Search
Close this search box.

دپارتمان زنان 

خدماتی که در این صفحه مطالعه خواهید کرد:
gynecologist performing ultrasound consultation copy
دوران بارداری

بارداری و تولید مثل بطور مستقیم با سلامتی مادر در ارتباط است. بررسی‌های ژنتیک می‌توانند احتمال داشتن فرزند سالم را به طور چشم گیری بالا ببرد. امروزه بررسی ‌های ژنتیکی جزئی جدایی ناپذیر از مراقبت‌های زمان بارداری محسوب می‌شود. از آنجا که در زمان بارداری خون جنینی به مقدار کم وارد خون مادر می‌شود، بررسی خون مادر می تواند با سرعت و دقتی بسیار بالا بیماری‌های ژنتیکی شایع را در جنین تشخیص دهد. تست ژنتیک NIPT می تواند بیماری‌هایی مانند سندرم داون یا تریزومی ۲۱، تریزومی ۱۸، تریزومی ۱۳، مشکلات کروموزوم‌های جنسی و بسیاری از مشکلات کوچکتر ولی معلولیت زا را در جنین تشخیص دهد.

image 2
پیش از بارداری

مشاوره ژنتیک پیش از بارداری با هزینه ای ناچیز گاهی کلید رهایی شما از خطراتی است که در معرض آن هستید. بسیاری از بیماری‌هایی که در خانواده وجود دارند می‌توانند در جنین هم خود را نشان دهند.
از طرف دیگر توجه به رژیم غذایی و تغذیه مناسب پیش ازشروع بارداری انتخاب هوشمندانه‌ای است که به صورت کاملا مستقیم بر سلامت جنین اثر گذار است. کنارگذاشتن بسیاری از داروها یا مکمل‌ها از یک طرف و استفاده از مکمل‌هایی مانند اسید فولیک، ورزش و فعالیت بدنی مناسب، کاهش وزن میتواند برایتان ضروری باشد.  طراحی یک برنامه دقیق، اصولی و متناسب با شخص شما قبل از بارداری در کنار نظر یک متخصص مشاور ژنتیک میتواند شما را در مرزهای اطمینان در زمان بارداری قرار دهد.

a copy
پس از بارداری

سلامت زنان پس از بارداری به شیردهی مناسب، بازگشت به وزن و فرم ایده‌آل گره خورده است .DNA مادر می‌تواند تمام اطلاعات ممکن را به منظور برنامه ریزی‌های پس از بارداری در اختیار متخصص قرار دهد. همچنین غربالگری‌های ژنتیکی لازم پس از زایمان می تواند تایید دیگری بر سلامتی نوزاد عزیزتان باشد. بسیاری از بیماری‌ها خود را بعد از زایمان نشان می‌دهند اما خوشبختانه با تشخیص زودرس قابل درمان هستند. مثال شناخته شده این موارد ، بیماری PKU یا فنیل کتون اوری می باشد که با یک بررسی ساده قابل پیش گیری است. از طرف دیگر  فرزندان شما در عصری پا به این دنیا می‌گذارند که برنامه ریزی ژنتیکی همچون ژنتیک سلامت و استعدادیابی جزئی جدایی ناپذیر از برنامه ریزی‌های شخصی است. این برنامه ریزی‌های ژنتیکی با دقت و اختصاصیت بالا میتواند مسیر سلامت و موفقیت را برای فرزندان به خوبی هموار کند.

2
ناباروری

متاسفانه ناباروری اتفاقی ناگوار اما شایع است. DNA مادر می‌تواند در انتخاب اصولی روش‌های کمک باروری کمک شایان داشته باشد. این کار با بررسی دقیق ژن‌هایی که در باروری ایفای نقش می کنند امکان پذیر است. PGD یا تشخیص قبل از لانه گزینی، PGSیا غربالگری‌های قبل از لانه گزینی، بررسی علل ناباروری مانند بررسی کاریوتایپ ، بررسی مولکولی ژن‌های دخیل در باروری، و مشاوره‌های تخصصی ژنتیک مجموعا بهترین مسیر ممکن در داشتن فرزند سالم را پیش روی خانم‌ها می گذارد.

ارتباط با ساواژنوم

شما به راحتی می توانید از طریق تلفن، ایمیل و یا مراجعه حضوری، با ما در ارتباط باشید. همچنین ما مشتاق دریافت نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

آدرس:

تهران، خیابان وزرا (خالد اسلامبولی)، نبش هتل بیمارستان گاندی، شماره ۱۳۲، واحد ۶

ایمیل:

ساوامگ

 آخرین مقالات و اخبار تخصصی مرتبط با علم ژنتیک را در ساوامگ بخوانید.