Search
Close this search box.
مشاوره ژنتیک و ازدواج

مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج یک اقدام موثر در جهت تشخیص بیماریهای ژنتیکی و پیشگیری از تولد کودکان مبتلا است، از این رو برای کاهش هرچه بیشتر بیماری های ژنتیکی پیشنهاد شده تا به یک مشاور مراجعه نمایید، اولین اقدامی که یک مشاوره ژنتیک انجام میدهد، گرفتن آزمایش ژنتیک از زوجین می باشد. آزمایشهای ژنتیک پیش از ازدواج، عامل مهمی در کاهش تعداد معلولیت های مادرزادی به شمار می روند. همچنین این آزمایشات سبب افزایش کیفیت و استحکام ازدواج می شود.

هدف از آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج

هدف اصلی از انجام این تستها کاهش خطر انتقال بیماری های ارثی از والدین به فرزندانشان است خدمات ژنتیکی پیشگیرانه بر اساس غربالگری جمعیت، یک بخش جدایی ناپذیر از برنامه های سلامت کودک و مادر در دنیا است. غربالگری پیش از ازدواج این اطمینان را به زوج ها می دهد که آنها حامل بیماری نیستند و به آنها کمک می کند تا انتخاب آگاهانه ای داشته باشند.

در واقع اگر هر دو فرد حامل ژن های خاصی باشند، می توانند برای داشتن کودکی با شرایط ژنتیکی خاص آماده باشند، و یا اینکه با انجام تست های پیش از تولد در سه ماهه اول و یا دوم بارداری یا پیش از لانه گزینی از وضعیت سلامت جنین خود مطلع شوند.

Autorecessive 1024x688 1

روزانه ۸۰ کودک با ناتوانی های مادر زادی در ایران به دنیا می آیند. این میزان معادل ۳۰،۰۰۰ معلول در سال می باشد.

مزیت مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج

preconception genetic testing

مهمترین فایده برای مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج آگاهی از وضعیت سلامت فرزندان در آینده است که سهم قابل توجهی در حفظ و پایداری روابط زوجین دارد. در واقع بیشتر بیماری های ژنتیکی مانند تالاسمی به صورت مغلوب به ارث می رسند به این معنا که هر دو والد باید حامل ژن معیوب باشند و هر دو، ژن معیوب خود را به فرزند خود منتقل کنند. به عبارت دیگر اگر تنها یکی از والدین حامل ژن معیوب باشد کودک آنها به بیماری مبتلا نمی شود و در صورت حامل بودن هر دو والد شانس ابتلا به بیماری در هر بارداری فقط ۲۵% است.

طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت نزدیک به ۳% جمعیت جهان از تالاسمی رنج می برند که بیشتر آنها در منطقه خاورمیانه زندگی می کنند. بنابراین برنامه ای را تحت عنوان ” غربالگری و مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج” ( PMSGC) با هدف ریشه کن کردن بیماری تالاسمی معرفی کرد.

 • ایران در سال 1997 به این برنامه ملحق شد و با پیشنهاد مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و انجام تست تشخیص فرد حامل (carrier Detection) گام مهمی در جهت شناسایی افراد حامل و در نتیجه کاهش تولد کودکان مبتلا برداشت. همچنین ایران در سال 2003 با افزودن تست تشخیص پیش از تولد و اصلاح قوانین مربوط به سقط، از تولد هزاران جنین مبتلا به تالاسمی جلوگیری کرد. تا سال 2004 بیش از 50% ازدواجها بین افراد حامل ژن معیوب تالاسمی در ایران کنسل شد و میزان تولد کودکان مبتلا به تالاسمی تا 80 % کاهش یافت.

ازدواج فامیلی و ژنتیک

ازدواج فامیلی یکی از علت های مهم اختلالات ژنتیکی در نوزادان است. مطالعات نشان می دهد که در ازدواج فامیلی درجه دو احتمال تولد کودک مبتلا یا معلول بیش از دوبرابر است. ارتباط بین ازدواج فامیلی و مشکلات سلامتی شامل مشکلات قلبی و ریوی و همچنین سندرم داون،که نقش وراثت در آن ثابت شده است، در جوامع مختلف قابل مشاهده است.

در حال حاضر میزان ازدواج فامیلی در ایران ۶/۱۲% است که بیشترین میزان در استان زنجان با ۶/۴۹% گزارش شده است.

امتیاز نوشته 3.2 با 6 رای

53 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  پدر بنده در ازدواج اول خود با دختر عموی خودشون ازدواج کردن که حاصل این ازدواج ۵ فرزند بود
  ۳ پسر و ۲ دختر
  یکی از پسرها دچار کم توان ذهنی شده بود و در سن ۲۶ سالگی فوت کرد، ۲ برادرم دیگه سالم و البته ۲ خواهرم هم در سلامت
  بعد از اون ازدواج، مجدد ازدواج کردن با مادرم
  و ۲ خواهر و ۲ برادریم علاوه بر خواهر برادرهای بالا
  تمام خواهر و بردارها ازدواج کردن و صاحب فرزند شدن و هیچکدوم خداروشکر مشکلی نداشتن و ندارن

  بنده الان قصد ازدواج دارم
  میخواستم بدون آیا اختلالی که در یکی از بردارهام اتفاق افتاد که از همسر اول پدرم بوده و من از همسر دوم
  ممکنه در زمان فرزند دار شدن من مشکلی ایجاد کنه و تاثیری داشته باشه؟

  1. با سلام. آیا ازدواج پدر و مادر شما هم خویشاوندی بوده؟ تشخیص کم توانی ذهنی برادرتون چی بوده؟ آیا از سمت خانواده مادری پدرتون موارد مشکوکی بوده؟ تمامی این سوالات و موارد بالینی و ریزتر در طی جلسه مشاوره با شما بررسی می شه و بعد از اون در صورت صلاحدید متخصص آزمایش ژنتیک براتون تجویز و در مجموعه انجام داده خواهد شد.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. ازدواج پدر و مادر من فامیلی نبوده و هیچ مشکلی در خانواده مادری و پدری نیست در سایر افراد، کم توان ذهنی در قدرت تکلم و حرکتی بود
    ممنون از پاسخ شما بزرگوار

 2. باسلام واحترام
  آیا بیماری آسیب عصب محیطی غیر ارثی آقا به فرزند منتقل می شود؟ آیا راهی برای جلوگیری از انتقال بیماری به جنین وجود دارد؟

  1. با سلام. تشخیص شما با چه آزمایشی داده شده؟ از کجا اطمینان دارید که غیر ارثی است؟
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 3. درود
  من میخوام با دختر داییم ازدواج کنم،هر دوی ما کم خونی داریم و اینکه توی فامیل مادری نامزدم سندروم داون دارن،ازدواج ما مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. با سلام. شما با توجه به ازدواج فامیلی و کم خونی ژنتیکی باید حتما ویزیت بشید و تحت نظر پزشک متخصص ژنتیک باشید تا فرزند سالمی داشته باشید. بروز سندروم داون هم ارتباطی با ازدواج فامیلی ندارد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 4. سلام وقت بخیر
  بنده میخواستم با یه خانومی ازدواج کنم
  متاسفانه یکی از برادرهاشون به علت نارسایی کبد فوت شدن و یکی دیگه پیوند کبد زدن
  میخوام بدونم مشکلی پیش نمیاد برا بچه های ما؟
  یا راهکاری داری برا تشخیص این موضوع ممنونم

  1. با سلام. با توجه به شرایطی که ذکر کردین احتمال ارثی بودن اختلال ارثی در خانواده بالا هست. شما باید مشاوره ژنتیک بشید و با صلاحدید آقای دکتر افراد مورد نظر ایشون تست ژنتیک بدن و بعد پیش از بارداری تحت مظر ما می تونین از انتقال جهش به فرزندتون جلوگیری کنیم.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 5. اگر خانم مبتلا به پسوریازیس با آقا مبتلا به اکتیوز خفیف ازدواج کنه، در بچه دار شدنشون مشکل ایجاد میشه؟

  1. با سلام. از انجایی که هر دو بیماری درگیری بافت پوست دارند، بهتر است تحت نظر پزشک متخصص ژنتیک ازدواج صورت بگیرد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 6. سلام وقتتون بخیر.پدرو مادر بنده دختر عمو و پسرعمو هستند.دختر عموی بنده مبتلا به cpهست قصد ازدواج با آقای رو دارم که پسرخاله ایشون مبتلا به سندرم دوان هست.میخواستم بدونم تولد فرزند مبتلا به بیماری های این چنینی چقدر محتمل هست؟و اینکه آزمایش ژنتیک نیاز هست یا خیر؟

  1. با سلام. ازدواج های فامیلی در خانواده به خودی خود بروز بیماری های ژنتیکی را بالا می برد. در صورت شزایطی مانند شما با بروز اختلالات که دیگر واجب است. برای رسیدن به جواب پرسش هاتون باید ابتدا توسط پزشک متخصص ویزیت بشید. شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 7. اگر زن ناقل بیماری ناشنوایی باشه ولی مرد ناقل نباشه چقدر احتمال داره پسر یا دختر اونا مبتلا به ناشنوایی شود ؟ و اگر زوجین فامیل باشند احتمال بیشتر است یا چون مرد ناقل نیست فرقی نداره که فامیل یا فامیل نیست .

  1. با سلام. با توجه به نوع ناشنوایی (ایزوله، چه سندرومی؟)، نسبت فامیلی چیست؟ همه این موارد باید در طی مشاوره ژنتیک شما بررسی شود.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 8. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید میخواستم ببینم اگر آقایی دوران کودکی دچار ITPبشه و تو جوانی به علت عدم افزایش پلاکت و مقاومت به درمان تحت اسپلنکتومی قرار گرفته باشه
  آیا احتمال خطر و انتقال به فرزند وجود داره؟نیاز به ازمایشات انعقادی و یا سندروم ها ویا APS,لوپوس هست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 9. سلام وقت بخیر. سه تا خواهر دارم که خواهر سوم من مبتلا به اسکیزوفرنی هست. خودم فرزند آخر و سالم هستم ازونجایی که این بیماری زمینه ژنتیکی داره میخواستم بدونم آزمایشی هست که قبل ازدواج احتمال ناقل بودن خودم به فرزندانم رو نشون بده؟ در ضمن توی فامیل هیشکی این بیماری رو نداره.

  1. با سلام. اسکیزوفرنی زمینه ژنتیکی پیچیده ای دارد، باید حتما توسط متخصص ژنتیک در مجموعه ویزیت بشید.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 10. سلام دکتر منم مینور وخوانمم هم مینور هستیم رفتیم برای دکتر کیخوایی کفت اصلا نمیشه ازدواج کنی ما هم ازدواج کردیم الانم میترسیم بچه معلول بشه

  1. با سلام. در ابتدا هردو برای مشاوره ژنتیک به ما مراجعه کنید و آزمایش ژنتیکی تالاسمی بدهید تا جهش های شما مشخص شود. بعد از اون با استفاده از روش های PGD و PND می تونین برای داشتن فرزند سالم اقدام کنید. شماره های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 11. سلام پدرو مادرمن دختر عمو پسر عمو هستند ومن می خوام با پسرعموی آنها ازدواج کنم چقدر احتمال اختلال ژنتیکی وجود داره؟

  1. با سلام. شما نرخ همخونی بالایی با همسر آیندتون دارید و احتمال بروز بیماری های ژنتیکی در فرزند شما را تنها پس از انجام مشاوره ژنتیک توسط پزشک متخصص ژنتیک (بررسی سوابق فردی و خانوادگی از نظر اختلالات مشکوک) و در صورت صلاحدید آزمایش ژنتیک می توان اظهار کرد. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 12. سلام
  ببخشید من میخوام با وختری ازوواج کنم که هم دختر داییمه هم دختر عمه توی فامیل هم ژن معیوب و شخص معلول نداریم خواستم بدونم امکان داره بچه ما دچار اختلال ژنتیکی بشه؟

  1. با سلام. به علت بالا بودن میزان همخونی باید حداقل مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و پیش از بارداری بشین و پزشک متخصص ژنتیک تشخیص می دهد که ایا ریسکی در خانواده وجود دارد یا نه. در بسیاری از موارد افراد حامل ژن معیوب هستند و خودشان با یک نسخه ژن معیوب بیماری را بروز نمی دهند ولیکن در ازدواج فامیلی و انتقال به فرزند، فرزند مبتلا می شود. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 13. اگر دو نفر بخوان ازدواج کنن که یکی از اقوام درجه دو ناشنوا هستن خودشون هم فامیل هستن دچار مشکل میشوند؟

  1. با سلام. باید ویزیت متخصص ژنتیک بشید تا مشخص بشه نیاز به آزمایش دارید یا نه. نوع ناشنوایی (سندرومیک یا ایزوله)، سن و باقی موارد در تصمیم گیری مهم هستند. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 14. سلام خسته نباشید برادر مک قصد ازدواج با دختر خاله ام رو دارن که دختد خاله ام هم پدر ومادرشون دختر خاله و پسرخاله هستن
  آیا احتمال معلولیت در بچه ها وجود دارد اگر ازدواج کنن؟ هزینه ازمایش ژنتیک پیش ازدواج رو هم لطفا بفرمایبن
  خیلی ممنون

  1. با سلام. احتمال بروز بیماری های ژنتیکی، شامل معلولیت های مرتبط، در ازدواج فامیلی که البته بری شما با توجه به این که نسل قبل هم ازدواج فامیلی بوده، بیشتر از سایر افراد جامعه است. تنها پس از ویزیت متخصص ژنتیک و در طی جلسه مشاوره، ترسیم شجره و پرسش و پاسخ ها است که تست لازم تجویز می شود، اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 15. سلام من آزمایش برا ازدواج دادم هر دو سیکل سل هستیم
  بعد میگن اگ باهم ازدواج کنیم۰/۰۲۵ممکن بچه معیوب دربیاد
  یعنی قبل ازدواج نمیشه باقرص چیزی درمانش کرد؟

  1. با سلام. شما پیش از بارداری باید تحت نظر متخصص ژنتیک باشین. هر دو تست ژنتیک سیکل سل بدین تا جهش ایجاد کننده بیماری مشخص شود. سپس با روش های ژنتیکی مانند PND و PGD می تونین مانع از انتقال بیماری به فرزندتون بشین. برای دریافت اطلاعات بیشتر و تخصصی تر باید با پزشک متخصص ژنتیک مشاوره بشین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام من همسرم پسرعمومه پدرومادر و خواهر برادرمون خداروشکر مشکلی ندارند اما یکی از عموهام و یکی دایی هام چون ازدواج فامیلی داشتن بچشون مشکلات ژنتیک داشت . خواستم بپرسم روی ما تاثیر داره بخوایم بچه دار شیم؟ هزینه ی آزمایشات سنگینه برامون فراهم نمیشه

 16. سلام وقت بخیر؛ معذرت میخوام یک سوالی داشتم راهی وجود داره برای جلوگیری از بیمار شدن فرزند در ازدواج دخترخاله و پسرخاله؟

  1. با سلام. بله در اولین قدم باید برای مشاوره ژنتیک ازدواج فامیلی توسط متخصصین ما ویزیت بشین. طبق دستور پزشک متخصص ژنتیک آزمایشات لازم را انجام دهید. در صورت وجود ژن معیوب می توان با استفاده از روش های ژنتیکی از انتقال آن به فرزند جلوگیری کنید.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 17. سلام مادر من سابقه ای سقط جنین داشته است آیا این مشکلی در ازدواج من ایجاد خواهد کرد؟
  ارتباط اش رو میشه توضیح بدید؟

  1. سلام. سابقه نوع سقط مادرتون مادرتون باید بررسی بشه. و بعد اگر مشکوک به عوامل ارثی بشویم می توان سوال شما را پاسخ داد.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 18. با سلام. من مادرم ناشنوا هستش و بابام سالم ما بچه ها هم سالم هستیم میخوام با پسر خالم ازدواج کنم از این میترسم در اینده بخاطر ازدواج فامیلی به مشکل بر بخوریم لطفا راهنماییم کنین
  میدونم که پیشرفته شده ولی بازم میترسم

  1. با سلام. برای ازدواج فامیلی و سابقه ناشنوایی که مطرح کردین باید ویزیت شوید. برای دریافت وقت با ما در تماس باشین 88662820-021 و 88662821-021

 19. با سلام. من مادرم ناشنوا هستش و بابام سالم ما بچه ها هم سالم هستیم میخوام با پسر خالم ازدواج کنم از این میترسم در اینده بخاطر ازدواج فامیلی به مشکل بر بخوریم لطفا راهنماییم کنین
  میدونم که پیشرفته شده ولی بازم میترسم از

 20. سلام ببخشید من مادرزادی سی پی خفیف هستم وبادخترخانمی که ازنوجوانی گوششون درست نمیشنوه می خواهم ازدواج کنم ایا بچه ممکن مشکل پیداشود متشکرم

 21. سلام . وقت بخیر ، من قصد ازدواج با خانمی رو دارم که پدرشون کر و لال مادرزاد هستند ، البته دختر خانم و برادرشون هر دو سالمند، ازمایش نیاز هست بدهم

  1. با سلام. بله ایشون ممکن است حامل ژن معیوب باشن. بهتر است پیش از بارداری ویزیت بشین تا در صورت نیاز براتون آزمایش تجویز بشه. برای اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت حضوری و آنلاین با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

  1. سلام من میخوام ازدواج کنم شواهرم قد کوتاه هس واسترس دارم نکنه بچه ام هم قد کوتاه باشن میخوام از شماها کمک بگیرم

   1. با سلام. بسیاری از موارد کوتاهی قد ژنتیکی است. پیش از بارداری مشاوره ژنتیک بگیرید.

     1. با سلام. نقرس در اثر ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی ایجاد می شود. عامل خطر اصلی برای ایجاد نقرس هیپراوریسمی است. در واقع هایپراوریسمی و نقرس بیماری های شایعی هستند که مدت هاست به عنوان یک اختلال ارثی نیز شناخته شده اند. چاقی، دیابت و نارسایی مزمن کلیه با توارث چند عاملی با نقرس مرتبط هستند. علاوه بر این، عوامل اجتماعی مانند مصرف پروتئین و الکل بر سطح اسید اوریک سرم تأثیر می گذارد. برای دریافت وقت مشاوره ژنتیک تخصصی در این زمینه به صورت آنلاین و تلفنی و حضوری می تونین با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

 22. سلام بنده قصد ازدواج با دختری رو دارم که این سوابق رو دارند: برادر کوچکترش اوتیسم داره، پسر خاله ش ، سندروم داون، مادرشون در اثر سرطان معده از دست دادن و مادربزرگشون هم سرطان سینه داشتن که درمان شدن، خود من در فامیل اختلالات ژنتیکی یا سرطان نداشتیم اما خودم از بچگی کم حرف بودم و شاید اوتیسم خفیف داشتم هرچند ضریب هوشی و قدرت یادگیری بالا داشتم از بچگی و عادی بوده زندگیم. میشه راهنمایی کنید در صورت مراجعه به کلینیک چه آزمایش های قبل از ازدواج میشه داد و چقدر میشه به آینده ژنتیکی ازدواج بخصوص در مورد بچه دار شدن آگاه شد؟ و اینکه احتمالا اختلال ژنتیکی در بچه ها چقدر خواهد بود ؟

   1. با سلام…
    من میخوام با دختری ازدواج کنم که پدرش تلاسمی و لَم و نمیتواند درست حرف بزند…
    الانم دوتامون مینور هستیم..
    بنظرتون باید آزمایش ژنتیک بدیم؟؟
    و اگه اینطور هستش هزینه ی آزمایش چقدر هستش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه

اشتراگ گذاری این خبر:

آخرین مقالات: