|

Search
Close this search box.

برای رزرو نوبت مشاوره ژنتیک فرم زیر را پر کنید

مشاوره ژنتیک چیست؟

مشاوره ژنتیک یک فرآیند ارتباطی بین متخصص ژنتیک و شما می باشد. در طی ویزیت و مشاوره ژنتیک ریسک ابتلا به بیماری های ژنتیکی بررسی شده و اطلاعات برای افرادی که ممکن است در معرض خطر باشند، ارائه می گردد. یک مشاور ژنتیک با شما یا یکی از اعضای خانواده ملاقات می کند تا در مورد خطرات ژنتیکی، آزمایشات مرتبط با بیماری ها و راهکارهای مدیریت درمان صحبت کند. مشاوره ژنتیک می تواند پیش از ازدواج، سابقه فردی یا خانوادگی برای بیماری هایی مانند سرطان، بیماری های قلبی، سندروم های کودکان، تالاسمی، عقب ماندگی های رشدی و ذهنی و….. و حتی زمانی که در حال برنامه ریزی برای بارداری یا در انتظار تولد نوزاد هستید انجام شود.

دلایل متعددی برای مراجعه به مشاوره ژنتیک وجود دارد. برخی از این دلایل مهم عبارتند از:

  • ابتلا به بیماری های نسبتا شایع ژنتیکی مانند سرطان ها، بیماری های قلبی، تالاسمی و….
  • ازدواج فامیلی
  • سابقه شخصی یا خانوادگی یک بیماری ژنتیکی یا نقص مادرزادی
  • باردار هستید یا قصد دارید بعد از 35 سالگی باردار شوید
  • تولد فرزند قبلی با اختلال ژنتیکی یا نقص مادرزادی
  • سقط مکرر و مرده زایی
  • سونوگرافی یا آزمایشات غربالگری دارای ریسک آنومالی و اختلالات کروموزومی

چرا باید مشاوره ژنتیک دریافت کنم؟

شما می توانید درخواست مراجعه به یک مشاور ژنتیک را بدهید زیرا در مورد چیزی که در سابقه خانوادگی شما وجود دارد نگرانی دارید یا می خواهید بدانید چه آزمایش های غربالگری در دسترس شما هستند تا از بروز چیزی در خانواده خود جلوگیری کنید. در کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم ما به مشاوره ژنتیک به عنوان یک فرآیند فکر می کنیم. این فرآیند با کمک تیم متخصص ما نه تنها برای درک نقش ژنتیک در بیماری به شما کمک می کند بلکه راه هایی را برای اجتناب از خطرات ناشی از تشخیص دیر هنگام در افراد خانواده و جلوگیری از انتقال بیماری به فرزندان به شما ارائه می دهیم.

در طی جلسات مشاوره ژنتیک در کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم، خدمات زیر به شما ارائه می گردد:

  • تفسیر سوابق خانوادگی و پزشکی برای ارزیابی احتمال وقوع یا عود بیماری
  • توضیح کامل در مورد ماهیت بیماری، الگوی وراثت، آزمایش های مرتبط، مدیریت درمان، پیشگیری و پشتیبانی
  • مشاوره تخصصی برای انتخاب های آگاهانه از نظر ارزیابی خطر ابتلا، اهداف درمانی و پیشگیری در خانواده، راهکارهای عدم انتقال ژن معیوب به فرزندان

 

راه های دریافت انواع مشاوره ژنتیک در کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم

مشاوره ژنتیک حضوری

ویزیت مراجعین محترم توسط متخصصین ژنتیک در رابطه با جنبه های مختلف مسائل ژنتیکی از جمله باروری و ناباروی، سرطان های ارثی، ازدواج های فامیلی، بیماری های قلبی ارثی و… صورت می پذیرد. برای دریافت مشاوره حضوری می توانید به آدرس تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، خیابان وزرا، پلاک 132، طبقه اول واحد 6 مراجعه کنید.

.

مشاوره ژنتیک تلفنی

برای دریافت نوبت مشاوره تلفنی می توانید از تلفن پذیرش کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم به شماره ۰۲۱۸۸۶۶۲۸۲۰ و ۰۲۱۸۸۶۶۲۸۲۱ اقدام کنید

 

مشاوره ژنتیک آنلاین

 برای دریافت نوبت مشاوره تلفنی می توانید از درگاه واتساپ کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم به شماره 09195117264 اقدام کنید