Search
Close this search box.

دپارتمان مشاوره ژنتیک تخصصی

image 1
در دپارتمان مشاوره ژنتیک تخصصی کلینیک ژنتیک ساواژنوم، تمامی خدمات مشاوره ژنتیک در سطح بسیار تخصصی و توسط پزشکان متبحر به صورت حضوری و آنلاین ارائه می‌شود. مشاوره‌های ژنتیکی به طور کل برای زوجین پیش از ازدواج، پیش از بارداری، افراد مبتلا به طیف گسترده ای از بیماری‌های ژنتیکی از اختلالات مادرزادی به دلیل تغییرات کروموزومی یا جهش‌های تک ژنی، خانواده‌های درگیر سرطان، بیماری‌های قلبی ارثی، بیماری‌های متابولیک، اختلالات عصبی-عضلانی و به صورت منحصر به فرد برای سلامت فردی و بیماری های مرتبط با سبک زندگی انجام می‌شود.

تیمی از کادر پزشکی بین رشته‌ای، از جمله متخصصین ژنتیک پزشکی و مشاوران ژنتیک دارای گواهی، خدمات مشاوره را تحت نظارت مستقیم دکتر مهرداد نوروزی‌نیا ارائه می‌دهند.

“پشتیبان ژنتیکی” خدمتی است که به تازگی به منظور پاسخگویی گسترده به مشاوره‌های مختلف در زمینه ژنتیک در دپارتمان مشاوره ژنتیک تخصصی کلینیک ژنتیک ساواژنوم ایجاد شده است. خدمات “پشتیبان ژنتیکی” برای تمام مراجعینی است که نیاز به مشاوره ژنتیک را در خود می‌بیند، اما دقیقاً نمی‌دانند مشاوره ژنتیک چیست و از کجا باید شروع کنند.

در واقع “پشتیبان ژنتیکی” به عنوان گامی به سمت مشاوره ژنتیک تنظیم شده است. برای جزئیات از جمله قرار ملاقات، لطفا با بخش مشاوره ژنتیک تماس بگیرید.

درخواست مشاوره ژنتیک

برای درخواست مشاوره ژنتیک این فرم را پر کنید.

dna representation collage 1 copy
دپارتمان ژنتیک

دپارتمان ژنتیک، دپارتمان پایه سازمان است. در واقع این دپارتمان به کلیه دپارتمان‌های دیگر خدمات ارائه می‌کند. رویکرد کلی ما در این دپارتمان، پزشکی شخصی شده است. دپارتمان ژنتیک، پایه و اساس تمام درمان‌ها، پیشگیری، برنامه ریزی، سلامت و رهایی از بیماری است که بصورت پزشکی شخصی و برای اولین بار در این مرکز انجام می شود.
درمانگران ما در این دپارتمان، به درمانگران و مشاوران در سایر واحدهای ساواژنوم مشاوره تخصصی ژنتیک می‌دهند. فعالیت‌های ما در این دپارتمان در قالب زیر انجام می گیرد:

dna helix copy
مشاوره های تخصصی ژنتیک بالینی

مشاوره‌های تخصصی بر اساس علائم بیماری و دیسمورفولوژی، آزمایشات پاتولوژی و دیگر آزمایشات و همچنین شجره فامیلی دقیق انجام می‌شود و می‌تواند بر اساس متدهای علمی روز، تشخیص‌های اولیه در بیماری‌ها را مطرح کند. بیماری‌های ژنتیکی مانند تالاسمی، بیماری‌های عصبی عضلانی، عقب افتادگی‌های ذهنی، انواع سرطان ها، انواع بیماری‌های شایع مانند دیابت، افزایش چربی خون، تاریخچه بیماری‌های ارثی در خانواده، و وضعیت و نیاز خانواده بصورت کاملا محرمانه و تنها با انجام آزمایشات ضروری و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته انجام می شود.

top view hands holding ultrasounds copy
مشاوره های ازدواج و بارداری

آگاهی از خطراتی که ازدواج های فامیلی و غیر فامیلی در طی یک مشاوره ژنتیک استاندارد، بررسی و در صورت نیاز با انجام آزمایشات ژنتیک پیشرفته موشکافی می شوند. در نهایت روش های جلوگیری یا کاهش خطر به آگاهی مراجعه کننده خواهد رسید.
بارداری به تعبیری مهمترین اتفاق زندگی پس از ازدواج می باشد. مشاوره های ژنتیک پیش از بارداری، نقش بسیار تعیین کننده ای در یک بارداری موفق دارد. از طرف دیگر،تکنولوژی های نسل جدید راه را برای اطمینان بیشتر در زمان بارداری هموار کرده اند. آزمایشات قبل از تولد (PND) در حالتی که بیماری ژنتیکی شناخته شده ای در خانواده وجود دارد تضمین کننده سلامت جنین در مورد آن بیماری ها است. غربالگری های زمان بارداری با روش های پیشرفته ای مانند NIPT (یا سل فری در زبان عامیانه) بیشتر از هر تستی اطمینان بخش است.

dna representation collage 2 copy
مشاوره ژنتیک سلامت

DNA شما می تواند اطلاعات ارزشمندی در ارتباط با سلامتی شما در اختیارتان قرار دهد . رهایی از خطرات بیماری‌ها و جلوگیری از بروز بالینی بیماری‌هایی مانند سرطان، انواع مشکلات قلبی، مشکلات ناشی از پیری و بیماری‌های دیگر شایع امکان پذیر می‌باشد. برنامه ریزی مبتنی بر پزشکی شخصی و براساس بررسی‌های ژنتیک در بسیاری امور زندگی سالم مانند تغذیه، ورزش، زیبایی در این کلینیک انجام می شود. متخصصین ما در این مرکز می‌توانند در برنامه ریزی جزیی موارد فوق و براساس DNA شما بهترین روش را برای بازیابی سلامت یا تداوم آن برای شما طراحی کنند.

ساوامگ

 آخرین مقالات و اخبار تخصصی مرتبط با علم ژنتیک را در ساوامگ بخوانید.