درباره ساواژنوم

  1. خانه
  2. درباره ساواژنوم

درباره ساواژنوم

داستان ساواژنوم، از سالها پیش و زمانی آغاز شد که ایده ى اولیه ى راه اندازی یک مرکز ژنتیک مدرن با رویکرد پزشكى فردى در ذهن ما شکل گرفت. نظر به آن كه امروزه در کشورهای پیشرفته از دانش ژنتیک و اکتشافات علمی در دنیای جذاب ژنوم ها، برای درمان اختصاصی انواع بیماری‌، طراحی سبک زندگی و برنامه های سلامت به طور گسترده استفاده مى شود، نیاز به راه اندازی مرکزی با قابلیت های خاص در این زمینه بسیار احساس می‌شد.
مأموریت اصلی ساواژنوم ،پاسخ گویی به همین نیاز است. در حقیقت وظيفه ى ما :” ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و سلامت با رویکرد پزشکی فردى و علم ژنتیک برای آحاد جامعه است. ما میخواهیم درمان اختصاصی تر و سلامت هر چه پایدارتر را برای مراجعه كنندگان خود به ارمغان بیاوریم.”
ساواژنوم اولین کلینیک فوق تخصصی ژنتیک کشور با دیدگاه سلامت محور و پیشرو می باشد. چشم انداز ما :”نهادینه کردن درمان و سبک زندگی بر اساس ژنتیک و علوم پزشکی تخصصی در جامعه، کاهش آلام و هزینه‌های درمان و نیز پیشگیری از ابتلاى به بیمارى ها در افراد است.”
ما آغازگر راهى هستيم كه امید داريم به دست دیگر متخصصان و دانشمندان کشور پى گيرى شود و دست به دست هم دهيم تا جامعه ای سالم و پرنشاط داشته باشیم.
زندگی پدیده ای تصادفی نیست، بلکه به دستان ما و با تلاش خودمان ساخته مى شود. و در اين راه هدف ما ساختن زندگى به دست خود ما با استفاده از علم و تکنولوژی روز ژنتیک می باشد.

ساختار ساواژنوم

ساواژنوم دارای دو بخش اصلی است:
• کلینیک فوق تخصصى ژنتیک
آزمایشگاه تخصصی ژنتیک

کلینیک فوق تخصصی ما در حال حاضر دارای شش دپارتمان تخصصی:

  • مشاوره ژنتیک
  • زنان، اطفال
  • سرطان
  • تغذیه
  • سلامت و زیبایی

است که در دو دپارتمانِ تغذيه و سلامت و زيبايى،  علاوه بر ارائه خدمات مرتبط با درمان بیماران، بر ژنتیک سلامت نيز تمرکز داريم.

ما برنامه جامع ژنتیک سلامت خود را در قالب برنامه “ساوا سلامت”  برای افراد غیر بیمارى که قصد سالم تر زندگی کردن دارند، ارائه نموده ایم. برنامه ساوا سلامت، متشكل است از چهار بخش ساوا نوتریشن، ساوا بیوتی، ساوافیتنس و ساوا ولنس که مى توانيد در اين سایت می مطالبى در مورد آن ها بخوانید.
آزمایشگاه تخصصی ژنتیک ما در چهار گروه : سیتوژنتیک، ژنتیک مولکولی، غربالگری و فارماکوژنومیکس ، علاوه بر انجام تست های تخصصی برای مراجعان به مرکز ، به آزمایشگاه های همکار نيز در زمینه ى آزمایش هاى تخصصی خدمات ارائه می نماید.