروز فرنی نشاسته باشیر درست میکنم خیلی گلو رو باز میکنه،برای سرفه وهمینطور خوردن داروها که اب خوردن سخته،بعد از ۲۴ ساعت خیساندن نخود و ابکش کردن ،نخود را میپزم طوری که کاملا مغز پخت شود ،بعد درصافی ریخته آب نخود حاصل رو با کمی نمک مخلوط کرده در چند شیشه میریزم ودر یخچال نگهداری میکنم،وهنگام خوردن دارو یا داشتن سرفه دریک فنجان با کمی اب جوش مصرف میکنیم خیلی خوب واثربخش است،به امید شفای همه بیماران انشالا

    پاسخ
 • سلام من حدود یک ماه پیش یا کمتر دچار سرما خوردگی و شاید همون امیکرون شدم و بعد از اون کلا پاهام درد میکنه میتونه از امیکرون باشه یا خیر ؟

  پاسخ
 • بعد از خوب شدن پا درد شدید دارم میتونه باعثش همون امیکرون باشه یا خیر ؟

  پاسخ
 • مریم رادی
  29 بهمن 1400 01:34

  من سه هفته پیش مبتلا شده بودم ولی الان ۳ روزه که سوزش سینه دارم و هرازگاه سرفه
  آیا طبیعیه؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   16 اسفند 1400 20:56

   با سلام. بله طبیعی است در برخی از افراد علایم با سرعت آرام تری از بین می روند.

   پاسخ
  • سلام من به فصل بهار حساسیت دارم از بچگی سمت راست بدنم ابریزش و خارش داشت الانم چشم راستم کوچیک شده و ابریزش بینی دارم اما فقط سمت راست بینیم دو شبی هم هست که فقط یک ساعت میخوابم و بدنم خستس ایا اینا علائم کروناس یا کم خوابی و همون حساسیت؟

   پاسخ
 • ناشناس
  29 بهمن 1400 01:34

  من سه هفته پیش مبتلا شده بودم ولی الان ۳ روزه که سوزش سینه دارم و هرازگاه سرفه
  آیا طبیعیه؟

  پاسخ
 • منم امیکرون گرفتم چنان بدن درددارم که دارم میسوزم توتب

  پاسخ
  • توصیه میکنم اگه خلط در پشت حلقتون حس میکنین یا مخاط بینی دارین حتمن تخلیه کنین و سعی نکنین قورت بدین یا بالا بکشین بینیتون .تا تخلیه شه عفونتا و زودتر خوب بشین . حسابی هم خودتونو گرم نگه دارین تا عرق کنین عفونت خارج بشه زودتر خوب میشین

   پاسخ
 • زهرا معلم
  28 بهمن 1400 19:33

  با سلام وآرزوی سلامتی برای همه بندگان خداوند رحمان
  من آبان ماه ۹۹سخت کرونا گرفتم و الان مبتلا به امیکرون هستم البته هر سه واکسن رو تزریق کردم واقعا تاثیر واکسن رو نمی توان انکار کرد بیماری الان من امیکرون با تمام علائم است ولی درمقابل کرونای سال گذشته که هنوز واکسنی نبود حدود یک بر صد است خداوند رو خالصانه شکر می کنم که درمان این بیماری رو برای ما آسان کرد
  دعاگوی آقای رئیسی و تمام مسئولینی که در ارتقای سلامت ما زحمت می کشند هستم .

  پاسخ
 • واقعا عالی بود ممنون

  پاسخ
 • سلام چه داروهایی بایستی مصرف بشه

  پاسخ
 • سلام ممنون از مطالبتون .ایا در زنان شیر ده بیماری قوی تر هست یا خفیفتر ؟؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   16 اسفند 1400 21:02

   با سلام. تا کنون شواهد علمی مستحکمی مبتنی بر ارتباط شدت بیماری با شیردهی خانم ها گزارش نشده است.

   پاسخ
 • من امیکرون گرفتم به حدی گلو درد دارم و صدام عوض شده که دیگه خسته شدم بیشتز از یک هفته س که بیمارم ..

  پاسخ
  • سلام اگه گلودرد دارین و خشک هست برم هگزین بگیرین بخورین ۵ سی سی هر ۸ ساعت ،گلوتون خلط دار میشه، بعد از اون آزیترومایسین ۵۰۰ بگیرین هر روز سر یه ساعت مشخص یه دونه بخورین تا درد گلوتون بهتر بشه

   پاسخ
 • اگه علائم فقط سرفه خشک باشه امیکرون هست؟؟؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   16 اسفند 1400 21:02

   با سلام. با توجه به بروز بسیار متغیر بیماری بله امکان دارد. بهتر است تست PCR بدهید.

   پاسخ
 • ناشناس
  28 بهمن 1400 08:06

  سلام من یکم سرفه میکنم ولی نه آبریزش دارم نه گلودرد ولی یکم تب میکنم از داخل لرز دارم

  پاسخ
  • سلام منم اینطورشدم
   داخل بینیم اون ته خیلی کم میسوزه سردردهم دارم چشام هم خیلی میسوزه وداره آتیش میگیره
   یکمی تندراه میرم چشام یکمی تارمیبینه.
   من خیلی خیلی ضعیفم وفقط۱۴سالمه ودخترم.
   طوری که ازدیروزچشام یکمی میسوخت فکرمیکردم که خوابم میادولی امروزاین علائمودارم

   حالانمیدونم امیکرون هست یانه
   وقتی خوب شم خدای نکرده احتمالش هست که حس بویاییم مثل قبل نشه؟????

   پاسخ
  • منم دقیقا همین علایم رو دارم

   پاسخ
   • چ

    پاسخ
   • تقی پور
    13 اسفند 1400 17:35

    برای تسکین سرفه امیکرون وخوردن داروها که با آب خیلی سخته من از اب نخود استفاده کردم نخود را ۲۴ ساعت خیس کنید بعد از ابکش کردن وشستن مجدد ،در یک قابلمه بپزیدودر انتها مقدار کمی نمک اضافه کنید پس از پختن آب انرا در شیشه بریزید وپس از خنک شدن در یخچال نگهداری کنید. هنگام سرفه وخوردن دارو در فنجان ریخته با کمی آبجوش مخلوط کرده ومیل کنید،بسیار خوب وکمک کننده است

    پاسخ
 • عالی وکامل بود.تشکر

  پاسخ
  • سلام برای بدن درد وتب وسر درد میتونید از شیاف دیکلو فناک ۱۰۰مقعدی استفاده کنید واقعا آب رو آتیش هستش

   پاسخ
 • سلام منم امیکرون گرفتم روزای اول خوب بودم ولی فقط بی حال و کمر درد شدید ولی هرچی پیش میره سرفه میکیرتم به زمان دهدقیقه که انگار میخوام بمیرم ?بنظرتون ریه هام مشکل پیدا کرده ؟

  پاسخ
 • اسماعیلی
  28 بهمن 1400 02:33

  سلام من امیکرون دارم گلو درد شدید پزشکان فقط دارو ضد التهاب تجویز میکنن هیچ اثری نداره سه شب از گلو درد دارم میمیرم

  پاسخ
 • داداش منم دقیقا مثل خودتم، تب ولرز وکمرددم دارم، دارم میمیرم

  پاسخ
 • دیگه خسته شدم.. خدا نگذره از کسی که این مریضی رو پخش کرد .چرا خوب نمیشم خدا .خدایا کمکم کن ی نفر از ته دل برامون دعا کنه .خدایا ?

  پاسخ
  • چین با نیزنگ و تزویر کل دنیا رو درگیر کرد. کمونیست ها پایبند به هیچ اصلی نیستن.

   پاسخ
  • از وسطا دل دعا میکنم برات

   پاسخ
  • اون کسانی که این ویروس را ساختن به خدا اعتقادی ندارن

   پاسخ
   • این فکر کنید چیزی که خواست خدا نبوده اما اتفاق افتاده هم کفر محسوب میشه ، یعنی چیزی بدون خواست خدا محقق میشه؟

    پاسخ
  • خوب شدین، من یکماه گلودرد تورمی دارم خسته شدم علائم دیگه بود اما این مزمن شده

   پاسخ
   • سلام خوب هستين ؟ آخرش با گلو دردتون چيكار كردين من يك ماه از كرونام ميگذرع ولي گلو دردم خارش گوشم خوب نشد شما چيكار كردين تو رو خدا هر كي پياممو ديد جواب بده به خدا حالم خيلي بده

    پاسخ
 • بدترین و بارزترین علامت اومیکرون حداقل برای من گلودرد بود. گلودرد خیلی بدی داره!

  پاسخ
  • چند روزه خوب شد گلو دردتون؟؟؟؟

   پاسخ
  • دقییییقاااااا

   پاسخ
  • چیکار کردید خوب شدید؟
   من گلوم وحشتناک درد میکنه
   آب دهنمم نمیتونم قورت بدم
   نمیتونم حرف بزنم
   دارم میمیرم
   کمک کنید تو رو خدا?????

   پاسخ
   • دقيقا منم ٢ روزه گرفتم همين علائم دارم از شدت گلو دردى كه زده به گوشام حتى نميتونم بخوابم ، واقعا چيزى هست اروم كنه اين درد
    يك عالمه دمنوش و ابميوه هم مصرف كردم ??

    پاسخ
 • با سلام و احترام
  من ۳روز میباشد که درگیر امیکرون هستم.کمر درد و بدن درد دارم ولی اصلا تا کنون گلو درد و سوزش،بینی نداشته ام.ولی در این چند مدت روزانه بیش ۳عدد گریپ‌فروت مصرف کرده ام
  انشاالله دنیای بدون کرونا هرچه سریعتر داشته باشیم

  پاسخ
  • من از صبح کمر درد بی خود گرفتم اما گلو و آب ریزش ندارم پس منم یعنی گرفتم ؟

   پاسخ
   • فقط برید دکتر سریع هرچقدر بمونید بدتر میشین من چار روزه گرفتم داغون شدم دیروز رفتم دکتر کلی آمپولو سرمو دارو داد امروز باز گلو دردو سرفه و سرگیجه دارم فک نکنم دیگه اون آدم قبل شم 😐

    پاسخ
  • خونیرَث
   12 اسفند 1400 15:03

   درود گرامی چرا گمان می کنید که به اومیکرون دچارید؟

   پاسخ
  • الهی آمین یا رب العالمین بحق محمد و آله الطاهرین(ص

   پاسخ
  • نه من علامه کرونا

   پاسخ
 • سلام من امروز گلو درد دارم شدید عین گلو درد سرما خوردگیه ولی بیشتر از اون
  با سرفه های خشک که اصن حال ندارم سرفه کنم?
  اومیکرونه؟؟

  پاسخ
 • منا فریسات
  27 بهمن 1400 16:51

  سردرد وبدن دردشدید دارم
  آیا اومیکرون گرفتم بدون تب وابریزش

  پاسخ
 • منا فریسات
  27 بهمن 1400 16:50

  سردرد وبدن دردشدید دارم
  آیا اومیکرون گرفتم

  پاسخ
 • سلام من اومکیرون گرفتم و صدای من یک مقدار گرفته و شدید آبریزش بینی دارم و خیلی کم سرفه های تک تک.

  پاسخ
  • علیرضا
   29 بهمن 1400 02:12

   دقیقا من هم همین علایم رو دارم ?

   پاسخ
   • سلام من ۶روز پیش ی حالتی توی گلوم بود فرداصبحش گلود دردشدیدگرفتم طوریکه نمیتونستم اب دهانمو قورت بدم،بدن درد گرفتم رفتم دکتر،دکتربهم گفت گلوت عفونت شدید داره دوتاامپول پنی سیلین زدم،دکتر بسته قرص سفکسیم ۴۰۰ داد،با قرص کتوتیفن وانتی هستامین خداروشکر امروز خیلی بهترم گلو دردم رفت،سرفه هام خیلی کم بود،ابریزش بینی وعطسه داشتم

    پاسخ
   • سلام آبريزش چشم ديوانم كرده چه كنم ؟

    پاسخ
   • منم روز چهارمم س روز اول بدن درد فوقالعاده شدید ب همراه سردرد طوری ک با خوردن 3یا 4 تا مسکن دردام یکم قطع میشد و بلافاصله دوباره شدید تر از قبل شروع میشد و الان روز چهارم گلو درد شدید ک ب گوشم زده حالتیه ک احساس میکنم از گلو تا گوش خراش و زخم شدید و آب دهانمو نمیتونم قورت بدم انگار تو گوشم فلفل ریختن و میزنه ب مغز سرم.

    پاسخ
   • سلام من دو روز است فقط وفقط آبریزش بینی دارم هیچ دردی در هیچ جای بدنم نیست فقط روز اول بدنم دوبار صبح وعصرش شدید عرق کرد بعد آبریز بینیم شروع شد .

    پاسخ
    • من سه روزه مبتلا شدم یه درد ناحیه کمرم دارم
     تب خفیف تا متوسط گلو درد زیاد و آبریزش بینی فکر کنم که همون امیکرون باشه ?

     پاسخ
   • من ۳ روز هس اسهال دارم چن روز میشه تا خوب بشه

    پاسخ
  • سلام من همه این علا مت هارو دارم خیلی حالم خرابه لطفاً راهنمای کنید چکار کنم بهتر بشم ممنون

   پاسخ
 • ناشناس
  26 بهمن 1400 03:32

  من درد قفسه سینه دارم از دیروز گلو دردم شروع شد ولی الان‌حسم اینه که انگار یه لقمه تو قفسه سینم گیر کرده

  پاسخ
  • منم‌ همینجورم دارم کلافه میشم دیگه

   پاسخ
   • دوستان من حدود ۸روزه امیکرون گرفتم تستم هم مثبت شده ولی تاروز ششم فقط سرفه و بدن درد داشتم ولی الان سرفه هام کمتر شده بدن دردم هم خوب شده ولی یکی از گوشهام شنواییش را از دست داده البته حس چشایی و بویایی هم ندارم لطفا کس دیگه ای مشتبه من دیدید

    پاسخ
  • ببخشید، چرا بعضی دیدگاه‌ها رو منتشر نمی‌کنید؟

   پاسخ
  • ب دکتر مراجعه کنید لطفا

   پاسخ
  • من الان همینم

   پاسخ
  • حتما به پزشک مراجعه کن

   پاسخ
  • وای منم دقیقا الان همینجوریم غذا خوردن برام عذاب شده و حس میکنم حالت تهوع دارم ولی انگار لقمه تو گلوم گیر کرده

   پاسخ
   • من ۱۲روز پیش گرفتم و هنوز تهوع وسوزش معده دارم خیلی حالم بد بود

    پاسخ
  • من همین طور

   پاسخ
  • تقی پور
   13 اسفند 1400 17:27

   برای گلودرد فرنی نشاسته بخورید خیلی خوبه،خیلی زود آماده میشه،ابتدا یک قاشق نشاسته رو در نصف لیوان اب سرد بریزیدتا خوب حل شه روی حرارت ملایم مدام هم بزنید بعد کمی غلیظ شد کم کم شیر اضافه کنید تا دوباره غلیظ شود در انتهای یک قاَشق نبات خوردشده وکمی هل( در صورت تمایل) اضافه کنیدو کمی که خنک شد با قاشق میل کنید اگر با قاشق خوردن سخت بود کمی بیشتر شیر اضافه کنید وبا نی میل بفرمایید

   پاسخ
 • باسپاس فراوان از آقای دکتر

  پاسخ
  • گلو درد من تمومی نداره سرفه های مکرر و انقدر پنی سیلین زدم و سرم خسته شدم بچه کوچیک هم مریض شد از من گرفت هر دمنوش و دارویی استفاده کردم نتیجه نگرفتم ??ممکنه راهنمایی کنید چیکار انجام بدم سرفه هام قطع بشن

   پاسخ
   • منم پسرم خیلی سرفه داشت.شکرتیغال ازداروخانه سنتی گرفتم براش خوب شد.البته قرص بتامتازون هم مصرف میکردجون ممکنه دراثرسرفه تیرویید ملتهب شده باشه.

    پاسخ
  • فاطمه سلام من امیکرون گرفتم آیاباید از سایر اعضای خانواده جداباشم.. حتی بازدن دوتا ماسک؟
   7 اسفند 1400 21:25

   آیا فردی که تستش مثبت شده باید ازسایر اعضای خانواده جداسازی بشه

   پاسخ
 • ناشناس
  26 بهمن 1400 01:31

  سلام، دو روزی هستش که فقط سرفه میکنم البته ماه پیش به اومیکرون مبتلا شده بودم ، دوتا بچه ی کوچیک دارم که اوناهم قبلا مبتلا شده بودن ولی من فقط دوروزه که مدام سرفه میکنم علتش چی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنید چون مادرم هم خونه ی ما مهمان اومدن من خیلی نگرانم البته مادر من هیچ علائمی ندارن

  پاسخ
 • من امروز از بیمارستان مرخص شدم امیکرون گرفته بودم حالم خیلی خیلی بد بود?

  پاسخ
  • علائم تون چی یود؟؟

   پاسخ
   • منم دچار امیکرون شدم چند روز پیش .۳ دز واکسنم زده بودم .
    دکتر نرفتم با طب سنتی درمان کردم خودمو .اب پرتغال اب گریپ فروت . خوردن سیب . اسپند و عنبر نسا دود کردم . اب نمک قرقره کردم .البته دیفن هیدرامین کامپاند هم خوردم.عسل اب لیمو . حبه سیر . سیاه دونه .دم نوش بابونه پونه . دم نوش پنیرک زوفا. بسیار تاثیر گذار بودن . ۲ روزه خوب شدم .گلو درد شدید داشتم و تبو لرز بی حالی .

    پاسخ
    • می گم سارا خانم باز داروی دیگه ای جا موند که به ما بگید یادمون نره یه وقت استفاده نکنیم.

     پاسخ
 • ناشناس
  25 بهمن 1400 01:39

  عالی بود،منم دچار امیکرون شدم دو روز اول نب شدیدوکمر درد داشتم از روز سوم هم بویایی وچشایی ندارم که واقعا خیلی کسل کننده واندوهگین میکنه وناامید،برای حل این مشکل چاره چیه

  پاسخ
 • خیلی خوب بود. ممنون
  علت داشتن لرز و خستگی و نه تب در بیمار اومیکرونی ۷۵ ساله سیگاری دارای
  سطح اکسیژن ۹۳ و دو استنت در قلب و فشار خون بالا میشه بگید چیه؟ نه بدن درد دارند نه تب فقط از داخل لرز دارند. آیا با تزریق نوروبیون خستگی از بین میره؟

  پاسخ
 • ک. فتاحیان
  24 بهمن 1400 19:35

  سلام.
  مقاله عالی بود ، خیلی جامع ، کامل ، کاربردی و خیلی به روز. با تشکر

  پاسخ
 • آیا بعد از درمان امیکرون همچنان سرفه میکنیم
  یعنی جزوه عوارضش هست؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   27 بهمن 1400 15:08

   با سلام. بله در برخی موارد علایم پایدارتر باقی می مانن در فرد.

   پاسخ
   • سلام ببخشید اقای دکتر من یک سوال دارم سه روز هست امیکرون گرفتم العان خون از کلوم میاد ایا خطر دارد یا خیر

    پاسخ
   • سلام من گلو درد شدید دارم نمیتونم لب دهنمو قورت بدم راعنناییم میکنید چجوری کمی بهبود پیدا منم

    پاسخ
   • چرک گلو هم از امیکرونه؟

    پاسخ
   • سلام تنگی نفس دارم با بدن درد باید چکار کنم

    پاسخ
    • برای خوب شدن سرفه تو کرونا هر وقت حس کردین ی خس خس داره سینتون دستشویی برین شروع کنین ب سرفه کردنای شدید گلوتون کمی درد میگیره ولی خلطای سفا بیرون میان و باعث میشه هم بهبود پیدا کنین هم ریتون صدمه نبینه

     پاسخ
  • سلام من بدن درد زیاد زیادی دارم بعضی اوقات عضلاتم خشک میشه و گاهی سرفه هم دارم تب هم گرفتم ولی با مصرف دارو قطع شد آیا ممکنه امیکرون باشد؟

   پاسخ
  • من نمیدونم مبتلا شدم یا نه دو دوز استرازنکا زده ام و الآن فقط ضعف و خواب آلودگی دارم . سرفه و عطسه نمیکم آبریزش از بینی و چشم ندارم درد هم ندارم تب هم ندارم ولی سلامت هم نیستم . یکم درمعرص هوای سرد قرار گرفتم یکم آب نمک غرغره کردم و گلوم چرک هم نکرد

   پاسخ
 • ناشناس
  24 بهمن 1400 18:39

  آیا بعد از درمان امیکرون همچنان سرفه میکنیم
  یعنی جزوه عوارضش هست؟

  پاسخ
 • محمحو هادی
  24 بهمن 1400 16:18

  من سه دوز را هم زدم که بیمار شدم گلو درو بدن درد سرفه وآبریزش بینی هم داشته ام علاوه براین اسهال وگیجی وبیشتر شبها سرعه میکردم

  پاسخ
 • مینا افشار
  24 بهمن 1400 15:14

  سلام وقتتون بخیر
  ما خانوادگی اومیکرون گرفتیم در حال بهبودی هستیم
  ولی مامانم از دیشب هرچی میخوره بالا میاره
  امروز غذا خورده بود همراه با غذا خون هم بالا اورده،دلیلش چیه؟

  پاسخ
 • ابراهیمی
  24 بهمن 1400 15:03

  احسنت

  پاسخ
 • ناشناس
  24 بهمن 1400 15:02

  احسنت

  پاسخ
 • شب یلدا اومیکرونم تموم شد ۶ هفته صبر کردم واکسن دوز ۳ رو گرفتم و یک هفته بعدش ک الانه باز اومیکرون دارم دارم سرویس میشم واقعا برگردم عقب واکسن نمیزدم

  پاسخ
 • Ghezelali74@gmail.com
  24 بهمن 1400 14:39

  بعد خوب شدن این نوع کرونا مشکل دیگه ای پیش نمیاد؟

  پاسخ
 • علی رضایی
  24 بهمن 1400 11:37

  سلام، سینوزیت و فشار داخل صورت ، گرفتگی و سوت کشیدن گوش از عوارض امیکرون هستش؟
  من الان یک هفته هست گوشام به شدت سوت میکشه و فشار داخل صورت و بینی و گوش هایم هستش

  پاسخ
 • ناشناس
  24 بهمن 1400 11:21

  عالی بود باتشکر فراوان

  پاسخ
 • سلام من دختر 12 سالشه واکسن هم نزده از صبح که پاشده خیلی کم سرفه های خفیف داره میخواستم ببینم کرونا هست.

  پاسخ
 • کسی که فقط سرفه کنه امیکرون داره یا نه؟

  پاسخ
 • من میترسم .-.

  پاسخ
 • سلام من دو روز هست درد معده و اسهال دارم اما سایر علایم رو که نوشتید ندارم ایا نیاز به تست هست؟

  پاسخ
 • عالی

  پاسخ
 • شهریارے
  23 بهمن 1400 12:05

  مطالب خوبی بود ،تشڪر

  پاسخ
 • دکتر فرشید علی شعار
  23 بهمن 1400 11:22

  در راستای مطلع کردن جامعه ،جمع بندی بسیار خوب و کاربردی بود
  سپاس از شما

  پاسخ
 • نادر یگن محمدی
  23 بهمن 1400 09:55

  عالی وجامع بود

  پاسخ
 • من خشکی گلو و عطش
  هم دارم

  پاسخ
 • باسلام وتشکرازمطلب مفیدتون من چندروزی هست که مبتلاشدم وتادیشب تااندازه ای سبک وخفیف بودولی ازدیشب لرزوگلودرداضافه شده درحال حاضربرای کاهش گلودردم می تونم زنجبیل بخورم؟

  پاسخ
 • سمیرا قاسمی
  22 بهمن 1400 19:51

  عالی و مفید بود، ممنونم.

  پاسخ
 • متاسفانه من درگیر اومیکرون شدم از نوع شدید واکسن نزدم لطفا برای من دعا کنید و واکسنتون رو بزنین

  پاسخ
 • ميهمان نا شناخته
  22 بهمن 1400 14:56

  من گلودرد وحشتناك دارم
  لعنت به ايران و روحاني و خامنه اي

  پاسخ
 • من گلودرد وحشتناك دارم
  لعنت به ايران

  پاسخ
 • ممنون از مطلب بسیار مفید و بروز
  22 بهمن 1400 01:40

  ممنون از مطالب مفید و بروز

  پاسخ
 • ناشناس
  21 بهمن 1400 23:21

  عالی??

  پاسخ
 • محمدحسین برخوردای
  21 بهمن 1400 09:23

  عالی و جامع بود.

  پاسخ
  • ممنون از حسن توجه شما

   پاسخ
   • با سلام من گلو درد شدیدی دارم و دو روز پیش واکسن کرونا زدم
    آیا از علائم بیماری اُمیکرون هست؟

    پاسخ
    • منم 3 روزه تستم مثبت شده گلودرد بیچاره ام کرده آبمیوه هم نمیتونم بخورم از شدت سوزش تاحالا تو عمرم همچین وضعیتی تجربه نکرده بودم

     پاسخ
    • دمکرده تخم گشنیز بسیار موثر هست. یک قوری در روز مصرف شود

     پاسخ
   • سحر میرزایی
    24 بهمن 1400 09:53

    ممنون عالی بود فقط از نظر تغذیه ای نگفتید چه مواد غذایی رو باید استفاده کرد و چه مواد غذایی رو نباید

    پاسخ
   • عالی بود و کامل

    پاسخ
    • ۱۰ روزه درگیرشدم اوایل تبو لرزواستخوان دردوبدن درد داشتم گلودردوسرفه های خشک علاوه برازدست دادن حس بویایی وچشایی بی جون افتادم یه گوشه دیگه خسته شدم اینقدر تابلو بود کرونا گرفتم که آزمایش هم ندادم تمومی نداره هرچی دارو وویتامین ودم نوش خوردم تاثیر نداره

     پاسخ
   • من هم اکنون امیکرون دارم، آنچنان گلو دردی دارم که در وصف نمیگنجد، بصورتی که حتی آب دهانم را نمیتوانم قورت دهم و نمیتوانم بخوابم

    پاسخ
    • ناشناس
     27 بهمن 1400 13:08

     من هم اینطورهستم

     پاسخ
     • پارچ یا بطری آب ولرم به همراه ی لیوان..
      همینجور اب بخورین..گلو خشک نباشه.. کنارشم اگه پیل هست اب میوه…

     • من نیز

    • ناشناس
     27 بهمن 1400 20:04

     علایم دیگر هم دارید یا فقط گلو درد و چه مدته که شروع شده

     پاسخ
    • من گلودردی به طور متوسط دارم سرفه های تک تک ولی خشک دارم بعضی اوقات آبریزش بینی و گرفتگی بینی به صورت آن دارم اما نگران مادرم هستم صدایش خیلی گرفته اما میگویدجایین درد نداره آیا من و مادرم کرونا داریم.؟

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      16 اسفند 1400 21:04

      با سلام. با احتمال بالا بله

     • سلام دوستان عزیزمن هم مانند آقای محمدی۲سال خودم وشوهری به‌صورت وسواس گونه مواظب بودیم جایی که نمی رفتیم و همه خرید ها با دقت کیسه هاشو بیرون در میاوردیم خلاصه که خیلی مراقب بودیم یک ماه پیش دکتر چشم رفتیم بعل دکتر چشم مطب دکتر عفونت ریه بود ومریض کرنایی بااسانسور می آمد ما هم نمی دانستیم اونجا فکر میکنم که مبتلا شدیم خیلی سخت وگلودرد وحشتناک وتب ولرزوشوهرم خیلی بدترازمن هنوز که یک ماه می‌گذرد سرفه صعف وبی حالی وطپش قلب داریم وپرهیز غدایی هم داریم و۳دوز واکسن ر اهم زده بوديم فقط خواستم اطلاع داده‌باشم باز هم مراقب باشید وماسک هم بزنید

    • داداش منم دقیقا مثل خودتم، تب ولرز وکمرددم دارم، دارم میمیرم

     پاسخ
    • ناشناس
     28 بهمن 1400 02:59

     من هم همین طور دیشب گلو درد شدید داشتم موقع خواب،امروز رفتم دکتر دو تا امپول دگزا و نوروبیون زدم گلوم درست شد،ولی الان ساعت ۳ نصف شبه از شدت ابریزش چشم و بینی بلند شدم،من هر سه دوز داکسن و زدم،علائمش بیشتر وقتی میخابم خودشو نشون میده

     پاسخ
     • سلام ببخشید من در مقالات زیادی خوندم که نباید در بیماری کرونا خفیف دگزا تزریق شود چون موجب تکثیر ویروس می شود و بیماری شدید می شود و دگزا فقط در شرایط حاد استفاده می شود
      دکتر مردانی گفتن اگر بفهمیم پزشکی ر درمان اولیه دگزا تجویز کرده از او شکایت می کنیم

     • سلام من الان امیکرون دارم ولی بدن درد و تپش قلب دارم فقط و فوق العاده ضعف دارم نه تب دارم نه ابریزش بینی
      ۲-۳ روز یکبارهم عطسه میکنم

     • منم همینطور از دردش تابه عمرم چنین گلو دردی نداشتم نمی توانم از در بخوابم تا الان بیدارم ودردش به گوشهم می زنه ویه جوش کوچک رو لوزم زده تا چند روزه اینطورم ۶۵ سالمه

     • سلام برای بدن درد وتب وسر درد میتونید از شیاف دیکلو فناک ۱۰۰مقعدی استفاده کنید واقعا آب رو آتیش هستش

     • سلام منم دقیقا اینجوری شدم ولی سینم درد میکنه خیلی بد سرفه میکنم

     • من دوسال مراقبت کردم و حتی برای سطوح هم بعداز دوسال الکل میزدمو هیچ وسیله ضدعفونی نشده رو داخل خانه نمیاوردم،فکر میکنم تو محیط الوده داروخانه که داروهای شیمی درمانی همسرم رو گرفتم مبتلا شدم ، یک روز بدن درد و سر دردوخستگی داشتم ، با وجود حال بد ، مایعات گرم فراوان و انواع دمنوشها و غذاها رو درست کردم وقرقره اب نمک رقیق و آب گرم وابلیمو عسل تازه رو ۵ دقیقه یکبار فراموش نکردم ،دوروزه حالم بهتر شد

     • امیکرون اونقدرها که میگن ساده نیست درسته دیری ریوی کمتر داره ولی سرفه هاش آدمو هلاک می کنه بدن دردش وحشتناکه و سردردی که هیچ وقت تجربه نکردین واقعا دیگه نمی دونم برای این سرفه های لعنتی چی کار کنم یه عده دانشمند خدانشناس کثیف بازی کثیفی با دنیا کردن

     • من هم گلو درد بی سابقه ای گرفتم که لوزه هام بقدری متورم شده که دیگه آب دهنم ب سختی و با درد خیلی زیاد غورت میدم،
      اول مادرم گرفت بعد پدرم و حالا من،
      چند روز اول لرز و بدن درد داشتم که خوب شد اما بعد حدود سه روز یوهو گلو درد و لرز شدید گرفتم،
      خلط با رگه های خونی دارم که به سختی کنده میشن،
      البته دارو و سرم دو روز دارم استفاده میکنم،
      کی گلوم خوب میشه؟

    • همچنین
     اصلا نمیشه حرف زد یا غذا خورد

     پاسخ
    • ناشناس
     28 بهمن 1400 22:50

     منم همینجورم

     پاسخ
     • سلام.من دوهفته س نبضی در اطراف ناف قسمت چپم میزنه خیلی بی اشتها شدم انگارحالت سیری دارم.سرم درد میکنه بعضی وقتا حس میکنم تنفس نیست.یه جوری شدم.نمیدونم ازعلایم امیکرونه یا نه.چون یه هفتس درگیرشدم

    • ناشناس
     28 بهمن 1400 23:40

     منم همینجوری ام . هرچی آنتی بیوتیک میخورم و آب نمک و سرم شستشو و دهان شویه قرقره میکنم و آمپول سفازولین میزنم فایده ای نداره. لوزم درد شدید میکنه زده به گوشم . رو لوزم هم لکه سفید عفونی هست

     پاسخ
     • سلام ببخشید من در مقالات زیادی خوندم که نباید آنتی بیوتیک مصرف کنید چون باعث قوی شدن ویروس می شود و فقط موجب درمان سطحی می شود و دوباره میکروب شروع به فعالیت می کندو در مقابل آنتی بیوتیک مقاوم می شه خواهشا دکتر و داروی خود را عوض کنید

     • درد شدیدی درگلوی سمت چپمه اب دهن نمی تونم قورت بدم

     • من دو روزه تب و لرز داشتم الان گلو درد شدید دارم
      دارم میمیرم لطفاً بگید چیکار کنم؟؟؟

    • امیرحسین
     29 بهمن 1400 03:31

     سلام منم داشتم تا میتونی اب لیمو تازه با عسل بخور اب لیمو تازه قرقره کن زود خوب میشی من الان گلو دردم خوب شده درد افتاده تو پاهام

     پاسخ
     • کمر درد شدید. خستگی و بی‌حالی شدیدی دارم…

     • سلام من از صبح سرگیجه شدید دارم هیچ علامت دیگه ندارم نمیدونم کرونا دارم یا نه؟

    • ناشناس
     29 بهمن 1400 09:55

     دقیقا

     پاسخ
     • سلام.من دوهفته س نبضی در اطراف ناف قسمت چپم میزنه خیلی بی اشتها شدم انگارحالت سیری دارم.سرم درد میکنه بعضی وقتا حس میکنم تنفس نیست.یه جوری شدم.نمیدونم ازعلایم امیکرونه یا نه.چون یه هفتس درگیرشدم

     • منم امیگرون گرفتم، علایم هرکسی با بقیه فرق داره،،، ولی گلودرد تو همه مشترکه،،، بعد از سه روز یه شب دردکمر گرفتم،،، حالت گیچی و منگی دارم

     • من 3 روز تب و لرز و بدن درد دارم شربت دیفن هیدرامین خوردم سرفه هام خشک شدن احساس میکنم لوزه هام باد کرده و زده به گوشم خدا باعث و بانیش لعنت کنه

     • منم هم گلو درد وحشتناک رو تجریه کردم تب و لرز . بدن درد سر درد بی اشتهایی

    • سلام. منم بعد ۵ روز هنوز گلودردم شدید هست. چیکار باید کرد.؟؟

     پاسخ
     • سلام من دوماه پیش امیکرون گرفتم هنوز خوب نشدم بدن درد وسرفه دارم البته به خاطر شغلم نتونستم یه روز هم استراحت کنم کی خوب میشم داغون شدم

     • خانم بنده گلوش چرک کرده بود و بدن درد و خستگی شدیدی داشت بردمش دکتر گفت اومیکرون هست ولی تست نرفتیم به منم سرایت کرد فوری آموکسی سیلین۵۰۰هر ۸ساعت یه دونه مصرف کردم گلودردم خوب شد بعد بازوی دست چپم به شدت درد میکرد تا صبح پلک رو هم نذاشتم فرداش یه مسکن مفنامیک اسید۲۰۰خوردم درد بازوم رفت که رفت الانم فقط آبریزش بینی دارم

     • کرونا رو گرفتیم ،همه خانواده رو الود کردیم،بچهد۳ساله و۸ماهه ومادرزن،فحش هم داریم میخوریم ،لعنتم میشیم،نمیدونم از کجا گرفتم،کی گرفتم،لعنت☹☹

    • سلام الان میتونید آب بخورید من که سه چهار روزه آب نمیتونم بخورم انقد شدید هزار تا سوزن و سرم زدم

     پاسخ
    • سورن سولانی
     29 بهمن 1400 20:22

     ببخشیر چجوری شروع شد؟

     پاسخ
     • من با خارش بعد با سوزش و بعد با درد گلو وبعد بادرد بسیار بسیار شدید گلو

    • سلام من هم همین طور شماچه داروهایی مصرف میکنید

     پاسخ
     • این کرونا مردم رو از کار و زندگی انداخته حتی توان اینو ندارم سرجام پهلو به پهلو بشم?

     • ما فقط سیگار میکشیم خودش خوب میشود

     • منم کرونا گرفتم لطفا بگید برای گلو درد چ کاری انجام دادید من حتی نمیتونم آب دهن قورت بدم خیلی اذیت میشم همه علائما خوب شدن فقط همین گلو درد مونده

     • امیرحسین
      25 تیر 1401 05:52

      دو روز اول تب لرز شدید شروع شد روز سوم گلو درد خیلی شدید به طوری آب دهنم نمیتونم قورت بدم حسرت یه لیوان آب خنک دارم کل گلوم انگار زخم فقط مایعات داغ میتونم بخورم غذا خوردن سخت شده ،آمپول پنی سیلین هم هیچ کمکی نکرده بهم.

    • سلام.یک لیوان آب ولرم.یک قاشق چایخوری عسل.نصف درب شیشه آب‌لیمو.مقداری خیلی کم ادویه قاطی کرده ومیل کنید

     پاسخ
    • بله، من هم مبتلا به امیکرون هستم گلو درد و سوزش و احساس زخم و خراش در گلو خیلی شدیده؛ هیچی نمی تونم بخورم حتی حرف میزنم دردش بیشتر میشه.

     پاسخ
     • ایا تب لرز فقط تنها داشته باشی اونم یک دفع علائیم کرونا هست و۳۰درصد سردرد جزئی ممنون میشم راهنمایی کنید

     • سلام.
      شربت برم کولد بسیار موثر هست.
      برای تب و خوابیدن تو شب بهتره شیاف دیکلوفناک ۱۰۰ استفاده بشه .
      عفونت ویروسی هست نه باکتریایی، پس چرک خشک کنها مثل ازیترومایسین یا سفالکسین یا سفازولین ها و … نمیتونه کارساز باشه
      بدتر سیستم ایمنی بدن رو کمتر میکنه.

     • سلام من هم مبتلا شدم
      ولی اسهال و بیرون روی خیلی زیاد دارم .

     • سلام من هم مبتلا شدم
      ولی اسهال و بیرون روی خیلی زیاد دارم .

     • من دوروز پیش احساس درد در گوش داشتم که به گلو زد و بدن درد و لرز و بی حالی .دمنوش آویشن…قرقره آب نمک دریا ..دوسین یه قاشق خوردم عسل و کمی سیاه دانه …..یکی از راههای مفید قرقره شربت دیفن هیدرامین است ..و دود عنبر نسارا …بخور جوش شیرین …

    • پارميدا
     30 بهمن 1400 10:09

     من دارم از گلو درد ميميرم يه ليوان اب خوردن برام حسرت شده
     ميشه بگيد گلو درد شما چند روز طول كشيد ؟

     پاسخ
    • منم وقتی سرفه میکنم انگار توی قفسه سینم اید ریختن از شدت سوزش

     پاسخ
    • امیرحافظ سیفی
     2 اسفند 1400 07:41

     اومیکرون در من از کمردرد شدید شروع شد،بعدا گلودرد گرفتم، آب دهنم را که قورت میدم انگار شیشه قورت میدم،خیلی سخته. از امروز گلودردم کمترشده ولی آبریزش دماغم شروع شده(نمیتونم نفس بکشم) از چشمام هم 3روزه خودبخود آب میاد.

     پاسخ
    • داروساز
     2 اسفند 1400 23:16

     برای گلودرد شدید که در اکثر افراد اتفاق می افتد
     ۱ – غرغره کردن دیفن هیدرامین
     ۲-آبنبات سرد یا قرص آلتادین
     ۳- غرغره کردن بنزیدامین
     پیشنهاد میگردد.

     پاسخ
    • وای منممممممم ینی پدرمو در اورده، یکار باید بکنیم حالااااااا، ترو خدا اگر چیزی برای درمانش متوجه شدید ب منم بگید

     پاسخ
    • من هم امیکرون دارم گلوم به شدت درد میکنه آب دهانمم نمیتونم قورت بدم چیکار کنم؟کمک کنید

     پاسخ
    • من از مخالفان طب سنتی هستم ولی استثناً آب لیمو عسل آب گرم عجب جواب میده

     پاسخ
    • من سه روز سردرد شدید داشتم و روز سوم سردردم قطع شد و شروع به تب و لرز کردم بعد گرفتگی عظلات و درد در قسمت پشت مابین کتف و گلو گرفتگی کم

     پاسخ
    • دقیقا گلودرد وحلق وحنجره انگارداره جرش میدن،بدن دردوتب ولرزوافت فشارخون هم دارم،اما گلودردش داره منو دیوانه میکنه

     پاسخ
   • ماندانا.ف
    27 بهمن 1400 13:09

    عالی و تشکر از اطلاعات و زحمت پزشک عزیز

    پاسخ
    • سلام برای گلو درد حتما سیاه دانه و آسیاب و با عسل مخلوط و حتما روزی یک قاشق مصرف کنید

     پاسخ
   • ناشناس
    29 بهمن 1400 02:16

    سلام من حدود یک ماه پیش یا کمتر دچار سرما خوردگی و شاید همون امیکرون شدم و بعد از اون کلا پاهام درد میکنه میتونه از امیکرون باشه یا خیر ؟

    پاسخ
   • گلو درد چند روز طول می کشد ؟ آیا شما از داروهای خشک کننده استفاده کردید؟

    پاسخ
   • میترا رضاپور
    2 اسفند 1400 19:46

    بسیارعالی وجامع بود

    پاسخ
   • درود به دوستان عزیز.من سه دوز واکسن رو زدم و ۵ روزه درگیر اومیکرون شدم.بدن درد شدید مخصوصا کمردرد.سردرد عجیب و غریب.ولی دو روزه که خیلی بهتر شدم.اما افتاد روی بینی.کیپ شده و اصلا سرفه و آبریزش ندارم.و از ظهر امروز ناگهانی حس بویایی رو از دست دادم.کسی اگر تجربه ای داره کمک کنه.یکم ترسیدم.نمیدونم دقیقا بعد ۵ روز رو به بهبودی هستم یا نه

    پاسخ
    • سلام عزیزم منم از تیرماه کرونا گرفتم و حس بویاییم رو از دست دادم ولی هنوز برنگشته

     پاسخ
   • عالی

    پاسخ
   • سلام من دیشب تا صبح از شدت اینکه انگار خاک تو گلوم بود با خشک بود گلوم نتونستم بخوابم صحبم که بیدار شدم سردم بود ولی گلو دردم با خسکیش از دیشبم کمتر بود یعنی اومیکرون دارم

    پاسخ
   • محدثه درویشی
    27 اسفند 1400 13:47

    سلام من تقریبا یک روز پیش رفتم بیرون و باد شدیدی میزد و من لباس کم پوشیده بودم اومدم خونه پاستیل خوردم همین که خوردم گلو دردم شروع شد فکر کردم الرژیه قرص الرژی خوردم بعداش فردا صبحش هم گلو درد داشتم تا شب شب یهو تبم شروع شد و بدن درد قرص سرما خوردگی خوردم و صبح پاشودم تبم قطع شد ولی بدنم کوفته است و درد داره گلومم خیلی بهتر شد من قبل از این پیروز برم بیرون هیچ جا نرفتم کلا یک هفته کامل خونه بودم فقط چهارشنبه بود رفتم بیرون و باد زد اینجوری شدم به نظرتون اومیکرون دارم؟!

    پاسخ
   • تجربه من از امیکرون که امیدوارم مفید باشه.
    قرقره منظم آب نمک و پمپ آب نمک در بینی به کاهش درد و خارش گلو کمک می کنه‌. مصرف مایعات و سوپ خوبه. کلا وعده های غذایی تون رو تعدادشو زیاد کنید. استامینوفن تا حدی بدن درد رو کاهش می ده. آنتی بیوتیک هم اصلا خودسرانه مصرف نکنید‌ بدونید این بیماری با همه سختی هاش دوره ای داره و تموم میشه. سلامت باشید.

    پاسخ
  • علیاری
   26 بهمن 1400 10:45

   عالی بود ممنون

   پاسخ
   • سلام کسایی که بدن درد گلودرد وابریزش بینی دارن امیکرون گرفتن یانه

    پاسخ
   • من فقط صدام گرفته و کمی سرفه میزنم آیا امیکرون دارم؟

    پاسخ
   • سلام من چند روزه فقط گلو درد دارم و علایم دیگه نداشتم و امروز یکم ابریزش بینی دارم .و اما خب من اصلا از خونه بیرون نرفتم بدون ماسک اما خب از حمام که دراومدم و موی خیس رفتم حیات .حالا موندم سرماخوردگیه یا اومیکرون؟؟

    پاسخ
   • سلام بهتره شیر داغ با عسل بخورید تا التهاب گلو رو کم کنه

    پاسخ
   • گلو درد بسیار وحشتناک ،احساس میکنم لوزه ها و گلوم زخم شدن

    پاسخ
   • من و دخترم الان یک هفته هست گرفتیم با این حال که دکتر رفتیم آنتی بیوتیک مصرف میکنیم هنوز سرفه میکنیم غذا نمیتونیم بخوریم و دل ضعفه داریم من گونه هام سرخ شده

    پاسخ
  • با عرض سلام
   اولا سلامتی دست خداوند بلند مرتبه هست
   دوما با دعا و قران خواندن و طلب شفا از خدا بحق اهل بیت ثالثا با ذکر یاد خدا ( اذا مرضت فهو یشفینی و ننزل من القران ما هو شفا و رحمه للمونین) رابعا دمنوش گرم و خلطه های گیاهی زنجبیل و ادویه و … و اگه حالتون کاملا بده حمام با اب ولرم و در سطل یا ضرفتون نمک بریزید کاملا نمکی باشه و با دتول و هر چند دقیقه دهان و صورت و دماغتون رو بشوریر و استراحت کنید بخوابید و در حد امکان دور از نور باشید ان شا الله خداوند هیچ مسلمی را گرفتار بیماری نکنید آرزوی سلامتی دارم برای همه ی هم شهریای عزیزم آبادان و خوزستانی ها و هم وطنی های عزیزم و تمام مسلمانان جهان یا علی??

   پاسخ
  • سلام به همه من یه راهکاری میگم شاید همه تون مسخره کنید و بگید خُل شده ولی یکبارش که ضرری نداره محض خنده حتی
   دوستان یه نخ سیگار بکشید دودش و بدین پایین بعد فوت کنید بیرون
   امتحانش کنید حتی اگه غیر منطقی هم باشه
   من جواب گرفتم ولله راست میگم

   پاسخ
  • محمد عین علی افجه
   5 اسفند 1400 23:41

   شما بچه پیروزی هستی

   پاسخ
  • فاطمه زهرا رحیمی
   25 فروردین 1401 10:48

   سلام، بسیار جامع و کاربردی بود به صورت علمی خیلی توضیحات خوبی از سایت مفیدتون به دست آوردیم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید