آیا جواب نامطلوب در آزمایش های پیش از ازدواج، می تواند مانع از ازدواج شود؟

آزمایشات قبل از ازدواج ، مشاوره ژنتیک آنلاین مجموعه ای از عوامل و آزمایش های مرتبط را طلب می کند. آزمایشات قبل از ازدواج٬ یکی از  مهم ترین مراحل به هنگام تصمیم گیری برای ازدواج است. این آزمایش ها اطلاعات مفیدی را در رابطه با سلامت فیزیکی همسر آینده در اختیار  فرد قرار می دهد.

انجام برخی از تست های قبل از ازدواج اجباری است و شرط اول و اصلی جاری شدن خطبه عقد ارائه برگه سلامت جسمی زوجین است. اما سوال مهم این است که آیا این آزمایش ها می توانند مانع از ازدواج شوند؟ به عبارتی دیگر اگر جواب آزمایشات قبل از ازدواج مطلوب نباشد، اجازه قانونی برای انجام عقد داده نمی شود؟

 

آزمایش خون قبل ازدواج

یکی از تست های اجباری و لازم برای ازدواج، آزمایش خون است. آزمایش خون پیش از ازدواج برای مواردی مانند بررسی بیماری های خونی، بیماری های مقاربتی و بیماری های ژنتیکی انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمایش خون پیش از ازدواج این مطلب را بخوانید.

 

شاید شما هم این اصطلاح را شنیده باشید که می گویند دو نفر خونشان به هم نمی خورد. یا اینکه چون دو نفر خونشان به هم نمی خورد، اجازه عقد به آن ها داده نشد. آیا این مطلب صحیح است؟

جالب است بدانید در واقع هیچ ارتباطی بین گروه خونی افراد و نتیجه آزمایش خون پیش از ازدواج، وجود ندارد! در واقع آزمایش خون به منظور بررسی ریسک ابتلا به بیماری های هپاتیت و تالاسمی در افراد صورت می گیرد و ارتباطی به گروه خونی دو طرف ندارد. متفاوت بودن گروه های خونی هیچ مانعی برای وصلت ایجاد نمی کند و افراد با هر گروه خونی می توانند با یکدیگر ازدواج کنند.

اما باید دقت داشت که اگر پای عواملی همچون ریسک ابتلا به تالاسمی یا بیماری های ژنتیکی در میان باشد، موضوع جدی است و ممکن است برای زوجین مشکل ساز شود. اصطلاح عامیانه نخوردن خون عروس و داماد بهم نیز در واقع اشاره به همین موضوعات دارد. برای بررسی ریسک ابتلا به تالاسمی، زوجین می بایست پیش از عقد آزمایش خون انجام دهند. اما برای پیشگیری از بیماری های ژنتیکی در فرزند آینده، باید تمام افراد قبل از ازدواج نسبت به انجام مشاوره ژنتیک اقدام کنند. خوشبختانه با استفاده از تست های غربالگری جنین در دوران بارداری و به ویژه تست ژنتیکی جنین (تست NIPT یا cell-free DNA) اغلب مشکلات شدیدی که ممکن است در جنین ایجاد شود٬ قابل تشخیص و پیشگیری خواهند بود. بنابراین لازم نیست که در زمان ازدواج نگران این قبیل موارد باشید.

نوشته مرتبط:
آزمایش های قبل از ازدواج که باید انجام دهید

3 1

آیا انجام مشاوره و آزمایش ژنتیکی قبل ازدواج اجباری است؟

انجام مشاوره ژنتیک و مشورت با پزشک متخصص پیش از عقد لازم است٬ اما لزوما بعد از مشاوره انجام تست ژنتیک اجباری نیست. متخصص ژنتیک با بررسی سابقه خانوادگی زوجین در مورد بیماری های خاص، ریسک یا خطر ابتلا به بیماری را تخمین می زند. به علاوه در اغلب موارد نیازی به انجام تست خاصی وجود نخواهد داشت. نکته مهمی که در رابطه با مشاوره ژنتیک وجود دارد٬انجام آن توسط پزشک متبحر و متخصص می باشد. از آن جایی که بسیاری از بیماری های ژنتیکی، در افراد ناقل علائم بالینی خفیفی دارند یا حتی علائمی را از خود نشان نمی دهند٬ اهمیت مشاوره در یک مرکز تخصصی بسیار بالا خواهد بود. در واقع تجربه ی مشاور متخصص در زمینه ژنتیک بالینی و به خصوص پزشکی، به تشخیص این حالت ها و علائم کمک می کند.

افزون بر این، آزمایش های ژنتیکی نیز وجود دارد که برای افراد سالم انجام می شود که قادر به بررسی موارد مختلفی از جمله وضعیت سلامت عمومی فرد، ویژگی های فیزیکی و حتی شخصیت فرد را بررسی بوده و در صورت تمایل فرد متقاضی انجام می گیرند. برای اطلاعات بیشتر این مطلب را بخوانید.

 

موارد مشکل ساز در فرآیند ازدواج

تالاسمی مینور/ ماژور

تالاسمی یک بیماری خونی است٬ که در آن محل ساخت سلول های خونی در بدن٬ یعنی مغز استخوان٬ دچار مشکل می شود. به عبارت دیگر هموگلوبین  در بدن به اندازه کافی ساخته نمی شود. لذا کم خونی و نقص در اکسیژن رسانی در بدن از جمله مشکلات پیش روی افراد مبتلا خواهد بود. اگر دو فرد مبتلا به تالاسمی مینور (حالت خفیف) باهم ازدواج کنند٬ به احتمال 25% فرزند آن ها دچار تالاسمی ماژور (حالت شدیدتر) می شود. متاسفانه تالاسمی ماژور بیماری خطرناکی است و مشکلات زیادی را برای فرد مبتلا به همراه دارد. بنابراین بررسی شود ناقل بودن زوجین برای تالاسمی (یا مبتلا به تالاسمی مینور) امری ضروری می باشد.

نوشته مرتبط:
مشاوره ژنتیک و ازدواج

4 2

امروزه با مشاوره ژنتیک آنلاین می توانید از خطر های پنهان در ازدواج های فامیلی آگاه شوید. اگر در آزمایش خون پیش از عقد مشخص شود که طرفین مبتلا به تالاسمی مینور می باشند، انجام آزمایشات تکمیلی به همراه مشاوره ژنتیکی برای آن ها مفید فایده است و بدین وسیله هشدارها و توصیه های لازم برای داشتن فرزند  به آن ها داده می شود.

 

بیماری های ژنتیکی مشکل ساز در ازدواج

در واقع همرا ه با سلول ها٬محتوای ژنتیکی یا DNA زوجین نیز به فرزندان آن ها منتقل می گردد، بنابراین اگر هر یک از زوجین حامل ژن معیوب یا ناقل مشکل ژنتیکی باشد٬ آن را به نسل بعد هم منتقل می کند. هدف اصلی آزمایشات ژنتیکی این است که وجود یا عدم وجود عوامل زمینه ساز بیماری های ارثی را بررسی و شناسایی کند.

لازم به ذکر است که لزوم انجام آزمایشت ژنتیکی برای همه افراد تعریف نشده است. به عبارت دیگر پس از انجام مشاوره، افراد دارای شرایط خاص و کافی ملزم به انجام آزمایشات ژنتیکی مرتبط هستند. مثلا:

 • افرادی با نسبت فامیلی (نسبت فامیلی شامل هر گونه ازدواج فامیلی می شود. حتی نسبت بسیار دور)
 • در صورتی که یکی از بستگان نزدیک دچار نوعی بیماری ارثی یا نادر باشد.
 • در صورتی که یکی از طرفین مشکوک به اختلالات ژنتیکی (مانند هرگونه ناتوانی جسمی با علت مبهم، اختلال یادگیری یا بهره هوشی پایین، یا مشکوک به کیست یا توده سرطانی) است، هرچند خفیف یا تایید نشده باشد.
 • در صورتی که یکی از زوجین در مراکز پرخطر مشغول به کار بوده یا هست. برای مثال افرادی که در مراکز هسته ای یا در کارخانجات مواد سمی و شیمیایی کار می کنند و در معرض جهش های ژنی و مواد سرطان زا قرار دارند.
 • در صورتی که یکی از طرفین دارای بیماری مادرزادی است.
نوشته مرتبط:
ازدواج فامیلی (خویشاوندی) و اختلالات ژنتیکی

در این حالت زوجین حتما باید پس از مشاوره ژنتیک ، آزمایشات لازم را بگذرانند. در غیر این صورت، عواقب ناشی از آن می تواند منجر به تولد فرزند ناهنجار شده و خطرات جبران ناپذیری را به خود و فرزندانشان وارد کند. باید توجه داشت پی جی دی راه حل مشکلات ژنتیکی می باشد.

 

آیا اگر جواب آزمایشات قبل از ازدواج نامطلوب باشد، اجازه عقد داده نمی شود؟

بزرگترین پرسشی که در مورد آزمایشات قبل از ازدواج ذهن زوج های جوان را درگیر می کند٬ این است که در صورت نامطلوب بودن جواب آزمایش ها چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا از لحاظ قانونی اجازه عقد صادر نمی شود؟ حتی در صورت بالابودن ریسک بیماری در فرزندان و حتی در صورت مثبت بودن جواب آزمایش اعتیاد در مورد یکی از زوجین، از لحاظ قانونی مانعی برای جاری شدن عقد وجود ندارد. اما باید توجه داشت که بزرگترین مانع، مسئولیت فرد در قبال سلامت خانواده ای است که در آینده تشکیل می دهد.

2

به عنوان مثال هنگامی که در سوابق یا اقوام یکی از طرفین بیماری ژنتیکی وجود داشته باشد، با انجام آزمایشات خونی می توان بررسی کرد که احتمال ابتلای فرزندش به بیماری ژنتیکی به چه میزانی خواهد بود. در صورت بالا بودن میزان این احتمال به آن ها توصیه می شود که عقد نکنند و در جهت عواقب بچه دار شدن با این شرایط به آن ها هشدار می دهند. اما اگر  به این هشدارها توجهی نشود و تست ها و آزمایش ها را طبق راهنمایی پزشک متخصص ژنتیک انجام ندهند، در صورت تولد فرزند ناهنجار (مثلا عقب مانده ذهنی)٬ زوجین بار مالی و روانی این تصمیم نادرست را یک عمر به دوش خواهند کشید.

امتیاز نوشته 3.9 با 244 رای

۱      ۲      ۳      ۴      ۵  ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‎ ‌ ‌ ‌ ‌ 

برای دریافت نوبت مشاوره ژنتیک میتوانید فرم زیر را پر کنید

پرسش و پاسخ رایگان انتهای صفحه
نوشتهٔ بعدی
بارداری و سلامت جنین – آخرین پیشرفتهای پزشکی
نوشتهٔ پیشین
اختلالات یادگیری در کودکان

606 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سلام خسته نباشین من و نامزدم فردا میخوایم بریم آزمایش خون قبل عقد و بدیم ما دختر دایی پسر عمه هستیم و جفتمون تالاسمی مینور داریم قبل این آزمایش یه آزمایش تالاسمی دادیم و دکتر بهمون گفت احتمال بیماری بچه ۷۵درصد بچه سالم یا مینور و ۲۵درصد ماژور میخواستم بدونم جلو ازدواج و میگیرن چون امروز محضر بهمون گفت اگه کم خونی مینور شدید داشته باشین اصلا جواب برکه رو بهتون نمیدن و نمیزارن ازدواج کنین خیلی نگرانم واقعا اجازه نمیدن؟!

  پاسخ
 • امیرحسین
  18 مرداد 1402 11:10

  سلام. فقط میخاستم بیام اینجا بگم مگه کرممممم دارین وقتی خونتون یکیه یا فامیلین یا هردو مینورین ازدواج کنین!! ای مرگ بر شما و همچین آدمایی..
  من یه پسر ۲۰ ساله تالاسمی ماژور هستم که دو تا خواهر و برادر بزرگتر دارم و اونها مینور هستن!! و من سومی بودم که تو دو سالگی ماژور شدم!! و بدبخت شدم رفتم زندگیمم خراب شد تو بچگی!! فقط به فکر خودتونین!! به فکر بچه بدبخت نیسین که!! اما من تو بچگی وضعم خیلی خرااااب شد اما با یه خیلی دارو ضد آهن و هر ۱۵ ۲۰ روز خون و یه خیلی قرص و دوا و دارو و یه خیلی مااااجرااا ها و سختی ها و خراب شدن روح و روااانم و جر دادن خودم فعلا آهنم که ۳۰۰۰ بود تو بچگی فعلا شده ۳۰۰ و نرماله و صورتم کامل خوب شده و خودمم و هلوگمبین خونمم که همیشه ۷ ۸ ۹ بوده الان کلا ۱۰ ۱۱ هستش و انگار اولین فرد تالاسمی هستم که به اراده خودم و با اونهمه سختیا دارم خوب میشم و عین فرد مینور شدم!! ازدواج نکنین خواهشا نکنین هم بچه بدبخت میشه هم خودتون کلا هم زندگیتون میشه غم غصه تو بچگی اون فرزند اما فعلا خوبه همه چی خوبه💪🏾❤ الان که خودم بدنسازم هستم رو فرمم خیلیم خوشتیپ دخترکش اما مشکلم سر اینه که چونکه ماژورم نمیتونم با مینور یا ماژور ازدواج کنم و فقط و فقططط باید سالم باشه دختره!! پس ربطی نداره جواب آزمایش سالم بیاد یا نه!! امکان داره که چند سال بعد یکدفعه پلاکت خون بچه بیاد پایین یا داشتیم تو سن ۱۰ ۲۰ ۳۰ حتی ۵۰ سال داشتیم که یارو یکدفعه خونش اومد پایین و تالاسمی شد و نابود شد رفت!!! موفق باشید!

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   19 شهریور 1402 18:16

   سلام امیر حسین عزیز. بسیار خواندن پیامت برای من جذاب بود و خوشحالم که الان حالت خوبه. امیر حسین جان، اگر مادر و پدر آزمایش ژنتیکی بدن، نه اون آزمایش خون قبل ازدواج!!!، و تالاسمی داشته باشن جهششون قشنگ معلوم و پیدا می شه. بعد می تونن با روش های ژنتیکی مثل PGD و PND بچه ای داشته باشن که تالاسمی نداشته باشه. مثلا توی PGD، با لقاح اسپرم و تخمک توی آزمایشگاه چندتا جنین تشکیل میشه، بعد ما DNA این جنین ها رو نگاه می کنیم و اونی رو که جهش نداره انتقال می دیم به رحم مادر. اگر دوست داشته باشی می تونی با کلینیک تماس بگیری تا اطلاعات بیشتری بهت بدن.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام خواهرم با پسر عموم برای ازدواج رفتن ازمایش دادن و دوباره خوب نبود بعد از استفاده دارو ازمایش سوم خوب شد ولی برای ازمایش ژنتیک رو دادن اما هنوز جواب ندادن ایا امکانش هست این ازمایش ژنتیک خوب نباشه چونکه خواهرم کم خونی مینور هستش

  پاسخ
 • ناشناس
  16 تیر 1402 13:11

  سلم دکتر
  مهدی رفیعی هستم و ببخشید که مزاحم شما شدم.
  من بیماری دیستروفی دارم و همسری که انتخاب کردم سالم است و فقط در هنگام تولد مشکل لب شکری داشته است.
  با ای وی اف و دکتر زنان خوب صاحب فرزند سالم میشیم؟
  لطفاً پاسخ دهید.
  تشکر

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   24 تیر 1402 19:28

   با سلام. شما باید حتما پیش از اقدام به بارداری و آی وی اف توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی و حضوری و اطلاعات بیشتر با شماره های زیر در تماس باشید:
   شماره های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام من و نامزدم هر دوگروه خونی A+ هستیم ولی کم خونی ارثی داریم برای ازمایش عقد گفتن ک باید حتما ژنتیک انجام بدید ولی بهمون نامه دادن ک عقد کنیم اگ جواب ازمایش ژنتیک بد باشه میتونیم فرزند سالم داشته باشیم اینم بگم نسبت فامیلی نداریم

  پاسخ
 • سلام طورو خدا کسی یه جوابی ب من بده
  پدر برادرام میخان منو ب زوربدن ب پسر عموم من دوسش ندارم چکار کنم خون مو بهم نخوره چکار کنم تو ازمایش مشکلی میش بیاد اگ خونمو بهم خورد بخدا گفتم خودکشی میکنم ولی اونا باور نمیکنن

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید.من آقا هستم با گروه خونی ab منفی. نامزدم o مثبت مشکلی در ازدواج یا بچه دار شدن داره؟

  پاسخ
  • سلام ب نظر من ازدواج نکنید همش غم غصه میشه براتون منو شوهرم با ای دو گروه خونی بودیم

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید نزاحمتون شدم ذهنم خیلی در گیر شده
  میکم من یک مرد هستم میخوام با دختر دایی ازدواج کنم
  گروه خونی دختر باید چی باشه و مال من باید چی باشه که از هم بخوره بتونیم ازدواج کنیم
  یک دنیا ممنونت هستم اگر جوابمون بدی 🙏

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   4 اردیبهشت 1402 13:43

   با سلام. گروه خونی ممانعتی برای ازدواج نیست، بررسی تالاسمی و کم خونی زوجین پیش از ازدواج به صورت عمومی انجام می گردد و در صورت وجود مشکل با تعهد به آزمایش ژنتیک اجازه ازدواج می دهند.اما شما ازدواج فامیلی هم دارید و باید حتما برای ازذواج فامیلی و امکان بروز سایر مشکلات مرتبط ارثی و ژنتیکی هم مشاوره ژنتیک بشین. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
  • ناشناس ۴
   20 مرداد 1402 19:50

   سلام من پسر دایم رفتیم آزمایش خوب بود اما آزمایش ژنتیک خوب نبود احتمال خطر 25تا50هستش
   می خواهم بدونم حتما باید جدا بشیم راهی دیگه واسه پیشگیری وجود ندارد
   خواهش میکنم جواب بدین
   یه دنیا ممنون میشم

   پاسخ
   • ادمین ساواژنوم
    19 شهریور 1402 18:56

    با سلم. خیر در اغلب موارد راه هست…. با ما تماس بگیرین، ما در افرادی که حتی ۶ ژن معیوب مشترک داشتن و ازدواج کردن، PGD کردیم و فرزند سالم باردار شدن. شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک:
    شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
    شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    پاسخ
 • سلام
  اگر فقط کم خونی(مینور) از طرف مرد باشه آیا باز هم برای ازدواج مشکی هست؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
 • CBC 6.5
  WBC 6.01
  RBC15.6
  HCT 46.3
  MCV 77
  MCH 26
  MCHC 33.7
  PLATELETS 238
  RDW-CV 13
  Anisocytosis Mild
  Hypochromia Mild
  Microcytosis Mild
  Elliptocytosis Mild

  Hgb A1 97.6
  Hgb A2 2.4

  با سلام
  آیا من مینور هستم؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   8 اسفند 1401 19:15

   با سلام. سوال شما مستلزم دریافت مشاوره است. با جواب آزمایش خود برای دریافت وقت اقدام کنید. تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
  • سلام.نه

   پاسخ
   • سلام دیروز خواهرم با نامزدشو بردیمشون آزمایش خون برای ازدواج جفتشون مینور هستن گفتن باید آزمایش ژنتیک انجام بدن یه دوره ۱تا۲ماهه داره امکانش هست درست بشه و امید الکی نباشه آخه گفتن درست میشه نگران هیچی نباشید

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     24 تیر 1402 19:19

     با سلام. برای مشاوره ژنتیک مراجعه کنند.
     شماره های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
     شماره واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
   • سلام خواهرم با پسر عموم برای ازدواج رفتن ازمایش دادن و دوباره خوب نبود بعد از استفاده دارو ازمایش سوم خوب شد ولی برای ازمایش ژنتیک رو دادن اما هنوز جواب ندادن ایا امکانش هست این ازمایش ژنتیک خوب نباشه چونکه خواهرم کم خونی مینور هستش

    پاسخ
 • با سلام منو مجبور به ازدواج کردند با فردی که اصلا حسی بهش ندارم میخواستم ببینم چکار میشه کرد که جواب ازمایش خونمون منفی بشه .
  ممنون میشم جواب بدین ،.

  پاسخ
 • کورش موسوی
  2 اسفند 1401 13:21

  با سلام منو مجبور به ازدواج کردند با فردی که اصلا حسی بهش ندارم میخواستم ببینم چکار میشه کرد که جواب ازمایش خونمون منفی بشه .
  ممنون میشم جواب بدین ،.

  پاسخ
 • زینب اشنا
  16 بهمن 1401 20:35

  سلام خوبین منو نامزدم ازمایش دادیم هردوتالاسمی مینور بودیم دکترا گفتن نمیشه ازدواج کنین ماهم جدا شدیم یعنس میشد ازدواج کنیم و بچه سالم با دنیا بیاد

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   19 بهمن 1401 13:25

   با سلام. خیر مانعی برای ازدواج نیست! شما و همسر تست ژنتیکی می دین و جهش مشخص میشه. بعد هنگام تصمیم به بارداری با روش تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی (PGD)، جنین سالم انتخاب و به رحم شما انتقال داده می شود. اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • نامزدم گروه خونیش ب مثبته خودمم آمثبت به هم میخوره گروه خونی ما

  پاسخ
  • سلام لطفا بهم کمک کنید دختر خالم ب ازدواج اجباری از طرف پدرش جبر شده اونم شب و روزش شده گریه قراره فردا با پسر عموش بره ازمایش ازدواج بده اقای دکتر یا هرکسی ک پیام منو میخونه لطفا بگین ک چی بخوره این این ازمایش مثبت نشه حتی اگه قرصی چیزی پیشنهاد کنید بخدا کمک بزرگی در حق یه دختر 14 ساله میکنید ممنون میشم..

   پاسخ
   • سلام،رفتار این پدر باعث
    تأسف فراوان هست،به نظرم این دختر خانم باید به مادرش بگه که مثلا به پسرعموش علاقه نداره و این علاقه نداشتن زندگی هردوی اونهارو نابود میکنه، و بعد از مادرش بخواد که پدرشو مجاب و از این رفتار بد منصرف کنه

    پاسخ
    • سلام من خانم هستم کم خونی دارم نامزدم غظلت خون برای بچه دار شدن مشکل ایجاد میشه؟میتونیم باهم ازدواج کنیم؟

     پاسخ
   • سلام
    ممنون میشم اگع راهنمایی کنید
    اگع ازدواج فامیلی نباشع
    ازدواج با غریبه باشع
    مرد ناسالم ماژور
    زن سالم باشه
    آیا میتونند با هم ازدواج کنند
    و بچه سالم داشته باشند

    پاسخ
  • سلام همسرم B+هستن خودمم همینطور برای بچه دار شدن مشکلی به وجود نمیاد؟

   پاسخ
 • سلام
  من گروه خونیم b+ونامزدم ab+ آیا بهم میخوریم؟

  پاسخ
 • لطفا جواب بدید آیا ما ک الان دوتامون تالاسمی مینور هستیم باید قبل از عقد کردن بریم آزمایش ژنتیک انجام بدید یا وقتی ک ازدواج کردیم برا فرزند آوردی باید بریم آزمایش ژنتیک لطفاً جواب بدی.

  پاسخ
  • زهرا کعبی
   13 دی 1401 15:57

   سلام من ونامزدم ازمایش دادیم گفتن منفیه وباید دوباره ازمایش بدیم؟ خواستم ببینم چقد طول میکشه ازمایش بعدیمون؟ وایا درصد خوب بودن ازمایش چقد هست؟؟؟

   پاسخ
  • با سلام منو نامزدم اصلا آزمایش نگرفتیم آیا برای آینده فرزندمون مشکل پیش میاد ؟؟؟؟؟

   پاسخ
   • ادمین ساواژنوم
    19 بهمن 1401 13:21

    با سلام. بدون انجام آزمایش و مشاوره چه طور می توان نظر داد؟

    پاسخ
   • سلام
    ممنون میشم اگع راهنمایی کنید
    اگع ازدواج فامیلی نباشع
    ازدواج با غریبه باشع
    مرد ناسالم ماژور
    زن سالم باشه
    آیا میتونند با هم ازدواج کنند
    و بچه سالم داشته باشند

    پاسخ
 • لطفا جواب بدید واقعا من دارم افسرده میشم من و پسر خالم رفتیم آزمایش خون قبل ازدواج گفتن ک هر دو کم خونید و رفتیم پیش دکتر باز هم آزمایش گرفت ک هر دوتامون تالاسمی هستیم آیا برا فرزند آوردی آینده مشکل پیش میاد ؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   25 آذر 1401 18:01

   با سلام. بله شما باید تحت نظر متخصص ژنتیک باشین. در ابتدا هر دو باید تست ژنتیکی تالاسمی بدید تا جهش ها مشخص بشه و پس از اون با روش های PND و PGD می تونین فرزند سالم داشته باشین. توضیحات بیشتر طی جلسه مشاوره به شما داده خواهد شد.
   خدمات مشاوره توسط پزشک و انجام آزمایشات همگی در مجموعه ساواژنوم به شما ارائه خواهد شد.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • بهنام
    1 دی 1401 11:00

    سلام خسته نباشید ممنونم از سایت خوبتون .
    آیا کسی که‌چند سال پیش ید خورده ۱۵۰ میل دو بار مشکل در ازدواج دارد و اینکه قبل از خوردن ید اول هم اسپرم خودم را برای احتیاط در بانک اسپرم فریز کردم . ممنون میشم راهنمایی کنید .‌

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     3 دی 1401 16:25

     با سلام. اگر سوال شما در رابطه با کیفیت اسپرم و چالش های باروری پیش رو است باید با متخصص صحبت کنین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
   • سلام‌من‌رفتم‌آزمایش‌دادم‌من‌مینور‌ونامزدم کم‌خون در‌آینده‌مشکلی‌به‌وجود‌میاد؟

    پاسخ
    • سلام اقای دکتر .من با دختر خالم ازمایش دادیم قبل عقد هر دو کم خون بودیم دکتر گفتن برای من با دارو احتمال داره خوب بشم ولی برای نامزدم گفتن کم خونی ارثی داره دارو هم بخورن فایده نداره .برای ازدواج مشکلی پیش نمیاد برای ما

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      8 اسفند 1401 19:18

      با سلام. هر دو آزمایش تالاسمی ژنتیکی هم دادین یا فقط الکتروفورز؟ در هر صورت می تونین بارداری سالم داشته باشین اما باید تحت نظر متخصص ژنتیک PGD و PND را انجام دهید. برای انجام آزمایش ژنتیک دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     • چرا کسی جواب این سوالا رو نمیده منومیخان ب زور شوهر بدن ب پسر عموم اصلا دوسش ندارم گفتم بخدا اگ بخاید بدید خودکشی میکنم ولی اونا اصلا باور نمیکنن
      طورو بقران قسم کسی بگه چه قرصی میشه خورد ک خونمون بهم نخورن اگ بهم بخورن خودکشی میکنم طورو خدابهم بگید

   • سلام خسته نباشید ببخشید منو نامزدم میخوایم بریم آزمایش خون بدیم
    اگر جوابش منفی بشه و خون مون بهم نخوره باید جدا شیم ؟

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     15 فروردین 1402 16:42

     با سلام، موردی نیست برای ازدواج و حتی فرزندآوری! اما باید حتما تعهد بدهید و مشاوره ژنتیک بگیرید و آزمایشات لازم را بدهید. ما حتی در صورت وجود ژن معیوب قادر به جلوگیری از انتقال آن به فرزندان شما هستیم. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
   • ث

    پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من و نامزدم آزمایش خون دادیم مال خودم الفا بود و مال نامزدم مینور
  گفتن باید تست ژنتیک بدیم

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   12 آذر 1401 14:28

   با سلام. ناقل بودن شما ممکن است باعث مبتلا شدن فرزندتون بشه، باید تست ژنتیک بدین حتما ا جهش هاتون شناسایی بشن. شما باید مشاوره ژنتیک بگیرین تا برای بارداری با روش هایی مثل PGD و PND مانع از انتقال ژن معیوب به فرزندتون بشین. خدمات مشاوره توسط پزشک و انجام آزمایشات همگی در مجموعه ساواژنوم به شما ارائه خواهد شد.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • محمد پناهی
    18 دی 1401 23:38

    با سلام
    من و همسرم پسر خاله و دختر خاله هستیم ، از طرفی خواهر من با برادر خانمم ازدواج کرده است (آنها هم پسر خاله ، دختر خاله هستند)آیا اگر پسر من قصد ازدواج با دختر این خواهرم را داشته باشد با آزمایشات ژنتیک وضعیت چگونگی ازدواج آنها ، بخصوص بدون مشکل بودن بچه دار شدنشان به طور کامل روشن می شود یا بغیر از نتیجه آزمایش امکان بروز مشکل ژنتیک به صورت نهفته وجود دارد یا خیر ؟

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     19 دی 1401 19:58

     با سلام. بله با تست ژنتیکی کامل می تونیم تمام ژن های معیوب مشترک را پیدا کرده و پیش از بارداری با روش PGD مانع از انتقال آن به فرزند شد. در اولین قدم باید مشاوره ژنتیک دریافت کنید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
    • سلام خسته نباشید.برادر همسرم مبتلا به اسکیزوفرنی هستن که من بعد ازدواج فهمیدم
     خودهمسرم هم کم خونی داشتن ازمایش های قبل ازدواج.الان بعد۴ سال ازمایش دادن دوباره کم خونی دارن
     برای اقدام به بارداری باید به مشاوره ژنتیک مراجعه کنیم یا مشکلی نیست؟؟؟؟؟؟

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      13 خرداد 1402 09:46

      با سلام. پیش از اقدام به بارداری باید ویزیت بشین. برای دریافت اطلاعات بیشتر و وقت ویزیت با ما در تماس باشین.
      شماره تماس: ۰۲۱۸۸۶۶۲۸۲۰ و ۰۲۱۸۸۶۶۲۸۲۱
      شماره موبایل: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  • سلام من و نامزدم آزمایش دادیم تماس گرفتن باهامون که باز باید بیاید برا آزمایش تکمیلی که نامزدم باید آزمایش بده نوشته بود آزمایش a2
   برای چی هست

   پاسخ
 • سلام‌من‌و‌نامزدم‌آزمایش‌دادیم‌دوسال‌پیش‌ مثبت‌ بود‌مشکلی‌نداشت‌الان‌رفتیم‌آزمایش‌دادیم‌ گفته‌نامزدم‌مینور‌هست‌خودمم‌کم‌خون‌هستم‌‌گفتم‌آزمایش‌ DNAانجام‌بدین‌ممکنه‌جوابش‌ منفی‌ باشه‌نتونیم‌باهم‌ازدواج‌کنیم‌ MCHخودمم‌25.4هست

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر من براثر پریود شدن و اینکه بیمارستان خون ازم گرفته mchو گلبول های قرمز و هموگلوبینم کاهش پیدا کرده اما mcvبالا هست .قبلش اینجوری نبود و شوهرم مینور هست .من که دچار کم خونی شدم و شوهرم مینور میتونم اقدام به بارداری کنم؟بچم ماژور نمیشه؟

   پاسخ
   • ادمین ساواژنوم
    26 دی 1401 16:32

    با سلام. حتما باید پیش از اقدام به بارداری بررسی دقیق ژنتیکی انجام بدید. با توجه به این که همسرتون هم مینور است بسیار حائز اهمیت هست. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
    تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
    تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    پاسخ
   • سلام شما آخرش چیشدین؟؟

    پاسخ
 • سلام، من سیکِل هستم و نامزدم فاویسم دارن، ما باید آزمایش ژنتیک بدیم؟ و احتمال فرزند ماژور صددرصد وجود داره؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   21 آبان 1401 12:31

   با سلام. در رابطه با ماژور شدن خیر، اما برای سیکل سل و فاویسم باید مشاوره و بررسی ژنتیکی پیش از بارداری داشته باشین حتما. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام من مینور و نامزدم ماژور هستن آیا میتونیم باهم ازدواج کنیم؟

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     12 آذر 1401 13:40

     با سلام. بله با تعهد می تونین ازدواج کنین اما باید توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین و زیر نظر باشین تا جهش های کم خونی شما شناسایی شوند و با روش های ژنتیکی مانع از انتقال آن به فرزندتون بشین. خدمات مشاوره توسط پزشک و انجام ازمایشات همگی در مجموعه ساواژنوم به شما ارائه خواهد شد.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
    • ناشناس
     22 آذر 1401 16:19

     سلام نامزدم مینور من کم خون بودم الان جواب ازمایشمان نامزدم مینور درامد من گفته کم خونی نداری الان نمی تانیم ازدواج کنیم یا سه ماه عقدمان عقب میفته😫

     پاسخ
 • ناشناس
  24 مهر 1401 09:40

  سلام اگر بخواهیم کاری کنیم که ازدواجمون سر نگیره ولی دلیلش یعنی برا ازمایش ها باشد باید چیکار کرد

  پاسخ
  • ناشناس
   22 آبان 1401 14:27

   سلام جوابی گرفتید؟منم میخام خونم نخوره ب طرفم

   پاسخ
   • سلام منم میخوام ازدواج سر نگیره.. کسی میدونه چکار کنم.. لطفا جواب بدید…. چکار کنم حواب ازمایش خوب درنیاد

    پاسخ
    • چرا کسی جواب این سوالا رو نمیده منومیخان ب زور شوهر بدن ب پسر عموم اصلا دوسش ندارم گفتم بخدا اگ بخاید بدید خودکشی میکنم ولی اونا اصلا باور نمیکنن
     طورو بقران قسم کسی بگه چه قرصی میشه خورد ک خونمون بهم نخورن اگ بهم بخورن خودکشی میکنم طورو خدابهم بگید

     پاسخ
     • بمیرم برات من دختر

     • من و اینجانب
      2 تیر 1402 19:18

      چرا جواب نمیدن؟
      بهت میگم ازمایشایی که اینجا گفتن مثل اعتیاد نیست که یچی بخوری مثبت شه یا یکار کنی معلوم نشه، ژنتیکیه طبع بدنته کاری نمیتونی بکنی.
      مگر بری دعا کنی خدا کمکت کنه یا هم بری به پسره بگی بیخیالت شه
      ببخشید ولی واقعیت اینه

 • سلام من mcv 67.16 و mch 21.47 و was 6400 و rbs 5.45 و هموگولوبین 11.7 و Hematocrit 36.6. آیا مینورم؟

  پاسخ
  • سلام خیر شما نرمال هستید

   پاسخ
   • سلام من وپسر خالم آزمایش ژنتیک دادیم و ۸تا ژن مشترک معیوب داریم ایا میتوانیم باهم ازدواج کنیم یعنی بچه هایما احتمال چند درصد سالم میشن

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     10 آبان 1401 16:26

     با سلام. برای ازدواج مانعی وجود ندارد اما برای داشتن فرزند سالم حتما پیش از بارداری باید جواب های شما بررسی شود و بر اساس نظر متخصص ژنتیک پیش از بارداری (PGD) و هنگام بارداری (PND) را برای جلوگیری از انتقال ژن معیوب به فرزندتان انجام دهید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
    • سلام من دوستت پسرم ab+ و خودمa- ایا امکان ازدواج هست؟؟

     پاسخ
   • زینب جعفری نژاد
    19 آبان 1401 00:23

    سلام ما خونمون بهم نخورد دیگه از خانواده های دوطرفه خون گرفتن گفتن مشکلی نیست ما عقد کردیم اما هر دو ماه مینور هستیم بچه اولمون سالم هست اما دوست دارم بچه گیرم بیا اما تراز این که ناقص به دنیا بیاد منو افسرده کرده چه کار کنیم

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     21 آبان 1401 09:40

     با سلام. جهش های شما که باعث تالاسمی مینور شده اند پیدا شده؟ اگر نه ابتدا باید تست ژنتیکی تالاسمی بدهید بعد از اون با روش های ژنتیکی پیش و در حین بارداری می تونین از انتقال ژن معیوب به فرزندتون جلوگیری کنین.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
     • سلام منم میخوام ازدواج سر نگیره.. کسی میدونه چکار کنم.. لطفا جواب بدید…. چکار کنم حواب ازمایش خوب درنیاد

   • مینوره چطور نرماله

    پاسخ
 • سلام من و نامزدم ازمایش دادیم مشکل خونی نداشتیم ایشون ناقل تالاسمی مینور بودن که دکتر گفتن مشکلی نیست فقط خاله و دایی نامزدم بیماری ژنتیک داشتن و در راه رفتن مشکل داشتن باید چکار کنیم مطمئن بشیم

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   16 شهریور 1401 15:41

   با سلام. همان طور که گفتن تنها ناقل بودن یکی از زوجین برای تالاسمی مشکل زا نیست. اما موردی که نیاز به بررسی ژنتیکی دارد در رابطه با خانواده نامزد شماست که در یک سمت از خانواده مشکل حرکتی در دو مورد مشاهده شده است. برای اولین قدم باید توسط پزشک متخصص ژنتیک ویزیت بشین تا در صورت وجود فاکتورهایی که شک به ارثی بودن وجود دارد آزمایشات لازم را انجام دهید. حتی در صورتی که همسر شما ناقل این اختلال باشد، می توانید در مرکز ما با تکنیک PGD فرزند سالمی را به دنیا بیاورید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام من و همسرم آزمایش الکتروفورز دادیم و جواب نرمال بود، ایشون فریتین پایین و مشکل خونریزی روده دارن، دکتر ژنتیک اصرار به آزمایش ژنتیک دارن و میگن یک درصد احتمال وجود داره، سی بی سی تو بعضی از آزمایشگاه ها برای من نرمال قید شده و در آزمایشگاه مرکزی بهداشت در حد ی دهم کمتره، همسر من زیر بار آزمایش ژنتیک بخاطر هزینه نمیرن و میگن وقتی الکتروفورز سالم بوده و اینکه خودش مشکل خونریزی داره و فریتینش پایین، کم خونیش بخاطر همین، من میترسم که نزارن بچه دار بشیم، سوال اصلی من این آیا میتونم باردار بشم؟ و در آینده از جنین آزمایش میگیرن؟ یا حق همچین کاری ندارن؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   14 شهریور 1401 12:13

   با سلام. شما با خواست خودتون می تونین باردار بشید اما باید آگاه باشید که ریسک ابتلای فرزند رو خودتون پذیرفتین. در هنگام بارداری هم می تونین جنین رو بررسی کنین اما باید الان آزمایش ژنتیک بدین تا جهش هاتون معلوم بشه. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • هزینه آزمایش ژنتیک با دفترچه تامین اجتماعی چقدر میشه؟

    پاسخ
    • سلام من و همسرم وقتی ازمایش دادیم گفتن کم خونی ژنتیکی داره ولی مشکلی نیست ازهیچ نظر گفتن اگه مشکلی بوداصلانمیزاشتن تو کلاسا شرکت کنیم ولی من بازم میترسم میشه بگین خطری هست یان؟

     پاسخ
   • سلام لطفا بهم کمک کنید دختر خالم ب ازدواج اجباری از طرف پدرش جبر شده اونم شب و روزش شده گریه قراره فردا با پسر عموش بره ازمایش ازدواج بده اقای دکتر یا هرکسی ک پیام منو میخونه لطفا بگین ک چی بخوره این این ازمایش مثبت نشه حتی اگه قرصی چیزی پیشنهاد کنید بخدا کمک بزرگی در حق یه دختر 14 ساله میکنید ممنون میشم..

    پاسخ
 • سلام چیکار کنم ک جواب خون ازمایش اشتباه دربیاد و من ب زور ازدواج نکنم ی راهی بگین

  پاسخ
  • ناشناس
   17 مهر 1401 17:25

   سلام ما رفتیم ازمایش گفتن هردو کم خون هسنین چکار کنین لطفا راهنمایی

   پاسخ
   • ادمین ساواژنوم
    18 مهر 1401 17:13

    با سلام اگر با ازمایش های اولیه مشخص شده که شما هردو مینور هستید، باید تست ژنتیکی تالاسمی انجام دهید تا جهش ایجاد کننده کم خونی پیدا شود. و با این تعهد می تونین بچه دار بشید و از انتقال آن به فرزندتون جلوگیری کنین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
    تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
    تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    پاسخ
  • سلام خسته نباشید گروه خونی خودم oمثبت و خواستگارم bمثبت هس میتونیم ازدواج کنیم یا از اون گروه خونیا هستیم ک نمیشه ازدواج کنیم ؟

   پاسخ
 • کیمیا حقیقی
  10 مرداد 1401 12:14

  سلام وقت بخیر.من و نامزدم هردو تالاسمی مینور هستیم گروه خونی منo+ و نامزدم B+ .هنوز ازمایش خون نرفتیم و میترسیم از این بابت ک ب هم نخوره خون مون…🥺 امیدی هست که بتونیم ازدواج کنیم؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   10 مرداد 1401 16:10

   با سلام. کم خونی و تالاسمی ارتباطی با نوع گروه خونی شما ندارد. شما هردو باید توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین، تست ژنتیک تالاسمی رو انجام بدین تا جهش های تون مشخص بشه. بعد از اون هروقت خواستید که باردار بشید، با استفاده از این جواب آزمایشات می تونین با روش های ژنتیکی فرزند سالم داشته باشین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • فکر نکنم حامل باشن چون فقط خانواده ی من رو خواستن
  و گفتن میتونید اقدام کنید برای بارداری
  فقط نمیفهمم خانوادمو برای چی خواستن

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   28 تیر 1401 19:46

   اگر به جواب آزمایش ایشون دسترسی دارین، به همراه آزمایشات خودتون برای مشاوره ژنتیک اقدام کنین تا آقای دکتر شما را راهنمایی کنن.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام من مینور بودم و همسرم مشکوک ازمایش ژنتیک تالاسمی دادیم یعد دوماه گفتن برای بچه دار شدن مشکلی ندارم ولی گفتن خانواده ی من هم باید بیان ازمایش cbc بدن
  علتش چیه؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   28 تیر 1401 19:33

   با سلام. جواب آزمایش ژنتیک همسرتون چی بود؟ آیا ایشون هم حامل بودن؟

   پاسخ
   • سلام خسته نباشین من میخوام نامزد کنم گروه خونی من o+و برای طرف مقابلم +Aهستش. من تو گوگل خوندم ک این نوع گروه خونی ها نمیتونن باهم ازدواج کنن خطر داره در صورت باردار شدن
    ممنون میشم راهنمایم کنین

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     2 مرداد 1401 18:51

     با سلام. گروه خونی ممانعتی برای ازدواج ایجاد نمی کند. برای سوالات بیشتر وقت مشاوره بگیرین.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
     • سلام دخترم میخاد با پسر عموش ازدواج کنه پسر عموش کم شنوایی داره پنجاه درصد آیا در اینده فرزندتون هم مشکل داره؟ چند درصد؟

     • ادمین ساواژنوم
      11 مرداد 1401 18:32

      با سلام. باید سابقه فردی و خانوادگی پسر طی جلسه مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج بررسی شود. در صورت صلاحدید پزشک متخصص ژنتیک آزمایش انجام دهد تا بتوان مانع از انتقال آن به فرزند شد.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     • سلام خسته نباشید گروه خونی خودم oمثبت و خواستگارم bمثبت هس میتونیم ازدواج کنیم یا از اون گروه خونیا هستیم ک نمیشه ازدواج کنیم ؟

   • سلام وقتتون بخیر من تالاسمی مینور دارم
    و پسرعموم هیچ نوع کم خونی داره ایا میتونیم باهم ازدواج کنیم؟!
    یا اگه با فردی دیگ ازدواج کنم ب مشکل میخورم یا ن

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     13 شهریور 1401 15:08

     با سلام. آیا شما برای تالاسمی خودتون آزمایش ژنتیک دادین تا جهش مشخص بشه؟ پسر عموتون برای کم خونی بررسی شده اند؟ به علاوه این شما که می خواین ازدواج فامیلی داشته باشید باید حتما مشاوره ژنتیک بگیرین. در این صورت با اطمینان ازدواج می کنین و اگر چیزی هم پیدا بشه می تونین از انتقال اون به فرزندتون جلوگیری کنین.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
 • باسلام
  پدربزرگ نامزد من سرطان داشتن فوت کردن
  پدر نامزدم و دخترعموش هم سرطان دارن ک شیمی درمانی میشن

  ایاازمایشی هس ک من بفهمم نامزدم هم خدایی نکرده دراینده سرطان میگیرن یا ن؟
  اگ ازمایشی وجود داره کجا بایدبریم و چ مدارکی ببریم

  و اینکه باازمایش هول اگزوم مشخص میشه؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   25 تیر 1401 15:59

   با سلام. مواردی که ذکر کردین نیاز ۱۰۰٪ برای دریافت مشاوره ژنتیک دارد. بله آقای دکتر براتون تست بررسی ژنتیکی سرطان های ارثی رو تجویز خواهند کرد، هرگونه ریسک ابتلا به سرطان را داشته باشند مشخص می شه. بله با WES میشه اما اون چیزی که مهم است آنالیز روی داده ها و گزارش نهایی است که باید توسط یک پزشک متخصص تایید شود.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام ب طور کلی PGD هزینه اش چقدر میشه؟
  منظورم تعیین جنسیت نیس برای ب دنیااوردن فرزند سالم

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   21 تیر 1401 13:16

   با سلام. بستگی به تعداد جهش ها، نوع جهش ها، شایع و نادر بودن بیماری دارد. با کلینیک تماس بگیرین تا راهنماییتون کنن.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام لطفا بهم کمک کنید دختر خالم ب ازدواج اجباری از طرف پدرش جبر شده اونم شب و روزش شده گریه قراره فردا با پسر عموش بره ازمایش ازدواج بده اقای دکتر یا هرکسی ک پیام منو میخونه لطفا بگین ک چی بخوره که این ازمایش مثبت نشه حتی اگه قرصی چیزی پیشنهاد کنید بخدا کمک بزرگی در حق یه دختر 14 ساله میکنید ممنون میشم..

    پاسخ
 • سلام
  PND چقدر هزینه اش میشه؟
  لطفاجوابمو بدین

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   19 تیر 1401 18:25

   با سلام. انجام PND برای چند جهش؟ می تونین عکس نسخه یا آزمایش خود را برای ما واتساپ کنین تا به سوالاتتون پاسخ بدهند.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام میگم چی بخوریم که وقتی رفتیم آزمایش خون بدیم برای ازدواج خون دو طرف به هم بخوره

    پاسخ
   • سلام خسته نباشید برادر شوهر من چند رو پیش آزمایش خون دادن با کسی که قرار ازدواج کن گفتن خونتون به هم نمیخوره نباید ازدواج کنین بچه هاتون تالاسمی میش دختر و پسر کاملا غریبه هستن میخواستم بدونم هیچ راهی ندارن

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     14 اسفند 1401 19:42

     با سلام. می تونن با تعهد به انجام آزمایش ژنتیکی ازدواج کنن، در صورتی که زیر نظر ما باشن با روش های PGD میتونن فرزند سالم هم داشته باشند. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
 • سلام
  ببخشید میخواستم بدونم خوردن قرص فرشته آزمایش اعتیاد پیش از ازدواج رو مثبت نشون میده؟

  پاسخ
  • سلام من از نامزدم باردارم و خانواده خبر ندارن ایا در ازمایش قبل ازدواج بارداریم مشخص میشه یا فقط جواب خونمون ک بهم میخوره یا ن نشون میده؟

   پاسخ
 • ناشناس
  17 تیر 1401 12:44

  سلام منو نامزدم آزمایش دادیم پسره کم خونه آیا مشکلی هست عقد کنیم

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   19 تیر 1401 18:20

   با سلام. امکان عقد فراهم است اما باید تحت نظر متخصص ژنتیک هم باشید تا اگر کم خونی ارثی وجود دارد مانع از انتقال آن به فرزند شوید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • بله برای ازدواج تست اای ژنتیکی هم انجام دادید من یک ماه قرص مصرف کردم و مجدد به پزشک مراجعه کردیم و ضعزت کم خونیم برطرف شده بود.

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   12 تیر 1401 09:58

   با سلام. پس به همراه جواب آزمایشات خود پیش از بارداری برای ویزیت مشاوره ژنتیک مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام من همسرم مبتلا به تالاسمي مينور هستش ومن خودم كم خوني فقر اهن داشتم كه رفع شده الان مشگلي ندارم آيا براي بچه دار شدن به مشگل ميخوريم

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   11 تیر 1401 11:56

   با سلام. آیا شما و همسرتان تست ژنتیکی مرتبط برای تالاسمی را انجام داده اید؟ برای تایید وضعیت کم خونی باید حتما از لحاظ ژنتیکی هم بررسی شوید. در ابتدا پزشک متخصص ژنتیک باید شما را ویزیت کند، تست را تجویز کند.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام ببخشید خواهر من خونش ماژور هستش شوهرشم مینوره متاسفانه تا الان دوتا از بچه هاشون ناقص دراومده مجبور شد سقط کنه الان همش میره دکتر پیگیره بنظرتون امیدی هست که بچه سالم گیرشون بیاد??

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     25 تیر 1401 16:07

     با سلام. بله خواهر شما باید بیاد زیر نظر پزشک متخصص تا انواع روش ها با توجه به بودجه و فاکتورهایی که مد نظرش هست براشون پیشنهاد بشه. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
     • با سلام من تالاسمی مینور خیلی خفیف از نوع بتا هستم ونامزد من کم خونی داره وپلاکتهایش پایین وهردو ما ارثی هست از پدر به ارث برده ایم لازم به ذکر ما هیچ نسبت فامیلی باهم نداریم می خواست ببینم می توانیم ازدواج کنیم وبچه دار بشیم وفرزند سالم داشته باشیم ؟

     • ادمین ساواژنوم
      28 مرداد 1401 17:09

      با سلام. بیماری تالاسمی در کشور ما شایع است و در اغلب موارد ارتباطی به فامیل بودن یا نبودن زوجین ندارد. به شما با تعهد اجازه ازدواج داده می شود. اما در یک مرحله پیش از ازدواج و یک مرحله پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین تا با شناسایی جهش های ژنتیکی ایجاد کننده کم خونی در شما مانع از انتقال آن به فرزند شما شد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   • سلام من ونامزدم برای ازمایش عقدرفتیم کم خونیم بایدچکارکنیم دکترمیگه بایدقرص بخورین کم خونی برطرف بشه نمیشه عقدکنیم

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر من گروه خونیB+ هستم و شخصی قراره برای خاستگاریم بیاد O+ هس و من تالاسمی مینور هستم این راسته که گروه خونی o+ ب تالاسمی مینورنمیخوره؟

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      4 شهریور 1401 17:55

      با سلام. گروه خونی ارتباطی با تالاسمی ندارد باید بررسی الکتروفورز و بررسی ژنتیکی بشید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 • ميترا محمدنيت
  10 تیر 1401 13:50

  سلام من همسرم مبتلا به تالاسمي مينور هستش ومن خودم كم خوني فقر اهن داشتم كه رفع شده الان مشگلي ندارم آيا براي بچه دار شدن به مشگل ميخوريم

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   11 تیر 1401 11:55

   با سلام. آیا شما و همسرتان تست ژنتیکی مرتبط برای تالاسمی را انجام داده اید؟ برای تایید وضعیت کم خونی باید حتما از لحاظ ژنتیکی هم بررسی شوید. در ابتدا پزشک متخصص ژنتیک باید شما را ویزیت کند، تست را تجویز کند.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    من و نامزدم هردو کم خونی مینور خفیف داریم ایا برای بچع دارشدن مشکل جدی برامون ایجاد میشه؟؟؟

    پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  میشه بگین چی شد و چکار کردین واسه اینکه خونتون بهم نخوره؟ چون دوست منم همین مشکلو داره الان

  پاسخ
 • سلام من تازه نامزد کردم ازمایش خونمون مشکلی نداش نامزدمم فامیل نیس فقط۳ ساله تو یه شرکت تولید مواد شیمیایی کار میکنه اسید درست میکنن،به نظر شما لازمه ما ازمایش ژنتیک بدیم

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   25 خرداد 1401 16:08

   با سلام. برای بررسی وضعیتتان باید ابتدا مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج بگیرین، اگر نیازی به ازمایش باشد پزشک متخصص ژنتیک برایتان تجویز می کند.

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    ببخشید من و نامزدم آزمایش قبل از ازدواج دادیم و هر دو غریبه هستیم و اینکه تالاسمی مینور بتا داریم، یک ماه هست ک آزمایش ژنتیک دادیم چند روز دیگه جواب آزمایشمون میاد.
    به نظر شما میتونیم ازدواج کنیم؟
    در آینده بچمون سالم میشه اینکه زیر نظر متخصص خون باردار بشم؟

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     29 خرداد 1401 14:19

     با سلام. بله امکان ازدواج و حتی داشتن فرزند سالم برای شما وجود دارد. با جواب خود به متخصص ژنتیک مراجعه کنید تا راه هایی مانند PGD و PND را برای شما شرح دهد که از به ارث رسیدن تالاسمی به فرزندانتان جلوگیری کنید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
    • سلام خسته نباشین
     من و نامزدم قصد ازدواج داریم ازمایش خون دادیم هردومون مینور بودیم بعد این مشکلی نداره بچمون سالم به دنیا میاد!؟

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      6 مهر 1401 12:01

      با سلام. خیر شما با تعهد اجازه ازدواج دارید. باید توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین و آزمایشات لازم ژنتیک تالاسمی را هر دو انجام دهید. با پیدا شدن جهش های شما در مرحله بعد پیش از بارداری به ما مراجه می کنید تا از انتقال اون ها به فرزندتان جلوگیری شود.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    • مهسا موسوی
     2 بهمن 1401 00:33

     سلام وقت بخیر . ببخشید من تالاسمی مینور هستم و کم خونی دارم اما دوست پسرم هیچ مشکلی نداره ایا توی ازدواج به مشکل بر میخوریم؟

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      3 بهمن 1401 13:28

      با سلام. آیا هر دو شما تست های عمومی و ژنتیکی تالاسمی و باقی کم خونی ها رو داده اید؟ گاهی اوقات افراد حامل ژن معیوب ایجاد کننده کم خونی علایم بیرونی شدیدی را بروز نمی دهند و فرد متوجه نمی شود. اگر بعد از انجام ازمایشات بازهم فقط شما کم خون باشید خیر مشکلی در ازدواج وجود نخواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 • جای نگرانی هست از نظرتون با نه؟

  پاسخ
 • من و نامزدم قصد ازدواج داریم چند روز پیش برای ازمایش ازدواج مراجعه کردیم و در جواب ازمایش گفتن که من مشکوک به تالاسمی هستم و نوعش رو نگفتن و به نامزدم گفتن که ازمایشش مشکلی نداره و به من گفتن که دوباره باید ازمایش بدی من و نامزدم فامیل نیستیم و هر دو غریبه هستیم در خانواده هر دومون هیچ گونه ناشنوا، کم شنوا، معلول و عقب مونده ذهنی وجود نداره من خیلی نگرانم نمیدونم تالاسمیم از چ نوعه و ابنکه مشکوکه و باید تکرار ازمایش انجام بدم ما نمیتونیم باهم ازدواج کنیم؟ برای بچه امون مشکل به وجود میاد؟

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   21 خرداد 1401 17:02

   با سلام. پس از انجام آزمایش پیش از ازدواج برای کم خونی، باید به مراکز ارائه دهنده مشاوره ژنتیک و آزمایشات ژنتیکی مراجعه کنید. تست ژنتیکی تالاسمی را انجام دهید تا تایید تشخیص قطعی داشته باشید. بعد از این مرحله پیش از ازدواج هم مراجعه کرده و با استفاده از PGD و PND میتوانید فرزند سالم داشته باشین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام من گروه خونیم O+هستش و نامزدم B+ میگن ک گروه خونیتون بهم نمیخوره و نمی‌تونید ازدواج کنید. درسته؟ ممکنه برای ازدواج مشکل داشته باشیم؟

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     24 شهریور 1401 11:41

     با سلام. نوع گروه خونی ارتباطی با منع ازدواج ندارد. شما باید از لحاظ کم خونی بررسی شوید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     24 شهریور 1401 11:43

     با سلام. نوع گروه خونی شما ارتباطی با منع ازدواج ندارد. شما باید از لحاظ کم خونی (تالاسمی) بررسی شوید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
 • Mcv71.0
  و

  Rbc4.72
  و
  هموگلوبین ۱۰
  فرتین ۵.۶۱
  کم خونی هست یا تالاسمی

  پاسخ
  • ادمین ساواژنوم
   20 خرداد 1401 16:28

   با سلام. تالاسمی هم نوعی از کم خونی است که زمینه ژنتیکی دارد و با مصرف آهن و داروها برطرف نمی شود. اگر این جواب ازمایش خون پیش از ازدواج شماست بهتر است که ازمایش ژنتیکی تالاسمی را انجام دهید و ویزیت شوید.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام
  در آزمایش قبل ازدواج باردار بودن مشخص میشه؟

  پاسخ
 • سلام
  من و دخترعموم میخوایم ازدواج کنیم
  من هیچ مشکلی ندارم فقط اون دفورمیتی انگشت دست و پا داره
  این موضوع ممکنه مانع ازدواج ما بشه ؟؟
  خیلی نگرانم
  لطفا جواب بدید

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   26 اردیبهشت 1401 00:23

   با سلام. اول این که ازدواج شما فامیلی نزدیک است و دوم این که دفورمیتی انگشتان در برخی موارد نشانه ای شایع از سندروم های ژنتیکی است. شما پیش از ازدواج و بارداری باید در طی دو مرحله توسط متخصص ژنتیکی ویزیت بشین تا تست های لازم را برای اطمینان از داشتن فرزند سالم انجام دهید.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام من به شخصه در ازمایشم سالم هستم فقط تیروئید 6.57 هستش قرص آهن هم مصرف میکنم یذره کم خونی عادی خیلی کم دارم و شخص مقابل من تالاسمی مینور داره آیا در ازدواج و بارداری مشکلی بوجود میاد؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   24 اردیبهشت 1401 11:39

   با سلام. آیا از این که کم خونی شما از نوع تالاسمی نیست اطمینان دارین؟ برای ازدواج که مشکلی وجود ندارد، در موارد حادتر هم با تعهد به انجام مشاوره ژنتیک و آزمایشات تکمیلی ژنتیکی اجازه ازدواج داده می شود. اما پیش از بارداری حتما یک مشاوره ژنتیک بگیرین تا با دقت ریسک های فرزندتان بررسی شود.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  من تازه ازمایش ازدواج دادم دکتربهمون گفت دوتامون تالاسمی آلفا هستیم من کم خونی دارم و نامزدم غلظت خون بالا هردو غریب هستیم
  احتمالش هست که متخصص بهمون بگه واسه ازدواج باید تعهد بدیم ؟

  پاسخ
 • سلام
  من تازه ازمایش ازدواج دادم دکتربهمون گفت دوتامون تالاسمی آلفا هستیم من کم خونی دارم و نامزدم غلظت خون بالا هردو غریب هستیم
  احتمالش هست که متخصص بهمون بگه واسه ازدواج باید تعهد بدین ؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   20 اردیبهشت 1401 13:11

   با سلام. ارتباطی با فامیل بودن شما ندارد. باید در ابتدا تست ژنتیک تالاسمی بدین تا جهش ژنتیکی شما مشخص شود. بعد از اون با استفاده از روش های ژنتیکی مثل PGD می تونین فرزند سالم داشته باشین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من و پسر عمه ام باهم ازدواج کردیم و ازمایش قبل ازدواج هیچ مورد مشکوکی رو نشون نداد و گفتن مشکلی نداریم..هیچ مشکل ژنتیکی هم تو خوانوادمون وحود نداره..الان باردارم بنظرتون برای بچه ام مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من و پسر عمه ام باهم ازدواج کردیم و ازمایش قبل ازدواج هیچ مورد مشکوکی رو نشون نداد و گفتن مشکلی نداریم..هیچ مشکل ژنتیکی هم تو خوانوادمون وحود نداره..الان باردارم بنظرتون برای بچه ام مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ
 • فرزاد نوتی زهی
  7 اردیبهشت 1401 02:24

  سلام من خودم تلاسمی ماژور هستم میخواهم با یه فرد مینور ازدواج کنم آیا برای بچه هامون مشکل ندارد

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   9 اردیبهشت 1401 14:59

   با سلام. با توجه به وضعیتی که ذکر کردین بله امکان بروز مشکل برای فرزند شما وجود دارد و باید حتما پیش از بارداری اقدام به دریافت مشاوره ژنتیک بکنین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین. تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر من و پسر عمه ام باهم ازدواج کردیم و ازمایش قبل ازدواج هیچ مورد مشکوکی رو نشون نداد و گفتن مشکلی نداریم..هیچ مشکل ژنتیکی هم تو خوانوادمون وحود نداره..الان باردارم بنظرتون برای بچه ام مشکلی پیش نمیاد؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     17 اردیبهشت 1401 12:46

     با سلام. در ازدواج های فامیلی بهتر است یک مرحله پیش از ازدواج و یک مرحله پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک مشاوره شوید. اما در رابطه با شرایط شما با توجه به هفته بارداری اگر پایین باشد هنوز می توانین مشاوره ژنتیک دریافت کنین و در صورت نیاز آزمایشات لازم را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
 • سلام وقت بخیر ببخشید اگه ازمایش ژنتیک بدیم و مشکل داشته باشه نباید بچه بیاریم؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   9 اردیبهشت 1401 14:42

   با سلام. در صورتی که تست ژنتیکی مرتبط و مناسب اختلال ژنتیکی را انجام داده اید و عامل ژنتیکی ایجاد کننده بیماری پیدا شده است. بله می توانین با روش هایی مانند تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی و تشخیص ژنتیکی پیش از تولد فرزند سالم داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین. تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
 • سلام نامزدم توی خانوادشون ی مشکل ژنتیکی دارن و بچه برادرش مشکل دار در اومده ولی مشکلشون ازدواج فامیلی و طایفه ی خودشون .. من ی پا پشت ترم و رفتیم آزمایش دادیم آزمایش من کاملا نرمال بود ولی آزمایش اون ی مقداری مشکل داشت بنظر شما مشکلی واسه ی بچه داری در آینده نیست؟!

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   31 فروردین 1401 12:25

   با سلام. با جواب آزمایشات باید به متخصص ژنتیک مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت حضوری و آنلاین و تلفنی با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   پاسخ
  • اگر قبل از آزمایش ازدواج، قرص پراپرانول بخوریم، رو نتیجه تاثیر میزاره؟

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر من و عشقم قصد ازدواج داریم گروه خونی من ب مثبت و گروه خونی عشقم آ مثبته آیا برای ازدواج مانعی وجود داره؟ تو بعضی،سایت ها نوشته این دو گروه خونی نمیتونن باهم ازدواج کنن

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   28 فروردین 1401 19:04

   با سلام. تفاوت نوع گروه خونی منعی برای ازدواج ایجاد نمی کند.

   پاسخ
  • آزمایش الکتروفورز تنها برای بررسی بیماری تالاسمی کافی نیست؟ حتی خود مشاور ژنتیک هم میگفت نمودار های شما بتا تالاسمی نیست

   پاسخ
   • ادمین ساواژنوم
    15 شهریور 1401 09:06

    پاسخی که داده شده را با دقت بخوانید. برای هزینه و سایر موارد تماس بگیرین

    پاسخ
   • ناشناس
    1 آذر 1401 03:15

    سلام من و نامزدم امروز ازمایش دادیم به من گفتن کم خونی داری و به داماد گفتن کم خونی تالاسمی داری و ما دوباره یه ازمایش پیشرفته انجام دادیم ایا مشکلی وجوددداره میتونیم عقد کنیم؟

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     1 آذر 1401 17:32

     با سلام. با انجام این ازمایش هم اگر کم خونی مشخص شود، می تونین با تعهد ازدواج کنین اما باید ۱۰۰٪ مشاوره ژنتیک بشین و آزمایش ژنتیکی تالاسمی رو انجام بدید تا با مشخص شدن جهش ها از انتقال آن به فرزندتون جلوگیری کرد.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
    • سلام خسته نباشید 🌹 من و نامزدم آزمایش خون دادیم
     کم خونی مینور هستم و نامزدم مشکوک به کم خونی دوباره آزمایش ازش گرفتن اگه کم خونی داشته باشه مشکلی پیش میاد نمیشه عقد کرد؟؟یبار آزمایش گرفته بودن ولی دوباره گرفتن ازش آزمایش نمی‌دونم چرا

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      4 اردیبهشت 1402 13:53

      با سلام. برای بررسی ژنتیکی تالاسمی ها و مشاوره ژنتیک مراجعه کنید. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 • آخ سلام ما رفتیم ازمایش دادیم گفتن که کم خون هستیم دوسماه باید قرص اهن بخوریم ایا میتونیم عقد کنیم لطفا راهنمایی کنید من عاشق خانمم هستم

  پاسخ
 • سلام
  اگرگروه خونی مرد+Aوگروه خونی زن+Oباشه بهم میخورن؟اگه نمیخورن راه حلی دارین؟?

  پاسخ
 • با سلام میخواستم بپرسم ازدواج فرد کاملا سالم با زن حامل تالاسمی مازور میشه بچشون سالم باشه یا خیر و با مراقبت کردن چند سال عمر میکنن؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   6 فروردین 1401 11:55

   با سلام. باید ویزیت متخصص ژنتیک شوید تا احتمالات براتون توضیح داده شود.
   برای تماس با ما و وبزیت حضوری یا انلاین:
   88662820 و 88662821 -021
   واتساپ 09195117264

   پاسخ
 • سلام من و پسر خالم تصمیم داریم با هم ازدواج کنیم ایشون مبتلا به رماتیسم مفصلی هستند ولی کنترل شده( پدر مادر ایشون دختر عمو پسر عمو هستن ولی پدر و مادر من نسبتی ندارن) من خودم کم خونی مینور خیلی ضعیف دارم به طوری که با مصرف قرص آهن خیلی خفیف میشه گروه خونی هر دو مونم A+ هست و بجز مشکل رماتیسم ایشون مشکل دیگه ای تو دو تا خانواده نداریم میخواستم بدون چقد احتمال اینکه مشکل پیدا بشه تو آزمایشاتمون وجود داره؟خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   26 اسفند 1400 13:57

   با سلام. تنها پس از ویزیت متخصص ژنتیک و داشتن جواب آزمایشاتتون هست که می شه جواب داد.

   پاسخ
 • سلام ببخشید ایا روشي هست ک کاری کنیم ازمایش دونفر بهم نخوره?بخاطر ازدواج اجباری فقط امیدم اینه ک ازمایشا بهم نخوره

  پاسخ
 • چرابابا.چربط ب گروه خونی داره آخه .

  پاسخ
 • سلام
  میخوام با نوه خالم ازدواج کنم که پدر و مادر نوه خالم، پسرعمو و دختر عمو هستند.
  آیا آزمایش ژنتیک بدیم مشخص میکنه که بچه مون در آینده سالم خواهد بود از نظر بینایی و شنوایی و ذهنی و….؟؟؟؟؟؟
  آیا نوه خالم که حاصل ازدواج فامیلی بوده، ناقل بیماری های ژنتیکی است؟؟؟
  راستی نوه خالم کاملا سالم می باشد.
  لطفا راهنمایی کنید.تشکر

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   4 بهمن 1400 13:51

   با سلام. بله در مرحله اول باید مشاوره ژنتیک تخصصی پیش از ازدواج بگیرین و بعد با توجه به ریسک هایی که ممکن هست در خانواده شما وجود داشته باشه آزمایشات لازم انجام میشه. برای دریافت وقت مشاوره چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر.من و همسرم آزمایش ژنتیک دادیم ،من ناقل آلفا و بتا هستم ولی همسرم فقط ناقل آلفا هستن و از نظر بتا بررسی شدن، جهشی مشاهده نشده.میخواستم بدونم مشکلی نداریم واسه بچه دارشدن؟و اینکه این آزمایش چقدر دقیق هستش؟آیا نیازی به تکرارشدن ازمایش قبل از بارداری هست؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   5 دی 1400 13:41

   با سلام. برای اطمینان با جواب آزمایشات خود با یک مشاور ژنتیک جلسه داشته باشید. دقت این آزمایشات بالا می باشد.

   پاسخ
 • سلام
  من سرطان خون دارم پنج ماهی هست پیوند مغز و استخوان زدم الان میخوام ازدواج کنم ایا مشکلی هست؟برای ازمایش قبل از ازدواج ایا به مشکل برمیخورم؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   6 دی 1400 11:26

   با سلام. بیماری شما ممانعتی برای ازدواج شما فراهم نمی کند

   پاسخ
 • سلام من و نامزدم آزمایش خون دادیم نامزدم مینور بتا هستن و من اهنم ۷۴ و HbA من ۹۷ و نیم است خاهر ها و برادر های نامزدم مینور نیستن و مادر نامزدم مینور هستن و خاهر و برادر من ب پدرم رفتن و مینور هستن ولی هیچ مشکل خاصی بستگانمون ندارن و ما از طرف پدرها فامیلم خیلی دور هستیم و مادر ها یکم نزدیک تره خیلی نگرانیم بنظدتون میشه ازدواج کنیم گفتن ک انگار من الفا هستم

  پاسخ
  • با سلام. در رابطه با وضعیت شما توصیه اکید به انجام مشاوره و بررسی ژنتیکی پیش از ازدواج و پیش از بارداری میشود. برای دریافت وقت مشاوره از کلینیک ساواژنوم با ما در تماس باشید.

   پاسخ
   • سلام ببخشید من و پسر عموم از طرفیم دختر خاله پسر خاله هستیم ما می‌خواستیم باهم نامزد کنیم رفتیم آزمایش گفتن هردو کم خونی شدید داریم الان برا جفتمونم قرص نوشتن برای سه ماه میخواستم بپرسم اگه این مشکلمون حل شد ما بعدش آزمایش ژنتیک دادیم اگه مشکل ژنتیکی باشه ممکن درمان بشه یا نه ممنون میشم جواب بدید

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     5 دی 1400 13:45

     با سلام. پس از انجام تست ژنتیکی در جلسه مشاوره برای شما تشریح خواهد شد راه های جلوگیری از انتقال بیماری به فرزندانتان چه چیزهایی است.

     پاسخ
     • سلام من و نامزدم باباهامون پسر عمو هستن رفتیم ازمایش خون تومرحله اول گفتن ۷۰درصد بدون مشکل هست تومرحله دوم که ۳۰ درصد بررسی کردند گفتن که گلوبین خون من پایین است و نامزدم گلوبین خونش بالا هست ایا فرزند ما دچار مشکل خواهد شد؟

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      6 فروردین 1401 11:52

      با سلام. با توجه به ازدواج فامیلی و مواردی که ذکر کردین باید حتما ویزیت متخصص ژنتیک بشین.
      برای تماس با ما و وبزیت حضوری یا انلاین:
      88662820 و 88662821 -021
      واتساپ 09195117264

   • سلام منو و نامزدم آزمایش دادیم گفتن مشکوک به تالاسمی هستید بعد گفتم پدر مادرتون آزمایش بدن اونام آزمایش دادن پدرو مادرم سالم دراومدن ولی مادر نامزدم تالاسمی مینور شد جای نگرانی هست؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     6 فروردین 1401 11:31

     با سلام. با توجه به مواردی که ذکر کردین باید حتما مشاوره ژنتیک بگیرین و بعد باردار بشین تا از انتقال کم خونی به فرزند جلوگیری بشود.

     پاسخ
     • سلام اگر من تلاسمی آلفا هستم و دختره بتا باشه مشکلی نیس برای ازدواج

     • ادمین ساواژنوم
      21 مرداد 1401 15:37

      با سلام. بسته به نوع جهش ها در هرکدام می توان نظر داد و ممکن است فرزندتان دچار مشکل شود. باید پیش از ازدواج و پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین و مشاوره ژنتیک بگیرین. با تعهد به شما اجازه ازدواج داده می شود. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    • سلام
     منم قراره با پسرعموم ازدواج کنم من گروه خونیم B+ و پسر عموم o+ من کم خونی مینور دارم خفیفه مشکلی پیش میاد برامون خیلی استرس دارم 😔

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      26 دی 1401 16:29

      با سلام. گروه خونی که ارتباطی با بیماری زایی و ممانعت ازدواج ندارد. در رابطه با کم خونی مینور هم خفیف از نظر شما تغییری در این بیماری ایجاد نمی کند، باید هم شما و هم پسر عموتون تست ژنتیک تالاسمی بدهید تا جهش ژنتیکی پیدا شود و مانع به ارث رسیدن آن ه فرزندتون بشیم. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 • سلام وقت بخیر منو نامزدم کم خونی مینورداریم
  فامیل هم هستیم ولی من کم خونی شديد دارم
  میشه بگید چکار بکنیم تا ازوادج کنیم یا نکنیم
  لطفا خیلی نگرانم من نامزد خودمو دوست دارم

  پاسخ
  • با سلام. با توجه به فامیل بودن و وضعیت تالاسمی در اسرع وقت مشاوره ژنتیک بگیرید.

   پاسخ
   • سلام وقتتون بخیر من با اقایی ک میخوام ازدواج کنم میخوابیم آزمایش خون بدیم ایشون تالاسمی مینور دارن من آزمایش دادم ندارم اما گروه خونی ایشون زده Aمنفی ومن oمثبت ایا مانعی برای ازدواج ما هست ؟مشکلی پیش میاد؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     16 اسفند 1400 18:27

     با سلام. نوع گروه خونی مشکلی برای ازدواج ایجاد نمی کند.

     پاسخ
   • سلام
    wbc:7.6
    mch:25.9
    hemoglobin:11.6
    mcv:82.4
    کم خونی هست یا تالاسمی؟

    پاسخ
 • من نامزدم دچار کلیه سنگ ساز ژنتیکی هست و این مشکل در پدر من هم بوده میخواستم بدونم از طریق آزمایش ژنتیک میشه مشخص کرد ریسک ابتلا فرزندان را ؟

  پاسخ
 • ماریا
  9 آذر 1400 16:24

  سلام
  من و همسرم دختردایی و پسرعمه هستیم و ۴ ساله ازدواج کردیم و الان قصد بچه دار شدن داریم ، میخاستم بدونم چقدر احتمال خطر هست برای بچه دار شدن ؟ منظور اینکه بچه مشکل ژنتیکی پیدا کنه .
  ضمن اینکه تو فامیل اصلا مورد ژنتیکی و یا هیچگونه اختلالی نیست و دختر عمو خودم با پسر عمش که میشه داداش همسرم(پسرعمم) ازدواج کرد و دوتا فرزند دارن و هیچگونه مشکلی ندارن.
  سریع ترین راه برای اینکه از این بابت خیالمون راحت بشه چیه ؟ کجا باید مراجعه کنیم؟
  ممنون

  پاسخ
  • با سلام. با توجه به ازدواج فامیلی باید حتما مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و پیش از بارداری بگیرید. برای دریافت وقت مشاوره آنلاین تلفنی یا حضئری با کلینیک ساواژنوم در تماس باشین.

   پاسخ
 • فاطمه
  8 آذر 1400 09:56

  سلام من و پسر عموم قراره باهم ازدواج كنيم آزمايش داديم هيچ مشكلي نداريم و تو فاميل هم از لحاظ اينكه يكي مشكلدار باشه نيس ما هم آزمايش ژنتيك نداديم ممكنه بعد مشكلي پيش بياد؟

  پاسخ
  • با سلام. با توجه به ازدواج فامیلی باید حتما مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و پیش از بارداری بگیرید. برای دریافت وقت مشاوره آنلاین تلفنی یا حضئری با کلینیک ساواژنوم در تماس باشین.

   پاسخ
   • سلام
    خون من داسی شکل هست ارثی از پدرم مشکل داره برا ازدواج؟؟

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     27 شهریور 1401 12:52

     با سلام. شما باید تست ژنتیکی بدهید تا وضعیت سالم و حامل بودن شما مشخص گردد.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
 • سلام خسته نباشید منو نامزدم کم خونی داریم پزشکمون توصیه کرده آزمایش ژنتیک بدیم میخواستم بدونم ازمایش ژنتیک فقط برای منو نامزدمه ؟اخه دکترمون گفته پدرو مادر جفتتون باید این آزمایشو انجام بده میخواستم درصد خطرشو بدون اگه انجامش ندیم ؟

  پاسخ
  • با سلام. برای داشتن فرزند سالم باید پس از مشاوره ژنتیک افراد لازم در خانواده تحت بررسی ژنتیکی قرار بگیرند.

   پاسخ
 • ناشناس
  15 آبان 1400 01:25

  سلام خسته نباشید ببخشید من و پسرخالم نامزدیم.پسرخالم یه پاش از مچ کجه یعنی پنجه پاش ب داخله.ممکنه به بچه ی آیندمون انتقال پیدا کنه؟

  پاسخ
  • با سلام. تنها پس از مشاوره ژنتیک و بررسی وضعیت همسر شما و در صورت نیاز تست ژنتیکی است که می توان با قطعیت اظهار نظر کرد.

   پاسخ
 • ببخشید من کمبود اهن دارم و نامزدم کم خونی ارثی داره میتونیم باهم ازدواج کنیم؟

  پاسخ
  • ببخشید من کمبود اهن دارم و نامزدم کم خونی ارثی داره میتونیم باهم ازدواج کنیم؟

   پاسخ
 • مهرداد
  4 آبان 1400 19:55

  سلام من میخام بادخترعموم ازدواج کنم مشاوره هم رفتیم دکترگفت ک بایدازمایش ژنتیک بدین وبخاطرهزینه بالاش فقط تونستیم آزمایش کروموزوم بدیم آیا این نوع آزمایش می‌تونه نشون بده ک‌مامیتونیم باهم ازدواج کنیم یانه

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ببخشید یه خانوم با گروه خونی A+میتونه با یه اقا که گروه خونی B+ داره اردواج کنه؟مشکلی پیش نمیاد؟اگه به هم نخورن گروه خونیشون نمیتونن ازدواج کنن؟یا بچه هاشون سالم میشه یا نه؟

  پاسخ
 • آیا میشه کسایی که یک نوع گروه خونی دارن ازدواج کنن

  پاسخ
 • سلام ببخشید من از لحاظ مادرزادی یکی از انگشت های دست راستم یک بندش نیست و غیر از اون مشکل جسمی خاصی ندارم امکانش هست بعدا تو اینده این نقص به بچه هم منتقل بشه یا نه؟

  پاسخ
  • با سلام. بله امکان ژنتیکی بودن وجود دارد و بهتر است پیش از اقدام به بچه دار شدن یک مشاوره ژنتیک تخصصی بگیرید.

   پاسخ
 • سلام.لطفا جوابمو بدین
  منو نامزدم هردوتامون تلاسیمی مینور دارم از نوع بتا و همه چیزم خوندم الان
  ایا احتمال دارد فرزنومان سالم باشد ولی پیش فعال باشد یعنی مشکلای دیگه داشته باشد؟؟

  پاسخ
 • با سلام من و طرف مقابلم قصد ازدواج داریم ولی هیچ ازمایشی انجام نشده و فقط طی برسی هایی که شده گروه خونی منA+ و گروه خونی طرف مقابلم B- هست و خواستم بپرسم با وجود این تداخل امکان ازدواج هست و مشکلی در بچه دار شدن هست یا خیر؟!

  پاسخ
 • سلام من و آقایی که مشکل کم شنوایی دارن می‌خواهیم با هم ازدواج کنیم . پدر و مادر ایشون فامیلی ازدواج کردن. و خواهر و خودشون کم شنوا هستن. پدر و مادر من هم فامیلی ازدواج کردن ولی در خانواده‌ی ما هیچ مشکل ژنتیکی وجود ندارد. آیا امکان انتقال کم شنوایی یه بچه وجود دارد؟
  و ما کاملا با هم غریبه هستیم

  پاسخ
  • با سلام. بهتر است برای بررسی احتمال ژنتیکی بودن اختلال ناشنوایی در خانواده همسرتان مشاوره ژنتیک بگیرین.

   پاسخ
 • سلام
  اگر یکی گروه خونیشA+مرد و زن B_ باشد یعنی گروه خونیاشون به هم نخوره ایا میشه با هم ازدواج کرد یا برای بچه آیندشون مشکلی پیش میاد یا نمیاد؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   6 دی 1400 11:29

   با سلام. نوع گروه خونی ارتباطی با منع یا اجازه ازدواج ندارد.

   پاسخ
 • سلام من خودم پدر و مادرم پسرعمو و دختر عمو هستن
  مادرم چندین بار فرزندش به همین علت و مشکلات ژنتیکی ناخواسته سقط شده
  نامزدم هم پدر و مادرش فامیل نزدیک هستن، میخاستم بدونم امکانش هست من و نامزدم هم دچار چنین مشکلی بشیم؟؟؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   19 دی 1400 11:20

   با سلام. بله این امکان وجود دارد که این اختلال در شما نیز به ارث رسیده باشد. برای جلوگیری از انتقال آن به فرزندانتان و جلوگیری از سقط های مکرر و با توجه به ازدواج های فامیلی باید حتما مشاوره ژنتیک پیش از زادواج و بارداری بگیرید و آزمایشات لازم را انجام دهید.

   پاسخ
 • سلام
  دایی من عقب افتاده ذهنی هست. اما توی کل فامیل کس دیگه ای مشکل ژنتیکی نداره. من و همسرم الان ۶ ماهه ازدواج کردیم( فامیل نیستیم) و میخوایم برای فرزندآوری اقدام کنیم. آیا نیازی به انجام آزمایش های ژنتیکی هست؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   19 دی 1400 11:22

   با سلام. ریسک بالایی ندارید اما حتما یک مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج بگیرید.

   پاسخ
 • سلام ببخشید سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  منو همسرم با تعهد ازدواج کردیم چون هر دومون مشکوک به مینور بودیم البته من خودم میدونستم ک مینور هستم.گفتن بعد از ازدواج ازمایش ژنتیک بدیم.الان من باید برای شروع این مراحل پیش پزشک ژنتیک برم یا خون؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   19 دی 1400 11:27

   با سلام. بله باید مشاوره و آزمایش ژنتیک را انجام دهید. با ما در تماس باشین تا جلسه تلفنی یا آنلاین و یا حضوری با متخصص ژنتیک برای شما تعیین شود و سپس آزمایش برای شما تجویز می شود.

   پاسخ
 • نجمه امیری
  17 مرداد 1400 19:48

  سلام
  من فقط آزمایش ادرار دادم، داماد ازمایش خون و ادرار
  بعد خانواده داماد گفتن که داماد کم خونی شدید داره و دوماه قرص مصرف کنه و بعد دوباره آزمایش بده، میشه همچین چیزی؟ چرا از من پس از من ازمایش خون نگرفتن؟ فامیل هم نیستیم

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   19 دی 1400 11:36

   با سلام. آیا به آزمایشگاه های مرجع برای انجام آزمایش رجوع کردید؟

   پاسخ
   • گلاره
    3 تیر 1401 09:54

    سلام ما میخوایم بریم عقد کنیم ازهر جفتمون آزمایش اعتیاد میگیرن یا نه بعدشم اگه هرجهت جواب آزمایش اعتیاد مثبت باشه عقدمون میکنن یانه

    پاسخ
 • سجاد سلیمی
  31 تیر 1400 06:35

  سلام علیکم
  وقت بخیر من و خانم من خونها مشکل نداره و الان یک ماه ی میشه جواب ژنتیک رو گرفتم که جواب هر دو نفر ما نورمال هستش،ولی بچه دار نمیشیم،تازه ۳ بار عمل بچه دار شدن IVF انجام دادیم ولی بچه دار نشدیم،و جواب ژنتیک نورمال هست.
  اگر زحمتی نیست راهنمایی کنید چکار باید کرد…..

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   20 دی 1400 12:48

   با سلام. آیا از لحاظ ناباروری به طور کامل توسط پزشک متخصص بررسی شده اید؟ آیا مشاوره ژنتیک ناباروری گرفته اید؟ چه تست ژنتیکی انجام داده اید؟ در کدام مرکز IVF شدید؟ و ده ها سوال دیگه که در صورت ویزیت با متخصصین ما در مرکز از شما پرسیده می شود و بعد علت و راهکار داده می شود.

   پاسخ
 • با سلام منو نامزدم هنوز نرفتیم واسه آزمایش
  اما من مشکل MS دارم و اون مشکلات عصبی داره که وقتی عصبی میشه دست و پاهاش لمس و بی جون میشن و دچار نفس تنگی میشه و مشکل قلبی هم داره
  و جفتمون مشکل کم خونی داریم
  این مشکلات واسه بچه دار شدنمون دردسر درست میکنه
  ممکنه بچه ی ناهنجار به دنیا بیاریم؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   20 دی 1400 12:50

   با سلام. با توجه به سابقه ذکر شده از هر دو شما باید حتما مشاوره پیش از زادواج و بارداری شوید تا با انجام آزمایش از ارثی بودن یا نبودن این اختلالات آگاه شد. در صورت ارثی بودن نیز حتی می توان از انتقال آن به فرزند جلوگیری کرد و ممانعتی برای داشتن فرزند سالم وجود ندارد.

   پاسخ
 • سلام من و نامزدم ازمایش رفتیم گفته ۳ درصد من کم خون هسم ۴ درصد نامزدم . گفته اهن درمانی بشید میخداییم قرص اهن و امپول نوروبین و موادعذایی اهن دار بخورین بیست روز بعد بریم . اینبار درست میشه خونمون ؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   5 بهمن 1400 15:12

   با سلام. در صورت دوباره ریسک کم خونی باید برای تالاسمی بررسی ژنتیکی شوید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  ایا امکان هست دو نفر مینور باهم ازدواج کنن و تمام مراحل مراقب های بارداری و مشاوره های ژنتیک را هم طی کنن ولی تشخیص داده نشه که بچه تالاسمی ماژور داره و مشکل ساز بشه ؟و اینکه ایا اصلا امکانش هست به خاطر این مشکل تشخیص داده بشه اصلا نباید بچه دار بشن؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم دیابت نوع یک در آزمایش های قبل از ازدواج مشخص میشه؟

  پاسخ
 • سلام من مینوریم نامزدمم مینوری میتونیم ازدواج کنیم مشکلی نداریم واسه ازمایش

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   6 بهمن 1400 14:11

   با سلام. آیا با تست ژنتیک مینور بودن شما ثابت شده؟ با تعهد بله می تونین ازدواج کنین

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من و نامزدم دختر دایی پسر عمه هستیم و در فامیل دو طرف هیچ مشکل ژنتیکی وجود ندارد آیا این احتمال وجود دارد ک شاید فرزند ما مشکلی داشته باشد؟ و یا مشکلی برای ازدواج داشته باشیم؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   6 بهمن 1400 14:13

   با سلام. بهتر است برای اطمینان یک مشاوره ژنتیک تخصصی پیش از ازدواج فامیلی بگیرید بهتر است. برای مشاوره انلاین و حضوری در کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم با شماره های 88662820 و 88662821

   پاسخ
 • سلام من و نامزدم بعد از دادن دوتا ازمایش تو شهرمون جوابش بد اومد و گفتن باید بریم اهواز و گفتن سه هفته الا یک ماه میاد و به ما گفتن که نامزدم تالاسمی مینور با زیر شاخه ی الفا و منم بیماری سیکلسل با زیر شاخه ی بتا داریم لطفا مارو از نگرانی در بیارید و بگید میشه ازدواج کنیم و مشکلی نیست؟
  لطفا پایگاه تلگرامتون رو هم بدید ممنون

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   10 بهمن 1400 17:07

   با سلام. موردی برای ازدواج نیست با تعهد می تونین ازدواج کنین اما باید تست ژنتیک هم بدهید و قبل از بارداری هم حتما ویزیت متخصص ژنتیک بشین تا فرزند سالم داشته باشین.

   پاسخ
 • سلام من و نامزدم بعد از دادن دوتا ازمایش تو شهرمون جوابش بد اومد و گفتن باید بریم اهواز و گفتن سه هفته الا یک ماه میاد و به ما گفتن که همسرم تالاسمی مینور با زیر شاخه ی الفا و منم بیماری سیکلسل با زیر شاخه ی بتا داریم لطفا مارو از نگرانی در بیارید و بگید میشه ازدواج کنیم و مشکلی نیست؟
  لطفا پایگاه تلگرامتون رو هم بدید ممنون

  پاسخ
 • سلام.من و نامزدم برای ازمایش خون قبل از ازدواج اقدام کردیم
  گفتند که نیازی به ازمایش خون برای خانم نیس
  اول اقا ازمایش میده
  اگه کم خونی نداشت
  نیاز به ازمایش خانم نیس
  درسته؟
  یا خانم هم حتما باید ازمایش بده؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر، من قصد ازدواج با دختر خالم دارم ، در خیلی از سایت ها خوندم که بدترین ازدواج فامیلی بین دخترخاله و پسرخاله هست، آیا با ازمایش ژنتیک قبل از ازدواج میتونیم مطمعن شیم که فرزند سالمی خواهیم داشت؟ و با اطمینان خاطر ازدواج کنیم؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   10 بهمن 1400 17:30

   با سلام. بله باید پیش از ازدواج و پیش از بارداری حتما مشاوره ژنتیک بگیرین تا مشکلی برای داشتن فرزند سالم نداشته باشید. برای دریافت وقت ویزیت با ما در ارتباط باشید 88662820 و 88662821

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید مرسی از زحماتتون من و نامزدم برا آزمایش خون رفتیم بهمون گفت ک دوتاتون کم خون هستید و آهن خونتون کمه اما حرفی از مینور گفته نشد فقط فرستادمون مرکز استان ینی شیراز برا آزمایش ولی من و نامزدم خیلی نگرانیم و استرس داریم خواستیم بدونیم ک‌ چیز نگران کننده ای هست یا نه؟ میشه یه کم راهنمایی کنید ممنون از شما

  پاسخ
 • سلام اگه میشه شماره مشاوره برای کم خونی رو بزارید بشه زنگ بزنیم

  پاسخ
  • ۸۸۶۶۲۸۲۰

   پاسخ
   • سلام خواهش میکنم پاسخ بدید من b+و دختر عموم a+آیا مشکلی هس برای ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    پاسخ
   • سلام من دختری ۲۲ ساله هستم که دارای بیماری کم خونی خفیف هستم و میخوام با یه پسر غریبه که مشکلی از نظر بیماری کم خونی نداره ازدواج کنم آیا در آینده و برای بچه دار شدن به مشکل میخوریم؟
    یا اصلا میتونیم باهم ازداوج کنیم یا ن؟!

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     19 دی 1400 11:32

     با سلام. بعد از انجام آزمایشات پیش از ازدواج مشخص می شود.

     پاسخ
     • آخ سلام ما رفتیم ازمایش دادیم گفتن که کم خون هستیم دوسماه باید قرص اهن بخوریم ایا میتونیم عقد کنیم لطفا راهنمایی کنید من عاشق خانمم هستم

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      8 فروردین 1401 11:56

      با سلام. بله حتی اگر تشخیص تالاسمی هم داده شود مانعی برای ازدواج ندارد. اما باید تعهد بدهید و حتما مشاوره ژنتیک شوید تا فرزند سالم داشته باشید.

   • من نامزدم دچار کلیه سنگ ساز ژنتیکی هست و این مشکل در پدر من هم بوده میخواستم بدونم از طریق آزمایش ژنتیک میشه مشخص کرد ریسک ابتلا فرزندان را ؟

    پاسخ
  • سلام خواهش میکنم پاسخ بدید من b+و دختر عموم a+آیا مشکلی هس برای ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ
 • علی باقری
  18 خرداد 1400 11:03

  سلام وقت بخیر خسته نباشید ببخشید منو نامزدم رفتیم ازمایش هردومون کم خون بود فرستادمون یه ازمایش دیگه الان ما کل کارای عقدمون کردیم ولی الان نگران این هستیم خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد برامون هیچ راهی وجود نداره بشه کنترلش کرد

  پاسخ
 • سلام. من کم خونی مینور دارم.و قراره با پسری ازدواج کنم که ایشونم کم خون هستن.اما فامیل نیستیم باهم.اگر ایشون هم مینور باشن.برای ازدواجمون مشکلی پیش میاد؟

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشيد
  من و پسرخاله ام قصد ازدواج داريم ولي نه خانواده من و نه پسرخالم مشكلي از لحاظ بيماري ژنتيكي وجود نداره اما ما يك خاله اي داريم كه دور ناخنش خال هاي گوشتي ميزنه و يك دكتر گفته TS هسش و يكي ديگه گفته در اثر بي دقتي و عدم توجه ايجاد شده و خاله ي من اصلا ازمايشي هم نداده كه متوجه بشيم ايا دچار بيماري ts هستن يا نه ؟
  من و پسر خاله ام ازمايش ژنتيك داديم ولي هنوز جواب مشخص نشده
  ايا ممكنه اين مورد باعث مشكل در ازدواج ما بشه و ما نتونيم ازدواج كنيم؟
  خواهش ميكنم كمكم كنيد و بهم راهنمايي كنيد من شديدا استرس گرفتم

  پاسخ
  • سلام خیر

   پاسخ
   • سلام ببخشید دلایلی که ممکنه خون دو طرف به هم نسازه فقط مشکلات ژنتیکی و تالاسمی هست؟؟؟ یا چیزهای دیگه هم دخیل هستن؟؟

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     26 آبان 1401 16:32

     با سلام. به طور کل مهم ترین عوامل همان کم خونی ژنتیکی و بیماری های ژنتیکی است که می توان حتی جلوی انتقال آن به فرزندان را گرفت و مانعی برای ازدواج نمی باشد. پیش از ازدواج و پیش از بارداری مشاوره ژنتیکی بگیرید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
    • سلام از روی ازمایش خون میشه فهمید تالاسمی خفیف یا شدید داریم یا نه؟
     من Mch بالایی دارم ایا ربطی به تالاسمی داره؟؟

     پاسخ
 • سلام
  من قصد ازدواج باکسی رو دارم که برادرش معلولیت ذهنی داره
  این شخص پسر، پسرعموی مادرمن میشه
  گروه خونی من AB+و گروه خونی اونO+هست
  میشه بگید چون اون توی خانوادش برادر معلول ذهنی داره ممکنه برای فرزند ماهم این مشکل پیش بیاد؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر من وشوهرم قبله ازدواج آزمایش ژنتیک انجام دادیم حتی خانواده هامونم انجام دادن گفتن مشکلی واسه ازدواج نداره من الان پنج ماهه باردارم شوهرم وگفتن تالاسمی مینرولی خودم گفتن که فقط فقرآهن ولی الان هموگلوبینم خیلی پایینه میگن خودمم مینرم الان چیکارکنم؟به نظرتون بچمون مشکل داره؟ا

  پاسخ
 • در پی پیان قبلی بگم که مادر پدرم دختر خاله پسر خاله هستن

  پاسخ
 • با سلام خسته نباشید
  من درگیر مشکلات انعقاد خون بودم که چند وقت درگیر ازمایشات خون بودم ولی بخاطر اصطلاحات پزشکی من رو در جریان قرار ندادند و پزشک با مادرم صحبت میکرد که بین صحبتاشون من بیماری مخفی خون رو شنیدم
  میخواستم راهنمایی کنید که بیماری های مخفی خون چه چیز هایی هستن

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من و نامزدم آزمایش خون دادیم و بهمون گفتن که من(خانم)مینور هستم و کم خون
  ولی آقامون مشکلی نداره
  آیا بخوایم ازدواج کنیم واسه فرزندآوری مشکلی هست؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام
  من وخانواده پسرعمه ودختر دایی هستیم گروه خونی من b_وخانومم a+آیا مشکلی وجوددارد ونمیدونم ازدواج کنیم؟

  پاسخ
  • سلام.لطفا جوابمو بدین
   منو نامزدم هردوتامون تلاسیمی مینور دارم از نوع بتا و همه چیزم خوندم الان
   ایا احتمال دارد فرزنومان سالم باشد ولی پیش فعال باشد یعنی مشکلای دیگه داشته باشد؟؟

   پاسخ
   • با سلام. بیش فعالی ارتباطی با تالاسمی ندارد و فرزند شما در ارتباط با تالاسمی مینوری که اعلام کردید ریسک ابتلا دارد. اما در صورت تمایل برای بررسی سایر ریسک های توارثی و جلوگیری انتقال تالاسمی به فرزندتون باید بررسی ژنتیکی شوید.

    پاسخ
 • سلامـ ببخشید من با نامزدم ب مشکل خوردم و نمیخام باهاش ازدواج کنم اما ب اصرار خانوادم مجبورم میخام بدونم راه حلی هس برا اینکه تو ازمایش خون ب مشکل بخورم یا برم با رییس ازمایشگاه صحبت کنم؟!

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   10 بهمن 1400 17:36

   با سلام. خیر راهی وجود ندارد اگر هم بود هیج آزمایشگاهی این کار رو براتون نمی کرد جناب!!!!!!!!!

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من و نامزدم رفتیم آزمایش خون و هر دو کم خونی داشتم برای من ۷۷ و برای آقا ۷۹.۸ بود متخصص ژنتیک واسمون کپسول هماتنیک تجویز کردن میخواستم بدونم بعد از یک ماه و نیم مصرف دارو کم خونی برطرف میشه؟

  پاسخ
  • پشتیبان اول ساواژنوم
   18 اسفند 1400 14:46

   با سلام. تنها پس از اتمام دوره مصرف می توان نظر داد.

   پاسخ
 • سلام
  روزتون بخیر
  ببخشید من ناقل سیکل هستم
  همسرم مینور هستن
  چند ماه پیش باردار شدم و متاسفانه جواب cvs خوب نبود و بچه سیکل تالاسمی بود
  سوال اولم اینه که امکانش هست وقتی جنینی سقط میشه ازش آزمایش خون بگیریم که مطمئن بشیم جواب ازمایشگاه درست بوده؟؟
  و اینکه به من گفتن تو بچه اول امکانش خیلی زیاده م مریض بشه ولی بچه دوم امکانش کمتره این واقعیت داره؟>
  ممنون از وقتی که میزارید

  پاسخ
 • سلام من به دختری علاقهمندم توی خانواده پدری و پدره ایشون مشکل کم شنوایی وجود داره و عموی ایشون ناشنوا هستن میخواستم بدونم ایا با توجه به این که فامیل دور هستیم این مشکل قابل حل کردن هستش یا نه؟ البته خودم هم الرژی فصلی دارم کاملا پدرمو در اورده نمیخوام این مشکلات به فرزندم برسه اگه حتی ریسکشم هست نمیخوام ریسکو به جون بخرم مچکر از راهنماییتون

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید..
  من و نامزدم برا آزمایشات عقد اقدام کردیم و گفتن هردوتون تالاسمی مینور هستین . از طرفی تو خانواده هردومون چن تایی داریم ک مشکل ژنتیکی دارن ..هیچگونه نسبت فامیلی هم با خانواده نامزدم ندارم . میشه راهنماییم کنید. میتونیم ازدواج کنیم ؟

  پاسخ
 • دختر و‌پسری که هر ناقل بیماری کم خونی ماژور هستن میتونن ازدواج کنن؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  من و نامزدم آزمایش اولیه انجام دادیم …من مینور هستم و ایشون در آزمایش wbc پایین بوده که مربوط به گلبول های سفید هست
  آیااا برای ازدواج مشکل ساز میشه ؟؟

  پاسخ
 • منو نامزدم هردو مینوری هستیم ولی اطلاع نداریم بتا یا الفا باشه..اگه هردوتا از یه نوع باشیم میتونیم باهم ازدواج کنیم ؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من و نامزدم هردو کم خونی مینور داریم داریم و با وجود ازدواج فامیلی ها متعدد در فامیل تا به حال مشکل ژنتیکی به وجود نیامده خواستم ببینم امکان به همراه مشاوره ژنتیک وحود داره

  پاسخ
 • عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما ممنون از اینکه به سئوالات امسال ما جواب میدین و اینکه من از دختری خواستگاری کردم که خودش سالمه و پدر و مادرش فشار خون و قند خون و برادر زادش تشنجی هست ما با هم غریبه هستیم میخواستم بدونم آیا واسه آینده بچه ما مشکل ساز هست یا نه ممنون میشم راهنمای کنید

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من خودم کم خونی دارم اما گفتن خیلی جزئیه آیا ممکنه حالا که میخام برم و آزمایش ازدواج بدم پسر هم هیچ مشکلی نداره بگن خونتون به هم نمیخوره؟

  پاسخ
 • سلام من و همسرم mcv 77و همسرم ۷۲ هست ایا احتمال دارد فرزندمون تالاسمی ماژور باشد؟؟

  پاسخ
 • سلام،
  من و نامزدم نسبت فامیلی نداریم و نامزدم به نقص مادرزادیِ شکاف کام مبتلا بوده،
  ایا ازدواج ما در سلامت فرزندانمون تاثیر میزاره؟؟

  پاسخ
 • سلام. ميخواستم بپرسم آيا خانمي كه مينور بتا باشن با آقايي كه مينور الفا باشن و نتيجه تست آزمايش ژنتيكشون
  parental genetic diagnosis for thalassrmia is not required
  باشه. ايا بازهم احتمال تالاسمي ماژور شدن فرزند وحود داره و اگر بله چند درصد!؟ ايا هشدار يا مراقبت خاصي براي فرزند دار شدن در اين مورد به خصوص وحود داره!؟ خيلي مهمه برام لطفا پاسخ دهيد. ممنون

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  اگه اقا و خانم هردو کم خونی مینور داشته باشن میتونن باهم ازدواج کنن و بچه دار بشن؟؟
  ممنون میشم توضیح بدید

  پاسخ
 • سلام.من و دختر عموم هر دو کم خونی ارثی داریم
  ایا برای ازدواجمان مشکلی پیش میاد ؟
  البته هیچ مشکل ژنتیکی در خانوادمون نداریم

  پاسخ
 • سلام.من و دختر عموم کم خونی مینور داریم
  ایا مشکلی برای ازدواجمان هست ؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید من سالم هستم و هیچ مشکلی ندارم اما نامزدم سیکل سل 11 درصد بتا که خیلیم خفیف هست دارن و مشکل خاصی ندارن میخواستم بدونم در آینده ازدواج کنیم احتمال داره فرزندان مون دارای بیماری سیکل شن یا نه و اگه احتمال داره چند درصد این احتمال وجود داره ممنون میشم جواب بدین لطفا

  پاسخ
 • سلام خانم ماژور bمنفی با آقای سالم b مثبت شرایط ازدواج دارند؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من آزمایش قبل ازدواج دادم گفتن کمخون هستم خواستم بدونم اگه برنامه غذاییم رو درست کنم و آهن بخورم و یک هفته دیگه دوباره ازمایش بدم خوب درمیاد یا اینکه بیشتر از یک هفته منتظر بمونم!؟؟

  پاسخ
 • سلام،من کم‌خونی دارم فقراهن و نامزدم مینور بود.دکترمون گفته باید تعهدنامه ای امضا کنیم منظورشون از این تعهدنامه چیه؟ میتونید توضیح بدید.کمخونی من با دارو رفع میشه ولی چون عجله داریم میخوایم زودتر تموم بشه. بعد امضا کردن این تعهد نامه اجازه عقد صادر میشه یانه؟

  پاسخ
 • سلام ما دیروز ازمایش دادیم و امروز جواب رو گرفتیم گفتن خانم فردا بیاد ازمایش خون بده آیا راهی هست که من فردا میرم انجام بدم که مشکلی در آزمایش ما‌نباشه ما باید تا ۱ماه دیگه عقد کنیم

  پاسخ
 • با سلام خسته نباشید بنده خودم و همسرم مینور بتا هستیم و pndمرحله اول قبل ازدواج انجام دادیم و الان باردارم و گفتن باید cvsانجام بدم چقد احتمال مبتلا بودن یا بیمار بودن فرزند من وجود دارد ؟و این که سی وی اس واقعا مشخص میکند که جنین سالم است ؟ممکن است سی وی اس بگه جنین سالم اما وقتی بدنیا میاد بیمار باشه؟ ممنون از شما

  پاسخ
 • سلام من امروز رفتم خون دادم با نامزدم هنوز نامزد نشدیم نامزدم مینور داره به من گفتن که شک داریم شاید تو هم مینور باشی خیلی استرس دارم دوروزه دیگ جواب میداد سوالم این بود که میگن شک دارن مینورباشه جوابش نیس راسته میگن چن درصد شک داره ولی جوابش بیاد نی ایا راسته همش الکیه

  پاسخ
 • محمدرضا
  22 بهمن 1399 13:57

  سلام
  ما رفتیم ازمایش گفتن دوتاتون کم خونن گفتن یک ماه قرص اهن مصرف کنید
  بعد بییان ازمایش مشکلات ژنیتیکی هم گفتن ندارین فقط همین کم خونی ایا به مشکل بر می خورم یا ن؟

  پاسخ
  • پس از اتمام درمان مجددا آزمایش خواهید شد

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر نامزدم امروز برای جواب ازمایش اقدام کردند ازمایشگاه گفته باید بیایدازمایش ومشاور ژنتیک،چون هموگلبین هردوتاتون شش هست وکم خون هستیدمن متوجه نمیشم میشه بگیدامکان داره مامینورباشیم ؟

    پاسخ
    • آمنه سادات
     12 بهمن 1401 00:34

     من آزمایش دادم غریبه هستیم نامزدم مینور خودمMCHامکان ازدواج هست

     پاسخ
   • سلام.
    من و همسرم هر دو از لحاظ تالاسمی بتا و الفا سالم هستیم و تمام ازمایشات قبل از ازدواج را انجام دادیم. دختر هفت ساله ای دارم که وقتی چکاپ خون انجام داد به خاطر پایین بودن اندک MCV گفتن دچار آلفا تالاسمی بسیار خفیف هست و حتی نیاز به دریافت قرص اهن هم نداره. اما میخواستم بپرسم چطور امکان دارد یک بیماری ژنتیکی از پدر و مادر سالم‌ ایجاد شود؟

    پاسخ
  • سلام من یه شصت انگشت دستم مشکل مادرزادی داره مشکلی برای بچه دار شدن نداره؟

   پاسخ
 • سلام
  ما رفتیم ازمایش گفتن دوتاتون کم خونن هستین یه کم
  گفتن یه ماه قرص آهن استفاده کنید بیاید دوباره ازمایش بدین
  می خواستم بودم ایا مشکلی پیش می اید یا ن؟؟

  پاسخ
 • باسلام
  من ونامزدم مینورهستیم. باقی آزمایشات ژنتیکی رومیخوایم بعدازدواج وقبل بارداری انجام بدیم. الان هم هرطور شده باید عقدکنیم.
  آیاباامضای تعهدنامه ک زیرنظر پزشک باردارشم بهمون اجازه عقدمیدن؟؟
  باتشکر

  پاسخ
 • سلام
  اگر دو نفر هردو گروه خونیه B+ داشته باشند مشکلی پیش میاد؟؟

  پاسخ
  • با سلام و خسته نباشید دختر من نه سالشه بعضی وقتا از بینی خون میومد بردم دکتر آزمایش نوشت معلوم شد مینور داره دکتر قرص ففول داده مصرف کنه نظر شما چیه

   پاسخ
 • با درود
  ببخشید من به صورت مادرزادی یکی از چشمام نابینا و کوچیک بود (میکروفتالمی)… من ازدواج نکردم… سوالم اینه که آیا آزمایشی هست که مشخص کنه که آیا من حامل ژن‌ها و کرومزوم‌های مربوط به این بیماری هستم یا خیر؟ من به همین خاطر تا الان ازدواج نکردم چونکه می‌ترسم حامل ژن ناقص میکروفتالمی باشم و فرزندم هم به این بیماری نادر مبتلا بشه

  پاسخ
  • سلام بله حتما می شود با بررسی یک تست ژنتیک عمدتا مشکلات مشخص شده را پیدا کرد

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  اگر‌ خانم مینور باشن و اقا سیکل ضعیف برای ازدواجشون ایا مشکلی هست ؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   بخشید من یه سوال داشتم من و پسر خالم ک هم پسر خاله میشه و هم پسر عمو قصد ازدواج داریم من تالاسمی مینور از نوع خفیفشو دارم ولی پسر خالم هیچ نوع بیماریی نداره و خداروشکر تو خانواده ی ما هم با وجود ازدواج های فامیلی زیاد هیچ نوع بیماری در بچه ها به وجود نیومده این مینور بودنم میتونه تاثیری روی آزمایش ژنتیکی ک انجام دادیم داشته باشه؟
   ما دیروز آزمایش دادیم و ۵ روز دیگه به دستمون میرسه و من خیلی نگران جواب هستم اگه میشه راهنماییم کنین♥️

   پاسخ
   • سلام منتظر جواب آزمایش بمانید بهتر است.خیر مینور فقط کمبود خون می دهد

    پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  اگر خانمی مینور باشن با اقایی که HB S باشن (سیکل ضعیف ) با همدیگر بخوان ازدواج کنند ایا مشکلی هست ؟ و نیاز به ازمایشات خاصی هست ؟

  پاسخ
 • سلام‌من و نامزدم‌امروز ازمایش خون قبل از ازدواج دادیم و مشخص شد ک ایشون کم خونی خفیف دارن. ب منم‌گفتن ک باید ازمایش خون بدم. میخواستم‌بدونم‌ اگر منم کم خونی خفیف داشته باشم چی‌میشه؟ با توجه ب اینکه سابقه تالاسمی‌در خانواده نداریم

  پاسخ
  • سلام خسته نباشید
   من از بچه گی بیماری لب شکری داشتم خدارا شکر خیلی کم بود ن پدرم این مشکل رو داشته ن مادرم و اینکه میخواستم ببینم این بیماری ن ب ارث ب من رسیده ن مادر زادی هستش من میخوام ازدواج کنم با ی دختر خانومی احتمالش هست بچمون لب شکری بشه؟؟؟

   پاسخ
 • سلام من b- هستم و دخترعموم a+
  برای ازدواج مشکلی داریم؟ از لحاظ خونی؟
  تو سایتی خوندم از لحاظ خونی سازگار نیست
  آیا درسته؟ واینکه راه حلی داره؟
  ممنون میشم پاسخ بدید ??

  پاسخ
  • سلام به متنی که در همی رابطه هست در ساوامگ مراجعه کنید.

   پاسخ
  • با سلام
   تورو خدا کمکم کنید
   من با نامزدم اصن فامیلی نداریم ولی رفتیم آزمایش خون همه چی اوکی بود بغییر از اینکه آزمایشگاه ب محضر گفته بود ک منو نامزدم هر دو کم خونی داریم برامون آزمایش خون مجدد نوشت
   ینی میشه مانع ازدواجمون بشه؟?

   پاسخ
   • پشتیبان اول ساواژنوم
    7 بهمن 1400 12:16

    با سلام. خیر با تعهد میتونین ازدواج کنین و باید برای تایید آزمایش ژنتیک هم بدین

    پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر ببخشید من میخوام با دختر عموم ازدواج کنم ایشون a+هستن و من bالبته دقیق یادم نیست منفی هستم یا مثبت میشه لطف کنید بفرمایید ازدواج باهاشون با این گروه خونی ایرادی داره یانه؟

  پاسخ
 • سلام می توانید ولی مشاوره ژنتیک انجام دهید. بدون مشاوره ژنتیک توصیه نمی کنیم. می توانید جواب آزمایشات را به تلگرام کلینیک ساواژنوم ارسال وقت مشاوره بگیرید.

  پاسخ
 • سلام بببخشید کم خونی داسی شکل برا دو زوج نمیتونن با هم ازدواج کننن ؟ و اینکه در چ صورت میتوانن ازدواج کنن بدون مشاوره عواقب کلا میتونن نوع داره چجوره ؟

  پاسخ
  • سلام می توانند ولی حتما مشاوره ژنتیک باید انجام دهند.

   پاسخ
   • درضمن منو داداشم دوقولو هستیم ولی فقط من دچار ابن بیماری (لب شکری) شدم ممکنش هست که با دختری ک دوسش دارم ازدواج کنم ک اون اینطور بشه؟؟ خواهشمندم زودتر رسیدگی کنین

    پاسخ
 • سکینه
  19 دی 1399 20:25

  سلام خسته نباشید ببخشید
  کسی که پیوند کلیه باشه و هفت سال پیوند کرده با حال عمومی خوب می تواند با شخصی که تالاسمی مینور یا ماژور باشد ازدواج کند لطفا پاسخ دهید خیلی مهم نکته مهم اینکه فرد پیوند شده خانم هست؟

  پاسخ
  • سلام بله مشکلی ندارد البته حتما مشاوره ژنتیک و بررسی علت پیوند کلیه لازم است.

   پاسخ
   • سلام اگر اگر دونفرواسه ازدواج بخوان ازمایش بدن یکی مینوری باشه ویکی تالاسمی بنظرتون میشه ازدواج کرد

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     5 بهمن 1400 15:30

     با سلام. آیا کم خونی های شما با تست ژنتیک تایید شده؟ با تعهد بله می تونین ازدواج کنید. باید مشائره ژنتیک پیش از بارداری هم بگیرین. برای دریافت وقت با ما در ارتباط باشید 88662820 و 88662821

     پاسخ
 • سلام من ونامزدم رفیتم آزمایش دادیم
  گفتن نامزدم کم خونی داره وباید منتظر باشید تا جواب دقیق تر بیاد،می تونیم با هم ازدواج کنیم ؟

  پاسخ
 • با سلام. ممنون از سایت خوبتون؟ من و همسرم پارسال آزمایش خون CBC دادیم و تشخیص داده شد که نیازه هموگلوبین رو هم چک کنن بعد ازون باز قطعی نمیشد نتیجه گرفت که مشکل خون نداریم. دیگه من خودم بعدش رفتم آزمایش ژنتیک دادم و مشخص شد که مینور آلفا 3.7 هستم. الان دیروز رفتیم آزمایش خون قبل از ازدواج برای محضر دادیم. الان چندتا سوال برام پیش اومده. 1- آیا آزمایش خون ازدواج که با معرفی نامه محضر انجام میشه پیشرفته تر از CBC اولیه هست که داده بودیم و نوع تالاسمی و تیپش رو مشخص میکنه؟ 2- بعد از آزمایش ژنتیکی که دادم دکتره گفت اگه میخواین صد درصد مطمئن شید خامنت هم آزمایش آلفا مینور بده. میگفت تا 95 درصد حتی اگه دوتاتون آلفا آلفا باشین هیچ مشکلی ندارین. مثکه مدل 3.7 و 4.2 از آلفا یه تیپ نرمال شناخته میشه. در مورد این موضوع راهنمایی می فرمایید؟ ممنون میشم.

  پاسخ
  • سلام لطفا مدارک را برای تلگرام کلینیک بفرستید و وقت مشاوره بگیرید

   پاسخ
 • سلام
  آيا امكان داره مادر آقا پسري كه بيماري لوپوس دارن به صورت ارثي اين بيماري رو به نوه شون منتقل كنن؟

  پاسخ
  • سلام حدود ۲٪ احتمال وجود دارد.

   پاسخ
   • فردا میخایم آزمایش ژنتیک بدیم واسه عقد لاازمه دوباره آزمایش خون بدیم باهمین آزمایش ژنتیک کافیه

    پاسخ
 • من قراره با کسی ک دوسش دارم ازدواج کنم ولی این پسر کم خونی داره و سالی یک بار خون وصل میکنه و من کم خونی مینور دارم به نظرتون مشکلی ایجاد میشه خواهش میکنم جواب بدید خیلی ناراحتم?

  پاسخ
  • سلام می توانید ازمایش خون هردو نفر را برای مشاوره به تلگرام کلینیک ارسال کنید

   پاسخ
 • چطور میشه عکس نتایج ازمایشت رو فرستاد

  پاسخ
 • سلام.من و پسر عمه ام قصد ازدواج داریم.من مینور هستم.پدر بزرگمون سرطان داشت.آیا مشاوره ژنتیک رو باید انجام بدیم؟

  پاسخ
 • عالي

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید.من مبتلا به ژن داسی شکل hbsهستم حدود 1سال پیش برای آزمایش ازدواج رفتم که طرف مقابلم مینور بود وچندین بار دکتر رفتیم و گفتن ازدواج تو با فرد مینور و یکی مثل ژن خودت مشکل سازه برای بچه دار شدن خواستم بدونم به غیر از این دو ژن که مشکل سازه چه ژنای دیگه ای هم هست که مشکل ساز میشه برای بچه دار شدن و باید ازدواج کنم؟ممنون میشم اگه جواب بدین

  پاسخ
 • سلام ۳۵ساله هستم ۵سال پیش رفتم ازمایش ازدواج من مینور بودم و دختر فقر اهن متاسفانهبعد سه ماه مصرف قرص توسط دختر گفتن ازدواج نکنین خانواده هم ناامید شده و دیگه برا ازدواج اقدامی نمیکنیم کمک کنین خدا حفظتون کنه درصد موفقیت من چقدره برا ازدواج چکار کنم

  پاسخ
  • سلام میتونید تماس بگیرید و وقت مشاوره بگیرید. چنین مواردی باید مشاوره صورت گیرد و آزمایشات دیده شود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام ، خسته نباشید
  ببخشید بنده دچار کم خونی مگالوبلاستیک هستم و آمپول ب12وفولیک اسید مصرف میکنم میخواستم ببینم که در آزمایش قبل از ازدواج دچار مشکل نمیشوم و مانعی برای ازدواج نیست. ممنون

  پاسخ
  • سلام خیر فقط به آزمایشگاه اطلاع دهید.

   پاسخ
   • سلام، من سابقه بیماری لوپوس دارم و خواستگارم کم کاری تیروئید، کم خونی و فقر آهن و پدر ایشون پیسی دارن
    ممکنه فرزند ما در آینده دچار مشکلات فوق الذکر بشه؟

    پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من و نامزدم پسرعمو دختر عمو هستیم و در ازمایش اولیه مشکلی نبود وبخاطر فامیلیمون گفتن ک بریم مشاوره ژنتیک..
  تو خانواده ی درجه ی یک مشکلی نداریم ولی دخترعموی پدرمون معلولیت ذهنی دارن ک حاصل ازدواج فامیلی ام نبوده فقط همین..
  ایا بخاطر همین بیماری ممکنه مارو ازمایش ژنتیک بفرستن؟؟

  پاسخ
  • سلام
   انجام آزمایش ژنتیک امری اختیاری است در بیشتر موارد. لذا اگر خودتون احساس نگرانی دارید برای مشاوره ژنتیک مراچعه کنید. در مشاوره ژنتیک بهتر میشود این مورد را بررسی کرد.

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    من و پسر داییم اقدام به ازدواج کردیم، توی خانواده ی پدری من مشکلات ژنتیکی از جمله عقب ماندگی و فلجی بوده اما این مشکلات برای بچه های عمه ها پیش می‌اومده و من و خواهرم و بچه های عموم همگی سالم هستیم
    از طرف پسر داییم هم سالم هستن ولی بردارش بیماری کم شنوایی خفیف داره و مادر و پدرش ازدواج فامیلی داشتن(دختر عمو و پسر عمو بودن)
    مشاور برای ما ازمایش ژنتیک نوشته، آیا با این اوصاف امکان اینکه جواب آزمایش ژنتیک بدون مشکل باشه هست؟؟

    پاسخ
    • با سلام. با توجه به سابقه وجود مشکلات با الگوی مشابه در خانواده شما که احتمال ژنتیکی بودن در موارد عقب ماندگی و فلج کم نیست و این که به صورت فامیلی ازدواج می کنید. انجام مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و پیش از بارداری ضروری است. و در صورت تجویز پزشک متخصص برای انجام برخی از آزمایشات بهتر است که حتما آن ها را انجام دهید تا ژن معیوب رو به فرزندان خود در نسل بعد انتقال ندهید. به خاطر داشته باشید که گاهی هزینه تحمیل شده بر اثر داشتم یک فرزند بیمار بسیار بیشتر از هزینه آزمایشات است.

     پاسخ
 • سلام توروخدا به من جواب بدین
  من و نامزدم ۹ماه پیش ک رفتیم آزمایش مشکلی نبودتو جواب،فقط گفته بودن من قرص فولیک اسید بخورم
  الان برنامه عروسی چیدیم و رفتیم آزمایش خون مارو فرستادن واسه ژنتیک و میگن درصد کمی کم خونی دارین مگه میشه جواب اولیه خوب باشه و الان اینطوری شه
  به نظرتون ژنتیک جواب بدی داره?

  پاسخ
 • سلام توروخدا به من جواب بدین
  من و نامزدم ۹ماه پیش ک رفتیم آزمایش مشکلی نبودتو جواب،فقط گفته بودن من قرص فولیک اسید بخورم
  الان برنامه عروسی چیدیم و رفتیم آزمایش خون مارو فرستادن واسه ژنتیک و میگن درصد کمی کم خونی دارین مگه میشه جواب اولیه خوب باشه و الان اینطوری شه
  به نظرتون ژنتیک جواب بدی داره یا ما به مراسم عروسی برسیم
  نمیدونیم چکار کنیم

  پاسخ
 • خیلی ممنون مطلب مهمی بود که واقعا به دردم خورد.

  پاسخ
 • سلام میخواستم درمورد چگونگی آزمایش ژنتیک بدونم چند سوال دارم ممنون میشم کمکم کنید
  ازدواج فامیلی هست و چند نفر از اقوام نقص ژنتیکی دارند
  ۱_برای اینکه بفهمیم ما هم مثل اون چند نفر حامل ژن معیوب هستیم باید از انها خون بگیرند؟
  ۲_میدانیم که نقص ژنتیکی آنها بخاطر ازدواج فانیلی پدر و مادرشان است،ایا امیدی هست برای ما مشکلی نباشد؟(یک نفر پسر عموی بنده هست که عموم با دختر داییش ازدواج کرده و بچه کم بیناست و یک نفر خواهر زاده نامزدم که با پسر عموش ازدواج کرده و بچه کم بیناست)
  ممنون میشم کمکم کنید?

  پاسخ
  • به مقاله مشاوره ژنتیک سایت مراجعه کنید کاملا توضیح داده شده است.موفق باشید.

   پاسخ
  • سلام وقت ب خیر یک.سوال داشتم در چه صورتی تالاسمی نمیتونه آدم با پسر عموش ازدواج کنه یعنی چه نوع تالاسمی مانع میشه و اینکه آیا چون تالاسمی فرد مقابل بالا است ممکنه مانع باشه ?

   پاسخ
   • سلام برای مشاوره اقدام کنید.

    پاسخ
   • سلام.من و دختر عموم هر دو کم خونی ارثی داریم
    ایا برای ازدواجمان مشکلی پیش میاد ؟
    البته هیچ مشکل ژنتیکی در خانوادمون نداریم

    پاسخ
    • سلام من یه دخترم و کم خونی شدید دارم و میخوام برم آزمایش خون ب نظر شما اگر ب م آزمایش خون جواب منفی میباشد ممنون میشم پاسخ دهید

     پاسخ
 • عباس موسوی
  6 خرداد 1399 18:17

  سلام مشاوره ژنتیک آنلاین دارید؟
  هزینه چقدر هست؟

  پاسخ
  • بله مشاوره های آنلاین از اول سال انجام می شود. موفق باشید.

   پاسخ
   • سلام من یه دخترم و کم خونی شدید دارم و میخوام برم آزمایش خون ب نظر شما اگر ب م آزمایش خون جواب منفی میباشد ممنون میشم پاسخ دهید

    پاسخ
 • با سلام.بنده قصد دارم با دختری که کم خونی شدید داره و خودم تالاسمی مینور دارم ازدواج کنم.
  میخواستم بدونم آیا برای ما مشکلی پیش نمیاد

  پاسخ
 • سلام.من قصد ازدواج با دختری رو دارم که کم خونی شدید داره و خودمم تالاسمی مینور دارم آیا برامون مشکلی ایجاد میشه؟؟؟

  پاسخ
 • سلام خوب هستید ببخشید احتمال چند درصد هست ازمایش خون من با پسر مورد علاقم بهم بخورد و همچنین مادرامون دختر خاله هستن خیلی میترسم نشه چون دوسش دارم.

  پاسخ
 • سلام ممنونم بابت پاسخگويي.
  من و همسرم تصميم گرفتيم قبل از اينكه به مركز بهداشت مراجعه كنيم ازمايش كم خوني و ازمايش ازدواج رو بيرون در ازمايشگاه ازاد انجام بديم بعد از گرفتن جواب و مراجعه به پزشك عمومي به من گفت كه همسرتون هيچ مشكلي ندارن سالم هستن ولي شما تااسمي مينور داريد.خواستم بدونم كه ما با اين وضعيت به بهداشتي كه محظر به ما معرفي كرده مراجعه كنيم برامون مشكلي پيش نمياد يعني مارو رد نميكنن؟؟

  پاسخ
 • سلام.من و پسری قصد داریم ازدواج کنیم اما گروه خونی پسر o+ و گروه خونی من o منفیست…من در اینترنت مطالعه کردم ک این گروه خونی ها برای ازدواج ب مشکل برمیخورند…میخواستم ببینم درسته یا ن؟ب مشکلی بر نمیخوریم؟

  پاسخ
 • سلام خوبین من و نامزدم الان آزمایش دادیم دکتر گفته من کم خونی سیکل دارم یعنی واسه ازدواجمون هیچ مشکلی پیش نمیاد

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من و همسرم هر دو مینور هستیم زمانی ک برای آزمایش ازدواج اقدام کردیم بعد از نتیجه اولیه از پدر و مادر همسرم آزمایش گرفتن و گفتن جهش ژن ندارن(البته خیلی دقیق یادم نیس) و اینکه تا نود درصد مشکلی برای بچه دار شدن وجود نداره با این حال ممکنه بازم خطری باشه برای بارداری؟و یه سوال دیگه اینکه خواهر همسرم فرزند اولشون سالم اما فرزند دوم دان هست و با پسرعموشون ازدواج کردن این هم ممکنه تاثیر داشته باشه؟

  پاسخ
  • سلام لطف کنید جواب آزمایش رو برای مشاوره آنلاین به شماره مرکز تلگرام کنید. منظور جواب فرمول خونی و چواب الکتروفورز است. در حقیقت اینکه تا 90% مشکلی نیست بنظر حرف دقیقی نمی باشد. حتما مشاوره ژنتیک انجام دهید. با شماره های مرکز تماس بگیرید.

   پاسخ
   • کم خونی سیکل یعنی چی

    پاسخ
    • با سلام
     من و نامزدم آزمایش خون انجام دادیم ولی نامزدم کم خون در امد مرکز ازمایشات به ما گفتن یک هفته منتظر بمانید تا جواب آزمایش دقیق انجام شود .جواب منفی یا مثبت آیا مشکلی پیش میاید اگه ازدواج کنیم .لطفا جواب بدین

     پاسخ
     • سلام دوست عزیز
      بنظر نمی اید که مشکلی باشد. در هر صورت جواب که بدستتان رسید می توانید مشاوره ژنتیک داشته باشید. در ضمن برای ازدواج در صورت انجام تمام مراحل قانونی احتیاج به منتظر شدن نیست.

     • زهرا
      با سلام من و همسرم مشکل کم خونی داریم البته برای من خیلی کم هست به ما اجازه عقد دادند و خواستند که از لحاظ ژنتیک پیگیری کنیم ما الان به دلیل هزینه های بالا شرایط پیگیری نداریم و فعلا هم قصد بچه دار شدن هم نداریم اما هی از آزمایشگاه تماس می گیرند و تهدید می کنند خواستم بدونم آیا مراجعه نکردند ما پیگرد قانونی دارد؟

     • با سلام. خیر اما شما عرفا موظف هستیدبا اطلاع از وضعیت خود پیش از باردار شدن تست های لازم را انجام دهید.

    • سلام خسته نباشید.من کم‌خونی دارم و نامزدم تالاسمی مینور، آزمایشگاه خیلی اذیتمون میکنه چندباری میشه آزمایش دادیم حتی قرص هم مصرف کردم بازم قابل قبول نبوده براشون. گفتن بریم تعهدنامه امضا کنیم قضیه این تعهد نامه چیه. یعنی بعد امضا اجازه عقد صادر میشه؟ لطفا کمکم کنید

     پاسخ
   • من و نامزدم آزمایش انجام دادیم به من گفتن ک کم خونی سیکل دارم یعنی واسه ازدواجمون هیچ مشکلی پیش نمیاد

    پاسخ
    • سلام برای آنمی سیکل سل مطلبی را به زودی روی سایت خواهیم گذاشت.

     پاسخ
    • سلام…من ونامزدم آزمایش دادیم وگفتن هر دو مینور هستین وبنده داداشم ماژور هستن ودخترعموی نامزدمم ماژور ب ماگفتن نود درصد احتمال داره فرزندتون ماژور بشه هس ..درسته؟!یا نه بیست وپنج درصد

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      10 بهمن 1400 15:21

      با سلام. شما حتما باید از نظر ژنتیکی هم بررسی بشین و مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و بارداری بگیرین. برای دریافت وقت مشاوره آنلاین و تلفنی و حضوری با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

  • سلام. خوب هستید عذر میخوام احتمال چند درصد هست ازمایش من و نامزدم بهم بخورد یعنی مادرامون دختر خاله هستن خیلی میترسم بهم نخوره اخه خیلی دوسش دارم.

   پاسخ
  • سلام.من قصد ازدواج با دختری رو دارم که کم خونی شدید داره و خودمم تالاسمی مینور دارم آیا برامون مشکلی ایجاد میشه؟؟؟

   پاسخ
 • سلام من و پسرعموم قصد ازدواج داریم ازمایش دادیم هردو مینور هستیم آیا فوق تخصص خون میتونه به ما کمک کنه برا تصمیم گیری بهتر؟؟؟
  و اینکه دوتا از پسردایی هام سرطان دارن یکیشون فوت کرده مادر مامانم بیماری پوستی داشته و چندباری عمل کرد
  عممون سندرم داون داره و خواهر نامزدم هم با یکی از پسرعموهامون ازدواج کرده و یکی از بچه هاش مشکل پوستی داره
  ممنون میشم کمکم کنید که باید چی کار کنم؟

  پاسخ
  • سلام بله حتما میتوانند کمک کنند
   ولی اگه مشکلات متعدد دارید در خانواده مشاوره ژنتیک هم در کنار مشاوره فوق خون لازم می باشد.

   پاسخ
 • سلام من و پسر عموم میخوایم ازدواج کنیم ازمایش اولیمون هردو کم خونی مینور داریم و یک عمه دارم که سندرم داون داره دوتا از پسر دایی هایم سرطان دارن یکیشون فوت کرده
  مادر مادرم بیماری پوستی داشته
  و اینکه خواهر نامزدم هم با پسر عمویم ازدواج کرده و بچه بزرگش مشکلات پوستی داره
  حالا من موندم که باید چی کار کنم میشه کمک کنید؟

  پاسخ
  • سلام برای مشکل پوستی و همراها آن با کم خونی به مشاور ژنتیک تماس بگیرید. می توانید با شماره های مرکز برای مشاوره حضوری آنلاین و خونگیری در محل تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلام
  من به صورت مادرزادی دچار انحراف چشم هستم مادرم هم این مشکل را داشت. آیا اگر ازدواج کنم فرزندم دچتر این مشکل میشود؟

  پاسخ
  • سلام به هیچوقت نگران نباشید. ولی برای شناخت مشکل انحراف چشم مراجعه کرده اید؟ ایا این انحراف همراه با کاهش بینایی است؟

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید،من قصد ازدواج با دختری رو دارم که خواهرش بخاطر مشکل ژنتیکی از روز تولد مشکل ذهنی و جسمی داشته به طوری که کاملا در رختخواب و بدون حرکت انچنانی هست،میخواستم بدونم ازمایش ژنتیک به صورت ۱۰۰٪ میتونه مشخص کنه که در اینده فرزند ما ممکنه مشکلی نداشته باشه؟یا نه ازمایش ژنتیک ۱۰۰٪ و قطعی نیست،ممنون

  پاسخ
  • سلام
   توصیه میکنیم برای مشاوره اقدام کنید و با شماره های کلینیک تماس بگیرید. آزمایش اول در خواهر خانم شما اگر موفقیت آمیز باشد بله میتواند ۱۰۰٪ مشخص کند.
   موفق باشید

   پاسخ
   • سلام من و نامزدم ازمایش تالاسمی دادیم و گفتن من یکم کم خونی دارم که احتمالا بخاطر عادت ماهیانه بوده چون تاحالا هیجوقت کمخونی نداشتم.و نامزدم بخاطر کوچیک بودن گلبول های قرمزشون گفتن کمخونی ارثی داره. توی برگه ما نوشتن زوج کم خطر ازدواج با تعهد.اما اسمی از مینور نبردند.منظورشون از کمخونی ارثی چی بوده؟

    پاسخ
    • سلام آزمایش خون خود را برای تلگرام کلینیک بفرستید تا در صورت نیاز مشاوره انجام شود

     پاسخ
     • سلام خسته نباشد…
      من تالاسمی مینور از نوع خفیف داشتم و نامزدم کمبود آهن داشت و دکتر براش قرص نوشت بعد یه ماه بریم…آیا مشکی در آینده داره؟؟؟

    • سلام عزیزم برای منو نامزدمم دقیقا همچین مشکلی پیش اومده.ما ازدواج کردید؟؟؟؟من تو دوراهیه سختیم میشه کمکم کنیییی

     پاسخ
   • سلام .مارفتیم ازمایش هر دومون کم خونی داشتیم گفتن ی ماه دیگ بیاین الان رفتیم برای من برطرف شده اما برای همسرم ن الان میگن برین ازمایش تکمیلی اگ جواب اونم منفی باشه نمیتونیم ازدواج کنیم؟؟
    اصن ازمایش تکمیلی چی هست؟؟
    من و همسرم اصن فامیل نیستیم.

    پاسخ
 • سلام وقت بخیر, بنده الان در مرحله آزمایشات مربوط به ازدواج هستم ,پدر بنده مبتلا به بیماری ام اس و مادرم در سالهای اخیر مبتلا به بیماری دوقطبی شده اند, نیازی به انجام آزمایش ژنتیک هست ?

  پاسخ
  • برای این دو مورد خیر ولی موارد رو پزشک مشاور ژنتیک بیشتر و بهتر تشخیص میدهد تا خودتان. برای مشاوره می توانید با شماره های کلینیک تماس یگیرید

   پاسخ
 • سلام خواهش میکنم جواب بدین من با پسری اشنا شدم که گروهه خونیشABمثبت هس ومن Aمثبت هستم میتونیم باهم ازدواج کنیم مشکلی برای بچه دار شدن در اینده وجود نداره؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر,من و پسرعموم نامزد کردیم
  راستش من زیاد راضی نیستم,هرد گروه خونی A+هستیم امکانش هست از نظر ژنتیک ب مشکل بخوریم؟و اینکه مادربزرگ ما سرطان هم داشتن ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • گروه خونی بر خلاف تصور عمون مشکل خاصی برای ازدواج ایجاد نمی کند ولی برای سرطان مشاوره ژنتیک الزامی است.

   پاسخ
  • سلام، خيلي ممنون از پاسخگوییتون. میخواستم بدونم اگر آقا مشکل ژنتیکی داشته باشه از آزمایش اولیه ازدواج معلوم میشه و به تست ژنتیک ارجاع داده میشه یا اصلا معلوم نمیشه؟ من خيلی نگرانم که نامزدم مشکل داشته باشه و پنهان کنه، چون یه بار حرفایی ازشون شنیدم که نگرانم کرد. با سپاس

   پاسخ
   • پشتیبان اول ساواژنوم
    19 دی 1400 11:37

    با سلام. متاسفانه در آزمایشات اجباری پیش از ازدواج تنها مشکل کم خونی ارثی ممکن است ارجاع داده شود و باقی هزاران مشکل ژنتیکی بررسی نمی گردد. اما با ویزیت متخصص در جلسه مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج موارد مشکوک پیدا و بررسی می شوند.

    پاسخ
 • آیا داریر پوستی در ازمایش ازدواج مشخص میشود؟مصرف روآکوتان و تاثیرش در ازمایش قبل ازدواج و بچه چیست؟ ایا فقط از دختر آزمایش ژنتیک دراین مورد گرفته میشود؟

  پاسخ
  • خیر ولی به راحتی با آزمایش ما می توانیم زمینه های ژنتیک آن را بررسی کنیم برای مشاوره با شماره های کلینیک تماس بگیرید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشین میتوان ازمایشو هر وق خواسیم انجام بدیم خودمون یا نیاز ب نامه داره ؟؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید برادرِ نامزد من توی سن ۲۶ سالگی دچار ام اس شده،حالا من برای بچه دار شدنم میترسم.ما هنوز آزمایش ژنتیک ندادیم. آیا با این آزمایش مشخص میشه؟

  پاسخ
  • ام اس هنوز بوسیله آزمایش ژنتیک بطور کامل مشخص نمی شود. ولی احتمال تکرار بسیار کم است.

   پاسخ
   • سلام من 4سالگی راه افتادم میخواستم بدونم آیا برای آزمایش ازدواج مشکلی داره چشمم انحراف داره کمی

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     10 بهمن 1400 17:38

     با سلام. برای داشتن فرزند سالم باید بررسی ژنتیکی بشین. برای دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

     پاسخ
 • سلام نامزدم کم خونی مینور داره ولی من سالم هستم آیا میتونیم ازدواج کنیم مشکلی برای بارداریم پیش نمیاد ؟چنددرصد احتمال داره فرزند دچار تالاسمی بشه؟

  پاسخ
  • سلام در صورت اینکه فقط نامزد شما مشکل مینور داشته باشد مشکلی برای فرزندتان ایجاد نمی شود. موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام من نامزدم تالاسمی ماژور داره ولی نمیخوام موقع ازمایش خون خانوادم بفهمند ، ایا برای بچه دار شدن ما مشکلی بوجود می اید؟

  پاسخ
 • سلام گروه خونیه من a+ هست گروه خونیه نامزدم b-ایا گروه خونیه منو نامزدم ب هم میخوره ؟؟

  پاسخ
  • سلام به مطلب موانع ژنتیکی ازدواج ساوامگ مراجعه کنید اطلاعات کامل انجا وجود دارد
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام من خواستگار دارم گروه خونیش B- هستش و خودم A+ ایا مشکلی پیش میاد در ازدواج ما

  پاسخ
  • از نظر گروه خونی خیر ولی برای بررسی موارد دیگر به مشاور ژنتیک مراجعه کنید.

   پاسخ
   • حانیه عبداللهی
    8 اردیبهشت 1400 17:23

    سلام وقت بخیر.
    من و نامزدم قصد ازدواج داریم
    ایشون هیچ نسبت فامیلی با ما ندارن .
    من بردارم دچار اختلال نقض توجه و بیش فعالی هست ‌ایا دادن تست و آزمایش ژنتیک برای ما ضروری است؟و میتونه مشکل ساز باشه ؟و راه درمانی داره؟ ممنون میشم پاسخ بدید

    پاسخ
   • سلام خسته نباشید ما آزمایش ازدواج دادیم من بیست پنج و هشت دهم بود خونم ولی همسرم کم خونی آلفا داشتند ژنتیکی میتونیم گفتند آهن من بیاد بالا مشکلی نیست ازدواج کنید من رژیم بودم و اینجوری شدم میتونیم ازدواج کنیم یا ن

    پاسخ
 • سلام. برای نامزد من توی ۱۶ سالگی اتفاقی میفته و بیضه ی سمت راستش رو برمیدارن و من این موضوع رو به خانوادم نگفتم و قرار شده قبل از ازدواج آزمایش اسپرم بدن. میخواستم بدونم همچین موضوعی توی آزمایش ها برای ازدواج ذکر میشه؟

  پاسخ
 • سلام
  من کم خونی مینور دارم و همسر اینده ام یعنی پسر خاله ام مشکلی نداره ممکنه ک ما بخاطر ژنتیک با هم نتونیم ازدواح کنیم؟اخه پدر و مادرش هم ازدواح فامیلی اند

  پاسخ
 • سلام من و پسر عموم میخوایم ازدواج کنیم ولی هنوز ازمایش ندادیم هیچ مشکل ژنتیکی ام نداریم فقط مادربزرگ جفتمون و عممون سرطان داشتند ما به دلیل کرونا هنوز به آزمایشگاه نرفتیم اینکه اول ازمایش ژنتیک برای ما اجباریه و دوم اینکه امکان هست از روی رابطه ی فامیلی خونمون به هم نخوره؟

  پاسخ
 • خسته نباشید منو دوست پسرم هردو کم خونی تالاسمی مینور داریم ایابعد ازمایشات جلودار این میشن ک ازدواج نکنیم

  پاسخ
 • سلام اگه دو نفر که مینور باشند و مقدار کم خونیشون هم کم باشه میتونن باهم ازدواج کنن و واسه بچه دار شدن مشکلی ندارن؟البته ازدواج فامیلی هم باشه
  ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 • باید ازدواج رو جدی گرفت چرا که ژنتیک می تواند تاثیری بالایی را در ایجاد مشکلات داشته باشد و بهترین تصمیم ها را در نظر گرفت

  باسپاس

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید من میخواستم سوال کنم که فردی که دچار تالاسمی مینور هست با کسی که در کودکی سرطان خون داشته و الان ۱۰ ساله که درمان شده میتونه ازدواج کنه؟

  پاسخ
  • سلام این دو مشکل ارتباظی با هم نداره. برای مشاوره ژنتیک تماس بگیرید.موفق باشید.

   پاسخ
   • بنده ی خدا
    20 آبان 1400 16:43

    من و نامزدم آزمایش دادیم ،بهمون گفتن که مشکل ژنتیکی دارین و ممکنه بچه هاتون ناقص العقل یا معلول به دنیا بیان
    منو نامزدم فامیل نیستیم و با هم هیچ نسبتی نداریم
    تا جایی که من شنیدم مشکل ژنتیکی فقط در افرادی که فامیل هستن پیش میاد
    یعنی ممکنه که اشتباه شده باشه ؟

    پاسخ
    • با سلام. خیر مشکلات ژنتیکی لزوما در افراد با نسبت فامیلی رخ نمی دهد. با جواب آزمایشات خود برای بررسی و مشاوره به کلینیک ساواژنوم مراجعه کنید.

     پاسخ
 • سلام، من با دختر عموم میخوام ازدواج کنم اما اون کم خونی داره و هر ماه خون اضافه میکنه و قرص سیروکس میخوره ومن سالم هستم، میتونم باهاش ازدواج کنم؟ جواب لطفا ?????????????

  پاسخ
  • سلام حتما باید نوع کم خونی را مشخص کنیم. می توانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

   پاسخ
  • سلام نامزد من هپاتیت سی داره خواستم بدونم باتوجه به اینکه من اطلاع از بیماری ایشون دارم آیا محضر اجازه عقد رو میده

   پاسخ
  • سلام
   خسته نباشید
   من و دخترخاله ام قصد ازدواج باهمدیگر را داریم.برای آزمایش خون که رفتیم به ما گفتند که من کم خونی مینور دارم و دخترخاله ی من سالم هست.می خواستم از شما بپرسم که مشکلی برای ازدواج و بچه دار شدن وجود ندارد؟

   پاسخ
   • ?در چه صورت میشه خون خودمو خراب کنم تا نشه ازدواج کنم قبل ازمایش میگن چیزی نخورین من یعنی اگه بخورم جوابش منفی میشه لطفا یکم کمکم کنین چیکار کنم تا منفی بشه

    پاسخ
    • سلام وقتتون بخیر
     میشه بگین چی شد و چکار کردین واسه اینکه خونتون بهم نخوره؟ چون دوست منم همین مشکلو داره الان

     پاسخ
 • با سلام.من و دختر عموم قصد ازدواج داریم اما چون توی اقوام هر دوی ما کسانی هستند که مشکل ژنتیکی مثل کم شنوایی و کم بینایی دارند،مشاوره ژنتیک ما رو از ازدواج منع کردند،به ما پیشنهاد ندادند آزمایش ژنتیک برویم،آیا با این حال ممکن هست که ما آزمایش ژنتیک برویم و مشکلی وجود نداشته باشد؟و اینکه آزمایش ژنتیک برای مشکل ما چگونه انجام میشود؟آیا از اقواممون هم خون میگیرند؟ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • سلام و تشکر از سوال شما
   بله آزمایش ژنتیک می تواند به شما کمک کند. ولی در هر صورت بررسی در فرد مبتلا یعنی اقوامی که نابینا یا ناشنوا هستند در اولیت قطعی است. آزمایش ژنتیک بصورت اصولی بر روی خون افراد مبتلا انجام خواهد شد.
   موفق باشید.

   پاسخ
  • سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم فردی که تالاسمی مینور داره با کسی که ۱۰ سال پیش سرطان خون داشت و در کودکی درمان شده میتونه ازدواج کنه؟

   پاسخ
   • سلام ازدواج فردی که کم خونی مینور داره با کسی که کم خونی نوع D داره مشکلی پیش میاره؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     10 بهمن 1400 17:38

     با سلام. برای فرزند داشتن بله باید بررسی ژنتیکی شوید و گزینه های تشخیصی ژنتیکی پیش از لانه گزینی و پیش از تولد براتون مطرح می شه. برای دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

     پاسخ
 • سلام و خسته نباشيد
  من و پسردايى ام تصميم به ازدواج گرفته ايم اما در ازمايش خونمون من مينور بودم و ايشون كم خونى داشتند به ما گفتن بايد آزمايش ژنتيك بدهيم كه هزينه ى خيلى زيادى دارد و حدود سه ماه طول ميكشد ميخواستم ببينم راهى هست يا جايى هست كه هزينه
  كمترى بگيرد يا زمان كمترى طول بكشد؟؟

  پاسخ
  • آزمایش ژنتیک تالاسمی زمان کمتری لازم دارد. می توانید به آژمایشگاه ساواژنوم یا آزمایشگاه های دیگری که می شناسید مراجعه کنید. می توانید با نسخه پزشک مراجعه کنید یا اینکه برای مشاوره وقت بگیرید. هزینه آزمایش بر اساس تعرفه می باشد.
   با شماره های کلینیک تماس بگیرید.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • معصومه
    29 آبان 1400 13:14

    سلام . وقت بخیر . ایا اگر آقا با بیماری میلو مننگوسل به دنیا اومده باشه ، امکان ازدواج وجود نداره؟ و ممکنه به فرزند منتقل بشه؟

    پاسخ
    • با سلام. بله امکان انتقال به فرزند وجود دارد باید مشاور پیش از بارداری بگیرین حتما.

     پاسخ
    • ناشناس
     23 بهمن 1400 15:58

     سلام من دخترم ودامادم عقد کردن وهردوتاشون مشکل کم خونی دارن با۷۵ درصد که باید میشد ۸۰ آزمایش دادن تالاسمی هم ندارن فقط کم خون هستن میخواستم بدونم آیا مشکل در ازدواج وفرزندان آوری دارن یا نه

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      18 اسفند 1400 13:23

      با سلام. باید پیش از بارداری حتما تست ژنتیکی تالاسمی بدهند تا در صورت وجود جهش ژنتیکی از انتقال آن به فرزندان جلوگیری شود.

     • سلام خواهر من با پسر عمه ی مامانم نامزد کرده آزمایش دادن خونشون به هم نخورده یعنی جواب منفی بوده میتونم بدون اینکه مشکلی پیش بیاد عقد کنن

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      13 اردیبهشت 1401 16:21

      با سلام. بله می تونین با تعهد ازدواج کنین فقط پیش از بارداری مشاوره ژنتیک بگیرین تا فرزند سالم داشته باشین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین. تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    • سلام گروه خونی مرد ab+ باشد و گرده خونی زن o+ میتونن ازدواج کننن مشکلی پیش نمی یاد

     پاسخ
   • غزاله
    10 دی 1400 10:58

    سلام وقتتون بخیر من دخترم و خانواده تعصبی دارم که مجبورم کردن بایکی ازمایش ازدواج بدم که اصلا باب دلم نیست داروویی هست که ازمایش ازدواج رو خراب کنه توروخدا راهنماییم کنید ممنون میشم

    پاسخ
   • سلام خسته نباشید.من و همسرم ازمایشات پیش از ازدواج انجام دادیم و بهمون گفتن هیچ مشکلی نیست.بعد ۴ سال اومدیم چکاپ و گفتن هردو‌مشکوک‌به تالاسمی هستین و ازمایشات تکمیلی نوشتن!ممکنه ازمایشات پیش از ازدواج اشتباه کرده باشه؟تروخدا جواب بدین من خیلی نگرانم و‌حالم بده

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     28 فروردین 1401 19:34

     با سلام. بله آزمایشات کم خونی پیش از ازدواج تنها فاکتورها را در خون بررسی می کند ولی مشکلی وجود ندارد. باید در مراکز ژنتیکی آزمایش ژنتیکی تالاسمی را انجام دهید. حتی اگر جواب آزمایش ژنتیک تایید کننده باشد می توانید با استفاده از روش های ژنتیکی مثل PND و PGD فرزند سالم داشته باشید. برا شروع باید توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
 • سلام منو نامزدم بعده چهارسال رفتیم آزمایش دادیم گفتن من شدیدا کمخونم و از نامزدم دوباره آزمایش گرفتن جوابش پنج روز قبل عروسیمون میاد ما همدیگرو میخوایم و خیلی استرس داریم.میخواستم بدونم اگر جواب هم منفی باشه با این حال همون موقع به ما اجازه عقدو میدن با رضایت خودمون؟

  پاسخ
  • سلام. اگه جواب مثبت باشه با شرایطی امکان ازدواج هست. شرایط به شما توضیح داده خواهد شد. می توانید به پاسخ های قبلی مراجعه کنید. موفق باشید.

   پاسخ
 • با سلام من در خانواده خودم برادر و خواهر كر ولال و معلول و نابينا دارم!!!! و فردي كه قراره باهم ازدواج كنيم خودش شكاف كام مادرزادي داره ايا ما نبايد ازدواج كنيم يا بچه دار بشيم

  پاسخ
  • سلام و تشکر از اعتماد شما
   مشخص است که به مشکلات ژنتیک آگاهی دارید. شکاف کام با احتمال بسیار کمی می تواند در خانواده تکرار شود که البته مشکل بزرگی نیست. ناشنوایی و نابینایی می توانند بصورت جداگانه و توسط ژنهایی مستقل ایجاد شوند یا اینکه ناشی از مشکل در تنها یک ژن باشند. در صورت مشاوره ژنتیک و با بررسی ژنتیک در اکثر موارد این مشکلات قابل علت یابی و جلوگیری می باشند. با اینحال توصیه می شود قبل از ازدواج در صورت امکان بررسی های ژنتیک انجام شود.
   با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

   پاسخ
   • سلام این درسته که اگر دو نفر تالاسمی مینور باشند در یه مورد اجازه ندارن اگر بچه ماژور شد سقط کنند ؟تکلیف چیه در اون صورت ؟

    پاسخ
   • سلام وقت بخیر من و پسر داییم ازمایش ازدواج انجام دادیم و هردو مینور هستیم و اینکه توی اینترنت مطالعه کردم احتمال25درصد بچه ماژور میشه ایا دارویی هست ک این مشکل رو بر طرف کرد که بچه ماژور نشه ؟ و اینه برای خوب شدن کم خونی مینور هم دارویی هست ک فرد کاملا خوب شود؟

    پاسخ
    • با سلام. آیا حامل بودن شما توسط بررسی ژنتیکی هم تایید شده است؟ با فرض حامل بودن شما با پروسه PGD می توانید فرزند سالم داشته باشید و یا به واسطه تست PND از تولد فرزند مبتلا جلوگیری کنید.

     پاسخ
   • سلام من ونامزدم آزمایش داوطلب‌دادیم هردوغریبه و از دوشهر متفاوتیم و هیچ سابقه بیماری ژنتیکی نه در خانواده و فامیل ما ن اوشون نیست اما گفتن آزمایش تکمیلی باید بدین میشه توضبح بدین همچین موردی ممکن هست اصلا؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     15 بهمن 1400 14:24

     با سلام. اگر تشخیص دادن که باید آزمایشات تکمیلی بدین لازم بوده. در خیلی از موارد آزمایشات تکمیلی ارتباطی به فامیل بودن یا نبودن نداره.

     پاسخ
     • ناشناس
      21 بهمن 1400 13:53

      سلام من پدرم ومادرم پدر بزرگاشون پسر عموی هم هستند و ازدواج کردند بعد از اوردن دوتا دختر سالم یه پسر ناقص اوردن ولی بعد از ۴ ماه ک این تشخیص شد اول ک مادرم باردار بود هرچت ازمایش داد اوکی بود ولی بعد از ۴ ماهک پسر به دنیا امد علائم معلولی پیدا کرد وبعد ازمایش ژنتیک دادند ک گفتن شما بخاطر اینکه فامیل هستید الان من پسر دایی مامانم خواستگاریم اومد خانواده اش هم همینطور میگن ک ما چونکت فامیل بچه هامون ناقص البته پسرا خب الان اومدت خواستگاریم میخواد ازمایش ژنتیک میده اما خانواده قبول نمیکنن میگن ازمایش ژنتیک دروغ میگه وخوب تعیین نمیکنه و… اول میگه خوبه بعد فردا بچه معلول میارید ایا این حقیقت داره لطف کنید کمکم کنید چه اقدام هایی و از مایش وسدوراتی و.. قبل ازدواج انجام بدیم؟! ??لطف کنید کم کنید خیلی ناراحتم

  • با سلام من و دختر خالم دوتامون دلمون به ازدواج با هم نیست چون هر کدوممون یکی دیگه رو دوست داریم ولی خانواده ها میگن باید باید باید اخر هفته برید ازمایش خون تو رو خدا تنها راهمون همین ازمایشه چجوری جواب منفی بگیریم که ما بهم نمیخوریم ایا قرصی چیزی هست

   پاسخ
   • همین شرایط رو دارم…
    لطفا پاسخ بدین چیکار کنم

    پاسخ
    • پاسخ داده شد
     ارادتمند

     پاسخ
     • سلام من و پسرخالم از بچگی همدیگرو خیلی دوست داریم از طرفی پسرعموم هم میشه ینی دو طرفه فامیل هستیم.خیلی ناراحتیم ک نکنه مشکل ژنتیکی پیش بیاد.هنوز ازمایشم ندادیم.اگر ازمایش بدیم و خدایی نکرده مشکلی باشه میشه رفعش کرد؟

     • سلام من و نامزدم بعد از ازمایش خون تکمیلی مشخص شد که خانم مبتلا به بیماری کم خونی بتا هستند و من هم مبتلا به بیماری کم خونی داسی شکل هستم و دکتر گفت ریسکش بالاست. میخواستم که راهنمایی بفرمایید و ما را از این نگرانی و دو راهی نجات بدید . ایا امکان ازدواچ ما هست که خطر نداشته باشه؟؟؟؟

     • سلام بله ولی احتیاج به بررسی ژنتیک هست

    • سلام من دختری ۲۲ ساله هستم که دارای بیماری کم خونی خفیف هستم و میخوام با یه پسر غریبه که مشکلی از نظر بیماری کم خونی نداره ازدواج کنم آیا در آینده و برای بچه دار شدن به مشکل میخوریم؟
     یا اصلا میتونیم باهم ازداوج کنیم یا ن؟!

     پاسخ
   • سلام متاسفانه نمی توان آزمایشی انجاام داد که شما با کس دیگری ازدواج نکنید. چرا از روش مذاکره با خانواده استفاده نمی کنید؟

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     بنده می خواهم با خانومی ازدواج کنم که عمه اش مشکل کوتاهی قد بیش از حد دارد (کمتر از یک متر) و پدر بزرگ این خانم هم مشکل کوتاهی قد داشته و معمولا در طایفه شأن تعدادی بودن که باز هم کوتاهی قد دارن، آیا احتمال داره برای فرزند آیندمان مشکلی پیش بیاد؟
     خانواده من هیچ مشکل ژنتیکی ندارن (قد همه بالای ۱۸۰)
     دختر خانوم و برادر ومادر و پدرش قدشان کمتر از ۱۷۰نیست.

     پاسخ
    • ناشناس
     23 بهمن 1400 14:20

     سلام من آزمایش رفتم خون پسر مشکلی داره اما خون من کمی کم خونی نشون داده تالاسمی مینور هستم آیا میتونم ازدواج کنم باهاش

     پاسخ
    • ناشناس
     23 بهمن 1400 14:20

     سلام من آزمایش رفتم خون پسر مشکلی نداره اما خون من کمی کم خونی نشون داده تالاسمی مینور هستم آیا میتونم ازدواج کنم باهاش

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      18 اسفند 1400 13:25

      با سلام. بله می توانید ازدواج کنین اما باید تست زنتیکی تالاسمی بدهید.

   • باسلام منم همین مشکل رو دارم دخترو عموهستیم مشکل ژنتیکی تو فامیل نداریم ولی میخاستم ببینم راهی هست ک ازمایش ژنتیکمون بهم نخوره؟؟ نمیخواییم اختلافات خانوادگی ایجاد بشه. ممنون میشم جواب بدین.

    پاسخ
   • اگر راه حلی پیدا کردی بما هم بگو

    پاسخ
    • منم همچین مشکلی دارم واقعا راه حلی نیست. من واقعا در عذابم

     پاسخ
    • نگین فکری
     20 بهمن 1399 15:24

     سلام. 20 ساله هستم من مشکل کم خونی فقر آهن دارم و نامزدم کم خونی مینور داره 95 درصد و مشکوک هستیم، بنظرتون میشه ازدواج کنیم یانه؟

     پاسخ
   • منم دقیقا مثل شمام

    پاسخ
 • سلام خسته نباشید ایا در صورت بروز مشکل در ازمایش ژنتیک می توان با مراجعت ب دکتر ان را حل کرد؟

  پاسخ
  • سلام ممنون از اعتماد شما. می توان جلوی تولد فرزند مبتلا را گرفت. بستگی به نوع مشکل دارد. لطفا بیشتر توضیح دهید.

   پاسخ
   • سلام.من و پسری قصد داریم ازدواج کنیم اما گروه خونی پسر o+ و گروه خونی من o منفیست…من در اینترنت مطالعه کردم ک این گروه خونی ها برای ازدواج ب مشکل برمیخورند…میخواستم ببینم درسته یا ن؟ب مشکلی بر نمیخوریم؟

    پاسخ
   • سلام من یه دخترم و کم خونی شدید دارم و میخوام برم آزمایش خون ب نظر شما اگر ب م آزمایش خون جواب منفی میباشد ممنون میشم پاسخ دهید

    پاسخ
 • علیرضا
  26 دی 1398 08:16

  سلام ممنون از پاسخگوییتون
  خواستم ببینم این حرفی که با ما گفتن صحت داره؟
  به ما گفتن که حتی اگر دختر و پسر هر دو تالاسمی مینور داشته باشند یعنی زوجین ، هر دو ناقل تالاسمی باشند فقط 25 درصد احتمال این هست که فرزند آنها تالاسمی ماژور بشود و 75 درصد شانس سالم بودن فرزند هست و امروزه برخلاف گذشته و به لطف پیشرفت علم پزشکی با مراقبت و آزمایشهای دوران بارداری میتوان جنین دارای تالاسمی را تشخیص و سقط کرد! و احتمال تولد فرزند تالاسمی ماژور را به صفر رساند و امروزه اینکه هر دوی زوجین که تالاسمی مینور داشته باشند مانعی برای ازدواج و تولد فرزند سالم نیست! فقط باید تعهد بدهند که مراقبت های دوران بارداری رو انجام بدهند وگرنه اگر فرزندشان دچار تالاسمی ماژور شد مسئولیتش بر عهده خودشان است.
  سوال دوم اینکه:
  در این صورت هزینه آزمایشهای دوران بارداری چقدر هست؟ هزینه زیادی داره؟

  پاسخ
  • سلام بله درست است. که خبر خوبی می باشد. در مورد هزینه با آزمایشگاه صحبت کنید. در هر صورت منافع بررسی ژنتیکی انقدر زیاد است که لزوم انجام آزمایش انکار ناپذیر است.

   پاسخ
   • هانیه رادمنش
    22 فروردین 1400 22:44

    سلام‌ وقت‌ بخیر،من‌ و پسرداییم‌ قصد ازدواج داریم،به مشاوره ژنتیک‌ مراجهه‌ کردیم،شجره‌ نامه‌ رسم‌ کردند‌ و احتمال‌ خطر رو ۹ درصد‌ تعیین‌ کردند‌‌.میشه‌ بفرمائید خطر ۹‌درصد به چه‌ معنی‌ای‌ هستش؟
    ما هیچگونه‌ ازمایش ژنتیک‌ ندادیم

    پاسخ
   • با سلام من و همسرم هردو ناقل تالاسمی
    مینور هستیم آیا با انجام آزمایشPgd میتوانیم شانس داشتن بچه سالم را به صددرصد برسانیم؟

    پاسخ
 • سلام من و نامزدم دختر خاله پسر خاله هستیم وقتی مشاوره ژنتیک رفتیم و گفتم دختر عمه من کم شنوا هست و برادر زاده نامزم هم کم شنوا هست که هر دو بخاطر ازدواج فامیلی مشکل داشتن گفتن که ازدواج نکنید،آیا ممکنه ما آزمایش ژنتیک برویم و ژنتیکمون مشکل نداشته باشه و بتونیم ازدواج کنیم؟

  پاسخ
  • سلام و تشکر از اعتمادی که به ساواژنوم دارید.
   صد در صد امکانپذیر هست. همانطور که گفته ایم شناخت علت ناشنوایی در وحله اول مهمترین قدم شما می باشد. هم طرف شما و هم در طرف نامزدتان. پس از آن به شما توضیح داده خواهد شد آیا علت ژنتیکی است و می توان تشخیص قبل از تولد داد یا اینکه ژنتیکی است و باید تشخیص قبل از لانه گزینی انجام داد. PND و PGD دو راه حل اصلی از جلوگیری از انتقال بیماری های ژنتیک در بارداری می باشد.

   پاسخ
   • سلام من و نامزدم البته فعلا نامزد نکردیم بخاطر حرف خانواده قبل نامزدی رفتیم ازمایش خون دادیم مشخص شد ک من و خانم هردو کم خونی مینور داریم من مینور بتا ایشون مینور الفا ایا میتونیم با این شرایط ازدواج کنیم ممنون میشم پاسخ بدید

    پاسخ
    • سلام بله می توانید البته باید مشاوره ژنتیک انجام داده باشید.
     موفق باشید.

     پاسخ
     • سلام من و دختر خالم قراره ازدواج کنیم دختر خاله پسر خاله هستیم و مادرمم با شوهر خالم دختر خاله پسر خالست ممکنه جواب ازمایش مون بد باشه اگه بد باشه راهی برای بچه سالم دار شدن هست با مشاور ژنتیک ممنون میشم جواب بدین

     • سلام وقت بخیر
      من از گروه بتا هستم و همسرم الفا
      میخواستم بدونم بچمون سالم میشه؟البته باید قبل از بارداری ازمایش ژنتیک بدیم ولی خب خیلی نگرانم.لطفا جواب بدید

     • با سلام. همان طور که خودتون هم گفتین باید تست ژنتیک بدین و در صورت تایید پیش از بارداری باید بررسی و پیشگیری های لازم را انجام دهید.

    • فاطمه علیزاده
     22 فروردین 1400 22:08

     سلام خسته نباشید.
     من کف پای صاف و جلو زدگی گردن دارم ایا در ازدواج با پسر عموم مشکلی پیش می اید؟

     پاسخ
    • با سلام. آیا تست ژنتیکی هم انجام داده اید؟

     پاسخ
     • سلام من وپسر دايي ازمايش ا زدواج دائم ولي دوتامون تلاسمي مينور داريم ميشه ازدواج کرديانه

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      14 فروردین 1401 16:14

      با سلام. بله می توانید با تعد ازدواج کنید اما باید حتما برای داشتن فرزند سالم ویزیت متخصص ژنتیک بشین. ویزیت های مجموعه ساوازنوم به صورت حضوری و تلفنی و آنلاین انجام می شود.
      شماره تماس: 88662820-021 و 88662821-021
      شماره واتساپ: 09195117264

   • سلام من دچار کم خونی مینور هستم و پسرداییم ک قراره با هم ازدواج کنیم مشکلی نداره اما بخاطر فقر آهن چند وقتی هست کم خونی شدید پیدا کرده.ما خیلی استرس داریم ک میتونیم باهم ازدواج کنیم یا ن.جواب آزمایش پسردایی ام یک هفته دیگ میاد میخواستم بدونم از این نظر مشکلی نداریم؟!!!میتونیم ازدواج کنیم؟

    پاسخ
    • سلام من خودم سالمم وخانمم مینورمثبت داردایاازدواج مامشکلی دارد

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      18 اسفند 1400 14:48

      سلام. برای ازدواج خیر اما پیش از اقدام به بارداری مشاوره ژنتیک بگیرین.

     • دخترک تنها
      15 فروردین 1401 15:37

      سلام من نمیخوام ازدواج کنم بزور میخوان منو به پسر عموم بدن فردا آزمایش خون داریم چیکار کنم و چی بخورم که خونمون بهم نخوره؟

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      20 فروردین 1401 14:28

      سلام. هیچ ماده ای نیست که با مصرف آن این اتفاق رخ بدهد.

     • سلام،
      اگه دونفر یکیش مینور داشته باشه و یکی دیگش نداشته باشه واسه بچه دارشدن مشکلی هست

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      22 فروردین 1401 15:43

      با سلام. خیر برای ازدواج مشکلی ایجاد نمی کند. اما پیش از بارداری باید حتما ویزیت متخصص ژنتیک شوید و آزمایشات ژنتیکی تالاسمی را با نظر پزشک انجام دهید.

    • سلام من چشمم ضعیف هست و دختر عموی من هم چشمش ضعیف است ممکن است این مسئله باعث بشه ما نتونیم ازدواج کنیم

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      10 بهمن 1400 17:25

      با سلام. خیر می تونین ازدواج کنین اما باید قبل از بارداری تست ژنتیکی بدین و ویزیت بشین. برای دریافت نوبت با ما تماس بگیرین 88662820 و 88662821

     • سلام. من نامزدم کم خون بود من بجاش دوباره ازمایش خون دادم بنظرشما میشه مرد کم خون باشه؟

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      16 اسفند 1400 20:41

      با سلام. بله کم خونی ارتباطی با جنسیت ندارد.

     • دخترک تنها
      15 فروردین 1401 15:39

      سلام من فردا آزمایش خون دارم با پسرعموم نمیخوام باهاش ازدواج کنم چی بخورم که خونمون بهم نخوره؟؟

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      20 فروردین 1401 14:28

      با سلام. هیچ ماده ای نیست که با مصرف آن این اتفاق رخ بدهد.

     • سلام من به شخصه در ازمایشم سالم هستم فقط تیروئید 6.57 هستش قرص آهن هم مصرف میکنم یذره کم خونی عادی خیلی کم دارم و شخص مقابل من تالاسمی مینور داره آیا در ازدواج و بارداری مشکلی بوجود میاد؟ک

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      24 اردیبهشت 1401 11:39

      با سلام. آیا از این که کم خونی شما از نوع تالاسمی نیست اطمینان دارین؟ برای ازدواج که مشکلی وجود ندارد، در موارد حادتر هم با تعهد به انجام مشاوره ژنتیک و آزمایشات تکمیلی ژنتیکی اجازه ازدواج داده می شود. اما پیش از بارداری حتما یک مشاوره ژنتیک بگیرین تا با دقت ریسک های فرزندتان بررسی شود.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     • با سلام
      من نامزدم آزمایش خون دادیم هیچ مشکلی نبود ولی خوب آزمایش ژنتیک هم دادیم وچون دختر دایی پسر عمه هستیم سه تا ژن معیوب پیدا شد آیا راهی برای ازدواج و بچه دار شدن هست یا خیر راهی نداره متشکرم

     • ادمین ساواژنوم
      29 خرداد 1401 13:30

      با سلام. آیا این ژن های معیوب بین شما مشترک است؟ شما پیش از ازدواج و پیش از بارداری باید به متخصص ژنتیک با تجربه رجوع کنین و با روش هایی مانند PGD و PND برای داشتن فرزند سالم اقدام کنین.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    • سلام لطفا راهنمایم کنید من و دختر عموم قرار گزاشتیم باهم ازدواج کنیم هنوز برای ازمایش خون نرفتیم دختر عموم گفت یکم کم خون هست بنظرم از کار زیاد هست چون گفت تو تابستون لاغر و کم خون میشه بعد خودم از خانواده هستم که برادر بزرگم عقب ماندگی ذهنی و تشنج داشت تو ۹سالگی مرد و فرزند بعدی من هستم خوشبختانه تا حالا مشکلی نداشتم و بعدش یه خواهر گیرم اومد اونم قلبش سوراخ بود که اونم در کودکی مرد الان هم یه خواهر دیگه دارم که سالمه یعنی یه در میان یه فرزند سالم موندیم حالا میخواستم یه راهنمایی بگیرم که این ازدواج با این شرایط مشکلی پیش میاد یا نه ممنون میشم ازتون خیلی برام مهمه

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      19 دی 1400 11:29

      با سلام. با توجه به سوابق بیماری هایی که در خانواده شما وجود دارد و ازدواج فامیلی باید حتما مشاوره ژنتیک بگیرید و بعد ازدواج کنید یا حداقل مشاوره ژنتیک پیش از بارداری بگیرید تا در صورت ارثی بودن از انتقال این اختلالات به فرزندان خودتون جلوگیری کنید.

   • سلام روزتون بخیر
    یه فردی از من خواستگاری کرده که تو خانوادشون مشکل عقب افتادگی هست بخاطر ازدواج فامیلی…بنظرتون من و ایشون که غریبه هستیم برامون مشکلی پیش نمیاد ازدواج کنیم؟؟

    پاسخ
    • سلام
     توصیه میکنیم برای مشاوره اقدام کنید و با شماره های کلینیک تماس بگیرید.
     موفق باشید

     پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     فقط با بررسی در مشاوره ژنتیک و احیانا بررسی ژنتیکی در صورت لزوم می توان فهمید آیا خطری وجود دارد یا نه.

     پاسخ
     • سلام خوبین من‌ونامزدم‌رفتیم ازمایش خونم دادیم‌که خانوم هیچ مشکلی نداره وسالمه ولی اقا تالاسمی داره امکان ازدواج هست ایا

     • سلام
      ما امروز آزمایش دادیم. گفتن کم خونی دارم ولی آقا هیچ مشکلی نداشتن، مشکلی برای ازدواج پیدا می‌کنیم؟

     • سلام من و همسرم وقتی ازمایش دادیم گفتن کم خونی ژنتیکی داره ولی مشکلی نیست ازهیچ نظر گفتن اگه مشکلی بوداصلانمیزاشتن تو کلاسا شرکت کنیم ولی من بازم میترسم میشه بگین خطری هست یان؟

     • ادمین ساواژنوم
      19 بهمن 1401 13:21

      با سلام. تالاسمی مینور هستین هر دو؟ آزمایش ژنتیکی هم دادین جهش مشخص شده بعد بهتون گفتن موردی نیست؟!!!!!! چه متخصصی بهتون گفتن موردی نداره؟

    • سلام خسته نباشید من ازدواج کردم الانم تحت نظرم برای ازمایش ژنتیک منو شوهرم جفتمون کمخونی الفا داریم احتمال به خطر افتادن بچه زیاده یا کم؟

     پاسخ
   • سلام من و نامزدم هردومون کم خونیم من سیکل سل و ایشون بتا مینور هست دکتر گفت احتمال داره بچه ۲۵٪ درصد کم خون و استخون درد میگیره ما ها خیلی همو دوست داریم واقعا نمیدونم چیکار کنم

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     20 دی 1400 12:44

     با سلام. حتما باید مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و بارداری شوید و با جواب آزمایشات و تعهد می توانید ازدواج کنید. با پیدا شدن اختلال ژنتیکی شما می تونین با روش های ژنتیکی از انتقال اون به فرزندانتون جلوگیری کنید.

     پاسخ
   • سلام من و خانومم هر دو ناقل بیماری cfهستیم دکتر بهمون گفت فقط ۲۵درصد امکان بیمار بودن بچه وجود داره حالا امکان بچه دار شدن رو داریم؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     15 دی 1400 12:17

     با سلام. این 25% مانند پرتاب سکه و شیر یا خط هست. ممکنه شما دو تا بچه به دنیا بیارین هر دو سالم یا هردو بیمار یا یک سالم و یک بیمار یا حتی ناقل ژن معیوب. در نتیجه باید حتما مشاوره ژنتیک پیش از بارداری بگیرین و با روش هایی مثل PND یا PGD از اینکه فرزندتون سالم به دنیا میاد اطمینان پیدا کنید. برای مشاوره هم تلفنی و هم حضوری می تونین با ما در تماس باشبن
     021-88662820
     021-88662821

     پاسخ
     • سلام وقت بخیر
      من قراره باپسر عمم ازدواج کنم رفتیم ازمایش خون دادیم گفتن کم خونی داریم هردومون اما نگفتن از چ نوعی ی ازمایش نوشتن برامون، ب نظر شما میشه ما ازدواج کنیم و تو زندگی این کم خونی جبران میشه؟

     • پشتیبان اول ساواژنوم
      28 فروردین 1401 19:25

      با سلام. با توجه به این که ازدواج شما فامیلی هست و هردو نوعی از کم خونی (تالاسمی) دارید. باید حتما در اولین قدم مشاوره ژنتیک بگیرید و پیش از بارداری تست ژنتیکی تالاسمی رو انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   • ناشناس
    21 بهمن 1400 13:53

    سلام من پدرم ومادرم پدر بزرگاشون پسر عموی هم هستند و ازدواج کردند بعد از اوردن دوتا دختر سالم یه پسر ناقص اوردن ولی بعد از ۴ ماه ک این تشخیص شد اول ک مادرم باردار بود هرچت ازمایش داد اوکی بود ولی بعد از ۴ ماهک پسر به دنیا امد علائم معلولی پیدا کرد وبعد ازمایش ژنتیک دادند ک گفتن شما بخاطر اینکه فامیل هستید الان من پسر دایی مامانم خواستگاریم اومد خانواده اش هم همینطور میگن ک ما چونکت فامیل بچه هامون ناقص البته پسرا خب الان اومدت خواستگاریم میخواد ازمایش ژنتیک میده اما خانواده قبول نمیکنن میگن ازمایش ژنتیک دروغ میگه وخوب تعیین نمیکنه و… اول میگه خوبه بعد فردا بچه معلول میارید ایا این حقیقت داره لطف کنید کمکم کنید چه اقدام هایی و از مایش وسدوراتی و.. قبل ازدواج انجام بدیم؟! ??لطف کنید کم کنید خیلی ناراحتم

    پاسخ
 • علیرضا
  6 دی 1398 15:19

  سلام میخواستم بدونم اینکه میگن میتونید با دادن تعهد ازدواج کنید یعنی چی؟ آخه من و نامزدم رفتیم برا آزمایش خون در مرحله اول گفتن هر دوتون کم خون هستین منتها برا خودم تالاسمی مینور هست برا خانمم کم خونیش خفیف بوده یه کم سطح هموگلوبین و آهن خونش از نرمال پائین تر بوده بخاطر همین فرستادنومون مرکز استان یعنی شیراز برا یه آزمایش دیگه که فکر کنم اسمش الکتروفورز بود و این هم جوابش بد بود و برا بار سوم فرستادنومون مرکز ژنتیک و این بار از خانمم یه آزمایش گرفتن که گفتن سه ماه دیگه جوابش میاد! با این حال پزشک مشاور ژنتیک بهمون گفت مورد مهمی نیست میتونید با تعهد ازدواج کنید و این آزمایش هم برا اطمینان بدید! و ما نتونستیم به خوبی منظور پزشک رو از این واژه تعهد بفهمیم! و زندگیمون هم شده استرس و نگرانی! حالا میخوام نظر شما رو بدونم اینکه با تعهد میشه ازدواج کرد یعنی چی؟ میشه لطف کنید و ما رو از نگرانی نجات بدید و برامون بیشتر توضیح بدید؟! یعنی در آینده بچمون مشکل دار میشه و مسئولیتش گردن خودمون هست؟ و نباید بچه دار بشیم؟! تو رو خدا کمکمون کنید ممنون

  پاسخ
  • سلام یطور خلاصه به این مفهوم است که بعد از مشاوره با متخصص یا مشاور ژنتیک و آگاهی از ریسک هایی که دارید و آشنایی با خطر ابتلای فرزند به تالاسمی در صورتی که به اقدامات پیشنهاد شده و توصیه های تخصصی اقدام نکنید مسولیت ابتلای فرزند فرزند به تالاسمی را قبول کرده اید. طبیعتا در صورت تشخیص ژنتیکی حامل بودن زوجین به تالاسمی ماینور تشخیص قبل از تولد ممکن است که الزامی باشد.
   برای اطلاعات بیشتر به مشاور ژنتیک با تجربه مراجعه کنید.

   پاسخ
   • فاطمه علیزاده
    23 فروردین 1400 03:01

    سلام من و پسرعموم میخوایم ازدواج کنیم ولی من کف پام صافه و جلوزدگی گردن دارم ایا ممکنه واسه بچه درآینه مشکلی پیش اید؟

    پاسخ
   • سلام اگ دونفر گروه خونیشون یکی باشه نمیتونن باهم ازدواج کنند؟!

    پاسخ
    • چرابابا.چربط ب گروه خونی داره آخه .

     پاسخ
    • سلام منو نامزدم ازمایش خون دادیم ولی کم خون در اومدیم و گفتن باید برین ازمایش کامل ایا این مانع ازدواج میشه؟

     پاسخ
     • ادمین ساواژنوم
      29 خرداد 1401 13:24

      با سلام. خیر ممانعت برای عقد کردن ندارید اما باید پیش از ازدواج و پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین. ازمایشات لازم را انجام بدهید تا بتوانید فرزند سالم داشته باشید.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     • میشه بگین اگه گروه خون بهم نخوره میشه کاری کرد ک بچه در آینده سالم باشه یا نه؟لطف بگین

     • ادمین ساواژنوم
      14 تیر 1401 13:32

      با سلام. بله امکانش هست، باید ویزیت ژنتیک بشین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   • سلام وقت بخیر پدرومادر منازدواج فامیلی کردن و باعث شد که من سایز انگشتام کمی کوچکتر از حد نرمال باشن
    اگر من را شخصی ازدواج کنم و هیچ نسبت فامیلی نداشته باشیم در صورت گرفتن آزمایش ژنتیک مشکلی باشه آیا امکان درمان هست؟ یعنی میشه باعث انتقال پیدا نکردن ژن شد؟ اگر میشه از چه ردشی

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     10 بهمن 1400 17:03

     با سلام. اگر علت ژنتیکی پیدا شود می توان از انتقال آن به فرزندتون جلوگیری کرد. با ما برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرین 88662820 و 88662821

     پاسخ
   • سلام چنانچه دختری پدرش کم بینا به دنیا اومده باشه و بعد از مرور زمان کم بیناییشان شدید تر شده باشد و تا ده درصد رسیده باشد آیا احتمال دارد بعد از ازدواج این دختر خانم فرزندشان نیز کم بینا باشد؟

    پاسخ
    • پشتیبان اول ساواژنوم
     19 دی 1400 11:33

     با سلام. بله احتمال ارثی بودن این نوع از نابینایی ها وجود دارد. شما پیش از باردار شدن باید به متخصص ژنتیک رجوع کنید و ویزیت شوید.

     پاسخ
    • سلام من امروز آزمایشم مثبت شد و اینکه قرص لاغری گلوریا مصرف کردم
     آیا دلیل مثبت شدن آزمایش من این بوده ؟ آیا نیازی به نگران شدن هست؟

     پاسخ
     • پشتیبان اول ساواژنوم
      20 دی 1400 12:33

      با سلام. آزمایش اعتیاد منظورتون هست؟

     • با سلام
      من نامزدم آزمایش خون دادیم هیچ مشکلی نبود ولی خوب آزمایش ژنتیک هم دادیم وچون دختر دایی پسر عمه هستیم سه تا ژن معیوب پیدا شد آیا راهی برای ازدواج و بچه دار شدن هست یا خیر راهی نداره متشکرم

     • ادمین ساواژنوم
      29 خرداد 1401 13:30

      با سلام. آیا این ژن های معیوب بین شما مشترک است؟ شما پیش از ازدواج و پیش از بارداری باید به متخصص ژنتیک با تجربه رجوع کنین و با روش هایی مانند PGD و PND برای داشتن فرزند سالم اقدام کنین.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  • سلام میشه بپرسم شما ازدواح کردید یا خیر؟؟؟چون منم مشکل شمارو دارم و تو دوراهی سخت

   پاسخ
  • سلام شما ازدواج کردید یا خیر؟؟؟منم دقیقا مشکلم مثله شماست.تو دوراهیه سختیم

   پاسخ
  • سلام میشه بگید ازدواج کردید یا ن چون منم مشکل شمارو دارم

   پاسخ
  • منظور از تعهد این بوده که زمان بارداری قبل هفته دوازدهم بیاین ازمایش pnd بدین ، اگه مشکل داشت بعد pnd2 میگیرن . اگه باز هم مشکل داشت بچه سقط میشه . تعهد برای این بوده

   پاسخ
  • دقیقا شرایط شمارو الان منو نامزدمم داریم

   پاسخ
  • سلام منم واقعا نمیدونم الان کلی استرس دارم دقیقا شرایط شمارو الان منو نامزدمم داریم

   پاسخ
   • سلام وقت بخیر
    من نامزدم دختر دایی پسر دایی هستیم آزمایش خون دادیم و مشکلی نبود کم خون هم نبودیم ولی آزمایش ژنتیک هم دادیم ولی ۳تا ژن معیوب مشترک داشتیم وما میخواهیم ازدواج کنیم آیا در آینده با علم پزشکی وسوزاندن ژن های معیوب میشه بچه سالمی داشته باشیم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

    پاسخ
    • ادمین ساواژنوم
     29 خرداد 1401 13:26

     با سلام. چیزی به اسم سوزاندن ژن معیوب وجود ندارد. شما پیش از بارداری باید به متخصص ژنتیک با تجربه رجوع کنین و با روش هایی مانند PGD و PND برای داشتن فرزند سالم اقدام کنین.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     پاسخ
     • ناشناس
      20 آذر 1401 22:27

      سلام و وقت بخیر
      منو قبل ازدواج گفتن جز کم خطرات هستین و پیش از بارداریی آزمایش ژنتیک انجام بدید و من باردار شودم و الان میخوام برم سراغشون خیلی استرسسس دارم و میترسم آیا جای نگرانی وجود دارد؟؟؟؟

     • ادمین ساواژنوم
      22 آذر 1401 14:53

      با سلام. در چه موردی جزو کم خطرها هستین؟ کم خونی؟ وضعیت شما و همسرتان باید بررسی شود هرچه سریع تر تا در صورت لازم اقدامات حین بارداری صورت بگیرد.
      خدمات مشاوره توسط پزشک و انجام آزمایشات همگی در مجموعه ساواژنوم به شما ارائه خواهد شد.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید