Search
Close this search box.
درمان کچلی و طاسی با استفاده از سلول های بنیادی (ژنتیک)

درمان کچلی با استفاده از سلول های بنیادی (ژنتیک)

ریزش مو معضلی همه گیر و جهانی است. ممکن است شما هم جز افرادی باشید که کم شدن موها برایتان تبدیل به نگرانی هر روزه شده باشد. در این حالت احتمالا از دست دادن موها  باعث کاهش احساس رضایت و اعتماد به نفس­تان شده است. 

شما تنها نیستید؛ ریزش مو، معضلی جهانی  است!

همه ما حداقل یک بار برای بازه‌های زمانی کوتاه یا بلند ریزش مو را تجربه کرده‌ایم. مسئله ناخوشایندی که می­تواند بر زیبایی و سلامتی اثرات مخربی باقی بگذارد. طبق  جدیدترین آمار گزارش شده بیش از %40  از جمعیت کشور از مشکلات ریزش مو یا کچلی رنج می‌برند.  مردان ممکن است تا 80 سالگی تقریباً 70 درصد و زنان تا سن 60 سالگی تا 80 درصد موهای خود را از دست بدهند! خواندن این اعداد و ارقام ممکن است شما را دچار وحشت کند اما خوشبختانه امروزه طیف وسیعی از درمان­های پیشرفته به منظور تقویت و رویش مجدد موها وجود دارد.

ریزش مو میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد. استرس روزانه، تغذیه و سبک زندگی در کنار عوامل ژنتیکی و محیطی بر سلامت موها موثر هستند. زمانی که موها بر اثر عوامل ژنتیکی و تغییرات هورمونی دچار ریزش شود اصطلاحا فرد دچار ریزش مو آندروژنیک (Androgenetic Alopecia)  شده است. ریزش مو آندروژنیک هم در مردان و هم در زنان شایع بوده و میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از آن رنج می‌برند. همین مسئله باعث شده شرکت‌ها و مراکز پژوهشی متعددی در دنیا برای ارائه راه‌حل‌های مناسب برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت مو ایجاد شود.

در متون باستان بارها و بارها به اکسیر جوانی اشاره شده. ردپای این اکسیر را می­توان در جدیدترین تحقیقات دانشمندان دنبال کرد. سلول­های بنیادی دارای نیروی بی نظیر جوانی هستند. همان نیرویی که در افسانه از آن به نام اکسیر جوانی یاد شده. نیروی درمانی سلول­های بنیادی که در عصاره آن یافت می شود اعجاز نهفته­ ای است که همواره در بدن شما وجود داشته است.

روش های متداول برای درمان کچلی چیست؟ هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؟

 • PRP (پی آر پی)

در تکنیک های درمانی مبتنی بر سلول، روشPRP  یکی از شناخته شده ترین راهکارهای درمانی است. در این روش از پلاکت ها (یکی از اولین فاکتورهای دفاعی بدن در مقابله با زخم ها یا بریدگی ها) استفاده می شود. جداسازی این سلول ها از خون و تزریق مستقیم به ناحیه آسیب دیده فرآیند بهبودی را می تواند تسریع کند. پلاکت ها دارای طیف وسیعی از انواع هورمون ها و فاکتورهای رشد هستند و در مورد انواعی از طاسی می تواند به رویش مجدد موها کمک کند. در این روش از بیمار خون گرفته شده و پلاکت ها بعد از سانترفیوژ جدا شده و به ناحیه طاس تزریق می شود. علی رغم شهرت بالا و متداول بودن این روش ، میزان اثربخشی آن همچنان بحث برانگیر و دارای ابهامات است. روش PRP حتی در چندین مطالعه بالینی ناکارآمد گزارش شده است.  از طرفی این روش با توجه به استفاده از پلاکت ها در افرادی با سابقه مشکلات خونی ،سرطان یا حساسیت شدید خطرناک بوده و منع استفاده دارد.

 • درمان کچلی با مزوتراپی :

مزوتراپی روشی است که با تزریق های سطحی و زیر جلدی موجب تحریک زیستی سلول ها می شود. محلول های تزریقی معمولا حاوی داروهای رقیق شده مانند ماینوکسیدیل، ویتامین ها، مواد مغذی و فاکتورهای رشد است. ترکیبات مورد استفاده در درمان مزوتراپی پوست سر را تغذیه کرده و ضخامت و رشد مو را تقویت می کند و در نتیجه به جلوگیری از ریزش مو کمک خواهد کرد. البته مزوتراپی را نمی توان یک روش دائمی در نظر گرفت. همچنین لازم است در نظر داشته باشید که این روش برای استفاده در چندین محدودیت دارد، از جمله: افرادی که به دلیل مشکلات ژنتیکی از کیفیت موی خوبی برخوردار نیستند، زنان حامله، افرادی که به دلیل بیماری هایی مانند سیفلیس دچار ریزش مو می شوند، افراد مبتلا به دیابت، هپاتیت، هموفیلی، ایدز و غیره. علاوه بر این موارد، مزوتراپی در مردان بالای 40و زنان بالای 60 سال یا افراد مبتلا به طاسی شدید آندروژنی تاثیر چندانی ندارد.

 • درمان ریزش مو با لیزر:

در لیزر درمانی مناطق آسیب دیده پوست سر توسط نور با طول موجی مشخص مورد هدف قرار گرفته و  این عمل موجب بهبود گردش خون و در نهایت کاهش ریزش مو می شود. عملکرد لیزرها از طریق کاهش التهاب و بهینه سازی منبع انرژی سلول ها (ATP) است.

 • انواع داروها :

علی رغم تحقیقات و مطلعات گسترده پیرامون مسئله کچلی، به منظور بهبود و رویش مجدد موها و رفع مشکل طاسی تنها تعداد بسیاری محدودی از درمان ها با تاییده سازمان جهانی غذا و دارو در دسترس هستند. مهارکننده های  5-آلفا ردوکتاز ( به منظور کاهش اثرات اندروژنتیک بر فولیکول مو)، ماینوکسیدیل  (تحریک رشد موها ) به عنوان موثرترین و متداول ترین داروهای ارائه شده برای طاسی هستند. البته این داروها برای همه بیماران نتیجه بخش نبوده و علاوه بر این می توانند برای بسیاری عوارض جانبی، خواص تراتوژنیک ، التهاب یا آسیب های دیگر پیش بینی نشده به همراه داشته باشند.

 • کاشت مو:

کاشت مو به عنوان آخرین راه حل برای بازیابی جوانی و درمان کچلی شناخته شده. البته این روش برای همه افراد مبتلا به کچلی نمی تواند مناسب باشند. برای اینکه کاندید مناسبی برای پیوند مو باشید ضروری است بانک موی سالم و کافی در قسمت هایی که ریزش ندارند (معمولا قسمت های پایین تر سر ) وجود داشته باشد تا بتوان موهای ناحیه بدون ریزش را به ناحیه دارای طاسی انتقال داد. این روش علاوه بر تهاجمی بودن حتی در صورت انجام موفقیت آمیز چالش های خودش را به همراه  دارد. مراقبت از موهای کاشته شده یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی است که کاشت مو انجام می دهند. نیاز است به طور مستمر افراد از داروها و محلول ها استفاده کنند ( مثلا ماینوکسیدیل) و به طور دائمی سایر روش های مراقبتی و درمانی برای نگهداشت موهای کاشته شده در نظر داشته باشند.

خبر خوب این است که در حال حاضر امکان بهره مندی از محصولات پوست و مو بر پایه سلول های بنیادی، در ایران هم وجود دارد!

سرم موی PGstem+hair محصول دانشبنیان شرکت پارسی ژن برای اولین بار در دنیا از اکسیر سلولهای بنیادی شما استفاده می کند.  PGstem+hair  تقویت کننده و احیا کننده مو، غنی از ترکیبات موثر سلول های بنیادی است. این اکسیر پر قدرت بر نواحی از سر که دچار رشد موی کم و ضعیف هستند اثر گذار است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت این محصول با کلینیک ساواژنوم در ارتباط باشید.

 • سلول بنیادی، دارایی ارزشمند بدن انسان

سلول های بنیادی به عنوان ماده اولیه شکل گیری بدن شناخته می شود. سلول هایی ارزشمند با قابلیت های بسیار که سرشار از مواد و فاکتورهایی هستند که می توانند مصارف درمانی یا حتی زیبایی داشته باشند. سلول های بنیادی به روایتی  ارزشمندترین دارایی بدن انسان است. این سلول ها غنی از مواد و ذراتی هستند که خاصیت ترمیم و احیاکنندگی دارند. اثرات معجزه گر این سلول ها سال هاست که مورد توجه دانشمندان بوده.

در حقیقت سلول هاي بنيادي ریزمحیطی را با مقادیر فراوان از فاکتورهای رشد و سیتوکین ها، پروتئین های ماتریکس خارج سلولی و هورمون ها و… فراهم مي کند که به  کارگیری این محیط عاری از سلول (سکرتوم) می تواند مورد توجه ویژه در مقاصد درمانی باشد و درارتباط با ارتقا سلامت و جوانی و ترمیم بافت ها عمل نماید.

مطالعات اخیر دانشمندان در حیطه سلول درمانی تمرکز ویژه ای برسلول های بنیادی داشته تا بتواند ازاین سلول ها به عنوان ابزار موثر در حیطه پزشکی بازشناختی و ترمیم بافت ها استفاده کند.

امروزه استفاده از درمان هایی بر پایه تحریک سلول های بنیادی در درمان بسیاری از بیماری ها و حتی حوادثی مانند سوختگی معجزه وار اثر می کند. ترکیبات گرفته شده از اکسیر سلول های بنیادی به صورت روزمره در بهبود و درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد و در عین حال میتواند باعث افزایش کارایی سایر سلول های بدن شود.

فارغ از اینکه چند سال دارید، یکی از علت های اصلی ریزش مو، پیری سلول های بنیادی مسئول رویش مو در شماست.

اثرات معجزه گر سلول های بنیادی بر سلامت پوست و مو

کچلی و مشکلات ریزش مو از یک منظر درواقع پیری سلول های بنیادی مسئول رویش مو است.  در حقیقت فارغ از اینکه چند سال دارید، یکی از علت های اصلی ریزش مو پیری سلول های بنیادی شماست.

یکی از راه حل های که در طی دو دهه ی اخیر مورد توجه محققان قرار گرفته، مشتقات و پروتئین های حاصل از سلولهای بنیادی است. این پروتئین ها مجموعه ی از سیتوکین ها و فاکتورهای پروتئینی هستند که در مجموع و بصورت ترکیبی از مسیرهای مختلف از ریزش مو جلوگیری کرده و به تقویت آن کمک می کنند. بدین منظور سلول های بنیادی مزانشیمی را از منابع مختلفی مانند چربی، بندناف، مغز استخوان و … استخراج کرده و کشت می دهند. سپس پروتئین های ترشح شده از سلول های کشت داده شده یا پروتئین های سلولی را استخراج کرده و با  تزریق زیرجلدی یا مصرف موضعی از آن برای درمان ریزش مو استفاده می کنند. مطالعات کلینیکی متعددی اثر گذاری پروتئین های سکرتوم حاصل از سلول های بنیادی را تایید کرده اند.

اگرچه استفاده از سلول های بنیادی برای درمان کچلی تکنیک جدید و نوپایی است اما مطالعات گسترده انجام شده اخیرا گزارشات امیدوار کننده ای در مورد اثرگزاری این سلول ها در احیا و رویش مجدد موها ارائه کرده است. نتایج نشان می دهد که استفاده از این سلول ها می تواند یک استراتژی درمانی جایگزین و امید بخش باشد.

اخیرا چندین مطالعه بالینی و آزمایشگاهی تاکید کرده است که  محیط شرطی (Conditioned Medium) گرفته شده از سلول های بنیادی اثرات ترمیمی بر رویش مو و درمان طاسی دارد. در واقع استفاده از ترشحات و فعالیت پاراکرین سلول های بنیادی که غنی از فاکتورهای رشد و سایتوکین ها و هورمون ها است می تواند در رویش مجدد مو و ترمیم سلول های فولیکول مو موثر باشد.

استفاده از سلول های بنیادی در درمان ریزش مو و طاسی یک استراتژی درمانی جایگزین و بسیار امیدوار کننده است.

درمان مبتنی بر عصاره سلول بنیادی میتواند تزریقی یا حتی موضعی باشد!

تا پیش از این اکثر درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی در طاسی به صورت تزریقی مورد استفاده قرار میگرفتند اما اخیرا نتایج موفقیت آمیزی از یک کارآزمایی بالینی ارائه شده است که اثبات می کند به جای روش های تزریقی، استفاده موضعی از عصاره سلول های بنیادی در درمان بیماران مبتلا به طاسی می تواند به رویش مجدد موها کمک قابل توجهی کند. استفاده از محلول موضعی به دست آمده از این سلول ها م یتواند به عنوان یک استراتژی جایگزین برای رویش مجدد موها مورد استفاده قرار گیرد. این محصولات موضعی باعث بهبود رشد موها هم از جهت تعداد و هم از جهت ضخامت میشود.

با پیشرفت هر روزه تکنولوژی این امکان وجود دارد که  از قدرت بی نظیر سلول های بنیادی به شکل ساده تری بهره برد.

مزایای مصرف موضعی عصاره سلول های بنیادی

با پیشرفت هر روزه تکنولوژی اکنون این امکان وجود دارد که  از قدرت بی نظیر سلول های بنیادی به شکل ساده تری بهره برد. عصاره سلول های بنیادی در قالب محلول های موضعی کار را بسیار آسان  کرده. این محلول ها در عین اثر بخشی سهولت مصرف داشته و بی خطر هستند. هم چنین عدم نیاز به مراجعه پی در پی به کلینیک ها و مراکز درمانی محلول های موضعی را به گزینه های جذابی تبدیل می کند.

آیا استفاده از سلول های بنیادی برای انواع کچلی موثر است؟

درمان با سلول های بنیادی بهترین گزینه برای افرادی است که ریزش موی متوسط تا شدید دارند. افرادی که از انواع حاد آلوپسی و ریزش مو رنج می برند، می توانند تحت درمان با سلول های بنیادی قرار بگیرند. به دلیل رویکرد غیر تهاجمی، هیچ عارضه جانبی عمده ای در درمان با سلول های بنیادی برای مو وجود ندارد. هم مردان و هم زنان در سنین مختلف می توانند برای درمان ریزش مو تحت درمان با سلول های بنیادی قرار گیرند. این روش کمک می کند خط موی از دست رفته و  طاسی های سکه ای که به دلایل متعدد ایجاد شده است، بازیابی شود.

بیمارانی که به دلیل تغییرات هورمونی دچار ریزش موی سکه ای و یا طاسی می شوند، می توانند کاندیدای مناسبی برای درمان با سلول های بنیادی باشند. اگرچه، افرادی که از یک بیماری شدید مانند آلوپسی توتالیس (طاسی کامل سر) یا آلوپسی یونیورسالیس (نوعی بیماری خود ایمنی که فرد دچار طاسی سرتاسری و ریزش مو در کل بدن خود می شود.) رنج می برند، به عنوان کاندیدای ایده آل برای درمان مو با سلول های بنیادی در نظر گرفته نمی شوند. این به این دلیل است که این افراد فولیکول های کافی ندارند که بتوان برای کشت سلول های جدید از آن استفاده کرد.

مزایای استفاده از محصولات مبتنی بر سلول های بنیادی چیست ؟

 • اگر کاشت مو انجام دادید: کمک به تقویت و حفظ موهای کاشته شده و موهای طبیعی
 • اگر به کاشت مو فکر می کنید: تقویت و احیا بانک مو پیش از انجام کاشت
 • جلوگیری از کچلی و کاهش موی سر
 • بهره مندی از خواص بی نظیر سلول های بنیادی در قالب یک تقویت کننده مو

محصولات مبتنی بر عصاره سلول های بنیادی به شما کمک می ‍کند نسخه زیباتر و سالم تری از خود بسازید.

محصولات بر پایه سلول های بنیادی در کشورهای متعددی تولید و مصرف می شوند.

اگرچه تکونولوژی استفاده از سلول های بنیادی در محصولات زیبایی و مراقبتی پوست و مو اخیرا معرفی شده. اما در همین زمان کوتاه شرکت های متعددی در سرتاسر دنیا اکسیر حاصله از سلولهای بنیادی را فرموله کرده و بصورت تجاری درآورده اند. این محصولات به عنوان تقویت کننده پوست و مو در اروپا و آمریکا و همچنین کشورهای آسیایی تولید و به فروش می رسند. خبر خوب این است که امکان بهره مندی از محصولات مبتنی بر سلول های بنیادی در ایران هم وجود دارد!

PGstem+hair

شرکت پارسی ژن راه کهکشان اخیرا  سرم موی PGstem+hair  را معرفی کرده است. این محصول دانش بنیان حاصل تحقیقات محققین برجسته کشور و بر پایه تکنولوژی مهندسی سلول های بنیادی است. این تقویت کننده و احیا کننده مو غنی از ترکیبات موثر این سلول ها است. در واقع اکسیر پر قدرت سلول های بنیادی بر نواحی از سر که مبتلا به پیری و دچار رشد موی کم و ضعیف هستند اثر گذار است.

نوآوری این محصول استفاده از قدرت بی نظیر درمانی سلول های بنیادی جوان خود شما است. با استفاده از تکنیکی کاملا اختصاصی و منحصر به فرد اکسیری از سلول های بنیادی استخراج می شود که در بر گیرنده خواص سلول های بنیادی اولیه است. این سرم تقویت کننده و احیا کننده موثر بر شادابی و جوان سازی سلول های بنیادی مسئول رویش مو است.

گذر زمان  بر چهره و جسم ما ردپایی عمیق به جا میگذارد.  ما به دنبال کمرنگ کردن ردپای گذر زمان هستیم.

درباه ما و روش های ارتباط با ما

ما با استفاده از فناوری مهندسی سلول های بنیادی محصولاتی فرد محور با مصارف متعدد درمانی و زیبایی تولید می کنیم.  تلاش ما برای پایداری بیشتر جوانی و سلامتی در انسان ها و گسترش بیشتر محصولات مبتنی بر پزشکی شخصی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت سرم موی غنی شده از عصاره سلول های بنیادی با کلینیک ساواژنوم -داخلی 106 و شرکت پارسی ژن راه کهکشان در ارتباط باشید.

A treatment that stems from inside Cures All.

18 پاسخ

 1. سلام
  سوالی داشتم
  تزریق اگزوزوم مو برای خانمی که در چند ماه آینده قصد بارداری داره مشکلی برای نوزاد در آینده بوجود می آورد؟

 2. سلام و عرض ادب

  جسارتا چرا نمونه افرادی که درمان شدند رو نمیذارید تا شاهدی باشه بر ادعای شما؟

 3. با استفاده از نانو تکنولوژی میتوان به اشکال انرژیتیک رسید که میتوان تغذیه مناسب با این اشکال انرژتیک نانویی ساخت و بدن را تقویت کرد و با تقویت این نوع غذا به نامیرایی صد در صد رسید و تمامی اعضائ بدن انسان از 55 سالگی به 25 سالگی تغییر قیافه خواهد داد چطوریکه در امریکا به این روش با ژنتیک کرم همیشه جوان که در اقیانوسها یافت میشود رسیده اند. ولی این تغییر ساختار توسط نانو تکنولوژی فراگیر خواهد شد. موج پنجم در این روش جاویدان ماندن انسان شگفت انگیز خواهد بود.

   1. سلام من کل موهای سرم کلا خیلی کم پشت الان 20 سال هر اقدامی کردم ازجمله PRP. قرص بیوتین وزینک ویتامین مختلف روز به روز ریزش بیشتر میشه حتی از دستگاه مجیک کامب شانه جادویی ساخت کشور چین البته از این دستگاه تا حدودی راضی بودم ولی بعد در اثر رطوبت شمال خراب شد . حتی برای کاشت به کلینیک ایران زمین رفتم با مشاوره که شدم منو راضی نکردن به کاشت . خواستم نظر شمارو بدونم چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید .

 4. من برای درمان کچلی از یه فروشگاهی به اسم پونه مارکت روغن فندق خرید کسی میدونه معتبره یا نه؟

 5. سلام، منظور شما لوسیون ضد ریزش و رویش مجدد بلک بری با سلولهای بنیادی است؟
  اگر جواب منفی است بانک سلول بنیادی نداریم از چه روشی استفاده می شود. با تشکر

  1. با سلام. خیر محصولی که می گید را ما نمی شناسیم. برای اطلاعات از خدمات ما با کلینیک تماس بگیرین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 6. سلام . در مورد کتد کاشت FCI هم توضیح بدید ایا این روس در اینده نزدیک یعنی یک یا چند ماه اینده عملی میشه؟؟؟

  1. با سلام. خیر تا چند ماه آینده که بعید است، این روش هنوز وارد فاز بالینی و استفاده در کلینیک هم نشده است.

   1. سلام وقت شما بخیر ببخشید دوره استفاده چند ماهه هست و هزینه اون چقدره احتمال تأثیرگذاری و اینکه شکل استفاده چطور هست ممنون میشم پاسخ بدید چون واقعا دیگه از طاسی و ریزش مو کلافه شدم

    1. با سلام. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین. ویزیت طاسی رایگان است.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     1. بردرزاده ام ۷ سالشه مادرزادی نه موی سر نه ابرو نه مژه داره آیا راحلی دارین براش

    2. سلام، منظور شما لوسیون ضد ریزش و رویش مجدد بلک بری با سلولهای بنیادی است؟
     اگر جواب منفی است بانک سلول بنیادی نداریم از چه روشی استفاده می شود. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه

ساوا مگ

مجله تخصصی ژنتیک

امتیاز نوشته 4.5 با 31 رای

18 پاسخ

 1. سلام
  سوالی داشتم
  تزریق اگزوزوم مو برای خانمی که در چند ماه آینده قصد بارداری داره مشکلی برای نوزاد در آینده بوجود می آورد؟

 2. سلام و عرض ادب

  جسارتا چرا نمونه افرادی که درمان شدند رو نمیذارید تا شاهدی باشه بر ادعای شما؟

 3. با استفاده از نانو تکنولوژی میتوان به اشکال انرژیتیک رسید که میتوان تغذیه مناسب با این اشکال انرژتیک نانویی ساخت و بدن را تقویت کرد و با تقویت این نوع غذا به نامیرایی صد در صد رسید و تمامی اعضائ بدن انسان از 55 سالگی به 25 سالگی تغییر قیافه خواهد داد چطوریکه در امریکا به این روش با ژنتیک کرم همیشه جوان که در اقیانوسها یافت میشود رسیده اند. ولی این تغییر ساختار توسط نانو تکنولوژی فراگیر خواهد شد. موج پنجم در این روش جاویدان ماندن انسان شگفت انگیز خواهد بود.

   1. سلام من کل موهای سرم کلا خیلی کم پشت الان 20 سال هر اقدامی کردم ازجمله PRP. قرص بیوتین وزینک ویتامین مختلف روز به روز ریزش بیشتر میشه حتی از دستگاه مجیک کامب شانه جادویی ساخت کشور چین البته از این دستگاه تا حدودی راضی بودم ولی بعد در اثر رطوبت شمال خراب شد . حتی برای کاشت به کلینیک ایران زمین رفتم با مشاوره که شدم منو راضی نکردن به کاشت . خواستم نظر شمارو بدونم چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید .

 4. من برای درمان کچلی از یه فروشگاهی به اسم پونه مارکت روغن فندق خرید کسی میدونه معتبره یا نه؟

 5. سلام، منظور شما لوسیون ضد ریزش و رویش مجدد بلک بری با سلولهای بنیادی است؟
  اگر جواب منفی است بانک سلول بنیادی نداریم از چه روشی استفاده می شود. با تشکر

  1. با سلام. خیر محصولی که می گید را ما نمی شناسیم. برای اطلاعات از خدمات ما با کلینیک تماس بگیرین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 6. سلام . در مورد کتد کاشت FCI هم توضیح بدید ایا این روس در اینده نزدیک یعنی یک یا چند ماه اینده عملی میشه؟؟؟

  1. با سلام. خیر تا چند ماه آینده که بعید است، این روش هنوز وارد فاز بالینی و استفاده در کلینیک هم نشده است.

   1. سلام وقت شما بخیر ببخشید دوره استفاده چند ماهه هست و هزینه اون چقدره احتمال تأثیرگذاری و اینکه شکل استفاده چطور هست ممنون میشم پاسخ بدید چون واقعا دیگه از طاسی و ریزش مو کلافه شدم

    1. با سلام. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین. ویزیت طاسی رایگان است.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     1. بردرزاده ام ۷ سالشه مادرزادی نه موی سر نه ابرو نه مژه داره آیا راحلی دارین براش

    2. سلام، منظور شما لوسیون ضد ریزش و رویش مجدد بلک بری با سلولهای بنیادی است؟
     اگر جواب منفی است بانک سلول بنیادی نداریم از چه روشی استفاده می شود. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه

اشتراگ گذاری این خبر:

آخرین مقالات: