Search
Close this search box.
موانع ژنتیکی در ازدواج
سایر مقالات:

آیا جواب نامطلوب در آزمایش های پیش از ازدواج، می تواند مانع از ازدواج شود؟

آزمایشات قبل از ازدواج ، مشاوره ژنتیک آنلاین مجموعه ای از عوامل و آزمایش های مرتبط را طلب می کند. آزمایشات قبل از ازدواج٬ یکی از  مهم ترین مراحل به هنگام تصمیم گیری برای ازدواج است. این آزمایش ها اطلاعات مفیدی را در رابطه با سلامت فیزیکی همسر آینده در اختیار  فرد قرار می دهد.

انجام برخی از تست های قبل از ازدواج اجباری است و شرط اول و اصلی جاری شدن خطبه عقد ارائه برگه سلامت جسمی زوجین است. اما سوال مهم این است که آیا این آزمایش ها می توانند مانع از ازدواج شوند؟ به عبارتی دیگر اگر جواب آزمایشات قبل از ازدواج مطلوب نباشد، اجازه قانونی برای انجام عقد داده نمی شود؟

 

آزمایش خون قبل ازدواج

یکی از تست های اجباری و لازم برای ازدواج، آزمایش خون است. آزمایش خون پیش از ازدواج برای مواردی مانند بررسی بیماری های خونی، بیماری های مقاربتی و بیماری های ژنتیکی انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمایش خون پیش از ازدواج این مطلب را بخوانید.

 

شاید شما هم این اصطلاح را شنیده باشید که می گویند دو نفر خونشان به هم نمی خورد. یا اینکه چون دو نفر خونشان به هم نمی خورد، اجازه عقد به آن ها داده نشد. آیا این مطلب صحیح است؟

جالب است بدانید در واقع هیچ ارتباطی بین گروه خونی افراد و نتیجه آزمایش خون پیش از ازدواج، وجود ندارد! در واقع آزمایش خون به منظور بررسی ریسک ابتلا به بیماری های هپاتیت و تالاسمی در افراد صورت می گیرد و ارتباطی به گروه خونی دو طرف ندارد. متفاوت بودن گروه های خونی هیچ مانعی برای وصلت ایجاد نمی کند و افراد با هر گروه خونی می توانند با یکدیگر ازدواج کنند.

اما باید دقت داشت که اگر پای عواملی همچون ریسک ابتلا به تالاسمی یا بیماری های ژنتیکی در میان باشد، موضوع جدی است و ممکن است برای زوجین مشکل ساز شود. اصطلاح عامیانه نخوردن خون عروس و داماد بهم نیز در واقع اشاره به همین موضوعات دارد. برای بررسی ریسک ابتلا به تالاسمی، زوجین می بایست پیش از عقد آزمایش خون انجام دهند. اما برای پیشگیری از بیماری های ژنتیکی در فرزند آینده، باید تمام افراد قبل از ازدواج نسبت به انجام مشاوره ژنتیک اقدام کنند. خوشبختانه با استفاده از تست های غربالگری جنین در دوران بارداری و به ویژه تست ژنتیکی جنین (تست NIPT یا cell-free DNA) اغلب مشکلات شدیدی که ممکن است در جنین ایجاد شود٬ قابل تشخیص و پیشگیری خواهند بود. بنابراین لازم نیست که در زمان ازدواج نگران این قبیل موارد باشید.

3 1

آیا انجام مشاوره و آزمایش ژنتیکی قبل ازدواج اجباری است؟

انجام مشاوره ژنتیک و مشورت با پزشک متخصص پیش از عقد لازم است٬ اما لزوما بعد از مشاوره انجام تست ژنتیک اجباری نیست. متخصص ژنتیک با بررسی سابقه خانوادگی زوجین در مورد بیماری های خاص، ریسک یا خطر ابتلا به بیماری را تخمین می زند. به علاوه در اغلب موارد نیازی به انجام تست خاصی وجود نخواهد داشت. نکته مهمی که در رابطه با مشاوره ژنتیک وجود دارد٬انجام آن توسط پزشک متبحر و متخصص می باشد. از آن جایی که بسیاری از بیماری های ژنتیکی، در افراد ناقل علائم بالینی خفیفی دارند یا حتی علائمی را از خود نشان نمی دهند٬ اهمیت مشاوره در یک مرکز تخصصی بسیار بالا خواهد بود. در واقع تجربه ی مشاور متخصص در زمینه ژنتیک بالینی و به خصوص پزشکی، به تشخیص این حالت ها و علائم کمک می کند.

افزون بر این، آزمایش های ژنتیکی نیز وجود دارد که برای افراد سالم انجام می شود که قادر به بررسی موارد مختلفی از جمله وضعیت سلامت عمومی فرد، ویژگی های فیزیکی و حتی شخصیت فرد را بررسی بوده و در صورت تمایل فرد متقاضی انجام می گیرند. برای اطلاعات بیشتر این مطلب را بخوانید.

 

موارد مشکل ساز در فرآیند ازدواج

تالاسمی مینور/ ماژور

تالاسمی یک بیماری خونی است٬ که در آن محل ساخت سلول های خونی در بدن٬ یعنی مغز استخوان٬ دچار مشکل می شود. به عبارت دیگر هموگلوبین  در بدن به اندازه کافی ساخته نمی شود. لذا کم خونی و نقص در اکسیژن رسانی در بدن از جمله مشکلات پیش روی افراد مبتلا خواهد بود. اگر دو فرد مبتلا به تالاسمی مینور (حالت خفیف) باهم ازدواج کنند٬ به احتمال 25% فرزند آن ها دچار تالاسمی ماژور (حالت شدیدتر) می شود. متاسفانه تالاسمی ماژور بیماری خطرناکی است و مشکلات زیادی را برای فرد مبتلا به همراه دارد. بنابراین بررسی شود ناقل بودن زوجین برای تالاسمی (یا مبتلا به تالاسمی مینور) امری ضروری می باشد.

4 2

امروزه با مشاوره ژنتیک آنلاین می توانید از خطر های پنهان در ازدواج های فامیلی آگاه شوید. اگر در آزمایش خون پیش از عقد مشخص شود که طرفین مبتلا به تالاسمی مینور می باشند، انجام آزمایشات تکمیلی به همراه مشاوره ژنتیکی برای آن ها مفید فایده است و بدین وسیله هشدارها و توصیه های لازم برای داشتن فرزند  به آن ها داده می شود.

 

بیماری های ژنتیکی مشکل ساز در ازدواج

در واقع همرا ه با سلول ها٬محتوای ژنتیکی یا DNA زوجین نیز به فرزندان آن ها منتقل می گردد، بنابراین اگر هر یک از زوجین حامل ژن معیوب یا ناقل مشکل ژنتیکی باشد٬ آن را به نسل بعد هم منتقل می کند. هدف اصلی آزمایشات ژنتیکی این است که وجود یا عدم وجود عوامل زمینه ساز بیماری های ارثی را بررسی و شناسایی کند.

لازم به ذکر است که لزوم انجام آزمایشت ژنتیکی برای همه افراد تعریف نشده است. به عبارت دیگر پس از انجام مشاوره، افراد دارای شرایط خاص و کافی ملزم به انجام آزمایشات ژنتیکی مرتبط هستند. مثلا:

 • افرادی با نسبت فامیلی (نسبت فامیلی شامل هر گونه ازدواج فامیلی می شود. حتی نسبت بسیار دور)
 • در صورتی که یکی از بستگان نزدیک دچار نوعی بیماری ارثی یا نادر باشد.
 • در صورتی که یکی از طرفین مشکوک به اختلالات ژنتیکی (مانند هرگونه ناتوانی جسمی با علت مبهم، اختلال یادگیری یا بهره هوشی پایین، یا مشکوک به کیست یا توده سرطانی) است، هرچند خفیف یا تایید نشده باشد.
 • در صورتی که یکی از زوجین در مراکز پرخطر مشغول به کار بوده یا هست. برای مثال افرادی که در مراکز هسته ای یا در کارخانجات مواد سمی و شیمیایی کار می کنند و در معرض جهش های ژنی و مواد سرطان زا قرار دارند.
 • در صورتی که یکی از طرفین دارای بیماری مادرزادی است.

در این حالت زوجین حتما باید پس از مشاوره ژنتیک ، آزمایشات لازم را بگذرانند. در غیر این صورت، عواقب ناشی از آن می تواند منجر به تولد فرزند ناهنجار شده و خطرات جبران ناپذیری را به خود و فرزندانشان وارد کند. باید توجه داشت پی جی دی راه حل مشکلات ژنتیکی می باشد.

 

آیا اگر جواب آزمایشات قبل از ازدواج نامطلوب باشد، اجازه عقد داده نمی شود؟

بزرگترین پرسشی که در مورد آزمایشات قبل از ازدواج ذهن زوج های جوان را درگیر می کند٬ این است که در صورت نامطلوب بودن جواب آزمایش ها چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا از لحاظ قانونی اجازه عقد صادر نمی شود؟ حتی در صورت بالابودن ریسک بیماری در فرزندان و حتی در صورت مثبت بودن جواب آزمایش اعتیاد در مورد یکی از زوجین، از لحاظ قانونی مانعی برای جاری شدن عقد وجود ندارد. اما باید توجه داشت که بزرگترین مانع، مسئولیت فرد در قبال سلامت خانواده ای است که در آینده تشکیل می دهد.

2

به عنوان مثال هنگامی که در سوابق یا اقوام یکی از طرفین بیماری ژنتیکی وجود داشته باشد، با انجام آزمایشات خونی می توان بررسی کرد که احتمال ابتلای فرزندش به بیماری ژنتیکی به چه میزانی خواهد بود. در صورت بالا بودن میزان این احتمال به آن ها توصیه می شود که عقد نکنند و در جهت عواقب بچه دار شدن با این شرایط به آن ها هشدار می دهند. اما اگر  به این هشدارها توجهی نشود و تست ها و آزمایش ها را طبق راهنمایی پزشک متخصص ژنتیک انجام ندهند، در صورت تولد فرزند ناهنجار (مثلا عقب مانده ذهنی)٬ زوجین بار مالی و روانی این تصمیم نادرست را یک عمر به دوش خواهند کشید.

669 پاسخ

  1. با سلام. گروه خونی ارتباطی با ممانعت ازدواج ندارد. کم خونی های ارثی مثل تالاسمی مهم هستند. در صورت مشکوک بودن به کم خونی باید مشاوره ژنتیک بشین و تست ژنتیکی بدین. ب
   رای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  2. با سلام. گروه خونی ارتباطی با ممانعت ازدواج ندارد. کم خونی های ارثی مثل تالاسمی مهم هستند. در صورت مشکوک بودن به کم خونی باید مشاوره ژنتیک بشین و تست ژنتیکی بدین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  1. با سلام. گروه خونی ارتباطی با ممانعت ازدواج ندارد. کم خونی های ارثی مثل تالاسمی مهم هستند. در صورت مشکوک بودن به کم خونی باید مشاوره ژنتیک بشین و تست ژنتیکی بدین. ب
   رای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 1. اگر فرد مبتلا به تالاسمی ماژور با فرد مبتلا به تالاسمی مینور ازدواج کنند، آیا احتمال اینکه فرزند سالمی داشته باشند وجود دارد و چند درصد است ؟

  1. حدود۵۰درصدفرزنداحتمال اینکه بچه ناقل بشه هست ولی ازطرف دیگه به احتمال۵۰درصدبچه ماژورمیشه ولی بارداری پرخطری هست وبایدتحت نظرپزشک باشه

   1. سلام توروخدا جوابمو بدین
    من و شوهرم قبل عقد آزمایش دادم جز کم خطر محسوب شدیم بعد عروسی رفتیم آزمایش ژنتیک تالاسمی دادیم حالا میگن تا cbcپدر مادرتون رو نیارین جواب نمیدیم بهتون…
    یعنی مشکلی هست؟ چرا cbc خانواده رو میخان توروخدا جواب بدین

    1. با سلام. متاسفانه تنها با دیدن جواب ازمایش می تونیم به شما کمک کنیم.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
     شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
     شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 2. سلام.اگر مردی دارای پکتوس اکسکاواتوم(قفسه سینه فرو رفته) باشه امکان ازدواج داره و چطور میتونه فرزنددار بشه بدون اینکه فرزندان دچار این عارضه بشن؟

  1. با سلام. ابتدا باید توسط پزشک متخصصص ژنتیک مجموعه ویزیت بشید تا اگر Pectus excavatum شما ژنتیکی باشد تشخیص انجام بشه. بعد از ان در مرحله بعد با PGD از انتقال اون به فرزندتون جلوگیری می کنیم.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 3. سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم آیا گروه خونی+A (آقا) با گروه خونی
  -O (خانم) که فامیل هم نیستن اگ ازدواج کنند مشکلی در آینده برای فرزند آوری پیش میاد یا نه؟

  1. با سلام. گروه خونی ممانعتی برای ازدواج ایجاد نمی کند. انواع کم خونی ها و بیماری های ژنتیکی هستند که باید بررسی شوند.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 4. سلام وقت تون بخیر
  میخواستم بدونم آیا دو نفر که مبتلا به تالاسمی مینور هستن ، نمیتونن تحت هیچ شرایطی با هم ازدواج کنن؟
  یعنی درمان یا چیزی نداره که در آینده برای فرزند آوری به مشکل بر نخورن؟!

  1. با سلام. نه تنها می تونین ازدواج کنین، بلکه می تونین فرزند سالم هم داشته باشید! باید پیش از ازدواج و پیش از بارداری تحت نظر متخصص ژنتیک باشید. در مرکز ساواژنوم با استفاده از روش های پیشرفته تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی حتی در صورت داشتن ژن جهش یافته مشترک تالاسمی، می تونین فرزند سالم داشته باشید.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  1. با سلام. نه تنها می تونین ازدواج کنین، بلکه می تونین فرزند سالم هم داشته باشید! باید حتما پیش از ازدواج و پیش از بارداری به علت ازدواج فامیلی علاوه بر تالاسمی تحت نظر متخصص ژنتیک باشید. در مرکز ساواژنوم با استفاده از روش های پیشرفته تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی حتی در صورت داشتن ژن جهش یافته مشترک تالاسمی، می تونین فرزند سالم داشته باشید.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 5. نامزدم یه برادر که مشکلات ذهنی دارد ارثی تو فامیلشون نیست مادر پدرشون فامیل دور بودن
  ایا ممکنه من و نامزدم در این مورد در ازمایشات به مشکل بر بخوریم

  1. با سلام. از آن جایی که ازدواج در نسل پیشین خویشاوندی بوده است و یک مورد مشکلات ذهنی هم در همان خانواده مشاهده شده، انجام مشاوره ژنتیک به شما توصیه می گردد.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 6. سلام خسته نباشید من کم خونی مینور دارم و نامزدم هیچ مشکلی ندارن بنظرتون اگه ازمایش ژنتیک بدیم هیچ مشکلی پیش نمیاد یعنی ازمایشمون خوب درمیاد؟

 7. سلام من گروه خونیم B_
  و نامزدمo+
  هستش آیا میتونیم باهم ازدواج کنیم ب نظرتون مشکلی نداره برای بچه و اینا؟

  1. با سلام. گروه خونی مانعی برای ازدواج ایجاد نمی کند. در واقع انواع کم خونی هست که مشکل‌زا است. اگر نگران مواردی که ممکن است به بچه انتقال پیدا کند پیش از اقدام به ازدواج و بارداری مشاوره ژنتیک دریافت کنید.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 8. سلام من ونامزدم آزمایش دادیم یکیمون کم خونی ازنوع آلفا یکیمون از نوع بتا هست ژنتیک انجام دادیم هنوز جوابش نیومده به نظرتون امکان ازدواج هست؟

  1. با سلام. امکان ازدواج وجود دارد همیشه اما باید با تعهد و تحت نظر متخصص ژنتیک بارداری بشید تا این جهش ها به فرزندتون انتقال پیدا نکنه. شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 9. سلام من پلاکتم پایینه ۱۳۳ هزار هست و نامزدم هم دچار فاویسم و رماتیسم مفصلی هست ابا در آینده مشگلی از لحاظ ژنتیکی یا بارداری برامون به وجود میاد؟

  1. با سلام. باید پیش از ازدواج و پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشید تنها در این صورت می تونین تا حد زیادی از سلام فرزدتون در آینده اطمینان پیدا کنید. شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 10. بنده دچار پلاکت پایین روی ۱۳۳ هزار و نامزدم دچار فابیسم و رماتیسم مفصلی هستند آیا در آینده ممکنه مشگلی برامون به وجود بیاد بعد از ازدواج یا برای بارداری

   1. با سلام. آیا هر دو برای کم خونی هم الکتروفورز و هم ژنتیکی چک شدید؟ شما مطمئن هستید که اختلال کم خونی ندارید؟
    برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
    شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
    شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 11. سلام بنده پلاکتم پایینه روی ۱۳۳ هزار هست و نامزدم دچار فاشیسم و رماتیسم مفصلی هست آیا در آینده مشگلی برامون پیش میاد یا نه

 12. سلام خوب هستین ببخشید من یه سوال داشتم من و همسرم وقتی رفتیم ازمایش ازدواج بدیم فهمیدیم که جفتمونم کم خون هستیم مارو فرستادن ازمایش ژنتیک برا ازدواج رفتیم و جواب ازمایش ما نوشته بود باتوجه به اینکه هردو زوجین برای موتاسیون های شایع ژن بتا گلوبین نرمال بوده و هردو فقط ناقل خاموش الفا تالاسمی میباشند دراین زوجین ازمایش پیش از تولد تالاسمی نیاز نمیباشد میخواستم بدونم این جواب برا بارداری من مشکلی ایجاد میکنه یا میتونیم فرزند سالمی به دنیا بیاریم؟؟

 13. سلام من گروه خونیم منفی هست فک کنم منفی آ اما نامزدم مثبت آ هست ما میتونیم باهم ازدواج کنیم یا خیر؟

 14. سلام من با یکی آزمایش کردم یکی از فامیلای دور بعد جواب آزمایش من کم خونم ولی کم و احتیاج به دارو نداری
  به اون پسره گفتن که باید بری یه جا دیگه آزمایش کنی واس اطمینان یعنی چی میشه بهم بگید چرا باید دوباره آزمایش کنه

 15. با سلام
  من و پسر عموم قبل از ازدواج برای آزمایش تالاسمی اقدام کردیم پسر عموم کم خونی تالاسمی و من هم کم خون نشون داده اما گفتن ارجاع میدن به شیراز ۹۰ درصد درست میشه تو همین ماه هم یه کیسه پر بخاطر غلظت خون ازش خون گرفتن دلیل کم خونی ایشون خون دادن می‌تونه باشه اگر من با دارو یا تغذیه مناسب مشکل کم خونی خودمو حل کنیم آیا برای بارداری مشکلی پیش میاد ؟

 16. با سلام
  من و پسر عموم قبل از ازدواج برای آزمایش تالاسمی اقدام کردیم پسر عموم کم خونی تالاسمی و من هم کم خون نشون داده اما گفتن ارجاع میدن به شیراز ۹۰ درصد درست میشه تو همین ماه هم یه کیسه پر بخاطر غلظت خون ازش خون گرفتن دلیل کم خونی ایشون خون دادن می‌تونه باشه اگر من با دارو یا تغذیه مناسب مشکل کم خونی خودمو حل کنیم آیا برای بارداری مشکلی پیش میاد ؟

  1. با سلام. متاسفانه احتمال این که کم خونی شما و پسر عموی شما ژنتیکی باشد و به علت جهش ژنی ایجاد شده باشد وجود دارد. باید مشاوره و ویزیت متخصص ژنتیک دریافت کنید تا با پیدا شدن جهش‌ها امکان جلوگیری از انتقال ان با فرزندتان فراهم شود و مشکلی برای ازدواج شما پیش نیاید.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 17. سلام ببخشید نامزدم مینور هس خودمم ازمایش چندسال اخری کم خونی نداشتم ولی حدود ۱۰سال پیش کم خونی شدید گرفتم ک فک کنم میگفتن کم خونی داسی هس،میخاستم بدونم اگر داسی باشم بااین لحاظ ک نامزدم مینور هس میتونیم ازدواج کنیم؟

  1. با سلام. بله شما در ابتدا باید آزمایشات ژنتیکی را در مرکز ساواژنوم انجام بدین و بعد از مشخص شدن جهش ها، با استفاده از روش PGD تحت نظر پزشک متخصص ما اقدام به بارداری فرزند سالم کنید.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 18. سلام ممنون از برنامه و پاسخگویی شما
  مشخصات پسر متولد 75 و دختر متولد 84 که غریبه هستند و نسبت فامیلی ندارند
  پسر mcv 67.4 fl و دختر خانم mcv 79.2 fl از جهت کم خونی و موضوع مینور و ماژور ایا این دو بزرگوار مشکلی دارند یا خیر ؟
  یا فقر آهن و موضوعات قابل بررسی دیگری آیا مشکلی وجود دارد برای ازدواج یا خیر ؟؟؟

   1. سلام وقت بخیر
    خواستم بپرسم که مرد مینور با زنی که فقط ناقل مینور باشه چند درصد احتمال داره بچه ماژور بیارن؟

    1. سلام خسته نباشین ببخشید اگ مرد دارای مرضی کم خونی تالاسمی و خانوم نباشه با کم باشه ب مشکل بر میخورن واسه بچه دار شدن

     1. با سلام. باید هر دو بررسی بشن و مطمئن باشید که اقا حامل جهش نیست.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
      شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
      شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 19. سلام دختر و دامادم آزمایش پیش از ازدواج دادن دخترم سالمهکمی فقر آهن داره ولی دامادم هموگلوبین s داره ۳۶ درصد همو گلوبین a هم ۶۰ درصد وà2 و هم ۲ درصد اینها میتونن باهم ازدواج کنن مشکلی برای دامادم در دراز مدت یا بچه هاشون پیش نمیاد لطفا راهنمایی بع مایید ممنون

  1. با سلام. با توجه به ماهیت پیچیده انواع کم خونی های ارثی و خطرهای متفاوت در صورت ترکیب انواع جهش ها، تنها پس از مشاهده آزمایشات و مشاوره ژنتیک می توان به پرسش های شما پاسخ داد.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 20. سلام خسته نباشین من و نامزدم فردا میخوایم بریم آزمایش خون قبل عقد و بدیم ما دختر دایی پسر عمه هستیم و جفتمون تالاسمی مینور داریم قبل این آزمایش یه آزمایش تالاسمی دادیم و دکتر بهمون گفت احتمال بیماری بچه ۷۵درصد بچه سالم یا مینور و ۲۵درصد ماژور میخواستم بدونم جلو ازدواج و میگیرن چون امروز محضر بهمون گفت اگه کم خونی مینور شدید داشته باشین اصلا جواب برکه رو بهتون نمیدن و نمیزارن ازدواج کنین خیلی نگرانم واقعا اجازه نمیدن؟!

 21. سلام. فقط میخاستم بیام اینجا بگم مگه کرممممم دارین وقتی خونتون یکیه یا فامیلین یا هردو مینورین ازدواج کنین!! ای مرگ بر شما و همچین آدمایی..
  من یه پسر ۲۰ ساله تالاسمی ماژور هستم که دو تا خواهر و برادر بزرگتر دارم و اونها مینور هستن!! و من سومی بودم که تو دو سالگی ماژور شدم!! و بدبخت شدم رفتم زندگیمم خراب شد تو بچگی!! فقط به فکر خودتونین!! به فکر بچه بدبخت نیسین که!! اما من تو بچگی وضعم خیلی خرااااب شد اما با یه خیلی دارو ضد آهن و هر ۱۵ ۲۰ روز خون و یه خیلی قرص و دوا و دارو و یه خیلی مااااجرااا ها و سختی ها و خراب شدن روح و روااانم و جر دادن خودم فعلا آهنم که ۳۰۰۰ بود تو بچگی فعلا شده ۳۰۰ و نرماله و صورتم کامل خوب شده و خودمم و هلوگمبین خونمم که همیشه ۷ ۸ ۹ بوده الان کلا ۱۰ ۱۱ هستش و انگار اولین فرد تالاسمی هستم که به اراده خودم و با اونهمه سختیا دارم خوب میشم و عین فرد مینور شدم!! ازدواج نکنین خواهشا نکنین هم بچه بدبخت میشه هم خودتون کلا هم زندگیتون میشه غم غصه تو بچگی اون فرزند اما فعلا خوبه همه چی خوبه💪🏾❤ الان که خودم بدنسازم هستم رو فرمم خیلیم خوشتیپ دخترکش اما مشکلم سر اینه که چونکه ماژورم نمیتونم با مینور یا ماژور ازدواج کنم و فقط و فقططط باید سالم باشه دختره!! پس ربطی نداره جواب آزمایش سالم بیاد یا نه!! امکان داره که چند سال بعد یکدفعه پلاکت خون بچه بیاد پایین یا داشتیم تو سن ۱۰ ۲۰ ۳۰ حتی ۵۰ سال داشتیم که یارو یکدفعه خونش اومد پایین و تالاسمی شد و نابود شد رفت!!! موفق باشید!

  1. سلام امیر حسین عزیز. بسیار خواندن پیامت برای من جذاب بود و خوشحالم که الان حالت خوبه. امیر حسین جان، اگر مادر و پدر آزمایش ژنتیکی بدن، نه اون آزمایش خون قبل ازدواج!!!، و تالاسمی داشته باشن جهششون قشنگ معلوم و پیدا می شه. بعد می تونن با روش های ژنتیکی مثل PGD و PND بچه ای داشته باشن که تالاسمی نداشته باشه. مثلا توی PGD، با لقاح اسپرم و تخمک توی آزمایشگاه چندتا جنین تشکیل میشه، بعد ما DNA این جنین ها رو نگاه می کنیم و اونی رو که جهش نداره انتقال می دیم به رحم مادر. اگر دوست داشته باشی می تونی با کلینیک تماس بگیری تا اطلاعات بیشتری بهت بدن.
   شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک:
   شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 22. سلام خواهرم با پسر عموم برای ازدواج رفتن ازمایش دادن و دوباره خوب نبود بعد از استفاده دارو ازمایش سوم خوب شد ولی برای ازمایش ژنتیک رو دادن اما هنوز جواب ندادن ایا امکانش هست این ازمایش ژنتیک خوب نباشه چونکه خواهرم کم خونی مینور هستش

 23. سلم دکتر
  مهدی رفیعی هستم و ببخشید که مزاحم شما شدم.
  من بیماری دیستروفی دارم و همسری که انتخاب کردم سالم است و فقط در هنگام تولد مشکل لب شکری داشته است.
  با ای وی اف و دکتر زنان خوب صاحب فرزند سالم میشیم؟
  لطفاً پاسخ دهید.
  تشکر

  1. با سلام. شما باید حتما پیش از اقدام به بارداری و آی وی اف توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی و حضوری و اطلاعات بیشتر با شماره های زیر در تماس باشید:
   شماره های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
   شماره واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام من ازمایش ازدواج دادم اما نامزدم سیکل سل خفیف دارن و من سالمم کامل. بهمون گفتن مجدد ازمایش میدین
    به نظرتون میشه ازدواج کنیم چیزی نمیشه

 24. سلام من و نامزدم هر دوگروه خونی A+ هستیم ولی کم خونی ارثی داریم برای ازمایش عقد گفتن ک باید حتما ژنتیک انجام بدید ولی بهمون نامه دادن ک عقد کنیم اگ جواب ازمایش ژنتیک بد باشه میتونیم فرزند سالم داشته باشیم اینم بگم نسبت فامیلی نداریم

 25. سلام طورو خدا کسی یه جوابی ب من بده
  پدر برادرام میخان منو ب زوربدن ب پسر عموم من دوسش ندارم چکار کنم خون مو بهم نخوره چکار کنم تو ازمایش مشکلی میش بیاد اگ خونمو بهم خورد بخدا گفتم خودکشی میکنم ولی اونا باور نمیکنن

  1. سلام خدمت دکتر ساواژنوم
   خواهر زاده من که دختر هست کم خونی فقط داره شدید هم نیست که مثلا مینور باشه
   ولی
   نامزدش هیچ مشکلی نداره خواستم راهنمایی کنید برای ازدواج چکار باید انجام بده که کم خونی برطرف بشه در ضمن دختر 14 ساله هسته
   ممنون

   1. با سلام. مینور بودن به معنای شدت بالای کم خونی نیست. گاهی اوقات حتی افرا تالاسمی مینور متوجه کم خونی خودشون نمی شن و تنها با آزمایش می توان همچین نظری داد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
    شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
    شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 26. سلام خسته نباشید ببخشید نزاحمتون شدم ذهنم خیلی در گیر شده
  میکم من یک مرد هستم میخوام با دختر دایی ازدواج کنم
  گروه خونی دختر باید چی باشه و مال من باید چی باشه که از هم بخوره بتونیم ازدواج کنیم
  یک دنیا ممنونت هستم اگر جوابمون بدی 🙏

  1. با سلام. گروه خونی ممانعتی برای ازدواج نیست، بررسی تالاسمی و کم خونی زوجین پیش از ازدواج به صورت عمومی انجام می گردد و در صورت وجود مشکل با تعهد به آزمایش ژنتیک اجازه ازدواج می دهند.اما شما ازدواج فامیلی هم دارید و باید حتما برای ازذواج فامیلی و امکان بروز سایر مشکلات مرتبط ارثی و ژنتیکی هم مشاوره ژنتیک بشین. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام به زور با پسر عموم یک سال نامزدم الان قرار ازدواج گذاشتن من نمیخوام ازدواج کنم میشه یه خواهش کنم یه راهکار بدین که خون مون به هم نخوره خواهش میکنم کمک کنید ممنون

  2. سلام من پسر دایم رفتیم آزمایش خوب بود اما آزمایش ژنتیک خوب نبود احتمال خطر 25تا50هستش
   می خواهم بدونم حتما باید جدا بشیم راهی دیگه واسه پیشگیری وجود ندارد
   خواهش میکنم جواب بدین
   یه دنیا ممنون میشم

   1. با سلم. خیر در اغلب موارد راه هست…. با ما تماس بگیرین، ما در افرادی که حتی ۶ ژن معیوب مشترک داشتن و ازدواج کردن، PGD کردیم و فرزند سالم باردار شدن. شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک:
    شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
    شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 27. CBC 6.5
  WBC 6.01
  RBC15.6
  HCT 46.3
  MCV 77
  MCH 26
  MCHC 33.7
  PLATELETS 238
  RDW-CV 13
  Anisocytosis Mild
  Hypochromia Mild
  Microcytosis Mild
  Elliptocytosis Mild

  Hgb A1 97.6
  Hgb A2 2.4

  با سلام
  آیا من مینور هستم؟

  1. با سلام. سوال شما مستلزم دریافت مشاوره است. با جواب آزمایش خود برای دریافت وقت اقدام کنید. تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام دیروز خواهرم با نامزدشو بردیمشون آزمایش خون برای ازدواج جفتشون مینور هستن گفتن باید آزمایش ژنتیک انجام بدن یه دوره ۱تا۲ماهه داره امکانش هست درست بشه و امید الکی نباشه آخه گفتن درست میشه نگران هیچی نباشید

    1. با سلام. برای مشاوره ژنتیک مراجعه کنند.
     شماره های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
     شماره واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   2. سلام خواهرم با پسر عموم برای ازدواج رفتن ازمایش دادن و دوباره خوب نبود بعد از استفاده دارو ازمایش سوم خوب شد ولی برای ازمایش ژنتیک رو دادن اما هنوز جواب ندادن ایا امکانش هست این ازمایش ژنتیک خوب نباشه چونکه خواهرم کم خونی مینور هستش

    1. سلام من ازمایش خون قبل عقد دادیم جواب دراومده من کم حون نیستم ولی نامزدم کم حون هسن والبته این که من ویتامین ث 2درصد کم دارم چکار کنم میتونیم باهم ازدواج کنیم یا نه

     1. با سلام. شماره تماس کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت/مشاوره ژنتیک حضوری و تلفنی:
      شماره تماس کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۱-۰۲۱
      شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 28. با سلام منو مجبور به ازدواج کردند با فردی که اصلا حسی بهش ندارم میخواستم ببینم چکار میشه کرد که جواب ازمایش خونمون منفی بشه .
  ممنون میشم جواب بدین ،.

 29. با سلام منو مجبور به ازدواج کردند با فردی که اصلا حسی بهش ندارم میخواستم ببینم چکار میشه کرد که جواب ازمایش خونمون منفی بشه .
  ممنون میشم جواب بدین ،.

 30. سلام خوبین منو نامزدم ازمایش دادیم هردوتالاسمی مینور بودیم دکترا گفتن نمیشه ازدواج کنین ماهم جدا شدیم یعنس میشد ازدواج کنیم و بچه سالم با دنیا بیاد

  1. با سلام. خیر مانعی برای ازدواج نیست! شما و همسر تست ژنتیکی می دین و جهش مشخص میشه. بعد هنگام تصمیم به بارداری با روش تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی (PGD)، جنین سالم انتخاب و به رحم شما انتقال داده می شود. اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  1. سلام لطفا بهم کمک کنید دختر خالم ب ازدواج اجباری از طرف پدرش جبر شده اونم شب و روزش شده گریه قراره فردا با پسر عموش بره ازمایش ازدواج بده اقای دکتر یا هرکسی ک پیام منو میخونه لطفا بگین ک چی بخوره این این ازمایش مثبت نشه حتی اگه قرصی چیزی پیشنهاد کنید بخدا کمک بزرگی در حق یه دختر 14 ساله میکنید ممنون میشم..

   1. سلام،رفتار این پدر باعث
    تأسف فراوان هست،به نظرم این دختر خانم باید به مادرش بگه که مثلا به پسرعموش علاقه نداره و این علاقه نداشتن زندگی هردوی اونهارو نابود میکنه، و بعد از مادرش بخواد که پدرشو مجاب و از این رفتار بد منصرف کنه

    1. سلام من خانم هستم کم خونی دارم نامزدم غظلت خون برای بچه دار شدن مشکل ایجاد میشه؟میتونیم باهم ازدواج کنیم؟

   2. سلام
    ممنون میشم اگع راهنمایی کنید
    اگع ازدواج فامیلی نباشع
    ازدواج با غریبه باشع
    مرد ناسالم ماژور
    زن سالم باشه
    آیا میتونند با هم ازدواج کنند
    و بچه سالم داشته باشند

    1. سلام خسته نباشید من و پسر خالم آزمایشی دادیم گفتن فقر آهن دارین دوباره آزمایش دادیم گفتن باید بازم قرص بخورین آیا اگه ی کدوممون فقر اهن مان خوب شود میتوانیم ازدواج کنیم ممنون میشم جواب بدین

 31. لطفا جواب بدید آیا ما ک الان دوتامون تالاسمی مینور هستیم باید قبل از عقد کردن بریم آزمایش ژنتیک انجام بدید یا وقتی ک ازدواج کردیم برا فرزند آوردی باید بریم آزمایش ژنتیک لطفاً جواب بدی.

  1. سلام من ونامزدم ازمایش دادیم گفتن منفیه وباید دوباره ازمایش بدیم؟ خواستم ببینم چقد طول میکشه ازمایش بعدیمون؟ وایا درصد خوب بودن ازمایش چقد هست؟؟؟

   1. سلام
    ممنون میشم اگع راهنمایی کنید
    اگع ازدواج فامیلی نباشع
    ازدواج با غریبه باشع
    مرد ناسالم ماژور
    زن سالم باشه
    آیا میتونند با هم ازدواج کنند
    و بچه سالم داشته باشند

  2. سلام من مینور مادر زادی خیلی خفیف دارم اگر بخوام آزمایش قبل از ازدواج بدهم مشکلی برایم پیش نمی‌آید

 32. لطفا جواب بدید واقعا من دارم افسرده میشم من و پسر خالم رفتیم آزمایش خون قبل ازدواج گفتن ک هر دو کم خونید و رفتیم پیش دکتر باز هم آزمایش گرفت ک هر دوتامون تالاسمی هستیم آیا برا فرزند آوردی آینده مشکل پیش میاد ؟

  1. با سلام. بله شما باید تحت نظر متخصص ژنتیک باشین. در ابتدا هر دو باید تست ژنتیکی تالاسمی بدید تا جهش ها مشخص بشه و پس از اون با روش های PND و PGD می تونین فرزند سالم داشته باشین. توضیحات بیشتر طی جلسه مشاوره به شما داده خواهد شد.
   خدمات مشاوره توسط پزشک و انجام آزمایشات همگی در مجموعه ساواژنوم به شما ارائه خواهد شد.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام خسته نباشید ممنونم از سایت خوبتون .
    آیا کسی که‌چند سال پیش ید خورده ۱۵۰ میل دو بار مشکل در ازدواج دارد و اینکه قبل از خوردن ید اول هم اسپرم خودم را برای احتیاط در بانک اسپرم فریز کردم . ممنون میشم راهنمایی کنید .‌

    1. با سلام. اگر سوال شما در رابطه با کیفیت اسپرم و چالش های باروری پیش رو است باید با متخصص صحبت کنین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   2. سلام‌من‌رفتم‌آزمایش‌دادم‌من‌مینور‌ونامزدم کم‌خون در‌آینده‌مشکلی‌به‌وجود‌میاد؟

    1. سلام اقای دکتر .من با دختر خالم ازمایش دادیم قبل عقد هر دو کم خون بودیم دکتر گفتن برای من با دارو احتمال داره خوب بشم ولی برای نامزدم گفتن کم خونی ارثی داره دارو هم بخورن فایده نداره .برای ازدواج مشکلی پیش نمیاد برای ما

     1. با سلام. هر دو آزمایش تالاسمی ژنتیکی هم دادین یا فقط الکتروفورز؟ در هر صورت می تونین بارداری سالم داشته باشین اما باید تحت نظر متخصص ژنتیک PGD و PND را انجام دهید. برای انجام آزمایش ژنتیک دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     2. چرا کسی جواب این سوالا رو نمیده منومیخان ب زور شوهر بدن ب پسر عموم اصلا دوسش ندارم گفتم بخدا اگ بخاید بدید خودکشی میکنم ولی اونا اصلا باور نمیکنن
      طورو بقران قسم کسی بگه چه قرصی میشه خورد ک خونمون بهم نخورن اگ بهم بخورن خودکشی میکنم طورو خدابهم بگید

   3. سلام خسته نباشید ببخشید منو نامزدم میخوایم بریم آزمایش خون بدیم
    اگر جوابش منفی بشه و خون مون بهم نخوره باید جدا شیم ؟

    1. با سلام، موردی نیست برای ازدواج و حتی فرزندآوری! اما باید حتما تعهد بدهید و مشاوره ژنتیک بگیرید و آزمایشات لازم را بدهید. ما حتی در صورت وجود ژن معیوب قادر به جلوگیری از انتقال آن به فرزندان شما هستیم. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 33. سلام خسته نباشید
  من و نامزدم آزمایش خون دادیم مال خودم الفا بود و مال نامزدم مینور
  گفتن باید تست ژنتیک بدیم

  1. با سلام. ناقل بودن شما ممکن است باعث مبتلا شدن فرزندتون بشه، باید تست ژنتیک بدین حتما ا جهش هاتون شناسایی بشن. شما باید مشاوره ژنتیک بگیرین تا برای بارداری با روش هایی مثل PGD و PND مانع از انتقال ژن معیوب به فرزندتون بشین. خدمات مشاوره توسط پزشک و انجام آزمایشات همگی در مجموعه ساواژنوم به شما ارائه خواهد شد.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. با سلام
    من و همسرم پسر خاله و دختر خاله هستیم ، از طرفی خواهر من با برادر خانمم ازدواج کرده است (آنها هم پسر خاله ، دختر خاله هستند)آیا اگر پسر من قصد ازدواج با دختر این خواهرم را داشته باشد با آزمایشات ژنتیک وضعیت چگونگی ازدواج آنها ، بخصوص بدون مشکل بودن بچه دار شدنشان به طور کامل روشن می شود یا بغیر از نتیجه آزمایش امکان بروز مشکل ژنتیک به صورت نهفته وجود دارد یا خیر ؟

    1. با سلام. بله با تست ژنتیکی کامل می تونیم تمام ژن های معیوب مشترک را پیدا کرده و پیش از بارداری با روش PGD مانع از انتقال آن به فرزند شد. در اولین قدم باید مشاوره ژنتیک دریافت کنید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    2. سلام خسته نباشید.برادر همسرم مبتلا به اسکیزوفرنی هستن که من بعد ازدواج فهمیدم
     خودهمسرم هم کم خونی داشتن ازمایش های قبل ازدواج.الان بعد۴ سال ازمایش دادن دوباره کم خونی دارن
     برای اقدام به بارداری باید به مشاوره ژنتیک مراجعه کنیم یا مشکلی نیست؟؟؟؟؟؟

     1. با سلام. پیش از اقدام به بارداری باید ویزیت بشین. برای دریافت اطلاعات بیشتر و وقت ویزیت با ما در تماس باشین.
      شماره تماس: ۰۲۱۸۸۶۶۲۸۲۰ و ۰۲۱۸۸۶۶۲۸۲۱
      شماره موبایل: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  2. سلام من و نامزدم آزمایش دادیم تماس گرفتن باهامون که باز باید بیاید برا آزمایش تکمیلی که نامزدم باید آزمایش بده نوشته بود آزمایش a2
   برای چی هست

 34. سلام‌من‌و‌نامزدم‌آزمایش‌دادیم‌دوسال‌پیش‌ مثبت‌ بود‌مشکلی‌نداشت‌الان‌رفتیم‌آزمایش‌دادیم‌ گفته‌نامزدم‌مینور‌هست‌خودمم‌کم‌خون‌هستم‌‌گفتم‌آزمایش‌ DNAانجام‌بدین‌ممکنه‌جوابش‌ منفی‌ باشه‌نتونیم‌باهم‌ازدواج‌کنیم‌ MCHخودمم‌25.4هست

  1. سلام وقت بخیر من براثر پریود شدن و اینکه بیمارستان خون ازم گرفته mchو گلبول های قرمز و هموگلوبینم کاهش پیدا کرده اما mcvبالا هست .قبلش اینجوری نبود و شوهرم مینور هست .من که دچار کم خونی شدم و شوهرم مینور میتونم اقدام به بارداری کنم؟بچم ماژور نمیشه؟

   1. با سلام. حتما باید پیش از اقدام به بارداری بررسی دقیق ژنتیکی انجام بدید. با توجه به این که همسرتون هم مینور است بسیار حائز اهمیت هست. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
    تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
    تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 35. سلام، من سیکِل هستم و نامزدم فاویسم دارن، ما باید آزمایش ژنتیک بدیم؟ و احتمال فرزند ماژور صددرصد وجود داره؟

  1. با سلام. در رابطه با ماژور شدن خیر، اما برای سیکل سل و فاویسم باید مشاوره و بررسی ژنتیکی پیش از بارداری داشته باشین حتما. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    1. با سلام. بله با تعهد می تونین ازدواج کنین اما باید توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین و زیر نظر باشین تا جهش های کم خونی شما شناسایی شوند و با روش های ژنتیکی مانع از انتقال آن به فرزندتون بشین. خدمات مشاوره توسط پزشک و انجام ازمایشات همگی در مجموعه ساواژنوم به شما ارائه خواهد شد.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    2. سلام نامزدم مینور من کم خون بودم الان جواب ازمایشمان نامزدم مینور درامد من گفته کم خونی نداری الان نمی تانیم ازدواج کنیم یا سه ماه عقدمان عقب میفته😫

 36. سلام اگر بخواهیم کاری کنیم که ازدواجمون سر نگیره ولی دلیلش یعنی برا ازمایش ها باشد باید چیکار کرد

   1. سلام منم میخوام ازدواج سر نگیره.. کسی میدونه چکار کنم.. لطفا جواب بدید…. چکار کنم حواب ازمایش خوب درنیاد

    1. چرا کسی جواب این سوالا رو نمیده منومیخان ب زور شوهر بدن ب پسر عموم اصلا دوسش ندارم گفتم بخدا اگ بخاید بدید خودکشی میکنم ولی اونا اصلا باور نمیکنن
     طورو بقران قسم کسی بگه چه قرصی میشه خورد ک خونمون بهم نخورن اگ بهم بخورن خودکشی میکنم طورو خدابهم بگید

     1. چرا جواب نمیدن؟
      بهت میگم ازمایشایی که اینجا گفتن مثل اعتیاد نیست که یچی بخوری مثبت شه یا یکار کنی معلوم نشه، ژنتیکیه طبع بدنته کاری نمیتونی بکنی.
      مگر بری دعا کنی خدا کمکت کنه یا هم بری به پسره بگی بیخیالت شه
      ببخشید ولی واقعیت اینه

   1. سلام من وپسر خالم آزمایش ژنتیک دادیم و ۸تا ژن مشترک معیوب داریم ایا میتوانیم باهم ازدواج کنیم یعنی بچه هایما احتمال چند درصد سالم میشن

    1. با سلام. برای ازدواج مانعی وجود ندارد اما برای داشتن فرزند سالم حتما پیش از بارداری باید جواب های شما بررسی شود و بر اساس نظر متخصص ژنتیک پیش از بارداری (PGD) و هنگام بارداری (PND) را برای جلوگیری از انتقال ژن معیوب به فرزندتان انجام دهید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   2. سلام ما خونمون بهم نخورد دیگه از خانواده های دوطرفه خون گرفتن گفتن مشکلی نیست ما عقد کردیم اما هر دو ماه مینور هستیم بچه اولمون سالم هست اما دوست دارم بچه گیرم بیا اما تراز این که ناقص به دنیا بیاد منو افسرده کرده چه کار کنیم

    1. با سلام. جهش های شما که باعث تالاسمی مینور شده اند پیدا شده؟ اگر نه ابتدا باید تست ژنتیکی تالاسمی بدهید بعد از اون با روش های ژنتیکی پیش و در حین بارداری می تونین از انتقال ژن معیوب به فرزندتون جلوگیری کنین.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     1. سلام منم میخوام ازدواج سر نگیره.. کسی میدونه چکار کنم.. لطفا جواب بدید…. چکار کنم حواب ازمایش خوب درنیاد

 37. سلام من و نامزدم ازمایش دادیم مشکل خونی نداشتیم ایشون ناقل تالاسمی مینور بودن که دکتر گفتن مشکلی نیست فقط خاله و دایی نامزدم بیماری ژنتیک داشتن و در راه رفتن مشکل داشتن باید چکار کنیم مطمئن بشیم

  1. با سلام. همان طور که گفتن تنها ناقل بودن یکی از زوجین برای تالاسمی مشکل زا نیست. اما موردی که نیاز به بررسی ژنتیکی دارد در رابطه با خانواده نامزد شماست که در یک سمت از خانواده مشکل حرکتی در دو مورد مشاهده شده است. برای اولین قدم باید توسط پزشک متخصص ژنتیک ویزیت بشین تا در صورت وجود فاکتورهایی که شک به ارثی بودن وجود دارد آزمایشات لازم را انجام دهید. حتی در صورتی که همسر شما ناقل این اختلال باشد، می توانید در مرکز ما با تکنیک PGD فرزند سالمی را به دنیا بیاورید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 38. سلام من و همسرم آزمایش الکتروفورز دادیم و جواب نرمال بود، ایشون فریتین پایین و مشکل خونریزی روده دارن، دکتر ژنتیک اصرار به آزمایش ژنتیک دارن و میگن یک درصد احتمال وجود داره، سی بی سی تو بعضی از آزمایشگاه ها برای من نرمال قید شده و در آزمایشگاه مرکزی بهداشت در حد ی دهم کمتره، همسر من زیر بار آزمایش ژنتیک بخاطر هزینه نمیرن و میگن وقتی الکتروفورز سالم بوده و اینکه خودش مشکل خونریزی داره و فریتینش پایین، کم خونیش بخاطر همین، من میترسم که نزارن بچه دار بشیم، سوال اصلی من این آیا میتونم باردار بشم؟ و در آینده از جنین آزمایش میگیرن؟ یا حق همچین کاری ندارن؟

  1. با سلام. شما با خواست خودتون می تونین باردار بشید اما باید آگاه باشید که ریسک ابتلای فرزند رو خودتون پذیرفتین. در هنگام بارداری هم می تونین جنین رو بررسی کنین اما باید الان آزمایش ژنتیک بدین تا جهش هاتون معلوم بشه. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    1. سلام من و همسرم وقتی ازمایش دادیم گفتن کم خونی ژنتیکی داره ولی مشکلی نیست ازهیچ نظر گفتن اگه مشکلی بوداصلانمیزاشتن تو کلاسا شرکت کنیم ولی من بازم میترسم میشه بگین خطری هست یان؟

   1. سلام لطفا بهم کمک کنید دختر خالم ب ازدواج اجباری از طرف پدرش جبر شده اونم شب و روزش شده گریه قراره فردا با پسر عموش بره ازمایش ازدواج بده اقای دکتر یا هرکسی ک پیام منو میخونه لطفا بگین ک چی بخوره این این ازمایش مثبت نشه حتی اگه قرصی چیزی پیشنهاد کنید بخدا کمک بزرگی در حق یه دختر 14 ساله میکنید ممنون میشم..

   1. با سلام اگر با ازمایش های اولیه مشخص شده که شما هردو مینور هستید، باید تست ژنتیکی تالاسمی انجام دهید تا جهش ایجاد کننده کم خونی پیدا شود. و با این تعهد می تونین بچه دار بشید و از انتقال آن به فرزندتون جلوگیری کنین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
    تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
    تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  1. سلام خسته نباشید گروه خونی خودم oمثبت و خواستگارم bمثبت هس میتونیم ازدواج کنیم یا از اون گروه خونیا هستیم ک نمیشه ازدواج کنیم ؟

 39. سلام وقت بخیر.من و نامزدم هردو تالاسمی مینور هستیم گروه خونی منo+ و نامزدم B+ .هنوز ازمایش خون نرفتیم و میترسیم از این بابت ک ب هم نخوره خون مون…🥺 امیدی هست که بتونیم ازدواج کنیم؟

  1. با سلام. کم خونی و تالاسمی ارتباطی با نوع گروه خونی شما ندارد. شما هردو باید توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین، تست ژنتیک تالاسمی رو انجام بدین تا جهش های تون مشخص بشه. بعد از اون هروقت خواستید که باردار بشید، با استفاده از این جواب آزمایشات می تونین با روش های ژنتیکی فرزند سالم داشته باشین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 40. فکر نکنم حامل باشن چون فقط خانواده ی من رو خواستن
  و گفتن میتونید اقدام کنید برای بارداری
  فقط نمیفهمم خانوادمو برای چی خواستن

  1. اگر به جواب آزمایش ایشون دسترسی دارین، به همراه آزمایشات خودتون برای مشاوره ژنتیک اقدام کنین تا آقای دکتر شما را راهنمایی کنن.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 41. سلام من مینور بودم و همسرم مشکوک ازمایش ژنتیک تالاسمی دادیم یعد دوماه گفتن برای بچه دار شدن مشکلی ندارم ولی گفتن خانواده ی من هم باید بیان ازمایش cbc بدن
  علتش چیه؟

   1. سلام خسته نباشین من میخوام نامزد کنم گروه خونی من o+و برای طرف مقابلم +Aهستش. من تو گوگل خوندم ک این نوع گروه خونی ها نمیتونن باهم ازدواج کنن خطر داره در صورت باردار شدن
    ممنون میشم راهنمایم کنین

    1. با سلام. گروه خونی ممانعتی برای ازدواج ایجاد نمی کند. برای سوالات بیشتر وقت مشاوره بگیرین.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     1. سلام دخترم میخاد با پسر عموش ازدواج کنه پسر عموش کم شنوایی داره پنجاه درصد آیا در اینده فرزندتون هم مشکل داره؟ چند درصد؟

     2. با سلام. باید سابقه فردی و خانوادگی پسر طی جلسه مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج بررسی شود. در صورت صلاحدید پزشک متخصص ژنتیک آزمایش انجام دهد تا بتوان مانع از انتقال آن به فرزند شد.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     3. سلام خسته نباشید گروه خونی خودم oمثبت و خواستگارم bمثبت هس میتونیم ازدواج کنیم یا از اون گروه خونیا هستیم ک نمیشه ازدواج کنیم ؟

   2. سلام وقتتون بخیر من تالاسمی مینور دارم
    و پسرعموم هیچ نوع کم خونی داره ایا میتونیم باهم ازدواج کنیم؟!
    یا اگه با فردی دیگ ازدواج کنم ب مشکل میخورم یا ن

    1. با سلام. آیا شما برای تالاسمی خودتون آزمایش ژنتیک دادین تا جهش مشخص بشه؟ پسر عموتون برای کم خونی بررسی شده اند؟ به علاوه این شما که می خواین ازدواج فامیلی داشته باشید باید حتما مشاوره ژنتیک بگیرین. در این صورت با اطمینان ازدواج می کنین و اگر چیزی هم پیدا بشه می تونین از انتقال اون به فرزندتون جلوگیری کنین.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 42. باسلام
  پدربزرگ نامزد من سرطان داشتن فوت کردن
  پدر نامزدم و دخترعموش هم سرطان دارن ک شیمی درمانی میشن

  ایاازمایشی هس ک من بفهمم نامزدم هم خدایی نکرده دراینده سرطان میگیرن یا ن؟
  اگ ازمایشی وجود داره کجا بایدبریم و چ مدارکی ببریم

  و اینکه باازمایش هول اگزوم مشخص میشه؟

  1. با سلام. مواردی که ذکر کردین نیاز ۱۰۰٪ برای دریافت مشاوره ژنتیک دارد. بله آقای دکتر براتون تست بررسی ژنتیکی سرطان های ارثی رو تجویز خواهند کرد، هرگونه ریسک ابتلا به سرطان را داشته باشند مشخص می شه. بله با WES میشه اما اون چیزی که مهم است آنالیز روی داده ها و گزارش نهایی است که باید توسط یک پزشک متخصص تایید شود.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 43. سلام ب طور کلی PGD هزینه اش چقدر میشه؟
  منظورم تعیین جنسیت نیس برای ب دنیااوردن فرزند سالم

  1. با سلام. بستگی به تعداد جهش ها، نوع جهش ها، شایع و نادر بودن بیماری دارد. با کلینیک تماس بگیرین تا راهنماییتون کنن.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام لطفا بهم کمک کنید دختر خالم ب ازدواج اجباری از طرف پدرش جبر شده اونم شب و روزش شده گریه قراره فردا با پسر عموش بره ازمایش ازدواج بده اقای دکتر یا هرکسی ک پیام منو میخونه لطفا بگین ک چی بخوره که این ازمایش مثبت نشه حتی اگه قرصی چیزی پیشنهاد کنید بخدا کمک بزرگی در حق یه دختر 14 ساله میکنید ممنون میشم..

  1. با سلام. انجام PND برای چند جهش؟ می تونین عکس نسخه یا آزمایش خود را برای ما واتساپ کنین تا به سوالاتتون پاسخ بدهند.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام خسته نباشید برادر شوهر من چند رو پیش آزمایش خون دادن با کسی که قرار ازدواج کن گفتن خونتون به هم نمیخوره نباید ازدواج کنین بچه هاتون تالاسمی میش دختر و پسر کاملا غریبه هستن میخواستم بدونم هیچ راهی ندارن

    1. با سلام. می تونن با تعهد به انجام آزمایش ژنتیکی ازدواج کنن، در صورتی که زیر نظر ما باشن با روش های PGD میتونن فرزند سالم هم داشته باشند. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 44. سلام
  ببخشید میخواستم بدونم خوردن قرص فرشته آزمایش اعتیاد پیش از ازدواج رو مثبت نشون میده؟

  1. سلام من از نامزدم باردارم و خانواده خبر ندارن ایا در ازمایش قبل ازدواج بارداریم مشخص میشه یا فقط جواب خونمون ک بهم میخوره یا ن نشون میده؟

  1. با سلام. امکان عقد فراهم است اما باید تحت نظر متخصص ژنتیک هم باشید تا اگر کم خونی ارثی وجود دارد مانع از انتقال آن به فرزند شوید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 45. بله برای ازدواج تست اای ژنتیکی هم انجام دادید من یک ماه قرص مصرف کردم و مجدد به پزشک مراجعه کردیم و ضعزت کم خونیم برطرف شده بود.

  1. با سلام. پس به همراه جواب آزمایشات خود پیش از بارداری برای ویزیت مشاوره ژنتیک مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 46. سلام من همسرم مبتلا به تالاسمي مينور هستش ومن خودم كم خوني فقر اهن داشتم كه رفع شده الان مشگلي ندارم آيا براي بچه دار شدن به مشگل ميخوريم

  1. با سلام. آیا شما و همسرتان تست ژنتیکی مرتبط برای تالاسمی را انجام داده اید؟ برای تایید وضعیت کم خونی باید حتما از لحاظ ژنتیکی هم بررسی شوید. در ابتدا پزشک متخصص ژنتیک باید شما را ویزیت کند، تست را تجویز کند.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام ببخشید خواهر من خونش ماژور هستش شوهرشم مینوره متاسفانه تا الان دوتا از بچه هاشون ناقص دراومده مجبور شد سقط کنه الان همش میره دکتر پیگیره بنظرتون امیدی هست که بچه سالم گیرشون بیاد??

    1. با سلام. بله خواهر شما باید بیاد زیر نظر پزشک متخصص تا انواع روش ها با توجه به بودجه و فاکتورهایی که مد نظرش هست براشون پیشنهاد بشه. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

     1. با سلام من تالاسمی مینور خیلی خفیف از نوع بتا هستم ونامزد من کم خونی داره وپلاکتهایش پایین وهردو ما ارثی هست از پدر به ارث برده ایم لازم به ذکر ما هیچ نسبت فامیلی باهم نداریم می خواست ببینم می توانیم ازدواج کنیم وبچه دار بشیم وفرزند سالم داشته باشیم ؟

     2. با سلام. بیماری تالاسمی در کشور ما شایع است و در اغلب موارد ارتباطی به فامیل بودن یا نبودن زوجین ندارد. به شما با تعهد اجازه ازدواج داده می شود. اما در یک مرحله پیش از ازدواج و یک مرحله پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین تا با شناسایی جهش های ژنتیکی ایجاد کننده کم خونی در شما مانع از انتقال آن به فرزند شما شد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   2. سلام من ونامزدم برای ازمایش عقدرفتیم کم خونیم بایدچکارکنیم دکترمیگه بایدقرص بخورین کم خونی برطرف بشه نمیشه عقدکنیم

    1. سلام وقت بخیر من گروه خونیB+ هستم و شخصی قراره برای خاستگاریم بیاد O+ هس و من تالاسمی مینور هستم این راسته که گروه خونی o+ ب تالاسمی مینورنمیخوره؟

     1. با سلام. گروه خونی ارتباطی با تالاسمی ندارد باید بررسی الکتروفورز و بررسی ژنتیکی بشید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 47. سلام من همسرم مبتلا به تالاسمي مينور هستش ومن خودم كم خوني فقر اهن داشتم كه رفع شده الان مشگلي ندارم آيا براي بچه دار شدن به مشگل ميخوريم

  1. با سلام. آیا شما و همسرتان تست ژنتیکی مرتبط برای تالاسمی را انجام داده اید؟ برای تایید وضعیت کم خونی باید حتما از لحاظ ژنتیکی هم بررسی شوید. در ابتدا پزشک متخصص ژنتیک باید شما را ویزیت کند، تست را تجویز کند.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام وقت بخیر
    من و نامزدم هردو کم خونی مینور خفیف داریم ایا برای بچع دارشدن مشکل جدی برامون ایجاد میشه؟؟؟

 48. سلام وقتتون بخیر
  میشه بگین چی شد و چکار کردین واسه اینکه خونتون بهم نخوره؟ چون دوست منم همین مشکلو داره الان

 49. سلام من تازه نامزد کردم ازمایش خونمون مشکلی نداش نامزدمم فامیل نیس فقط۳ ساله تو یه شرکت تولید مواد شیمیایی کار میکنه اسید درست میکنن،به نظر شما لازمه ما ازمایش ژنتیک بدیم

  1. با سلام. برای بررسی وضعیتتان باید ابتدا مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج بگیرین، اگر نیازی به ازمایش باشد پزشک متخصص ژنتیک برایتان تجویز می کند.

   1. سلام وقت بخیر
    ببخشید من و نامزدم آزمایش قبل از ازدواج دادیم و هر دو غریبه هستیم و اینکه تالاسمی مینور بتا داریم، یک ماه هست ک آزمایش ژنتیک دادیم چند روز دیگه جواب آزمایشمون میاد.
    به نظر شما میتونیم ازدواج کنیم؟
    در آینده بچمون سالم میشه اینکه زیر نظر متخصص خون باردار بشم؟

    1. با سلام. بله امکان ازدواج و حتی داشتن فرزند سالم برای شما وجود دارد. با جواب خود به متخصص ژنتیک مراجعه کنید تا راه هایی مانند PGD و PND را برای شما شرح دهد که از به ارث رسیدن تالاسمی به فرزندانتان جلوگیری کنید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    2. سلام خسته نباشین
     من و نامزدم قصد ازدواج داریم ازمایش خون دادیم هردومون مینور بودیم بعد این مشکلی نداره بچمون سالم به دنیا میاد!؟

     1. با سلام. خیر شما با تعهد اجازه ازدواج دارید. باید توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین و آزمایشات لازم ژنتیک تالاسمی را هر دو انجام دهید. با پیدا شدن جهش های شما در مرحله بعد پیش از بارداری به ما مراجه می کنید تا از انتقال اون ها به فرزندتان جلوگیری شود.
      برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    3. سلام وقت بخیر . ببخشید من تالاسمی مینور هستم و کم خونی دارم اما دوست پسرم هیچ مشکلی نداره ایا توی ازدواج به مشکل بر میخوریم؟

     1. با سلام. آیا هر دو شما تست های عمومی و ژنتیکی تالاسمی و باقی کم خونی ها رو داده اید؟ گاهی اوقات افراد حامل ژن معیوب ایجاد کننده کم خونی علایم بیرونی شدیدی را بروز نمی دهند و فرد متوجه نمی شود. اگر بعد از انجام ازمایشات بازهم فقط شما کم خون باشید خیر مشکلی در ازدواج وجود نخواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 50. من و نامزدم قصد ازدواج داریم چند روز پیش برای ازمایش ازدواج مراجعه کردیم و در جواب ازمایش گفتن که من مشکوک به تالاسمی هستم و نوعش رو نگفتن و به نامزدم گفتن که ازمایشش مشکلی نداره و به من گفتن که دوباره باید ازمایش بدی من و نامزدم فامیل نیستیم و هر دو غریبه هستیم در خانواده هر دومون هیچ گونه ناشنوا، کم شنوا، معلول و عقب مونده ذهنی وجود نداره من خیلی نگرانم نمیدونم تالاسمیم از چ نوعه و ابنکه مشکوکه و باید تکرار ازمایش انجام بدم ما نمیتونیم باهم ازدواج کنیم؟ برای بچه امون مشکل به وجود میاد؟

  1. با سلام. پس از انجام آزمایش پیش از ازدواج برای کم خونی، باید به مراکز ارائه دهنده مشاوره ژنتیک و آزمایشات ژنتیکی مراجعه کنید. تست ژنتیکی تالاسمی را انجام دهید تا تایید تشخیص قطعی داشته باشید. بعد از این مرحله پیش از ازدواج هم مراجعه کرده و با استفاده از PGD و PND میتوانید فرزند سالم داشته باشین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام من گروه خونیم O+هستش و نامزدم B+ میگن ک گروه خونیتون بهم نمیخوره و نمی‌تونید ازدواج کنید. درسته؟ ممکنه برای ازدواج مشکل داشته باشیم؟

    1. با سلام. نوع گروه خونی ارتباطی با منع ازدواج ندارد. شما باید از لحاظ کم خونی بررسی شوید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    2. با سلام. نوع گروه خونی شما ارتباطی با منع ازدواج ندارد. شما باید از لحاظ کم خونی (تالاسمی) بررسی شوید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  1. با سلام. تالاسمی هم نوعی از کم خونی است که زمینه ژنتیکی دارد و با مصرف آهن و داروها برطرف نمی شود. اگر این جواب ازمایش خون پیش از ازدواج شماست بهتر است که ازمایش ژنتیکی تالاسمی را انجام دهید و ویزیت شوید.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 51. سلام
  من و دخترعموم میخوایم ازدواج کنیم
  من هیچ مشکلی ندارم فقط اون دفورمیتی انگشت دست و پا داره
  این موضوع ممکنه مانع ازدواج ما بشه ؟؟
  خیلی نگرانم
  لطفا جواب بدید

  1. با سلام. اول این که ازدواج شما فامیلی نزدیک است و دوم این که دفورمیتی انگشتان در برخی موارد نشانه ای شایع از سندروم های ژنتیکی است. شما پیش از ازدواج و بارداری باید در طی دو مرحله توسط متخصص ژنتیکی ویزیت بشین تا تست های لازم را برای اطمینان از داشتن فرزند سالم انجام دهید.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 52. سلام من به شخصه در ازمایشم سالم هستم فقط تیروئید 6.57 هستش قرص آهن هم مصرف میکنم یذره کم خونی عادی خیلی کم دارم و شخص مقابل من تالاسمی مینور داره آیا در ازدواج و بارداری مشکلی بوجود میاد؟

  1. با سلام. آیا از این که کم خونی شما از نوع تالاسمی نیست اطمینان دارین؟ برای ازدواج که مشکلی وجود ندارد، در موارد حادتر هم با تعهد به انجام مشاوره ژنتیک و آزمایشات تکمیلی ژنتیکی اجازه ازدواج داده می شود. اما پیش از بارداری حتما یک مشاوره ژنتیک بگیرین تا با دقت ریسک های فرزندتان بررسی شود.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 53. سلام وقتتون بخیر
  من تازه ازمایش ازدواج دادم دکتربهمون گفت دوتامون تالاسمی آلفا هستیم من کم خونی دارم و نامزدم غلظت خون بالا هردو غریب هستیم
  احتمالش هست که متخصص بهمون بگه واسه ازدواج باید تعهد بدیم ؟

 54. سلام
  من تازه ازمایش ازدواج دادم دکتربهمون گفت دوتامون تالاسمی آلفا هستیم من کم خونی دارم و نامزدم غلظت خون بالا هردو غریب هستیم
  احتمالش هست که متخصص بهمون بگه واسه ازدواج باید تعهد بدین ؟

  1. با سلام. ارتباطی با فامیل بودن شما ندارد. باید در ابتدا تست ژنتیک تالاسمی بدین تا جهش ژنتیکی شما مشخص شود. بعد از اون با استفاده از روش های ژنتیکی مثل PGD می تونین فرزند سالم داشته باشین.
   برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 55. سلام وقتتون بخیر من و پسر عمه ام باهم ازدواج کردیم و ازمایش قبل ازدواج هیچ مورد مشکوکی رو نشون نداد و گفتن مشکلی نداریم..هیچ مشکل ژنتیکی هم تو خوانوادمون وحود نداره..الان باردارم بنظرتون برای بچه ام مشکلی پیش نمیاد؟

 56. سلام وقتتون بخیر من و پسر عمه ام باهم ازدواج کردیم و ازمایش قبل ازدواج هیچ مورد مشکوکی رو نشون نداد و گفتن مشکلی نداریم..هیچ مشکل ژنتیکی هم تو خوانوادمون وحود نداره..الان باردارم بنظرتون برای بچه ام مشکلی پیش نمیاد؟

 57. سلام من خودم تلاسمی ماژور هستم میخواهم با یه فرد مینور ازدواج کنم آیا برای بچه هامون مشکل ندارد

  1. با سلام. با توجه به وضعیتی که ذکر کردین بله امکان بروز مشکل برای فرزند شما وجود دارد و باید حتما پیش از بارداری اقدام به دریافت مشاوره ژنتیک بکنین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین. تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   1. سلام وقتتون بخیر من و پسر عمه ام باهم ازدواج کردیم و ازمایش قبل ازدواج هیچ مورد مشکوکی رو نشون نداد و گفتن مشکلی نداریم..هیچ مشکل ژنتیکی هم تو خوانوادمون وحود نداره..الان باردارم بنظرتون برای بچه ام مشکلی پیش نمیاد؟

    1. با سلام. در ازدواج های فامیلی بهتر است یک مرحله پیش از ازدواج و یک مرحله پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک مشاوره شوید. اما در رابطه با شرایط شما با توجه به هفته بارداری اگر پایین باشد هنوز می توانین مشاوره ژنتیک دریافت کنین و در صورت نیاز آزمایشات لازم را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

  1. با سلام. در صورتی که تست ژنتیکی مرتبط و مناسب اختلال ژنتیکی را انجام داده اید و عامل ژنتیکی ایجاد کننده بیماری پیدا شده است. بله می توانین با روش هایی مانند تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی و تشخیص ژنتیکی پیش از تولد فرزند سالم داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین. تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 58. سلام نامزدم توی خانوادشون ی مشکل ژنتیکی دارن و بچه برادرش مشکل دار در اومده ولی مشکلشون ازدواج فامیلی و طایفه ی خودشون .. من ی پا پشت ترم و رفتیم آزمایش دادیم آزمایش من کاملا نرمال بود ولی آزمایش اون ی مقداری مشکل داشت بنظر شما مشکلی واسه ی بچه داری در آینده نیست؟!

  1. با سلام. با جواب آزمایشات باید به متخصص ژنتیک مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت حضوری و آنلاین و تلفنی با ما در تماس باشین.
   تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
   تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 59. سلام وقت بخیر من و عشقم قصد ازدواج داریم گروه خونی من ب مثبت و گروه خونی عشقم آ مثبته آیا برای ازدواج مانعی وجود داره؟ تو بعضی،سایت ها نوشته این دو گروه خونی نمیتونن باهم ازدواج کنن

  1. آزمایش الکتروفورز تنها برای بررسی بیماری تالاسمی کافی نیست؟ حتی خود مشاور ژنتیک هم میگفت نمودار های شما بتا تالاسمی نیست

   1. سلام من و نامزدم امروز ازمایش دادیم به من گفتن کم خونی داری و به داماد گفتن کم خونی تالاسمی داری و ما دوباره یه ازمایش پیشرفته انجام دادیم ایا مشکلی وجوددداره میتونیم عقد کنیم؟

    1. با سلام. با انجام این ازمایش هم اگر کم خونی مشخص شود، می تونین با تعهد ازدواج کنین اما باید ۱۰۰٪ مشاوره ژنتیک بشین و آزمایش ژنتیکی تالاسمی رو انجام بدید تا با مشخص شدن جهش ها از انتقال آن به فرزندتون جلوگیری کرد.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    2. سلام خسته نباشید 🌹 من و نامزدم آزمایش خون دادیم
     کم خونی مینور هستم و نامزدم مشکوک به کم خونی دوباره آزمایش ازش گرفتن اگه کم خونی داشته باشه مشکلی پیش میاد نمیشه عقد کرد؟؟یبار آزمایش گرفته بودن ولی دوباره گرفتن ازش آزمایش نمی‌دونم چرا

     1. با سلام. برای بررسی ژنتیکی تالاسمی ها و مشاوره ژنتیک مراجعه کنید. برای دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 60. آخ سلام ما رفتیم ازمایش دادیم گفتن که کم خون هستیم دوسماه باید قرص اهن بخوریم ایا میتونیم عقد کنیم لطفا راهنمایی کنید من عاشق خانمم هستم

 61. با سلام میخواستم بپرسم ازدواج فرد کاملا سالم با زن حامل تالاسمی مازور میشه بچشون سالم باشه یا خیر و با مراقبت کردن چند سال عمر میکنن؟

  1. با سلام. باید ویزیت متخصص ژنتیک شوید تا احتمالات براتون توضیح داده شود.
   برای تماس با ما و وبزیت حضوری یا انلاین:
   88662820 و 88662821 -021
   واتساپ 09195117264

 62. سلام من و پسر خالم تصمیم داریم با هم ازدواج کنیم ایشون مبتلا به رماتیسم مفصلی هستند ولی کنترل شده( پدر مادر ایشون دختر عمو پسر عمو هستن ولی پدر و مادر من نسبتی ندارن) من خودم کم خونی مینور خیلی ضعیف دارم به طوری که با مصرف قرص آهن خیلی خفیف میشه گروه خونی هر دو مونم A+ هست و بجز مشکل رماتیسم ایشون مشکل دیگه ای تو دو تا خانواده نداریم میخواستم بدون چقد احتمال اینکه مشکل پیدا بشه تو آزمایشاتمون وجود داره؟خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. با سلام. تنها پس از ویزیت متخصص ژنتیک و داشتن جواب آزمایشاتتون هست که می شه جواب داد.

 63. سلام ببخشید ایا روشي هست ک کاری کنیم ازمایش دونفر بهم نخوره?بخاطر ازدواج اجباری فقط امیدم اینه ک ازمایشا بهم نخوره

 64. سلام
  میخوام با نوه خالم ازدواج کنم که پدر و مادر نوه خالم، پسرعمو و دختر عمو هستند.
  آیا آزمایش ژنتیک بدیم مشخص میکنه که بچه مون در آینده سالم خواهد بود از نظر بینایی و شنوایی و ذهنی و….؟؟؟؟؟؟
  آیا نوه خالم که حاصل ازدواج فامیلی بوده، ناقل بیماری های ژنتیکی است؟؟؟
  راستی نوه خالم کاملا سالم می باشد.
  لطفا راهنمایی کنید.تشکر

  1. با سلام. بله در مرحله اول باید مشاوره ژنتیک تخصصی پیش از ازدواج بگیرین و بعد با توجه به ریسک هایی که ممکن هست در خانواده شما وجود داشته باشه آزمایشات لازم انجام میشه. برای دریافت وقت مشاوره چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

 65. سلام وقتتون بخیر.من و همسرم آزمایش ژنتیک دادیم ،من ناقل آلفا و بتا هستم ولی همسرم فقط ناقل آلفا هستن و از نظر بتا بررسی شدن، جهشی مشاهده نشده.میخواستم بدونم مشکلی نداریم واسه بچه دارشدن؟و اینکه این آزمایش چقدر دقیق هستش؟آیا نیازی به تکرارشدن ازمایش قبل از بارداری هست؟ممنون میشم جواب بدید

  1. با سلام. برای اطمینان با جواب آزمایشات خود با یک مشاور ژنتیک جلسه داشته باشید. دقت این آزمایشات بالا می باشد.

 66. سلام
  من سرطان خون دارم پنج ماهی هست پیوند مغز و استخوان زدم الان میخوام ازدواج کنم ایا مشکلی هست؟برای ازمایش قبل از ازدواج ایا به مشکل برمیخورم؟

 67. سلام من و نامزدم آزمایش خون دادیم نامزدم مینور بتا هستن و من اهنم ۷۴ و HbA من ۹۷ و نیم است خاهر ها و برادر های نامزدم مینور نیستن و مادر نامزدم مینور هستن و خاهر و برادر من ب پدرم رفتن و مینور هستن ولی هیچ مشکل خاصی بستگانمون ندارن و ما از طرف پدرها فامیلم خیلی دور هستیم و مادر ها یکم نزدیک تره خیلی نگرانیم بنظدتون میشه ازدواج کنیم گفتن ک انگار من الفا هستم

   1. سلام ببخشید من و پسر عموم از طرفیم دختر خاله پسر خاله هستیم ما می‌خواستیم باهم نامزد کنیم رفتیم آزمایش گفتن هردو کم خونی شدید داریم الان برا جفتمونم قرص نوشتن برای سه ماه میخواستم بپرسم اگه این مشکلمون حل شد ما بعدش آزمایش ژنتیک دادیم اگه مشکل ژنتیکی باشه ممکن درمان بشه یا نه ممنون میشم جواب بدید

    1. با سلام. پس از انجام تست ژنتیکی در جلسه مشاوره برای شما تشریح خواهد شد راه های جلوگیری از انتقال بیماری به فرزندانتان چه چیزهایی است.

     1. سلام من و نامزدم باباهامون پسر عمو هستن رفتیم ازمایش خون تومرحله اول گفتن ۷۰درصد بدون مشکل هست تومرحله دوم که ۳۰ درصد بررسی کردند گفتن که گلوبین خون من پایین است و نامزدم گلوبین خونش بالا هست ایا فرزند ما دچار مشکل خواهد شد؟

     2. با سلام. با توجه به ازدواج فامیلی و مواردی که ذکر کردین باید حتما ویزیت متخصص ژنتیک بشین.
      برای تماس با ما و وبزیت حضوری یا انلاین:
      88662820 و 88662821 -021
      واتساپ 09195117264

   2. سلام منو و نامزدم آزمایش دادیم گفتن مشکوک به تالاسمی هستید بعد گفتم پدر مادرتون آزمایش بدن اونام آزمایش دادن پدرو مادرم سالم دراومدن ولی مادر نامزدم تالاسمی مینور شد جای نگرانی هست؟

    1. با سلام. با توجه به مواردی که ذکر کردین باید حتما مشاوره ژنتیک بگیرین و بعد باردار بشین تا از انتقال کم خونی به فرزند جلوگیری بشود.

     1. با سلام. بسته به نوع جهش ها در هرکدام می توان نظر داد و ممکن است فرزندتان دچار مشکل شود. باید پیش از ازدواج و پیش از بارداری توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین و مشاوره ژنتیک بگیرین. با تعهد به شما اجازه ازدواج داده می شود. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    2. سلام
     منم قراره با پسرعموم ازدواج کنم من گروه خونیم B+ و پسر عموم o+ من کم خونی مینور دارم خفیفه مشکلی پیش میاد برامون خیلی استرس دارم 😔

     1. با سلام. گروه خونی که ارتباطی با بیماری زایی و ممانعت ازدواج ندارد. در رابطه با کم خونی مینور هم خفیف از نظر شما تغییری در این بیماری ایجاد نمی کند، باید هم شما و هم پسر عموتون تست ژنتیک تالاسمی بدهید تا جهش ژنتیکی پیدا شود و مانع به ارث رسیدن آن ه فرزندتون بشیم. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
      تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 68. سلام وقت بخیر منو نامزدم کم خونی مینورداریم
  فامیل هم هستیم ولی من کم خونی شديد دارم
  میشه بگید چکار بکنیم تا ازوادج کنیم یا نکنیم
  لطفا خیلی نگرانم من نامزد خودمو دوست دارم

   1. سلام وقتتون بخیر من با اقایی ک میخوام ازدواج کنم میخوابیم آزمایش خون بدیم ایشون تالاسمی مینور دارن من آزمایش دادم ندارم اما گروه خونی ایشون زده Aمنفی ومن oمثبت ایا مانعی برای ازدواج ما هست ؟مشکلی پیش میاد؟

 69. من نامزدم دچار کلیه سنگ ساز ژنتیکی هست و این مشکل در پدر من هم بوده میخواستم بدونم از طریق آزمایش ژنتیک میشه مشخص کرد ریسک ابتلا فرزندان را ؟

 70. سلام
  من و همسرم دختردایی و پسرعمه هستیم و ۴ ساله ازدواج کردیم و الان قصد بچه دار شدن داریم ، میخاستم بدونم چقدر احتمال خطر هست برای بچه دار شدن ؟ منظور اینکه بچه مشکل ژنتیکی پیدا کنه .
  ضمن اینکه تو فامیل اصلا مورد ژنتیکی و یا هیچگونه اختلالی نیست و دختر عمو خودم با پسر عمش که میشه داداش همسرم(پسرعمم) ازدواج کرد و دوتا فرزند دارن و هیچگونه مشکلی ندارن.
  سریع ترین راه برای اینکه از این بابت خیالمون راحت بشه چیه ؟ کجا باید مراجعه کنیم؟
  ممنون

 71. سلام من و پسر عموم قراره باهم ازدواج كنيم آزمايش داديم هيچ مشكلي نداريم و تو فاميل هم از لحاظ اينكه يكي مشكلدار باشه نيس ما هم آزمايش ژنتيك نداديم ممكنه بعد مشكلي پيش بياد؟

    1. با سلام. شما باید تست ژنتیکی بدهید تا وضعیت سالم و حامل بودن شما مشخص گردد.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 72. سلام خسته نباشید منو نامزدم کم خونی داریم پزشکمون توصیه کرده آزمایش ژنتیک بدیم میخواستم بدونم ازمایش ژنتیک فقط برای منو نامزدمه ؟اخه دکترمون گفته پدرو مادر جفتتون باید این آزمایشو انجام بده میخواستم درصد خطرشو بدون اگه انجامش ندیم ؟

 73. سلام خسته نباشید ببخشید من و پسرخالم نامزدیم.پسرخالم یه پاش از مچ کجه یعنی پنجه پاش ب داخله.ممکنه به بچه ی آیندمون انتقال پیدا کنه؟

 74. سلام من میخام بادخترعموم ازدواج کنم مشاوره هم رفتیم دکترگفت ک بایدازمایش ژنتیک بدین وبخاطرهزینه بالاش فقط تونستیم آزمایش کروموزوم بدیم آیا این نوع آزمایش می‌تونه نشون بده ک‌مامیتونیم باهم ازدواج کنیم یانه

 75. سلام خسته نباشید ببخشید یه خانوم با گروه خونی A+میتونه با یه اقا که گروه خونی B+ داره اردواج کنه؟مشکلی پیش نمیاد؟اگه به هم نخورن گروه خونیشون نمیتونن ازدواج کنن؟یا بچه هاشون سالم میشه یا نه؟

 76. سلام ببخشید من از لحاظ مادرزادی یکی از انگشت های دست راستم یک بندش نیست و غیر از اون مشکل جسمی خاصی ندارم امکانش هست بعدا تو اینده این نقص به بچه هم منتقل بشه یا نه؟

 77. سلام.لطفا جوابمو بدین
  منو نامزدم هردوتامون تلاسیمی مینور دارم از نوع بتا و همه چیزم خوندم الان
  ایا احتمال دارد فرزنومان سالم باشد ولی پیش فعال باشد یعنی مشکلای دیگه داشته باشد؟؟

 78. با سلام من و طرف مقابلم قصد ازدواج داریم ولی هیچ ازمایشی انجام نشده و فقط طی برسی هایی که شده گروه خونی منA+ و گروه خونی طرف مقابلم B- هست و خواستم بپرسم با وجود این تداخل امکان ازدواج هست و مشکلی در بچه دار شدن هست یا خیر؟!

 79. سلام من و آقایی که مشکل کم شنوایی دارن می‌خواهیم با هم ازدواج کنیم . پدر و مادر ایشون فامیلی ازدواج کردن. و خواهر و خودشون کم شنوا هستن. پدر و مادر من هم فامیلی ازدواج کردن ولی در خانواده‌ی ما هیچ مشکل ژنتیکی وجود ندارد. آیا امکان انتقال کم شنوایی یه بچه وجود دارد؟
  و ما کاملا با هم غریبه هستیم

 80. سلام
  اگر یکی گروه خونیشA+مرد و زن B_ باشد یعنی گروه خونیاشون به هم نخوره ایا میشه با هم ازدواج کرد یا برای بچه آیندشون مشکلی پیش میاد یا نمیاد؟

 81. سلام من خودم پدر و مادرم پسرعمو و دختر عمو هستن
  مادرم چندین بار فرزندش به همین علت و مشکلات ژنتیکی ناخواسته سقط شده
  نامزدم هم پدر و مادرش فامیل نزدیک هستن، میخاستم بدونم امکانش هست من و نامزدم هم دچار چنین مشکلی بشیم؟؟؟

  1. با سلام. بله این امکان وجود دارد که این اختلال در شما نیز به ارث رسیده باشد. برای جلوگیری از انتقال آن به فرزندانتان و جلوگیری از سقط های مکرر و با توجه به ازدواج های فامیلی باید حتما مشاوره ژنتیک پیش از زادواج و بارداری بگیرید و آزمایشات لازم را انجام دهید.

 82. سلام
  دایی من عقب افتاده ذهنی هست. اما توی کل فامیل کس دیگه ای مشکل ژنتیکی نداره. من و همسرم الان ۶ ماهه ازدواج کردیم( فامیل نیستیم) و میخوایم برای فرزندآوری اقدام کنیم. آیا نیازی به انجام آزمایش های ژنتیکی هست؟

  1. با سلام. ریسک بالایی ندارید اما حتما یک مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج بگیرید.

 83. سلام ببخشید سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  منو همسرم با تعهد ازدواج کردیم چون هر دومون مشکوک به مینور بودیم البته من خودم میدونستم ک مینور هستم.گفتن بعد از ازدواج ازمایش ژنتیک بدیم.الان من باید برای شروع این مراحل پیش پزشک ژنتیک برم یا خون؟

  1. با سلام. بله باید مشاوره و آزمایش ژنتیک را انجام دهید. با ما در تماس باشین تا جلسه تلفنی یا آنلاین و یا حضوری با متخصص ژنتیک برای شما تعیین شود و سپس آزمایش برای شما تجویز می شود.

 84. سلام
  من فقط آزمایش ادرار دادم، داماد ازمایش خون و ادرار
  بعد خانواده داماد گفتن که داماد کم خونی شدید داره و دوماه قرص مصرف کنه و بعد دوباره آزمایش بده، میشه همچین چیزی؟ چرا از من پس از من ازمایش خون نگرفتن؟ فامیل هم نیستیم

   1. سلام ما میخوایم بریم عقد کنیم ازهر جفتمون آزمایش اعتیاد میگیرن یا نه بعدشم اگه هرجهت جواب آزمایش اعتیاد مثبت باشه عقدمون میکنن یانه

 85. سلام علیکم
  وقت بخیر من و خانم من خونها مشکل نداره و الان یک ماه ی میشه جواب ژنتیک رو گرفتم که جواب هر دو نفر ما نورمال هستش،ولی بچه دار نمیشیم،تازه ۳ بار عمل بچه دار شدن IVF انجام دادیم ولی بچه دار نشدیم،و جواب ژنتیک نورمال هست.
  اگر زحمتی نیست راهنمایی کنید چکار باید کرد…..

  1. با سلام. آیا از لحاظ ناباروری به طور کامل توسط پزشک متخصص بررسی شده اید؟ آیا مشاوره ژنتیک ناباروری گرفته اید؟ چه تست ژنتیکی انجام داده اید؟ در کدام مرکز IVF شدید؟ و ده ها سوال دیگه که در صورت ویزیت با متخصصین ما در مرکز از شما پرسیده می شود و بعد علت و راهکار داده می شود.

 86. با سلام منو نامزدم هنوز نرفتیم واسه آزمایش
  اما من مشکل MS دارم و اون مشکلات عصبی داره که وقتی عصبی میشه دست و پاهاش لمس و بی جون میشن و دچار نفس تنگی میشه و مشکل قلبی هم داره
  و جفتمون مشکل کم خونی داریم
  این مشکلات واسه بچه دار شدنمون دردسر درست میکنه
  ممکنه بچه ی ناهنجار به دنیا بیاریم؟

  1. با سلام. با توجه به سابقه ذکر شده از هر دو شما باید حتما مشاوره پیش از زادواج و بارداری شوید تا با انجام آزمایش از ارثی بودن یا نبودن این اختلالات آگاه شد. در صورت ارثی بودن نیز حتی می توان از انتقال آن به فرزند جلوگیری کرد و ممانعتی برای داشتن فرزند سالم وجود ندارد.

 87. سلام من و نامزدم ازمایش رفتیم گفته ۳ درصد من کم خون هسم ۴ درصد نامزدم . گفته اهن درمانی بشید میخداییم قرص اهن و امپول نوروبین و موادعذایی اهن دار بخورین بیست روز بعد بریم . اینبار درست میشه خونمون ؟؟؟؟؟

  1. با سلام. در صورت دوباره ریسک کم خونی باید برای تالاسمی بررسی ژنتیکی شوید.

 88. سلام وقت بخیر
  ایا امکان هست دو نفر مینور باهم ازدواج کنن و تمام مراحل مراقب های بارداری و مشاوره های ژنتیک را هم طی کنن ولی تشخیص داده نشه که بچه تالاسمی ماژور داره و مشکل ساز بشه ؟و اینکه ایا اصلا امکانش هست به خاطر این مشکل تشخیص داده بشه اصلا نباید بچه دار بشن؟

  1. با سلام. آیا با تست ژنتیک مینور بودن شما ثابت شده؟ با تعهد بله می تونین ازدواج کنین

 89. سلام خسته نباشید من و نامزدم دختر دایی پسر عمه هستیم و در فامیل دو طرف هیچ مشکل ژنتیکی وجود ندارد آیا این احتمال وجود دارد ک شاید فرزند ما مشکلی داشته باشد؟ و یا مشکلی برای ازدواج داشته باشیم؟

  1. با سلام. بهتر است برای اطمینان یک مشاوره ژنتیک تخصصی پیش از ازدواج فامیلی بگیرید بهتر است. برای مشاوره انلاین و حضوری در کلینیک و آزمایشگاه ساواژنوم با شماره های 88662820 و 88662821

 90. سلام من و نامزدم بعد از دادن دوتا ازمایش تو شهرمون جوابش بد اومد و گفتن باید بریم اهواز و گفتن سه هفته الا یک ماه میاد و به ما گفتن که نامزدم تالاسمی مینور با زیر شاخه ی الفا و منم بیماری سیکلسل با زیر شاخه ی بتا داریم لطفا مارو از نگرانی در بیارید و بگید میشه ازدواج کنیم و مشکلی نیست؟
  لطفا پایگاه تلگرامتون رو هم بدید ممنون

  1. با سلام. موردی برای ازدواج نیست با تعهد می تونین ازدواج کنین اما باید تست ژنتیک هم بدهید و قبل از بارداری هم حتما ویزیت متخصص ژنتیک بشین تا فرزند سالم داشته باشین.

 91. سلام من و نامزدم بعد از دادن دوتا ازمایش تو شهرمون جوابش بد اومد و گفتن باید بریم اهواز و گفتن سه هفته الا یک ماه میاد و به ما گفتن که همسرم تالاسمی مینور با زیر شاخه ی الفا و منم بیماری سیکلسل با زیر شاخه ی بتا داریم لطفا مارو از نگرانی در بیارید و بگید میشه ازدواج کنیم و مشکلی نیست؟
  لطفا پایگاه تلگرامتون رو هم بدید ممنون

 92. سلام.من و نامزدم برای ازمایش خون قبل از ازدواج اقدام کردیم
  گفتند که نیازی به ازمایش خون برای خانم نیس
  اول اقا ازمایش میده
  اگه کم خونی نداشت
  نیاز به ازمایش خانم نیس
  درسته؟
  یا خانم هم حتما باید ازمایش بده؟

 93. سلام وقت بخیر، من قصد ازدواج با دختر خالم دارم ، در خیلی از سایت ها خوندم که بدترین ازدواج فامیلی بین دخترخاله و پسرخاله هست، آیا با ازمایش ژنتیک قبل از ازدواج میتونیم مطمعن شیم که فرزند سالمی خواهیم داشت؟ و با اطمینان خاطر ازدواج کنیم؟

  1. با سلام. بله باید پیش از ازدواج و پیش از بارداری حتما مشاوره ژنتیک بگیرین تا مشکلی برای داشتن فرزند سالم نداشته باشید. برای دریافت وقت ویزیت با ما در ارتباط باشید 88662820 و 88662821

 94. سلام خسته نباشید مرسی از زحماتتون من و نامزدم برا آزمایش خون رفتیم بهمون گفت ک دوتاتون کم خون هستید و آهن خونتون کمه اما حرفی از مینور گفته نشد فقط فرستادمون مرکز استان ینی شیراز برا آزمایش ولی من و نامزدم خیلی نگرانیم و استرس داریم خواستیم بدونیم ک‌ چیز نگران کننده ای هست یا نه؟ میشه یه کم راهنمایی کنید ممنون از شما

   1. سلام من دختری ۲۲ ساله هستم که دارای بیماری کم خونی خفیف هستم و میخوام با یه پسر غریبه که مشکلی از نظر بیماری کم خونی نداره ازدواج کنم آیا در آینده و برای بچه دار شدن به مشکل میخوریم؟
    یا اصلا میتونیم باهم ازداوج کنیم یا ن؟!

     1. آخ سلام ما رفتیم ازمایش دادیم گفتن که کم خون هستیم دوسماه باید قرص اهن بخوریم ایا میتونیم عقد کنیم لطفا راهنمایی کنید من عاشق خانمم هستم

     2. با سلام. بله حتی اگر تشخیص تالاسمی هم داده شود مانعی برای ازدواج ندارد. اما باید تعهد بدهید و حتما مشاوره ژنتیک شوید تا فرزند سالم داشته باشید.

   2. من نامزدم دچار کلیه سنگ ساز ژنتیکی هست و این مشکل در پدر من هم بوده میخواستم بدونم از طریق آزمایش ژنتیک میشه مشخص کرد ریسک ابتلا فرزندان را ؟

 95. سلام وقت بخیر خسته نباشید ببخشید منو نامزدم رفتیم ازمایش هردومون کم خون بود فرستادمون یه ازمایش دیگه الان ما کل کارای عقدمون کردیم ولی الان نگران این هستیم خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد برامون هیچ راهی وجود نداره بشه کنترلش کرد

 96. سلام. من کم خونی مینور دارم.و قراره با پسری ازدواج کنم که ایشونم کم خون هستن.اما فامیل نیستیم باهم.اگر ایشون هم مینور باشن.برای ازدواجمون مشکلی پیش میاد؟

 97. سلام و خسته نباشيد
  من و پسرخاله ام قصد ازدواج داريم ولي نه خانواده من و نه پسرخالم مشكلي از لحاظ بيماري ژنتيكي وجود نداره اما ما يك خاله اي داريم كه دور ناخنش خال هاي گوشتي ميزنه و يك دكتر گفته TS هسش و يكي ديگه گفته در اثر بي دقتي و عدم توجه ايجاد شده و خاله ي من اصلا ازمايشي هم نداده كه متوجه بشيم ايا دچار بيماري ts هستن يا نه ؟
  من و پسر خاله ام ازمايش ژنتيك داديم ولي هنوز جواب مشخص نشده
  ايا ممكنه اين مورد باعث مشكل در ازدواج ما بشه و ما نتونيم ازدواج كنيم؟
  خواهش ميكنم كمكم كنيد و بهم راهنمايي كنيد من شديدا استرس گرفتم

   1. سلام ببخشید دلایلی که ممکنه خون دو طرف به هم نسازه فقط مشکلات ژنتیکی و تالاسمی هست؟؟؟ یا چیزهای دیگه هم دخیل هستن؟؟

    1. با سلام. به طور کل مهم ترین عوامل همان کم خونی ژنتیکی و بیماری های ژنتیکی است که می توان حتی جلوی انتقال آن به فرزندان را گرفت و مانعی برای ازدواج نمی باشد. پیش از ازدواج و پیش از بارداری مشاوره ژنتیکی بگیرید.
     برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت آنلاین، تلفنی یا حضوری با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ و بوتیم: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

    2. سلام از روی ازمایش خون میشه فهمید تالاسمی خفیف یا شدید داریم یا نه؟
     من Mch بالایی دارم ایا ربطی به تالاسمی داره؟؟

 98. سلام
  من قصد ازدواج باکسی رو دارم که برادرش معلولیت ذهنی داره
  این شخص پسر، پسرعموی مادرمن میشه
  گروه خونی من AB+و گروه خونی اونO+هست
  میشه بگید چون اون توی خانوادش برادر معلول ذهنی داره ممکنه برای فرزند ماهم این مشکل پیش بیاد؟

 99. سلام وقتتون بخیر من وشوهرم قبله ازدواج آزمایش ژنتیک انجام دادیم حتی خانواده هامونم انجام دادن گفتن مشکلی واسه ازدواج نداره من الان پنج ماهه باردارم شوهرم وگفتن تالاسمی مینرولی خودم گفتن که فقط فقرآهن ولی الان هموگلوبینم خیلی پایینه میگن خودمم مینرم الان چیکارکنم؟به نظرتون بچمون مشکل داره؟ا

 100. با سلام خسته نباشید
  من درگیر مشکلات انعقاد خون بودم که چند وقت درگیر ازمایشات خون بودم ولی بخاطر اصطلاحات پزشکی من رو در جریان قرار ندادند و پزشک با مادرم صحبت میکرد که بین صحبتاشون من بیماری مخفی خون رو شنیدم
  میخواستم راهنمایی کنید که بیماری های مخفی خون چه چیز هایی هستن

 101. سلام خسته نباشید
  من و نامزدم آزمایش خون دادیم و بهمون گفتن که من(خانم)مینور هستم و کم خون
  ولی آقامون مشکلی نداره
  آیا بخوایم ازدواج کنیم واسه فرزندآوری مشکلی هست؟؟؟؟

 102. سلام
  من وخانواده پسرعمه ودختر دایی هستیم گروه خونی من b_وخانومم a+آیا مشکلی وجوددارد ونمیدونم ازدواج کنیم؟

  1. سلام.لطفا جوابمو بدین
   منو نامزدم هردوتامون تلاسیمی مینور دارم از نوع بتا و همه چیزم خوندم الان
   ایا احتمال دارد فرزنومان سالم باشد ولی پیش فعال باشد یعنی مشکلای دیگه داشته باشد؟؟

   1. با سلام. بیش فعالی ارتباطی با تالاسمی ندارد و فرزند شما در ارتباط با تالاسمی مینوری که اعلام کردید ریسک ابتلا دارد. اما در صورت تمایل برای بررسی سایر ریسک های توارثی و جلوگیری انتقال تالاسمی به فرزندتون باید بررسی ژنتیکی شوید.

 103. سلامـ ببخشید من با نامزدم ب مشکل خوردم و نمیخام باهاش ازدواج کنم اما ب اصرار خانوادم مجبورم میخام بدونم راه حلی هس برا اینکه تو ازمایش خون ب مشکل بخورم یا برم با رییس ازمایشگاه صحبت کنم؟!

  1. با سلام. خیر راهی وجود ندارد اگر هم بود هیج آزمایشگاهی این کار رو براتون نمی کرد جناب!!!!!!!!!

 104. سلام وقت بخیر
  من و نامزدم رفتیم آزمایش خون و هر دو کم خونی داشتم برای من ۷۷ و برای آقا ۷۹.۸ بود متخصص ژنتیک واسمون کپسول هماتنیک تجویز کردن میخواستم بدونم بعد از یک ماه و نیم مصرف دارو کم خونی برطرف میشه؟

 105. سلام
  روزتون بخیر
  ببخشید من ناقل سیکل هستم
  همسرم مینور هستن
  چند ماه پیش باردار شدم و متاسفانه جواب cvs خوب نبود و بچه سیکل تالاسمی بود
  سوال اولم اینه که امکانش هست وقتی جنینی سقط میشه ازش آزمایش خون بگیریم که مطمئن بشیم جواب ازمایشگاه درست بوده؟؟
  و اینکه به من گفتن تو بچه اول امکانش خیلی زیاده م مریض بشه ولی بچه دوم امکانش کمتره این واقعیت داره؟>
  ممنون از وقتی که میزارید

 106. سلام من به دختری علاقهمندم توی خانواده پدری و پدره ایشون مشکل کم شنوایی وجود داره و عموی ایشون ناشنوا هستن میخواستم بدونم ایا با توجه به این که فامیل دور هستیم این مشکل قابل حل کردن هستش یا نه؟ البته خودم هم الرژی فصلی دارم کاملا پدرمو در اورده نمیخوام این مشکلات به فرزندم برسه اگه حتی ریسکشم هست نمیخوام ریسکو به جون بخرم مچکر از راهنماییتون

 107. سلام خسته نباشید..
  من و نامزدم برا آزمایشات عقد اقدام کردیم و گفتن هردوتون تالاسمی مینور هستین . از طرفی تو خانواده هردومون چن تایی داریم ک مشکل ژنتیکی دارن ..هیچگونه نسبت فامیلی هم با خانواده نامزدم ندارم . میشه راهنماییم کنید. میتونیم ازدواج کنیم ؟

 108. سلام وقتتون بخیر
  من و نامزدم آزمایش اولیه انجام دادیم …من مینور هستم و ایشون در آزمایش wbc پایین بوده که مربوط به گلبول های سفید هست
  آیااا برای ازدواج مشکل ساز میشه ؟؟

 109. منو نامزدم هردو مینوری هستیم ولی اطلاع نداریم بتا یا الفا باشه..اگه هردوتا از یه نوع باشیم میتونیم باهم ازدواج کنیم ؟

 110. سلام خسته نباشید من و نامزدم هردو کم خونی مینور داریم داریم و با وجود ازدواج فامیلی ها متعدد در فامیل تا به حال مشکل ژنتیکی به وجود نیامده خواستم ببینم امکان به همراه مشاوره ژنتیک وحود داره

 111. عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما ممنون از اینکه به سئوالات امسال ما جواب میدین و اینکه من از دختری خواستگاری کردم که خودش سالمه و پدر و مادرش فشار خون و قند خون و برادر زادش تشنجی هست ما با هم غریبه هستیم میخواستم بدونم آیا واسه آینده بچه ما مشکل ساز هست یا نه ممنون میشم راهنمای کنید

 112. سلام وقت بخیر من خودم کم خونی دارم اما گفتن خیلی جزئیه آیا ممکنه حالا که میخام برم و آزمایش ازدواج بدم پسر هم هیچ مشکلی نداره بگن خونتون به هم نمیخوره؟

 113. سلام،
  من و نامزدم نسبت فامیلی نداریم و نامزدم به نقص مادرزادیِ شکاف کام مبتلا بوده،
  ایا ازدواج ما در سلامت فرزندانمون تاثیر میزاره؟؟

 114. سلام. ميخواستم بپرسم آيا خانمي كه مينور بتا باشن با آقايي كه مينور الفا باشن و نتيجه تست آزمايش ژنتيكشون
  parental genetic diagnosis for thalassrmia is not required
  باشه. ايا بازهم احتمال تالاسمي ماژور شدن فرزند وحود داره و اگر بله چند درصد!؟ ايا هشدار يا مراقبت خاصي براي فرزند دار شدن در اين مورد به خصوص وحود داره!؟ خيلي مهمه برام لطفا پاسخ دهيد. ممنون

 115. سلام وقتتون بخیر
  اگه اقا و خانم هردو کم خونی مینور داشته باشن میتونن باهم ازدواج کنن و بچه دار بشن؟؟
  ممنون میشم توضیح بدید

 116. سلام.من و دختر عموم هر دو کم خونی ارثی داریم
  ایا برای ازدواجمان مشکلی پیش میاد ؟
  البته هیچ مشکل ژنتیکی در خانوادمون نداریم

 117. سلام خسته نباشید من سالم هستم و هیچ مشکلی ندارم اما نامزدم سیکل سل 11 درصد بتا که خیلیم خفیف هست دارن و مشکل خاصی ندارن میخواستم بدونم در آینده ازدواج کنیم احتمال داره فرزندان مون دارای بیماری سیکل شن یا نه و اگه احتمال داره چند درصد این احتمال وجود داره ممنون میشم جواب بدین لطفا

 118. سلام وقت بخیر من آزمایش قبل ازدواج دادم گفتن کمخون هستم خواستم بدونم اگه برنامه غذاییم رو درست کنم و آهن بخورم و یک هفته دیگه دوباره ازمایش بدم خوب درمیاد یا اینکه بیشتر از یک هفته منتظر بمونم!؟؟

 119. سلام،من کم‌خونی دارم فقراهن و نامزدم مینور بود.دکترمون گفته باید تعهدنامه ای امضا کنیم منظورشون از این تعهدنامه چیه؟ میتونید توضیح بدید.کمخونی من با دارو رفع میشه ولی چون عجله داریم میخوایم زودتر تموم بشه. بعد امضا کردن این تعهد نامه اجازه عقد صادر میشه یانه؟

 120. سلام ما دیروز ازمایش دادیم و امروز جواب رو گرفتیم گفتن خانم فردا بیاد ازمایش خون بده آیا راهی هست که من فردا میرم انجام بدم که مشکلی در آزمایش ما‌نباشه ما باید تا ۱ماه دیگه عقد کنیم

 121. با سلام خسته نباشید بنده خودم و همسرم مینور بتا هستیم و pndمرحله اول قبل ازدواج انجام دادیم و الان باردارم و گفتن باید cvsانجام بدم چقد احتمال مبتلا بودن یا بیمار بودن فرزند من وجود دارد ؟و این که سی وی اس واقعا مشخص میکند که جنین سالم است ؟ممکن است سی وی اس بگه جنین سالم اما وقتی بدنیا میاد بیمار باشه؟ ممنون از شما

 122. سلام من امروز رفتم خون دادم با نامزدم هنوز نامزد نشدیم نامزدم مینور داره به من گفتن که شک داریم شاید تو هم مینور باشی خیلی استرس دارم دوروزه دیگ جواب میداد سوالم این بود که میگن شک دارن مینورباشه جوابش نیس راسته میگن چن درصد شک داره ولی جوابش بیاد نی ایا راسته همش الکیه

 123. سلام
  ما رفتیم ازمایش گفتن دوتاتون کم خونن گفتن یک ماه قرص اهن مصرف کنید
  بعد بییان ازمایش مشکلات ژنیتیکی هم گفتن ندارین فقط همین کم خونی ایا به مشکل بر می خورم یا ن؟

   1. سلام وقت بخیر نامزدم امروز برای جواب ازمایش اقدام کردند ازمایشگاه گفته باید بیایدازمایش ومشاور ژنتیک،چون هموگلبین هردوتاتون شش هست وکم خون هستیدمن متوجه نمیشم میشه بگیدامکان داره مامینورباشیم ؟

   2. سلام.
    من و همسرم هر دو از لحاظ تالاسمی بتا و الفا سالم هستیم و تمام ازمایشات قبل از ازدواج را انجام دادیم. دختر هفت ساله ای دارم که وقتی چکاپ خون انجام داد به خاطر پایین بودن اندک MCV گفتن دچار آلفا تالاسمی بسیار خفیف هست و حتی نیاز به دریافت قرص اهن هم نداره. اما میخواستم بپرسم چطور امکان دارد یک بیماری ژنتیکی از پدر و مادر سالم‌ ایجاد شود؟

 124. سلام
  ما رفتیم ازمایش گفتن دوتاتون کم خونن هستین یه کم
  گفتن یه ماه قرص آهن استفاده کنید بیاید دوباره ازمایش بدین
  می خواستم بودم ایا مشکلی پیش می اید یا ن؟؟

 125. باسلام
  من ونامزدم مینورهستیم. باقی آزمایشات ژنتیکی رومیخوایم بعدازدواج وقبل بارداری انجام بدیم. الان هم هرطور شده باید عقدکنیم.
  آیاباامضای تعهدنامه ک زیرنظر پزشک باردارشم بهمون اجازه عقدمیدن؟؟
  باتشکر

  1. با سلام و خسته نباشید دختر من نه سالشه بعضی وقتا از بینی خون میومد بردم دکتر آزمایش نوشت معلوم شد مینور داره دکتر قرص ففول داده مصرف کنه نظر شما چیه

 126. با درود
  ببخشید من به صورت مادرزادی یکی از چشمام نابینا و کوچیک بود (میکروفتالمی)… من ازدواج نکردم… سوالم اینه که آیا آزمایشی هست که مشخص کنه که آیا من حامل ژن‌ها و کرومزوم‌های مربوط به این بیماری هستم یا خیر؟ من به همین خاطر تا الان ازدواج نکردم چونکه می‌ترسم حامل ژن ناقص میکروفتالمی باشم و فرزندم هم به این بیماری نادر مبتلا بشه

  1. سلام وقت بخیر
   بخشید من یه سوال داشتم من و پسر خالم ک هم پسر خاله میشه و هم پسر عمو قصد ازدواج داریم من تالاسمی مینور از نوع خفیفشو دارم ولی پسر خالم هیچ نوع بیماریی نداره و خداروشکر تو خانواده ی ما هم با وجود ازدواج های فامیلی زیاد هیچ نوع بیماری در بچه ها به وجود نیومده این مینور بودنم میتونه تاثیری روی آزمایش ژنتیکی ک انجام دادیم داشته باشه؟
   ما دیروز آزمایش دادیم و ۵ روز دیگه به دستمون میرسه و من خیلی نگران جواب هستم اگه میشه راهنماییم کنین♥️

 127. سلام وقتتون بخیر
  اگر خانمی مینور باشن با اقایی که HB S باشن (سیکل ضعیف ) با همدیگر بخوان ازدواج کنند ایا مشکلی هست ؟ و نیاز به ازمایشات خاصی هست ؟

 128. سلام‌من و نامزدم‌امروز ازمایش خون قبل از ازدواج دادیم و مشخص شد ک ایشون کم خونی خفیف دارن. ب منم‌گفتن ک باید ازمایش خون بدم. میخواستم‌بدونم‌ اگر منم کم خونی خفیف داشته باشم چی‌میشه؟ با توجه ب اینکه سابقه تالاسمی‌در خانواده نداریم

  1. سلام خسته نباشید
   من از بچه گی بیماری لب شکری داشتم خدارا شکر خیلی کم بود ن پدرم این مشکل رو داشته ن مادرم و اینکه میخواستم ببینم این بیماری ن ب ارث ب من رسیده ن مادر زادی هستش من میخوام ازدواج کنم با ی دختر خانومی احتمالش هست بچمون لب شکری بشه؟؟؟

 129. سلام من b- هستم و دخترعموم a+
  برای ازدواج مشکلی داریم؟ از لحاظ خونی؟
  تو سایتی خوندم از لحاظ خونی سازگار نیست
  آیا درسته؟ واینکه راه حلی داره؟
  ممنون میشم پاسخ بدید ??

  1. با سلام
   تورو خدا کمکم کنید
   من با نامزدم اصن فامیلی نداریم ولی رفتیم آزمایش خون همه چی اوکی بود بغییر از اینکه آزمایشگاه ب محضر گفته بود ک منو نامزدم هر دو کم خونی داریم برامون آزمایش خون مجدد نوشت
   ینی میشه مانع ازدواجمون بشه؟?

   1. با سلام. خیر با تعهد میتونین ازدواج کنین و باید برای تایید آزمایش ژنتیک هم بدین

 130. سلام وقتتون بخیر ببخشید من میخوام با دختر عموم ازدواج کنم ایشون a+هستن و من bالبته دقیق یادم نیست منفی هستم یا مثبت میشه لطف کنید بفرمایید ازدواج باهاشون با این گروه خونی ایرادی داره یانه؟

 131. سلام بببخشید کم خونی داسی شکل برا دو زوج نمیتونن با هم ازدواج کننن ؟ و اینکه در چ صورت میتوانن ازدواج کنن بدون مشاوره عواقب کلا میتونن نوع داره چجوره ؟

   1. درضمن منو داداشم دوقولو هستیم ولی فقط من دچار ابن بیماری (لب شکری) شدم ممکنش هست که با دختری ک دوسش دارم ازدواج کنم ک اون اینطور بشه؟؟ خواهشمندم زودتر رسیدگی کنین

 132. سلام خسته نباشید ببخشید
  کسی که پیوند کلیه باشه و هفت سال پیوند کرده با حال عمومی خوب می تواند با شخصی که تالاسمی مینور یا ماژور باشد ازدواج کند لطفا پاسخ دهید خیلی مهم نکته مهم اینکه فرد پیوند شده خانم هست؟

   1. سلام اگر اگر دونفرواسه ازدواج بخوان ازمایش بدن یکی مینوری باشه ویکی تالاسمی بنظرتون میشه ازدواج کرد

    1. با سلام. آیا کم خونی های شما با تست ژنتیک تایید شده؟ با تعهد بله می تونین ازدواج کنید. باید مشائره ژنتیک پیش از بارداری هم بگیرین. برای دریافت وقت با ما در ارتباط باشید 88662820 و 88662821

 133. سلام من ونامزدم رفیتم آزمایش دادیم
  گفتن نامزدم کم خونی داره وباید منتظر باشید تا جواب دقیق تر بیاد،می تونیم با هم ازدواج کنیم ؟

 134. با سلام. ممنون از سایت خوبتون؟ من و همسرم پارسال آزمایش خون CBC دادیم و تشخیص داده شد که نیازه هموگلوبین رو هم چک کنن بعد ازون باز قطعی نمیشد نتیجه گرفت که مشکل خون نداریم. دیگه من خودم بعدش رفتم آزمایش ژنتیک دادم و مشخص شد که مینور آلفا 3.7 هستم. الان دیروز رفتیم آزمایش خون قبل از ازدواج برای محضر دادیم. الان چندتا سوال برام پیش اومده. 1- آیا آزمایش خون ازدواج که با معرفی نامه محضر انجام میشه پیشرفته تر از CBC اولیه هست که داده بودیم و نوع تالاسمی و تیپش رو مشخص میکنه؟ 2- بعد از آزمایش ژنتیکی که دادم دکتره گفت اگه میخواین صد درصد مطمئن شید خامنت هم آزمایش آلفا مینور بده. میگفت تا 95 درصد حتی اگه دوتاتون آلفا آلفا باشین هیچ مشکلی ندارین. مثکه مدل 3.7 و 4.2 از آلفا یه تیپ نرمال شناخته میشه. در مورد این موضوع راهنمایی می فرمایید؟ ممنون میشم.

 135. سلام
  آيا امكان داره مادر آقا پسري كه بيماري لوپوس دارن به صورت ارثي اين بيماري رو به نوه شون منتقل كنن؟

   1. فردا میخایم آزمایش ژنتیک بدیم واسه عقد لاازمه دوباره آزمایش خون بدیم باهمین آزمایش ژنتیک کافیه

 136. من قراره با کسی ک دوسش دارم ازدواج کنم ولی این پسر کم خونی داره و سالی یک بار خون وصل میکنه و من کم خونی مینور دارم به نظرتون مشکلی ایجاد میشه خواهش میکنم جواب بدید خیلی ناراحتم?

 137. سلام.من و پسر عمه ام قصد ازدواج داریم.من مینور هستم.پدر بزرگمون سرطان داشت.آیا مشاوره ژنتیک رو باید انجام بدیم؟

 138. سلام خسته نباشید.من مبتلا به ژن داسی شکل hbsهستم حدود 1سال پیش برای آزمایش ازدواج رفتم که طرف مقابلم مینور بود وچندین بار دکتر رفتیم و گفتن ازدواج تو با فرد مینور و یکی مثل ژن خودت مشکل سازه برای بچه دار شدن خواستم بدونم به غیر از این دو ژن که مشکل سازه چه ژنای دیگه ای هم هست که مشکل ساز میشه برای بچه دار شدن و باید ازدواج کنم؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 139. سلام ۳۵ساله هستم ۵سال پیش رفتم ازمایش ازدواج من مینور بودم و دختر فقر اهن متاسفانهبعد سه ماه مصرف قرص توسط دختر گفتن ازدواج نکنین خانواده هم ناامید شده و دیگه برا ازدواج اقدامی نمیکنیم کمک کنین خدا حفظتون کنه درصد موفقیت من چقدره برا ازدواج چکار کنم

 140. سلام ، خسته نباشید
  ببخشید بنده دچار کم خونی مگالوبلاستیک هستم و آمپول ب12وفولیک اسید مصرف میکنم میخواستم ببینم که در آزمایش قبل از ازدواج دچار مشکل نمیشوم و مانعی برای ازدواج نیست. ممنون

   1. سلام، من سابقه بیماری لوپوس دارم و خواستگارم کم کاری تیروئید، کم خونی و فقر آهن و پدر ایشون پیسی دارن
    ممکنه فرزند ما در آینده دچار مشکلات فوق الذکر بشه؟

 141. سلام خسته نباشید
  من و نامزدم پسرعمو دختر عمو هستیم و در ازمایش اولیه مشکلی نبود وبخاطر فامیلیمون گفتن ک بریم مشاوره ژنتیک..
  تو خانواده ی درجه ی یک مشکلی نداریم ولی دخترعموی پدرمون معلولیت ذهنی دارن ک حاصل ازدواج فامیلی ام نبوده فقط همین..
  ایا بخاطر همین بیماری ممکنه مارو ازمایش ژنتیک بفرستن؟؟

   1. سلام وقت بخیر
    من و پسر داییم اقدام به ازدواج کردیم، توی خانواده ی پدری من مشکلات ژنتیکی از جمله عقب ماندگی و فلجی بوده اما این مشکلات برای بچه های عمه ها پیش می‌اومده و من و خواهرم و بچه های عموم همگی سالم هستیم
    از طرف پسر داییم هم سالم هستن ولی بردارش بیماری کم شنوایی خفیف داره و مادر و پدرش ازدواج فامیلی داشتن(دختر عمو و پسر عمو بودن)
    مشاور برای ما ازمایش ژنتیک نوشته، آیا با این اوصاف امکان اینکه جواب آزمایش ژنتیک بدون مشکل باشه هست؟؟

    1. با سلام. با توجه به سابقه وجود مشکلات با الگوی مشابه در خانواده شما که احتمال ژنتیکی بودن در موارد عقب ماندگی و فلج کم نیست و این که به صورت فامیلی ازدواج می کنید. انجام مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و پیش از بارداری ضروری است. و در صورت تجویز پزشک متخصص برای انجام برخی از آزمایشات بهتر است که حتما آن ها را انجام دهید تا ژن معیوب رو به فرزندان خود در نسل بعد انتقال ندهید. به خاطر داشته باشید که گاهی هزینه تحمیل شده بر اثر داشتم یک فرزند بیمار بسیار بیشتر از هزینه آزمایشات است.

 142. سلام توروخدا به من جواب بدین
  من و نامزدم ۹ماه پیش ک رفتیم آزمایش مشکلی نبودتو جواب،فقط گفته بودن من قرص فولیک اسید بخورم
  الان برنامه عروسی چیدیم و رفتیم آزمایش خون مارو فرستادن واسه ژنتیک و میگن درصد کمی کم خونی دارین مگه میشه جواب اولیه خوب باشه و الان اینطوری شه
  به نظرتون ژنتیک جواب بدی داره?

 143. سلام توروخدا به من جواب بدین
  من و نامزدم ۹ماه پیش ک رفتیم آزمایش مشکلی نبودتو جواب،فقط گفته بودن من قرص فولیک اسید بخورم
  الان برنامه عروسی چیدیم و رفتیم آزمایش خون مارو فرستادن واسه ژنتیک و میگن درصد کمی کم خونی دارین مگه میشه جواب اولیه خوب باشه و الان اینطوری شه
  به نظرتون ژنتیک جواب بدی داره یا ما به مراسم عروسی برسیم
  نمیدونیم چکار کنیم

 144. سلام میخواستم درمورد چگونگی آزمایش ژنتیک بدونم چند سوال دارم ممنون میشم کمکم کنید
  ازدواج فامیلی هست و چند نفر از اقوام نقص ژنتیکی دارند
  ۱_برای اینکه بفهمیم ما هم مثل اون چند نفر حامل ژن معیوب هستیم باید از انها خون بگیرند؟
  ۲_میدانیم که نقص ژنتیکی آنها بخاطر ازدواج فانیلی پدر و مادرشان است،ایا امیدی هست برای ما مشکلی نباشد؟(یک نفر پسر عموی بنده هست که عموم با دختر داییش ازدواج کرده و بچه کم بیناست و یک نفر خواهر زاده نامزدم که با پسر عموش ازدواج کرده و بچه کم بیناست)
  ممنون میشم کمکم کنید?

  1. سلام وقت ب خیر یک.سوال داشتم در چه صورتی تالاسمی نمیتونه آدم با پسر عموش ازدواج کنه یعنی چه نوع تالاسمی مانع میشه و اینکه آیا چون تالاسمی فرد مقابل بالا است ممکنه مانع باشه ?

   1. سلام.من و دختر عموم هر دو کم خونی ارثی داریم
    ایا برای ازدواجمان مشکلی پیش میاد ؟
    البته هیچ مشکل ژنتیکی در خانوادمون نداریم

    1. سلام من یه دخترم و کم خونی شدید دارم و میخوام برم آزمایش خون ب نظر شما اگر ب م آزمایش خون جواب منفی میباشد ممنون میشم پاسخ دهید

   1. سلام من یه دخترم و کم خونی شدید دارم و میخوام برم آزمایش خون ب نظر شما اگر ب م آزمایش خون جواب منفی میباشد ممنون میشم پاسخ دهید

 145. با سلام.بنده قصد دارم با دختری که کم خونی شدید داره و خودم تالاسمی مینور دارم ازدواج کنم.
  میخواستم بدونم آیا برای ما مشکلی پیش نمیاد

 146. سلام.من قصد ازدواج با دختری رو دارم که کم خونی شدید داره و خودمم تالاسمی مینور دارم آیا برامون مشکلی ایجاد میشه؟؟؟

 147. سلام خوب هستید ببخشید احتمال چند درصد هست ازمایش خون من با پسر مورد علاقم بهم بخورد و همچنین مادرامون دختر خاله هستن خیلی میترسم نشه چون دوسش دارم.

 148. سلام ممنونم بابت پاسخگويي.
  من و همسرم تصميم گرفتيم قبل از اينكه به مركز بهداشت مراجعه كنيم ازمايش كم خوني و ازمايش ازدواج رو بيرون در ازمايشگاه ازاد انجام بديم بعد از گرفتن جواب و مراجعه به پزشك عمومي به من گفت كه همسرتون هيچ مشكلي ندارن سالم هستن ولي شما تااسمي مينور داريد.خواستم بدونم كه ما با اين وضعيت به بهداشتي كه محظر به ما معرفي كرده مراجعه كنيم برامون مشكلي پيش نمياد يعني مارو رد نميكنن؟؟

 149. سلام.من و پسری قصد داریم ازدواج کنیم اما گروه خونی پسر o+ و گروه خونی من o منفیست…من در اینترنت مطالعه کردم ک این گروه خونی ها برای ازدواج ب مشکل برمیخورند…میخواستم ببینم درسته یا ن؟ب مشکلی بر نمیخوریم؟

 150. سلام خوبین من و نامزدم الان آزمایش دادیم دکتر گفته من کم خونی سیکل دارم یعنی واسه ازدواجمون هیچ مشکلی پیش نمیاد

 151. سلام وقت بخیر من و همسرم هر دو مینور هستیم زمانی ک برای آزمایش ازدواج اقدام کردیم بعد از نتیجه اولیه از پدر و مادر همسرم آزمایش گرفتن و گفتن جهش ژن ندارن(البته خیلی دقیق یادم نیس) و اینکه تا نود درصد مشکلی برای بچه دار شدن وجود نداره با این حال ممکنه بازم خطری باشه برای بارداری؟و یه سوال دیگه اینکه خواهر همسرم فرزند اولشون سالم اما فرزند دوم دان هست و با پسرعموشون ازدواج کردن این هم ممکنه تاثیر داشته باشه؟

  1. سلام لطف کنید جواب آزمایش رو برای مشاوره آنلاین به شماره مرکز تلگرام کنید. منظور جواب فرمول خونی و چواب الکتروفورز است. در حقیقت اینکه تا 90% مشکلی نیست بنظر حرف دقیقی نمی باشد. حتما مشاوره ژنتیک انجام دهید. با شماره های مرکز تماس بگیرید.

    1. با سلام
     من و نامزدم آزمایش خون انجام دادیم ولی نامزدم کم خون در امد مرکز ازمایشات به ما گفتن یک هفته منتظر بمانید تا جواب آزمایش دقیق انجام شود .جواب منفی یا مثبت آیا مشکلی پیش میاید اگه ازدواج کنیم .لطفا جواب بدین

     1. زهرا
      با سلام من و همسرم مشکل کم خونی داریم البته برای من خیلی کم هست به ما اجازه عقد دادند و خواستند که از لحاظ ژنتیک پیگیری کنیم ما الان به دلیل هزینه های بالا شرایط پیگیری نداریم و فعلا هم قصد بچه دار شدن هم نداریم اما هی از آزمایشگاه تماس می گیرند و تهدید می کنند خواستم بدونم آیا مراجعه نکردند ما پیگرد قانونی دارد؟

    2. سلام خسته نباشید.من کم‌خونی دارم و نامزدم تالاسمی مینور، آزمایشگاه خیلی اذیتمون میکنه چندباری میشه آزمایش دادیم حتی قرص هم مصرف کردم بازم قابل قبول نبوده براشون. گفتن بریم تعهدنامه امضا کنیم قضیه این تعهد نامه چیه. یعنی بعد امضا اجازه عقد صادر میشه؟ لطفا کمکم کنید

    1. سلام…من ونامزدم آزمایش دادیم وگفتن هر دو مینور هستین وبنده داداشم ماژور هستن ودخترعموی نامزدمم ماژور ب ماگفتن نود درصد احتمال داره فرزندتون ماژور بشه هس ..درسته؟!یا نه بیست وپنج درصد

     1. با سلام. شما حتما باید از نظر ژنتیکی هم بررسی بشین و مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج و بارداری بگیرین. برای دریافت وقت مشاوره آنلاین و تلفنی و حضوری با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

  2. سلام. خوب هستید عذر میخوام احتمال چند درصد هست ازمایش من و نامزدم بهم بخورد یعنی مادرامون دختر خاله هستن خیلی میترسم بهم نخوره اخه خیلی دوسش دارم.

  3. سلام.من قصد ازدواج با دختری رو دارم که کم خونی شدید داره و خودمم تالاسمی مینور دارم آیا برامون مشکلی ایجاد میشه؟؟؟

 152. سلام من و پسرعموم قصد ازدواج داریم ازمایش دادیم هردو مینور هستیم آیا فوق تخصص خون میتونه به ما کمک کنه برا تصمیم گیری بهتر؟؟؟
  و اینکه دوتا از پسردایی هام سرطان دارن یکیشون فوت کرده مادر مامانم بیماری پوستی داشته و چندباری عمل کرد
  عممون سندرم داون داره و خواهر نامزدم هم با یکی از پسرعموهامون ازدواج کرده و یکی از بچه هاش مشکل پوستی داره
  ممنون میشم کمکم کنید که باید چی کار کنم؟

 153. سلام من و پسر عموم میخوایم ازدواج کنیم ازمایش اولیمون هردو کم خونی مینور داریم و یک عمه دارم که سندرم داون داره دوتا از پسر دایی هایم سرطان دارن یکیشون فوت کرده
  مادر مادرم بیماری پوستی داشته
  و اینکه خواهر نامزدم هم با پسر عمویم ازدواج کرده و بچه بزرگش مشکلات پوستی داره
  حالا من موندم که باید چی کار کنم میشه کمک کنید؟

 154. سلام
  من به صورت مادرزادی دچار انحراف چشم هستم مادرم هم این مشکل را داشت. آیا اگر ازدواج کنم فرزندم دچتر این مشکل میشود؟

 155. با سلام و خسته نباشید،من قصد ازدواج با دختری رو دارم که خواهرش بخاطر مشکل ژنتیکی از روز تولد مشکل ذهنی و جسمی داشته به طوری که کاملا در رختخواب و بدون حرکت انچنانی هست،میخواستم بدونم ازمایش ژنتیک به صورت ۱۰۰٪ میتونه مشخص کنه که در اینده فرزند ما ممکنه مشکلی نداشته باشه؟یا نه ازمایش ژنتیک ۱۰۰٪ و قطعی نیست،ممنون

   1. سلام من و نامزدم ازمایش تالاسمی دادیم و گفتن من یکم کم خونی دارم که احتمالا بخاطر عادت ماهیانه بوده چون تاحالا هیجوقت کمخونی نداشتم.و نامزدم بخاطر کوچیک بودن گلبول های قرمزشون گفتن کمخونی ارثی داره. توی برگه ما نوشتن زوج کم خطر ازدواج با تعهد.اما اسمی از مینور نبردند.منظورشون از کمخونی ارثی چی بوده؟

     1. سلام خسته نباشد…
      من تالاسمی مینور از نوع خفیف داشتم و نامزدم کمبود آهن داشت و دکتر براش قرص نوشت بعد یه ماه بریم…آیا مشکی در آینده داره؟؟؟

    1. سلام عزیزم برای منو نامزدمم دقیقا همچین مشکلی پیش اومده.ما ازدواج کردید؟؟؟؟من تو دوراهیه سختیم میشه کمکم کنیییی

   2. سلام .مارفتیم ازمایش هر دومون کم خونی داشتیم گفتن ی ماه دیگ بیاین الان رفتیم برای من برطرف شده اما برای همسرم ن الان میگن برین ازمایش تکمیلی اگ جواب اونم منفی باشه نمیتونیم ازدواج کنیم؟؟
    اصن ازمایش تکمیلی چی هست؟؟
    من و همسرم اصن فامیل نیستیم.

 156. سلام وقت بخیر, بنده الان در مرحله آزمایشات مربوط به ازدواج هستم ,پدر بنده مبتلا به بیماری ام اس و مادرم در سالهای اخیر مبتلا به بیماری دوقطبی شده اند, نیازی به انجام آزمایش ژنتیک هست ?

 157. سلام خواهش میکنم جواب بدین من با پسری اشنا شدم که گروهه خونیشABمثبت هس ومن Aمثبت هستم میتونیم باهم ازدواج کنیم مشکلی برای بچه دار شدن در اینده وجود نداره؟

 158. سلام وقتتون بخیر,من و پسرعموم نامزد کردیم
  راستش من زیاد راضی نیستم,هرد گروه خونی A+هستیم امکانش هست از نظر ژنتیک ب مشکل بخوریم؟و اینکه مادربزرگ ما سرطان هم داشتن ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام، خيلي ممنون از پاسخگوییتون. میخواستم بدونم اگر آقا مشکل ژنتیکی داشته باشه از آزمایش اولیه ازدواج معلوم میشه و به تست ژنتیک ارجاع داده میشه یا اصلا معلوم نمیشه؟ من خيلی نگرانم که نامزدم مشکل داشته باشه و پنهان کنه، چون یه بار حرفایی ازشون شنیدم که نگرانم کرد. با سپاس

   1. با سلام. متاسفانه در آزمایشات اجباری پیش از ازدواج تنها مشکل کم خونی ارثی ممکن است ارجاع داده شود و باقی هزاران مشکل ژنتیکی بررسی نمی گردد. اما با ویزیت متخصص در جلسه مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج موارد مشکوک پیدا و بررسی می شوند.

 159. آیا داریر پوستی در ازمایش ازدواج مشخص میشود؟مصرف روآکوتان و تاثیرش در ازمایش قبل ازدواج و بچه چیست؟ ایا فقط از دختر آزمایش ژنتیک دراین مورد گرفته میشود؟

 160. سلام ببخشید برادرِ نامزد من توی سن ۲۶ سالگی دچار ام اس شده،حالا من برای بچه دار شدنم میترسم.ما هنوز آزمایش ژنتیک ندادیم. آیا با این آزمایش مشخص میشه؟

    1. با سلام. برای داشتن فرزند سالم باید بررسی ژنتیکی بشین. برای دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

 161. سلام نامزدم کم خونی مینور داره ولی من سالم هستم آیا میتونیم ازدواج کنیم مشکلی برای بارداریم پیش نمیاد ؟چنددرصد احتمال داره فرزند دچار تالاسمی بشه؟

 162. سلام من نامزدم تالاسمی ماژور داره ولی نمیخوام موقع ازمایش خون خانوادم بفهمند ، ایا برای بچه دار شدن ما مشکلی بوجود می اید؟

   1. سلام وقت بخیر.
    من و نامزدم قصد ازدواج داریم
    ایشون هیچ نسبت فامیلی با ما ندارن .
    من بردارم دچار اختلال نقض توجه و بیش فعالی هست ‌ایا دادن تست و آزمایش ژنتیک برای ما ضروری است؟و میتونه مشکل ساز باشه ؟و راه درمانی داره؟ ممنون میشم پاسخ بدید

   2. سلام خسته نباشید ما آزمایش ازدواج دادیم من بیست پنج و هشت دهم بود خونم ولی همسرم کم خونی آلفا داشتند ژنتیکی میتونیم گفتند آهن من بیاد بالا مشکلی نیست ازدواج کنید من رژیم بودم و اینجوری شدم میتونیم ازدواج کنیم یا ن

 163. سلام. برای نامزد من توی ۱۶ سالگی اتفاقی میفته و بیضه ی سمت راستش رو برمیدارن و من این موضوع رو به خانوادم نگفتم و قرار شده قبل از ازدواج آزمایش اسپرم بدن. میخواستم بدونم همچین موضوعی توی آزمایش ها برای ازدواج ذکر میشه؟

 164. سلام
  من کم خونی مینور دارم و همسر اینده ام یعنی پسر خاله ام مشکلی نداره ممکنه ک ما بخاطر ژنتیک با هم نتونیم ازدواح کنیم؟اخه پدر و مادرش هم ازدواح فامیلی اند

 165. سلام من و پسر عموم میخوایم ازدواج کنیم ولی هنوز ازمایش ندادیم هیچ مشکل ژنتیکی ام نداریم فقط مادربزرگ جفتمون و عممون سرطان داشتند ما به دلیل کرونا هنوز به آزمایشگاه نرفتیم اینکه اول ازمایش ژنتیک برای ما اجباریه و دوم اینکه امکان هست از روی رابطه ی فامیلی خونمون به هم نخوره؟

 166. خسته نباشید منو دوست پسرم هردو کم خونی تالاسمی مینور داریم ایابعد ازمایشات جلودار این میشن ک ازدواج نکنیم

 167. سلام اگه دو نفر که مینور باشند و مقدار کم خونیشون هم کم باشه میتونن باهم ازدواج کنن و واسه بچه دار شدن مشکلی ندارن؟البته ازدواج فامیلی هم باشه
  ممنون میشم جواب بدید

 168. باید ازدواج رو جدی گرفت چرا که ژنتیک می تواند تاثیری بالایی را در ایجاد مشکلات داشته باشد و بهترین تصمیم ها را در نظر گرفت

  باسپاس

 169. سلام و خسته نباشید من میخواستم سوال کنم که فردی که دچار تالاسمی مینور هست با کسی که در کودکی سرطان خون داشته و الان ۱۰ ساله که درمان شده میتونه ازدواج کنه؟

   1. من و نامزدم آزمایش دادیم ،بهمون گفتن که مشکل ژنتیکی دارین و ممکنه بچه هاتون ناقص العقل یا معلول به دنیا بیان
    منو نامزدم فامیل نیستیم و با هم هیچ نسبتی نداریم
    تا جایی که من شنیدم مشکل ژنتیکی فقط در افرادی که فامیل هستن پیش میاد
    یعنی ممکنه که اشتباه شده باشه ؟

 170. سلام، من با دختر عموم میخوام ازدواج کنم اما اون کم خونی داره و هر ماه خون اضافه میکنه و قرص سیروکس میخوره ومن سالم هستم، میتونم باهاش ازدواج کنم؟ جواب لطفا ?????????????

  1. سلام نامزد من هپاتیت سی داره خواستم بدونم باتوجه به اینکه من اطلاع از بیماری ایشون دارم آیا محضر اجازه عقد رو میده

  2. سلام
   خسته نباشید
   من و دخترخاله ام قصد ازدواج باهمدیگر را داریم.برای آزمایش خون که رفتیم به ما گفتند که من کم خونی مینور دارم و دخترخاله ی من سالم هست.می خواستم از شما بپرسم که مشکلی برای ازدواج و بچه دار شدن وجود ندارد؟

   1. ?در چه صورت میشه خون خودمو خراب کنم تا نشه ازدواج کنم قبل ازمایش میگن چیزی نخورین من یعنی اگه بخورم جوابش منفی میشه لطفا یکم کمکم کنین چیکار کنم تا منفی بشه

    1. سلام وقتتون بخیر
     میشه بگین چی شد و چکار کردین واسه اینکه خونتون بهم نخوره؟ چون دوست منم همین مشکلو داره الان

 171. با سلام.من و دختر عموم قصد ازدواج داریم اما چون توی اقوام هر دوی ما کسانی هستند که مشکل ژنتیکی مثل کم شنوایی و کم بینایی دارند،مشاوره ژنتیک ما رو از ازدواج منع کردند،به ما پیشنهاد ندادند آزمایش ژنتیک برویم،آیا با این حال ممکن هست که ما آزمایش ژنتیک برویم و مشکلی وجود نداشته باشد؟و اینکه آزمایش ژنتیک برای مشکل ما چگونه انجام میشود؟آیا از اقواممون هم خون میگیرند؟ممنون از پاسخگویی شما

  1. سلام و تشکر از سوال شما
   بله آزمایش ژنتیک می تواند به شما کمک کند. ولی در هر صورت بررسی در فرد مبتلا یعنی اقوامی که نابینا یا ناشنوا هستند در اولیت قطعی است. آزمایش ژنتیک بصورت اصولی بر روی خون افراد مبتلا انجام خواهد شد.
   موفق باشید.

  2. سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم فردی که تالاسمی مینور داره با کسی که ۱۰ سال پیش سرطان خون داشت و در کودکی درمان شده میتونه ازدواج کنه؟

    1. با سلام. برای فرزند داشتن بله باید بررسی ژنتیکی شوید و گزینه های تشخیصی ژنتیکی پیش از لانه گزینی و پیش از تولد براتون مطرح می شه. برای دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین 88662820 و 88662821

 172. سلام و خسته نباشيد
  من و پسردايى ام تصميم به ازدواج گرفته ايم اما در ازمايش خونمون من مينور بودم و ايشون كم خونى داشتند به ما گفتن بايد آزمايش ژنتيك بدهيم كه هزينه ى خيلى زيادى دارد و حدود سه ماه طول ميكشد ميخواستم ببينم راهى هست يا جايى هست كه هزينه
  كمترى بگيرد يا زمان كمترى طول بكشد؟؟

  1. آزمایش ژنتیک تالاسمی زمان کمتری لازم دارد. می توانید به آژمایشگاه ساواژنوم یا آزمایشگاه های دیگری که می شناسید مراجعه کنید. می توانید با نسخه پزشک مراجعه کنید یا اینکه برای مشاوره وقت بگیرید. هزینه آزمایش بر اساس تعرفه می باشد.
   با شماره های کلینیک تماس بگیرید.
   موفق باشید.

   1. سلام . وقت بخیر . ایا اگر آقا با بیماری میلو مننگوسل به دنیا اومده باشه ، امکان ازدواج وجود نداره؟ و ممکنه به فرزند منتقل بشه؟

    1. سلام من دخترم ودامادم عقد کردن وهردوتاشون مشکل کم خونی دارن با۷۵ درصد که باید میشد ۸۰ آزمایش دادن تالاسمی هم ندارن فقط کم خون هستن میخواستم بدونم آیا مشکل در ازدواج وفرزندان آوری دارن یا نه

     1. با سلام. باید پیش از بارداری حتما تست ژنتیکی تالاسمی بدهند تا در صورت وجود جهش ژنتیکی از انتقال آن به فرزندان جلوگیری شود.

     2. سلام خواهر من با پسر عمه ی مامانم نامزد کرده آزمایش دادن خونشون به هم نخورده یعنی جواب منفی بوده میتونم بدون اینکه مشکلی پیش بیاد عقد کنن

     3. با سلام. بله می تونین با تعهد ازدواج کنین فقط پیش از بارداری مشاوره ژنتیک بگیرین تا فرزند سالم داشته باشین. برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با ما در تماس باشین. تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
      تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

   2. سلام وقتتون بخیر من دخترم و خانواده تعصبی دارم که مجبورم کردن بایکی ازمایش ازدواج بدم که اصلا باب دلم نیست داروویی هست که ازمایش ازدواج رو خراب کنه توروخدا راهنماییم کنید ممنون میشم

   3. سلام خسته نباشید.من و همسرم ازمایشات پیش از ازدواج انجام دادیم و بهمون گفتن هیچ مشکلی نیست.بعد ۴ سال اومدیم چکاپ و گفتن هردو‌مشکوک‌به تالاسمی هستین و ازمایشات تکمیلی نوشتن!ممکنه ازمایشات پیش از ازدواج اشتباه کرده باشه؟تروخدا جواب بدین من خیلی نگرانم و‌حالم بده

    1. با سلام. بله آزمایشات کم خونی پیش از ازدواج تنها فاکتورها را در خون بررسی می کند ولی مشکلی وجود ندارد. باید در مراکز ژنتیکی آزمایش ژنتیکی تالاسمی را انجام دهید. حتی اگر جواب آزمایش ژنتیک تایید کننده باشد می توانید با استفاده از روش های ژنتیکی مثل PND و PGD فرزند سالم داشته باشید. برا شروع باید توسط متخصص ژنتیک ویزیت بشین. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشین.
     تلفن های کلینیک: ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱ و ۸۸۶۶۲۸۲۰-۰۲۱
     تلفن واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۱۷۲۶۴

 173. سلام منو نامزدم بعده چهارسال رفتیم آزمایش دادیم گفتن من شدیدا کمخونم و از نامزدم دوباره آزمایش گرفتن جوابش پنج روز قبل عروسیمون میاد ما همدیگرو میخوایم و خیلی استرس داریم.میخواستم بدونم اگر جواب هم منفی باشه با این حال همون موقع به ما اجازه عقدو میدن با رضایت خودمون؟

 174. با سلام من در خانواده خودم برادر و خواهر كر ولال و معلول و نابينا دارم!!!! و فردي كه قراره باهم ازدواج كنيم خودش شكاف كام مادرزادي داره ايا ما نبايد ازدواج كنيم يا بچه دار بشيم

  1. سلام و تشکر از اعتماد شما
   مشخص است که به مشکلات ژنتیک آگاهی دارید. شکاف کام با احتمال بسیار کمی می تواند در خانواده تکرار شود که البته مشکل بزرگی نیست. ناشنوایی و نابینایی می توانند بصورت جداگانه و توسط ژنهایی مستقل ایجاد شوند یا اینکه ناشی از مشکل در تنها یک ژن باشند. در صورت مشاوره ژنتیک و با بررسی ژنتیک در اکثر موارد این مشکلات قابل علت یابی و جلوگیری می باشند. با اینحال توصیه می شود قبل از ازدواج در صورت امکان بررسی های ژنتیک انجام شود.
   با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

   1. سلام این درسته که اگر دو نفر تالاسمی مینور باشند در یه مورد اجازه ندارن اگر بچه ماژور شد سقط کنند ؟تکلیف چیه در اون صورت ؟

   2. سلام وقت بخیر من و پسر داییم ازمایش ازدواج انجام دادیم و هردو مینور هستیم و اینکه توی اینترنت مطالعه کردم احتمال25درصد بچه ماژور میشه ایا دارویی هست ک این مشکل رو بر طرف کرد که بچه ماژور نشه ؟ و اینه برای خوب شدن کم خونی مینور هم دارویی هست ک فرد کاملا خوب شود؟

   3. سلام من ونامزدم آزمایش داوطلب‌دادیم هردوغریبه و از دوشهر متفاوتیم و هیچ سابقه بیماری ژنتیکی نه در خانواده و فامیل ما ن اوشون نیست اما گفتن آزمایش تکمیلی باید بدین میشه توضبح بدین همچین موردی ممکن هست اصلا؟

    1. با سلام. اگر تشخیص دادن که باید آزمایشات تکمیلی بدین لازم بوده. در خیلی از موارد آزمایشات تکمیلی ارتباطی به فامیل بودن یا نبودن نداره.

     1. سلام من پدرم ومادرم پدر بزرگاشون پسر عموی هم هستند و ازدواج کردند بعد از اوردن دوتا دختر سالم یه پسر ناقص اوردن ولی بعد از ۴ ماه ک این تشخیص شد اول ک مادرم باردار بود هرچت ازمایش داد اوکی بود ولی بعد از ۴ ماهک پسر به دنیا امد علائم معلولی پیدا کرد وبعد ازمایش ژنتیک دادند ک گفتن شما بخاطر اینکه فامیل هستید الان من پسر دایی مامانم خواستگاریم اومد خانواده اش هم همینطور میگن ک ما چونکت فامیل بچه هامون ناقص البته پسرا خب الان اومدت خواستگاریم میخواد ازمایش ژنتیک میده اما خانواده قبول نمیکنن میگن ازمایش ژنتیک دروغ میگه وخوب تعیین نمیکنه و… اول میگه خوبه بعد فردا بچه معلول میارید ایا این حقیقت داره لطف کنید کمکم کنید چه اقدام هایی و از مایش وسدوراتی و.. قبل ازدواج انجام بدیم؟! ??لطف کنید کم کنید خیلی ناراحتم

  2. با سلام من و دختر خالم دوتامون دلمون به ازدواج با هم نیست چون هر کدوممون یکی دیگه رو دوست داریم ولی خانواده ها میگن باید باید باید اخر هفته برید ازمایش خون تو رو خدا تنها راهمون همین ازمایشه چجوری جواب منفی بگیریم که ما بهم نمیخوریم ایا قرصی چیزی هست

     1. سلام من و پسرخالم از بچگی همدیگرو خیلی دوست داریم از طرفی پسرعموم هم میشه ینی دو طرفه فامیل هستیم.خیلی ناراحتیم ک نکنه مشکل ژنتیکی پیش بیاد.هنوز ازمایشم ندادیم.اگر ازمایش بدیم و خدایی نکرده مشکلی باشه میشه رفعش کرد؟

     2. سلام من و نامزدم بعد از ازمایش خون تکمیلی مشخص شد که خانم مبتلا به بیماری کم خونی بتا هستند و من هم مبتلا به بیماری کم خونی داسی شکل هستم و دکتر گفت ریسکش بالاست. میخواستم که راهنمایی بفرمایید و ما را از این نگرانی و دو راهی نجات بدید . ایا امکان ازدواچ ما هست که خطر نداشته باشه؟؟؟؟

    1. سلام من دختری ۲۲ ساله هستم که دارای بیماری کم خونی خفیف هستم و میخوام با یه پسر غریبه که مشکلی از نظر بیماری کم خونی نداره ازدواج کنم آیا در آینده و برای بچه دار شدن به مشکل میخوریم؟
     یا اصلا میتونیم باهم ازداوج کنیم یا ن؟!

    1. سلام وقت بخیر
     بنده می خواهم با خانومی ازدواج کنم که عمه اش مشکل کوتاهی قد بیش از حد دارد (کمتر از یک متر) و پدر بزرگ این خانم هم مشکل کوتاهی قد داشته و معمولا در طایفه شأن تعدادی بودن که باز هم کوتاهی قد دارن، آیا احتمال داره برای فرزند آیندمان مشکلی پیش بیاد؟
     خانواده من هیچ مشکل ژنتیکی ندارن (قد همه بالای ۱۸۰)
     دختر خانوم و برادر ومادر و پدرش قدشان کمتر از ۱۷۰نیست.

    2. سلام من آزمایش رفتم خون پسر مشکلی داره اما خون من کمی کم خونی نشون داده تالاسمی مینور هستم آیا میتونم ازدواج کنم باهاش

    3. سلام من آزمایش رفتم خون پسر مشکلی نداره اما خون من کمی کم خونی نشون داده تالاسمی مینور هستم آیا میتونم ازدواج کنم باهاش

     1. با سلام. بله می توانید ازدواج کنین اما باید تست زنتیکی تالاسمی بدهید.

   1. باسلام منم همین مشکل رو دارم دخترو عموهستیم مشکل ژنتیکی تو فامیل نداریم ولی میخاستم ببینم راهی هست ک ازمایش ژنتیکمون بهم نخوره؟؟ نمیخواییم اختلافات خانوادگی ایجاد بشه. ممنون میشم جواب بدین.

    1. سلام. 20 ساله هستم من مشکل کم خونی فقر آهن دارم و نامزدم کم خونی مینور داره 95 درصد و مشکوک هستیم، بنظرتون میشه ازدواج کنیم یانه؟

 175. سلام خسته نباشید ایا در صورت بروز مشکل در ازمایش ژنتیک می توان با مراجعت ب دکتر ان را حل کرد؟

   1. سلام.من و پسری قصد داریم ازدواج کنیم اما گروه خونی پسر o+ و گروه خونی من o منفیست…من در اینترنت مطالعه کردم ک این گروه خونی ها برای ازدواج ب مشکل برمیخورند…میخواستم ببینم درسته یا ن؟ب مشکلی بر نمیخوریم؟

   2. سلام من یه دخترم و کم خونی شدید دارم و میخوام برم آزمایش خون ب نظر شما اگر ب م آزمایش خون جواب منفی میباشد ممنون میشم پاسخ دهید

 176. سلام ممنون از پاسخگوییتون
  خواستم ببینم این حرفی که با ما گفتن صحت داره؟
  به ما گفتن که حتی اگر دختر و پسر هر دو تالاسمی مینور داشته باشند یعنی زوجین ، هر دو ناقل تالاسمی باشند فقط 25 درصد احتمال این هست که فرزند آنها تالاسمی ماژور بشود و 75 درصد شانس سالم بودن فرزند هست و امروزه برخلاف گذشته و به لطف پیشرفت علم پزشکی با مراقبت و آزمایشهای دوران بارداری میتوان جنین دارای تالاسمی را تشخیص و سقط کرد! و احتمال تولد فرزند تالاسمی ماژور را به صفر رساند و امروزه اینکه هر دوی زوجین که تالاسمی مینور داشته باشند مانعی برای ازدواج و تولد فرزند سالم نیست! فقط باید تعهد بدهند که مراقبت های دوران بارداری رو انجام بدهند وگرنه اگر فرزندشان دچار تالاسمی ماژور شد مسئولیتش بر عهده خودشان است.
  سوال دوم اینکه:
  در این صورت هزینه آزمایشهای دوران بارداری چقدر هست؟ هزینه زیادی داره؟

   1. سلام‌ وقت‌ بخیر،من‌ و پسرداییم‌ قصد ازدواج داریم،به مشاوره ژنتیک‌ مراجهه‌ کردیم،شجره‌ نامه‌ رسم‌ کردند‌ و احتمال‌ خطر رو ۹ درصد‌ تعیین‌ کردند‌‌.میشه‌ بفرمائید خطر ۹‌درصد به چه‌ معنی‌ای‌ هستش؟
    ما هیچگونه‌ ازمایش ژنتیک‌ ندادیم

   2. با سلام من و همسرم هردو ناقل تالاسمی
    مینور هستیم آیا با انجام آزمایشPgd میتوانیم شانس داشتن بچه سالم را به صددرصد برسانیم؟

 177. سلام من و نامزدم دختر خاله پسر خاله هستیم وقتی مشاوره ژنتیک رفتیم و گفتم دختر عمه من کم شنوا هست و برادر زاده نامزم هم کم شنوا هست که هر دو بخاطر ازدواج فامیلی مشکل داشتن گفتن که ازدواج نکنید،آیا ممکنه ما آزمایش ژنتیک برویم و ژنتیکمون مشکل نداشته باشه و بتونیم ازدواج کنیم؟

  1. سلام و تشکر از اعتمادی که به ساواژنوم دارید.
   صد در صد امکانپذیر هست. همانطور که گفته ایم شناخت علت ناشنوایی در وحله اول مهمترین قدم شما می باشد. هم طرف شما و هم در طرف نامزدتان. پس از آن به شما توضیح داده خواهد شد آیا علت ژنتیکی است و می توان تشخیص قبل از تولد داد یا اینکه ژنتیکی است و باید تشخیص قبل از لانه گزینی انجام داد. PND و PGD دو راه حل اصلی از جلوگیری از انتقال بیماری های ژنتیک در بارداری می باشد.

   1. سلام من و نامزدم البته فعلا نامزد نکردیم بخاطر حرف خانواده قبل نامزدی رفتیم ازمایش خون دادیم مشخص شد ک من و خانم هردو کم خونی مینور داریم من مینور بتا ایشون مینور الفا ایا میتونیم با این شرایط ازدواج کنیم ممنون میشم پاسخ بدید

     1. سلام من و دختر خالم قراره ازدواج کنیم دختر خاله پسر خاله هستیم و مادرمم با شوهر خالم دختر خاله پسر خالست ممکنه جواب ازمایش مون بد باشه اگه بد باشه راهی برای بچه سالم دار شدن هست با مشاور ژنتیک ممنون میشم جواب بدین

     2. سلام وقت بخیر
      من از گروه بتا هستم و همسرم الفا
      میخواستم بدونم بچمون سالم میشه؟البته باید قبل از بارداری ازمایش ژنتیک بدیم ولی خب خیلی نگرانم.لطفا جواب بدید

    1. سلام خسته نباشید.
     من کف پای صاف و جلو زدگی گردن دارم ایا در ازدواج با پسر عموم مشکلی پیش می اید؟

     1. سلام من وپسر دايي ازمايش ا زدواج دائم ولي دوتامون تلاسمي مينور داريم ميشه ازدواج کرديانه

     2. با سلام. بله می توانید با تعد ازدواج کنید اما باید حتما برای داشتن فرزند سالم ویزیت متخصص ژنتیک بشین. ویزیت های مجموعه ساوازنوم به صورت حضوری و تلفنی و آنلاین انجام می شود.
      شماره تماس: 88662820-021 و 88662821-021
      شماره واتساپ: 09195117264

   2. سلام من دچار کم خونی مینور هستم و پسرداییم ک قراره با هم ازدواج کنیم مشکلی نداره اما بخاطر فقر آهن چند وقتی هست کم خونی شدید پیدا کرده.ما خیلی استرس داریم ک میتونیم باهم ازدواج کنیم یا ن.جواب آزمایش پسردایی ام یک هفته دیگ میاد میخواستم بدونم از این نظر مشکلی نداریم؟!!!میتونیم ازدواج کنیم؟